Hráčem kola byla kapitán Komárna Jaroslav Žejdlík, který vstřelil v zápase s Prusinovicemi čtyři góly a pomohl svému týmu prodloužit rekordní domácí neporazitelnost.

ZAHNAŠOVICE – RYMICE 0:1 (0:0)

Zahnašovice pokračují ve střeleckém trápení. Po osmi kolech mají nastříleno jen sedm gólů. Nejméně z účastníků skupiny A. Rymice naopak podaly kolektivní výkon a těší se z vydřeného vítězství. Zahnašovice doma nevyhrály poosmé v řadě.

Branka: Machovský. Rozhodčí: Mucha. Diváci: 50.

KOMÁRNO – PRUSINOVICE 8:3 (5:2)

Hostující Prusinovice vstoupily do utkání aktivně, ovšem své šance v úvodu utkání nevyužily. Naproti tomu domácím hráčům se podařilo z prvních dvou střel na branku vstřelit dvě branky a určili vývoj zápasu. Hostům se sice dvěma rychlými brankami podařilo ještě v prvním poločase snížit na rozdíl jediného gólu, ale to bylo z jejich strany vše. Domácí hráči zaslouženě zvítězili a připsali si tři body do tabulky. Komárno vylepšilo svůj rekord v domácí neporazitelnosti na 28 zápasů v řadě. Teď bude hrát tři zápasy na hřištích soupeřů. Domácí Jaroslav Žejdlík se trefil čtyřikrát.

Branky: J. Žejdlík 4, Hošťálek 2, Majkus, Orava – Kopřiva 2, Vybíral. Rozhodčí: Vybíral. Diváci: 90. Prusinovice: J. Sklenář – Polešovský, Talach, Janda (68. Šiška M.), Vybíral, Mikeška, Hudeček (78. Belfín), Kopřiva, Barot, Mrázek, Skřivánek.

CHVALČOV – RAJNOCHOVICE 5:0 (3:0)

Začátek utkání vyšel domácím fotbalistům na výbornou. Už po čtvrthodině vedli 2:0. V 6. minutě napřáhl z dvaceti metrů Talach, gólman míč neudržel v rukách a ten mu zapadl do branky. Ve 13. minutě vhazoval Vaněk aut, Krist hlavičkou prodloužil do šestnáctky a Trnčák z první napálil míč do branky. Ve 29. minutě vyrazil gólman Rajnochovic míč pouze před sebe. Zmocnil se ho Vaněk, udělal kličku obránci a zvýšil na 3:0. Ve druhém poločase nastřelili hosté tyč. Po hodině hry však navýšil vedení Chvalčova Zmeškal, který pak ještě přidal svůj druhý gól. Po čtyřech výhrách Rajnochovice nebodovaly. Autor dvou branek Roman Zmeškal je s deseti góly třetím nejlepším střelcem soutěže.

Branky: Zmeškal 2, Talach, Trnčák, Vaněk. Rozhodčí: Čech. Diváci: 180. Chvalčov: Šimčík – Balvín T., Trňák, Vaculík (60.Kubaník), Kovařík, Vaněk, Talach (66. Mikulík), Krist, Trnčák, Zmeškal, Marek.

TUČAPY – HOLEŠOV B 0:3 (0:1)

Fotbalové utkání převyšující okresní soutěž mohly sledovat početné zástupy diváků na fotbalovém stadionku v Tučapech. Od prvních minut uchopili otěže utkání domácí hráči, kteří během prvních patnácti minut neproměnili tři vyložené situace. V období mírného útlumu hosté ukázali, že v tomto souboji jsou papírovými favority. Dvakrát během pár minut se dokázali dostat do jasných gólových situací, které neproměnili díky pohotovým zákrokům domácího brankáře. Po krásné kombinaci ke konci poločasu se nakonec hosté ujali vedení. Druhý poločas domácí začali nátlakovou hrou, která vyústila několika gólovými příležitostmi bez gólového efektu. Tučapy otevřely hru, ale z jedné standardní a jedné brejkové situace inkasovaly a bylo prakticky po utkání. V samém závěru domácí nastřelili tyč i břevno, ale na korekci výsledku to již vliv nemělo. Rezerva Holešova dokázala přidat deváté utkání v řadě bez porážky. Václav Hlobil vstřelil letos dvanáctý gól a v tabulce střelců je druhý.

Branky: 28. Chudárek, 48. Oral, 67. Hlobil. Rozhodčí: Benda. Diváci: 200. Tučapy: Chytil – Sedlařík P., Sedlařík T., Šimík, Truhlář, Halaška (46. Adámek), Navrátil, Olša, Kosek (65. Křepelka), Novák (83.Trhlík J.), Pospíšilík (72. Vlč).

