Protože na prvních dvou příčkách skončily rezervní týmy prvoligové Ostravy a Olomouce, má právo účasti v nejvyšší dorostenecké soutěži kroměřížský tým.

„V těchto dnech probíhají jednání se zástupci města o případné podpoře. Řešíme kádr i trenéry. Už dřív jsme se přihlásili do druhé ligy. Teď podáme přihlášku do 1. ligy a budeme zvažovat celkovou situaci. Rozhodnutí padne v pondělí,“ sdělil prezident kroměřížského klubu Zdeněk Zlámal.

Trenér Jaroslav Baďura dokázal mužstvo nabudit a kolo před koncem měl jeho tým svůj osud ve svých rukou.

Motivace jim nohy nesvázala

„Kluky jsem nemusel nijak motivovat, protože možnost postupu byla dostatečnou motivací. Měl jsem spíš obavy, aby jim to nesvazovalo nohy. Už před utkáním jsem na nich viděl, jak moc chtějí a potom někteří podali jeden ze svých nejhorších výkonů,“ podotkl Jaroslav Baďura, jeden z hlavních strůjců kroměřížského úspěchu.

Jeho tým zvládl proti rezervě Slovácka poslední utkání a po brankách Hušky a Matouška, který se dvakrát trefil z penalty, zvítězil 3:2.

„Naštěstí se nám podařilo výsledek udržet a můžeme slavit,“ vydechl si kroměřížský trenér, který ale neví, zda bude u týmu pokračovat, postupové oslavy si tím ale kazit nechtěl.

Před hráči klobou dolů

„Jsem rád, že se nám tento úspěch podařil. Co bude dál, se uvidí. Skončili jsme třetí a zajistili si tak možnost startu v první lize, a to považuji za velký úspěch,“ zdůraznil Jaroslav Baďura a dodal:

„Smekám před všemi hráči a za celou sezonu jim děkuji.“

Cílem mužstva před začátkem soutěže byla přitom záchrana. Kroměříž se dostala do skupiny s celou řadou prvoligových rezervních týmů a dalších kvalitních klubů. Před sezonou byla Hanácká Slavia spolu se Spartou Brno a Vyškovem pasována mezi aspiranty sestupu.

Perfektní partu doplnila skvělá tréninková morálka

„Podařilo se nám dát letos dohromady perfektní partu. I když nám v zimě odešli tři hráči ze základní sestavy, Kučera do Zlína, Nevřala do Baníku Ostrava a Posolda ukončil hostování, tak se nám podařilo perfektně tým doplnit. Navíc výborná byla tréninková morálka,“ pochvaloval si Baďura, který nezapomněl zdůraznit ani perfektní spolupráci s rodiči hráčů.

V dorostenecké kategorii končí sedm hráčů, kteří patří Hanácké Slavii a budou se hlásit 3. července na přípravě mužstva mužů. Stejnou šanci dostanou i Trnčák, který byl v Kroměříži na hostování ze Zlechova a Fryšták ze Slovácka.

„Věřím tomu, že minimálně dva nebo tři hráči by mohli dobře do týmu mužů zapadnout. Někteří už za muže nastupovali. Především Dočkal, Matoušek a Huška,“ poznamenal trenér dorosteneckého tý­mu.

Ze základní sestavy mužstva, které vybojoval právo postupu, tak zůstávají jenom Budín, Havlík a Handl. O některé je však zájem v prvoligových klubech.