„Ano, na vedení svazu jsme oznámili, že pro nadcházející sezonu možnost postupu mimo pořadí nevyužijeme. Více informací a důvody ale sdělíme až v příštím týdnu,“ konstatoval místopředseda SK Hanácká Slavia Kroměříž Karel Heniz.

Hráčská kabina včetně realizačního týmu by se přitom postupu do profesionální soutěže nebránila.

„Po sportovní stránce mě to mrzí, kluci by si za skvělé jaro postup zasloužili. Respektuji ale rozhodnutí vedení klubu. Možnosti jsou takové, jaké jsou. Za rok se opět chceme o postupové mety porvat,“ slíbil trenér Hanáků Ivoš Světlík.

Zatímco jedni s díky postup odmítají, druzí by se pro změnu v nejvyšších moravských fotbalových soutěžích nejraději zachránili. Řeč je o divizním Holešovu, který kvůli nezvládnuté koncovce soutěže a prazvláštním výkonům a výsledkům závěrečného kola obsadil sestupovou 14. příčku.

„Hodně to bolí, hlavně průběh zvláštního utkání ve Velké Bíteši v nás probouzí pocit křivdy. Stále čekáme, zda nám svaz nenabídne záchranu, ale naděje je malá,“ uvědomuje si sportovní manažer holešovského klubu Petr Labanz, jehož tým by mohl „uspět“ jen v případě, kdyby odmítly postoupit kluby na prvních čtyřech místech ve všech pěti krajských přeborech Moravy.

„A to je hodně málo pravděpodobné. Už máme opačné informace,“ pokrčil rameny Labanz.

Holešovu nepomůže ani rozhodnutí vítězného celku zlínského krajského přeboru Luhačovic, který odmítl postup do divize.

„Probrali jsme možnost postupu důkladně napříč klubem a rozhodnutí bylo jasné. Příští rok se každopádně pokusíme obhájit prvenství v kraji,“ potvrdil předseda FK Luhačovice Zdeněk Červenka mladší.

Více informací o situaci v krajských soutěžích před závěrečným víkendovým kolem čtěte v zítřejším vydání Deníku.