Hanáci se účasti v MOL Cupu vzdali na základě konzultace se zástupcem Krajské hygienické stanice Zlínského kraje a jeho zcela zásadního stanoviska ve věci Covid 19.

„Výkonný výbor SK Hanácká Slavia Kroměříž tímto svým krokem preferuje bezproblémovou účast v soutěži MSFL, zároveň se omlouvá všem svým věrným fanouškům a příznivcům, kteří si v tomto roce neužijí pohárové utkání našich hráčů proti prvoligovému soupeři, nicméně pokračování v obou soutěžích je pro náš klub technicky nemožné,“ stojí v prohlášení na klubovém webu.

Opavští soupeři z nižší soutěže rozumějí.

„Na zápas jsme se těšili, ale rozhodnutí Kroměříže respektujeme a svým způsobem ho chápeme. Pro nás zrušení utkání znamená úpravu tréninkového cyklu. A samozřejmě jsme zároveň o krok blíž k vítězství v poháru,“ uvedl s úsměvem na klubovém webu sportovní sekretář Slezanů Lumír Sedláček.

Fotbal MSFL, Frýdek-Místek – Kroměříž , 9. září 2020 ve Frýdku-Místku.
Dvě penalty, jedna červená. Kroměříž otočila šlágr ve Frýdku. Rozhodl Kovář

Odhlásil se Slavičín i Znojmo

Další zástupci kraje by měli zápas druhého kola MOL Cupu normálně odehrát.

Zlínský Fastav se příští středu představí na hřišti v Ústí nad Orlicí, fotbalisté Slovácka se utkají ve Vyškově.

Jistý postup kromě Opavy mají také Dukla Praha, Hradec Králové, Chrudim, Líšeň a Prostějov.

Kvůli vysokým nákladům za testy odstoupily v srpnu z poháru divizní celky z Rýmařova, Slavičína a Hranic. K nim se ve středu přidaly i pražská Aritma, která měla hostit Duklu, a soupeř Hradce Králové Olympie Březová.

Stejně jako Kroměříž si počínali také Motorlet Praha, Znojmo a Velké Meziříčí. Duel mezi Karlovými Vary a Vyšehradem je prozatím odložen.

Před pohárovými zápasy se soupeři z profesionálních soutěží musejí všechny amatérské týmy podstoupit testy na koronavirus.

Na kontroly z poloviny přispívá Fotbalová asociace ČR, ale kluby je podstoupit nemusejí. Pokud tak učiní, musejí o tom informovat vedení soutěže nejpozději 48 hodin před zápasem. Utkání je poté kontumováno ve prospěch soupeře, kluby se však vyhnou finančnímu postihu.