„Neřekl bych, že to byl úplně jednoznačný zápas, jak napovídá výsledek. Bylo to oboustranně dobré a zajímavé utkání. My jsme ale byli ve finální fázi přesnější a hodně efektivní. Z osmi šancí jsme dali pět gólů, které padly po hezkých akcích,“ uvedl trenér Hanáků Bronislav Červenka.

Spokojený byl nejen s útočnou fází, ale i defenzivou. „Kluci hráli opravdu velmi zodpovědně. Soupeře jsme v první půli pustili do jediné vážnější šance. Kromě toho měl pak už jenom nějaké rohy a standardky,“ pochvaloval si Červenka.

Domácí však v souboji s Viktorií nezdobila pouze téměř bezchybná obranná hra, ale především útočná fáze. Kroměřížští proti rivalovi z MSFL předvedli spoustu hezkých akcí i rychlé přechody do útoku.

Také Otrokovice se v úvodní půlhodině snažily dostupovat a napadat protivníka, který se ale dokázal z tlaku soupeře vymanit a pohlednými kombinacemi se dostával do zakončení.

Hned třikrát se v první půli prosadil Votava, čtvrtou trefu přidal Fládr.

Hosté mohli srovnat na 1:1, ale ve slušné šanci selhali. „Kdybychom inkasovali, třeba by se zápas vyvíjel jinak,“ přemítá Červenka.

Po přestávce už Hanáci měli zápas pod kontrolou. Výhru favorita podtrhl po standardní situaci stoper Zavadil. „Mám radost z toho, jak kluci utkání zvládli. Celý týden jsme trénovali bez nějakého omezení. Neřešili jsme, že hrajeme zápas. Bylo vidět, že se jejich kondice zlepšuje. Snad to bude ještě lepší,“ přeje si Červenka.

Jeho tým v týdnu čekají znovu dva přípravné duely. Už ve středu se Hanáci představí ve Zbýšově, kde vyzvou Vyškov, v sobotu dopoledne se doma utkají s béčkem Brna.

Proti Otrokovicím postrádal Červenka pouze Pančocháře, další hráči zase odpoledne s béčkem absolvovali turnaj v Lubné

Novému trenérovi Viktorie Romanu Matějkovi, který na lavičce nahradil Dana Matušku, premiéra nevyšla. Na výhru si musí počkat minimálně do příští soboty, kdy Otrokovice hostí Slavičín.

Přípravný fotbal -

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FC Viktoria Otrokovice 5:0 (4:0)

Branky: Votava 3, Fládr, Zavadil