Prvoligový celek dal od první minuty najevo, kdo bude na hřišti pánem. Aktivitu mohl proměnit v gól už ve 12. minutě, jenže brankář Kroměříže Zdeněk Kofroň byl proti a zneškodnil penaltu.

„Bylo to varování. Kluci se měli ponaučit,“ podotkl 38letý kouč.

Nestalo se a za devět minut už hosté slavili. Po rohu se prosadil Lischka. Nápor Karviné pak pokračoval i nadále a ještě do pauzy se trefili Štěpanovský a Lingr.

Ilustrační foto.
OP: Kosa padla na kámen, padl i Holešov. Série neprůstřelnosti Tesáka skončila

„Nevím, co s kluky bylo, ale první poločas jsme prohospodařili. Tím nechci říct, že by soupeř neměl kvalitu, na míči byl velmi silný. My jsme balony naopak ztráceli a čelili přečíslením. Paradoxně jsme však dostali dva góly ze standardek, což mě hodně mrzí,“ líčil Světlík. Navíc se Hanákům nedařilo dobře sehrát vlastní nadějné akce.

„Měli jsme za stavu 0:2 dvě tři situace, které kluci velmi špatně vyřešili. Nevím proč, jestli byli bojácní… Mohli jsme otupit tlak soupeře,“ dodal progresivní trenér.

Po změně stran už si počínali jeho svěřenci lépe a konto inkasovaných gólů redukovali na jeden. V 66. minutě zvýšil na konečných 4:0 pro Karvinou Puchel.

 „O poločase jsme si promluvili, přeskupili jsme řady, dali jsme do středu pole dva štítové hráče a hra se trochu vyrovnala,“ vysvětlil Ivo Světlík. 

KROMĚŘÍŽ – KARVINÁ 0:4 (0:3)

Branky: 21. Lischka, 31. Štěpanovský, 42. Lingr, 66. Puchel. ŽK: Silný, Matoušek – Smrž, Čolič. Rozhodčí: Mikyska – Batík, Dohnálek. Diváci: 618.

Kroměříž: Kofroň – Cupák, Blanař (54. Elšík), Neubert, Okleštěk, Silný (78. Zavadil), Matoušek, Kovář (66.Hloch), Budín, Krhut, Jeleček. Trenér: Světlík. Karviná: Lé Giang – Čolič, Lischka, Puchel, Smrž, Lingr, Štepanovský (53. Duda), Vondra, Weber, Hošek (65. Šisler), Ramirez (61. Panák). Trenér: Weber.

Rozhovor s brankářem Zdeňkem Kofroněm si přečtěte ve čtvrtečním vydání Kroměřížského deníku.