„Loni jsme se na jaře vyšvihli na druhou příčku a všichni jsme věřili, že na úspěšný půlrok navážeme. Avšak hráče, kteří se u nás zviditelnili a odešli, ať už to byli David Čep, Lukáš Salachna, Lukáš Kutra, Honza Beránek či Ondra Cverna, se nám nepodařilo nahradit," přiznal 35letý kouč.

Nové tváře neprokázaly patřičnou kvalitu?

Fotbalisté, které jsem v létě přivedl, nezapadli do kolektivu ani herního systému. Jejich individuální schopnosti nebyly na takové výši jako u opor v loňské sezoně. Ukázalo se to všechno v zápasech, ve kterých i když jsme nebyli horší, tak jsme je nedokázali zvládnout. Neproměňovali jsme obrovské šance.

Hráče jste si vybral vy. Berete tedy na sebe zodpovědnost za situaci, jaká nastala?

Ano, odchozí fotbalisty jsem nenahradil takovou kvalitou, se kterou bychom obhájili čelní pozice.

Odnášíte si z toho ponaučení?

Celý půlrok je pro mě obrovskou zkušeností. Po velkém úspěchu v minulém ročníku si všichni mysleli, že je to automatismus. Všechno bylo dokonalé, má první sezona byla jednoduchá. Teď jsem u spousty hráčů poznal charakter a získal impulz, se kterými chci a nechci pracovat. Míním se poučit a přehrál jsem si cestu, kterou půjdu. Hráči, co přišli z prvoligových týmů, na ní nefigurují. Chci získat tři zkušené hráče a kolem nich stavět naše odchovance. Kašík, Horák, Hynčica či Ferko dokázali posledně ve Zlíně konkurovat skoro prvoligovému výběru a do hry dali srdce.

Snesl ve vašem týmu někdo přísné měřítko po celý podzim?

Brankář Martin Šustr měl skvělý přístup na tréninku a posunoval vpřed naše mladé gólmany. A když pak chytal, tak nás mnohokrát podržel. Z letních posil jsem nadšený z Romana Haši. Prošel si těžkým obdobím, na začátku se mu nedařilo, ale poslední tři duely rozhodl. Měli jsme spolu sezení, on líčil stejné pocity a zodpovědnost pak vzal na sebe. A naši mladí kluci se neztratili, kteří byli úspěšní předtím v devatenáctce. Chci, aby sbírali zkušenosti a aby dokázali to co Marek Havlík či Tomáš Strašák a dostali se do týmů z první ligy.

Už jsou jasné některé změny v kádru?

Teď probíhají veškerá jednání. Mám vytipované tři zkušené hráče, kteří mají přes třicet let a měli by být osobnostmi. Mladí kluci by se vedle nich měli posunovat. Opouští nás Neubert, Krška, Swiech a u dalších hráčů na hostování budu hodně zvažovat, jestli o někoho projevím zájem. Zatím se všichni vrací do svých klubů.

S jakým cílem vstoupíte do jarní části Moravskoslezské fotbalové ligy?

Těším se na zimní přípravu, která je dlouhá a člověk má čas na budování mužstva. Pevně věřím, že seskládám tým jako loni, který byl pak na jaře nejlepší. Ve hře je ještě čtyřicet dva bodů a budeme chtít skončit třetí či čtvrtí. Hlavně ovšem chceme stabilizovat kádr, abychom každé období neměnili sedm hráčů. Chci najít zkušené fotbalisty, kteří tu vydrží čtyři pět let, a vedle nich postavit odchovance.