„Máme ještě zájem o stopera Ondřeje Čelůstku ze Zlína a chystáme se oslovit Jardu Švacha,“ vyjmenoval majitel kroměřížského klubu Zdeněk Zlámal.

Zatímco devatenáctiletý Čelůstka odehrál v první lize za Tescomu dva zápasy, zkušený o šestnáct let starší Švach má na svém kontě 189 startů v české nejvyšší soutěži. Po loňském odchodu ze Zlína strávil defenzivní záložník podzim v kazašském Ženisu Astana, po půl roce zamířil do druholigové Opavy, kde mu ale nebylo prodlouženo hostování.

Zlámal tak dal jasně najevo, že hodlá opět vybudovat mužstvo, které by hrálo na špici MSFL. „Pokud se naskytne příležitost, nebudeme se bránit ani postupu. Ne ale na sílu,“ vyhlásil kroměřížský šéf.

Hanáci jako nováček soutěže přezimovali sedmí, jenže po jarním výprodeji zkušených fotbalistů a sázce na vlastní odchovance a mladé hráče se propadli na jaře na dvanácté místo.

„Teď chceme namíchat tým z mladých a zkušených hráčů,“ podotkl Zlámal.

Na povel ho bude mít opět Jindřich Lehkoživ, který loni na jaře dovedl Hanáckou Slavii do MSFL. Po třetím podzimním kole sel ale přesunul na post asistenta hlavního kouče Aloise Skácela. Ten se však po jarní části vrátil zpět do Tescomy Zlín a Zlámal oslovil Lehkoživa, který nad nabídkou několik dní váhal.

„Vzal jsem si čas na rozmyšlenou. Pan Zlámal byl v zahraničí a potřeboval jsem s ním ujasnit budoucí koncepci klubu,“ vysvětloval Lehkoživ.

Jeho svěřenci už mají za sebou první letní turnaj v Lubné, kde v kombinované sestavě remizovali 1:1 s účastníkem krajského přeboru Morkovicemi a poté porazili 3:0 domácí Lubnou. S mužstvem se připravují i obránce Stojaník se Světlíkem, kteří se vrátili z hostování v divizní Viktorii Otrokovice a rovněž stále Nigerijec Emmanuel Tubonemi, jenž je ale z Obvodové na odchodu.

Kroměříž čeká kromě čtyř přípravných zápasů ještě první kole Poháru ČMFS, v němž se střetne s divizními Boskovicemi. Pokud se Hanákům podaří projít do třetího kola, přivítá ve středu 24. září s největší pravděpodobností Baník Ostrava.