Na kroměřížské Obvodové se totiž v sobotu střetnou dva krajští rivalové v klasickém utkání o šest bodů a na obou stranách se představí aktéři, kteří působili v týmu soupeře.

„Vždy u nás byli hráči, kteří prošli mládežnickými týmy Zlína a chtěli se proti „svým“ vytáhnout. Měli motivaci ukázat, že toho umí víc než mladíci hrající za rezervu. Dnes to jsou třeba Fiala, Janča, Kovařík, Klabal nebo Vogl. Nemyslím si však, že budou nějak přemotivovaní,“ míní kroměřížský kouč Jaroslav Baďura.

Juniorku ševců zase vede jeho jmenovec Švach, který hrál za Kroměříž v sezoně 2008/09. Tehdy oblékal sešívaný dres Hanácké Slavie i zlínský záložník Jiří Dobeš. „Bude to pro mě trošku prestižnější utkání a výsledek bude důležitější než kdy jindy,“ ví Švach.

Ani jeden celek si nemůže moc vyskakovat. Kroměříž je s pouhými sedmi body uvězněna na chvostu tabulky, rezerva Tescomy má na 14. místě o čtyři body více.

„Bude to takový souboj o čelo tabulky z druhé strany. Naším úkolem je přiblížit se týmům, které jsou před námi. Je to ideální zápas, aby se nám to povedlo. Nic jiného než výhru nebereme,“ zdůraznil Baďura.

Z historie vzájemných zápasů je patrné, že se Hanáci umí na Zlín B patřičně nachystat. Poslední výhra juniorky ševců se datuje do září 2003. V násle­dujících sedmi vzájemných duelech Hanáci pětkrát zvítězili a dva duely skončily nerozhodně.

„Je na čase změnit statistiky,“ vyhlásil Švach, jehož družina je ale neškodná jako beránek. Bilance 0–0–6 a skóre 5:14 nepotřebuje další komentáře.

Také Spartak Hulín přivítá béčko, konkrétně ostravského Baníku. Naposledy se oba soupeři střetli před 20 lety a Hulín ze dvou zápasů vytěžil jenom bod. V té době byl kouč Spartaku Josef Pospíšil ještě aktivním hráčem Zlína a většina jeho svěřenců ještě ani s fotbalem nezačínala.

„Před dvaceti lety se mohla Ostrava chlubit skvělou výchovou talentů a myslím si, že se to nijak nezměnilo. I když situace v klubu není asi ideální, tak pořád dokáže složit velmi kvalitní juniorku. Baník se bude prezentovat hrou jako jiné juniorky v soutěži,“ myslí si hulínský kouč.

V minulém kole jeho družina jasně prohrála na hřišti HFK Olomouc a při vyrovnanosti horních pater tabulky klesla na sedmé místo. Ostrava je za svým soupeřem o sedm bodů a patří jí 11. příčka. Na svém stadionu Hulín ještě neprohrál, naopak Baník venku dosud nezvítězil.

„Doma jsme ztratili body za remízy. Teď chceme zůstat v tabulce pravdy na stejném místě. To je náš cíl a chceme samozřejmě vyhrát. Očekávám podobný průběh jako s Brnem B. Kluci nesmí nechat hosty hrát a dovolit jim rychlé kombinace. Soupeř se musí podřídit naší hře,“ dodal odhodlaně Pospíšil.

V nelehké situaci pojedou v neděli do Rosic fotbalisté Slovácka B. Po famózním začátku sezony, kdy v deseti zápasech nepoznali přemožitele, se jejich mašina zasekla a dvakrát za sebou prohráli. Ještě větším problémem však bude poskládat konkurenceschopnou sestavu.

„Trápí nás zdravotní potíže a áčko hraje ve stejný čas v Hradci Králové. Určitě s sebou budu muset vzít nějaké kluky z devatenáctky, nastoupí také Ondica s Chytilem, kteří se vracejí po dlouhém zranění,“ prozradil trenér hradišťské juniorky Jan Palinek.

Velkým oříškem pro něj bude také prokouknutí hry soupeře. „Rosice jsou farma Znojma a strašně bude záležet, kolik jim pošlou hráčů. Jelikož ale Znojmo hraje o den dřív, tak asi budou hodně posílení. Jedeme tam ale s hlavami nahoře, chceme přivézt alespoň bod,“ věří svým mladíkům Palinek.

Zpravodajové deníku