Trenér Kroměříže Bronislav Červenka byl i přes další porážku s výkonem mužstva spokojený.

„Z naší strany to bylo daleko lepší ve středu s Vyškovem. Ofenzivní i defenzivní činnost mužstva se mi líbila. Bohužel soupeř perfektně vyřešil momenty, které přišly po našich hrubých chybách,“ posteskl si.

Hráče za kiksy ale tentokrát nehaněl. „Prostě patří k fotbalu, dělají je i jiní fotbalisté. Pro mě je důležitější výkon, který proti Brnu měl slušné parametry,“ těší Červenku.

I když domácím stále scházejí Matoušek, Kovář nebo Machálek, dostali se do vedení. Trefil se Patrik Červenka.

Oba týmy v první půli měly několik možností ke skórování, ujala se až šance hostí v závěru prvního poločasu.

Také druhá půle byla vyrovnaná. Brňané nejprve otočili výsledek, pak ale Fládr po standardní situaci srovnal na 2:2.

Vzápětí si jeden z kroměřížských zadáků při rozehrávce nevšiml soupeřova útočníka, který mu vypíchl míč, který po závaru napálil do prázdné branky,

Snaha o vyrovnání už byla marná.

„Zápas i přes prohru hodnotím pozitivně. Bylo to zajímavé utkání s šancemi na obou stranách. Brno má v sestavě mladé kluky, kteří jsou rychlostně a technicky velmi dobře vybavení. Hosté hráli kombinačně dobrý fotbal. Byli trošku lepší na míči, který více drželi. My jsme zase hrozili rychlým přechodem a protiútoky. Mohli jsme i vyrovnat, bohužel soupeři jsme ve druhém poločase vlastními chybami nabídly dva góly, což nakonec rozhodlo,“ dodal Červenka.

Jeho tým se v dalším přípravném utká v pátek s béčkem Slovácka.

Přípravný fotbal -

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FC Zbrojovka Brno B 2:3 (1:1)

Branky Kroměříže: Červenka, Fládr - Slunský, Jurásek, Lhotecký

Brno B: Marek - Chyla (46. Gerneš), Kamenský, Žalud, Papež (61. Holman) - Ševčík (61. Němec), Jurásek (61. Purrini), Šmíd (46. Pyš), Lhotecký - Slunský (61. Banda), Sedlák (61. Kroutil).