ZLÍN B – KROMĚŘÍŽ 0:2 (0:0)

I z druhé vzájemné krajské bitvy v sezoně odešli vítězně fotbalisté Kroměříže. A stejně jako při prvním měření sil v srpnu poměrem 2:0. Na umělé trávě na Baťově tak prolomili sérii tří proher v řadě a na závěr podzimu si trochu spravili chuť. „Po minulém utkání jsem upravil kádr a nominovaným klukům jsem říkal, že porážkami jsme se dostali na pozice, kde nemáme co dělat. Přitom jsem zdůrazňoval, že je potřeba změnit přístup. Teď musím hráče pochválit. Do zápasu dali obrovské srdce, makali a předvedli přesně to, co jsem si představoval celý podzim," těšilo trenéra Hanácké Slavie Vlastimila Chytrého.

O výhře Hanáci rozhodli ve druhé půli. Nejprve v 53. minutě mířil přesně k levé tyči Roman Haša, v 73. minutě pak pro změnu střelou k pravé tyči přidal pojistku Tomáš Matoušek. Ševce tak mohla mrzet zejména úvodní desetiminutovka, ve které se dvakrát dostal do nebezpečného zakončení Lukáš Motala a jednou Robert Bartolomeu, ovšem gólové vyústění scházelo. „Z výsledku jsme zklamaní. Zápas byl do první branky vyrovnaný, měli jsme i víc gólových příležitostí, ale naše produktivita je v posledních duelech žalostná. Po laciném gólu jsme již na hřišti prakticky nebyli, soupeř výborně využíval volných prostor a hrozil z rychlých protiútoků, ze kterých následně pramenily i další šance a druhý pojišťující gól. Na obrat už jsme tentokrát neměli sílu. Čeká nás v zimní přípravě hodně tvrdé práce," uvedl zlínský trenér Bronislav Červenka.

Kouč sešívaných si vítězství na půdě rezervy prvoligového mužstva velmi cenil. „Zlín byl z našich posledních čtyř soupeřů nejtěžším protivníkem. Přesto jsme kromě prvních deseti minut byli lepší, měli jsme šance a díky přístupu hráčů a výbornému kolektivnímu výkonu jsme zaslouženě vyhráli. Doufám, že tak budeme pokračovat na jaře," přeje si 35letý Chytrý.

Kroměříž po podzimní části třetí ligy přezimuje s 23 body sedmá, Zlín B získal o tři body méně a v tabulce mu patří desátá pozice.

Branky: 53. Haša, 73. Matoušek. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: Bačo, Motal, Michálek – Silnica, Haša. 114 diváků.

ZLÍN B: Švec – Michálek, Bačo, Pavlíček, Benčík – Bartolomeu, Masař, Strašák (67. Malenovský), Motal, Višněvský (70. Vašulka) – Š. Červenka. Trenér: B. Červenka.

KROMĚŘÍŽ: Šustr – Kašík, Budín, Swiech, Jeleček – Hromek (86. Hynčica) – Matoušek, Látal, Ferko (77. Horák) – Haša, Žák (70. Silnica). Trenér: V. Chytrý.