HLINSKO P. H. – KOSTELEC U HOL. B 0:1 (0:1)

V první půli se do vedení dostali hosté po brance Odložilíka. Hlinsko potřebovalo ve druhém poločase hrát a bylo skutečně aktivnější. Pozorná defenziva hostů však domácím téměř nic nedovolila. Rok trvalo, než dokázala rezerva Kostelce zvítězit na hřišti soupeře. Není náhodou, že naposledy to bylo také v Hlinsku p. H.

Branka: Odložilík. Rozhodčí: Panáček. Diváci: 50.

KYSELOVICE B – SKAŠTICE B 0:6 (0:3)

Osmou výhru si připsala rezerva Skaštic. Ve 13. minutě se poprvé měnil stav. To se na levé straně uvolnil Konečník a svým centrem našel přesně hlavu svého bratrance Radima Vymětala. Ve 33. minutě hosté navýšili své vedení. Přetažený pas vrátil před branku Vymětal a Uličný zametl míč do branky. V poslední minutě první půle zakončil rychlý brejk pěknou technickou střelou Čepica a upravil na 0:3. Začátek druhé půle přinesl dva rychlé góly. Pod oba se podepsal Brada. Nejprve zužitkoval dobrou přihrávku Ježáka a chladnokrevně zakončil. Poté využil svého důrazu po rohovém kopu. Deset minut před koncem se zapsal mezi střelce i Blanarovič.

Branky: Brada 2, Vymětal, Uličný, Čepica, Blanarovič. Rozhodčí: Sedlář. Diváci: 60. Skaštice B: Vrtěl – Olbert, Janalík (53. Motal L.), Motal T., Blanarovič, Vymětal R., Uličný, Ježák, Konečník, Čepica, Brada (78. Frýdl I.).

PRAVČICE – MYSLOČOVICE B 1:1 (0:1)

Dobrý fotbal byl k vidění v Pravčicích. Domácí remizovali s rezervou Mysločovic 1:1, ale diváci si přišli na své. Hrál se ofenzivní fotbal, který nabídl spoustu šancí. Do vedení poslal hosty Juráň. Pravčice se ve druhém poločase snažily o vyrovnání a byly lepším týmem. Jejich aktivita přinesla svoje ovoce, když do černého zamířil Tkadlčík a bylo to 1:1. Popáté hrála rezerva Mysločovic v Pravčicích a poprvé si odvezla bod.

Branky: Tkadlčík – Juráň. Rozhodčí: Novák. Diváci: 50.

ZÁHLINICE – ZÁŘÍČÍ B 2:1 (0:0)

Poměrně vyrovnaný průběh v prvním poločase narušovaly jen ojedinělé náznaky šancí. Příliš fotbalové krásy diváci neviděli. Na góly čekali až do 72. minuty, kdy dostal Záhlinice do vedení Lochman. O pět minut později přidal druhý gól Pospěch. Hosté korigovali až v poslední minutě. Střelec první branky domácích Filip Lochman se s devíti góly posunul na třetí místo v tabulce kanonýrů.

Branky: 72. Lochman, 77. Pospěch – 90. Stratil. ČK: 73. Hofírek (Záříčí B). Rozhodčí: Stuchlík. Diváci: 50. Záhlinice: Pospíšil – Bureš, Motal (63. Jakvid), Kratochvíl (64. Vysloužil), Lochman, Mrtvý, Paštěka, Polák (46. Sklenář), Pospěch, Sklenařík (71. Večerka), Šus­tr.

MÍŠKOVICE – MARTINICE 4:1 (1:1)

Trápení Martinic nadále pokračuje. Hosté nestačili na Míškovice, kterým podlehli 1:4, a už pošesté v této sezoně si nepřipsali ani bod. Z posledních šesti vzájemných zápasů získaly Martinice jenom jeden bod. Hosté prohráli venku šestý zápas v řadě.

Branky: Pospíšil, Krajča, Malošík, Skotek – Zaoral. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 70.

ŽERANOVICE – BŘEST 0:3 (0:2)

O největší překvapení se postaral Břest, který se stal prvním týmem z posledních osmi, který dokázal vyhrát v Žeranovicích.

Branky: 12. Štauber, 45. Daněk, 86. Beliančin. Rozhodčí: Jelínek. Diváci: 120. Břest: Fišer – Koryčan, Buček J., Motal, Juračka, Hudeček, Koudelníček, Žigmund, Pohořelský, Štauber, Daněk (Beliančin, Máša, Bejdák).

