Trenér Kroměříže Červenka se středečním zápasem vůbec spokojený nebyl. Více než nepříznivý výsledek ho štvala předvedená hra. „Byla to holomajzna, oboustranně velmi špatný zápas. S fotbalem to nemělo nic moc společného,“ nebral si servítky kouč Hanáků.

Přední tým MSFL proti béčku Slovácka vyprodukoval obrovské množství nepřesností a celou řadu chyb. Dobrých ze strany Kroměříže bylo v prvním poločase jenom pár momentů.

„Bylo vidět, že v obou týmech nastoupilo hodně nových kluků a že se oba mančafty teprve sehrávají. K vidění nebyly žádné hezké akce,“ pravil Červenka.

I když se ve druhém poločase výkon Kroměříže malinko zvedl, rezerva Slovácka potrestala zaváhání protivníka a skóre zvýšila na 3:0. Hanáci dokázali porážku pouze zmírnit.

„Po přestávce tam už byly alespoň nějaké slušné věci, ale celkově zápas moc dobrý nebyl,“ míní Červenka. Z porážky ale v žádném případě těžkou hlavu nemá.

„Je teprve začátek přípravy. Kluci jsou unavení, nějakou dávku totiž dostali, takže nohy mají pomalejší,“ říká Červenka.

Mladíci z Uherského Hradiště tak po kombinovaném týmu Trenčína neprohráli ani s Kroměříží.

„Tentokrát jsem měl k dispozici šestnáct hráčů, ale oproti víkendovému střetnutí žádného borce z áčka. Chytal pouze čtvrtý brankář Nemrava. Zatím je to všechno věcí zkoušení. Byl to spíše kondičně zaměřený zápas, na součinnost hráčů ještě nedíváme,“ uvedl trenér Slovácka B Pavel Němčický.

Krajští rivalové se shodou okolností potkají hned v prvním kole třetí ligy. „To ale bude mít zápas jinou úroveň,“ ví Němčický.

Známý trenér má pro MSFL k dispozici fotbalisty ročníků 1999 a 2000. Kádr tak tvoří pouze vycházející dorostenci a kluci, co loni působili v juniorské lize. Ty v mistrovské soutěže doplní méně vytížení borci z ligového kádru.

Mladý tým se momentálně připravuje každý den, někdy jsou tréninky i dopoledne. V sobotu čeká celek z Uherského Hradiště utkání v Blansku.

„Schválně vybíráme těžké soupeře, aby si kluci zvykli na třetí ligu,“ vysvětluje Němčický.

Hanáckou Slavii o víkendu čeká duel v Dubnici.

Přípravný fotbal –

SK Hanácká Slavia Kroměříž – Slovácko B 1:3 (0:1)

Branky: Erik Mlčoch - Marcel Hladký, Martin Řehola, Marek Janša