LUBNÁ B – LITENČICE 2:4 (1:1)

Rezerva Lubné nedokázala navázat na zlepšené výkony z minulých zápasů a Litenčice ji přehrály na jejím hřišti v poměru 4:2. Na vedoucí Zborovice B ztrácí Litenčice osm bodů. Kamil Ševčík odehrál stý zápas za rezervu Lubné.

Branky: Konečný, Kroupa – Raclavský 3, Dutka. Rozhodčí: Caletka. Diváci: 100. Lubná B: Mlčoch – Gremlica, Ševčík, Konečný, Piškula A., Kadlčík, Dubina, Haloda, Skácel, Kroupa, Šenkyřík (Šťastný, Zavadil, Burda).

LUTOPECNY – ZLOBICE 3:0 (3:0) – NEDOHRÁNO

Rozhodčí ukončil zápas ve 48. minutě pro malý počet hráčů Zlobic. Hosté nastoupili pouze s devíti hráči k utkání. Celý první poločas se logicky nesl ve znamení převahy domácího mužstva. Šance střídala šanci, ale výborný brankář hostů, i když dostal tři branky, pochytal dalších nejméně šest tutovek. Hosté se po brejcích dostali do dvou šancí, ale brankář Michalec je chytil. Do druhého poločasu hosté nastoupili pouze v sedmi hráčích a ve 48. minutě se další zranil, takže utkání musel hlavní rozhodčí ukončit pro malý počet hráčů.

Branky: Lipold, Schořík, Šilhár. Rozhodčí: Sedlář. Diváci: 160. Lutopecny: Michalec – Novák, Šilhár, Knapík st., Slanina, Schořík, Krist, Kožík, Knapík ml., Lipold, Hanzlík.

ZBOROVICE B – KVASICE B 2:0 (2:0)

V první půlhodině měly Zborovice B územní převahu, ale do žádných vyložených šancí se nedostaly. Poprvé udeřily ve 32. minutě, kdy se trefil Setinský. V závěru prvního poločasu se domácí prosadili ještě jednou. Rezerva Zborovic doma vyhrála devatenácté utkání v řadě a v souboji s rezervou Kvasic jen splnila povinnost.

Branky: 32. Setinský, 45. M. Šprňa. Rozhodčí: Sanislo. Diváci: 80. Zborovice B: P. Tesařík (45. Harásek)– Jenerál, Švejcar, Štěpánek, Laube, Šprňa, Judas (77. K. Tesařík), Veselý, Prachař, Hlaváč, Setinský (62. Janča). Kvasice B: Navrátil – Vrána (Pospíšil V.), Droběna, Dosoudil F., Reiskup, Halamíček, Ambruz, Foltýn (Daněk), Černý, Dosoudil M., Dočkal.

POČENICE – BEZMĚROV 2:3 (1:0)

Fotbalisté Bezměrova dokázali v dramatické koncovce utkání s Počenicemi vybojovat tři body a v tabulce jim s osmnácti body patří čtvrtá příčka. Utkání bylo od samého začátku bohaté na šance a skóre mohlo být klidně ještě větší. Domácí vedli po první půli 1:0. Po změně stran hosté průběh otočili. V 73. minutě domácí Jánský vyrovnal, ovšem poslední slovo měl Bezměrov, když deset minut před koncem skóroval podruhé v zápase Pavelka.

Branky: 16. Niedermertl, 73. Jánský – 49. a 80. Pavelka, 56. Kyjovský. Rozhodčí: Žigmund. Diváci: 100.

DŘÍNOV – BAŘICE 2:0 (1:0)

Dřínovu se podařilo porazit díky zásahům Houšťavy a Surého Bařice a připsal si premiérové vítězství v této sezoně. Hosté po osmé porážce zůstávají na dně tabulky.

Branky: Houšťava, Surý. Rozhodčí: nehl. Diváci: nehl.

ŠELEŠOVICE – RATAJE 1:3 (0:2)

Rataje pokračují i nadále ve skvělých výkonech. Na půdě Šelešovic slavily vítězství 3:1 a v tabulce se udržely na druhém místě. Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří na soupeře od začátku vyvinuli tlak a během první půle se dostali do dvoubrankového vedení. Po přestávce se hra vyrovnala, ale tři body si již hosté nenechali vzít. Dvě branky vynesly hostujícího Davida Vacla do čela střelců ve skupině C.

Branky: Daněk – Vacl 2, Avramov. Rozhodčí: Šindelek. Diváci: 50.

1. Zborovice B 8 7 1 0 42:10 22
2. Rataje 8 6 1 1 31:12 19
3. Lutopecny 8 6 0 2 32:10 18
4. Bezměrov 8 6 0 2 22:15 18
5. Litenčice 8 4 2 2 24:19 14
6. Počenice 8 4 0 4 27:17 12
7. Lubná B 7 4 0 3 26:18 12