Jeho mužstvo je sice v tabulce o dvě příčky před Uničovem, ten je ale pro slovácké mladíky dlouhodobě neoblíbeným soupeřem. „Hlavně venku. Tam jsme snad ještě neuhráli ani bod. A na podzim vyhráli i u nás, takže jim máme co vracet. Jak už jsem ale řekl, bude to velice těžké," poznamenal Jan Palinek.

Ten se na rozdíl od duelu v Hlučíně bude muset obejít bez kvarteta fluktuantů z A-týmu. Mezlík, Daníček, Pavelka a Čtvrtníček totiž nastoupili na dovolenou, takže juniorka Slovácka přijede s omlazeným kádrem. „Domácí jsou velice důrazní a agresivní v osobních soubojích, vedle toho ale umějí hrát i fotbal. Pozor si budeme muset dát hlavně na oba útočné hroty Krče s Hrubým, velice nepříjemný je při standardkách i stoper Vejvoda. My ale chceme sérii neúspěchů v Uničově prolomit a přivézt si aspoň bod," uzavírá trenér Slovácka B.

Druhý výjezd během pěti dnů na stadion soupeře čeká zítra odpoledne také zlínskou juniorku. Ta v souboji tabulkových sousedů zajíždí do Zábřehu. „Oběma týmům se v této fázi sezony daří, Zábřeh střílí hodně branek, my se také dokážeme prosadit, takže by to mohl být zajímavý fotbal. Máme teď v zádech čtyři výhry v řadě a rádi bychom na této vlně pokračovali," uvedl trenér zlínské juniorky Jaroslav Švach.

Ševci si však musejí dávat pozor především na svého kmenového hráče Martina Bačíka, který v Zábřehu hostuje. V deseti jarních zápasech totiž zaznamenal úctyhodných deset branek. „To je velmi slušné číslo. Na jaře se totiž zvedl celý Zábřeh a Martin z toho těží. Nicméně my je budeme chtít přibrzdit," plánuje Švach.

O tom, že v Zábřehu není radno nic podcenit, se nedávno přesvědčila i rozjetá juniorka Slovácka, která jen do poločasu inkasovala pětku. „U juniorek se to občas může stát, protože mladí kluci po úspěšné sérii sem tam vybouchnou, každopádně to o něčem svědčí. Musíme hrát hned od začátku koncentrovaně a znovu se chtít prosadit svými zbraněmi," doplnil trenér zlínské juniorky.

Kroměřížští fotbalisté hostí dnes od 16.30 hodin druhý tým tabulky z Frýdku-Místku, který stále bojuje o postup do II. ligy. „V tomto zápase nemáme co ztratit. Budeme se snažit podat co nejlepší výkon a Frýdku situaci zkomplikovat," přeje si trenér Kroměříže Jaroslav Baďura.

Hanáci prochází nejúspěšnějším obdobím v sezoně, když pětkrát v řadě neprohráli. „Dá se říct, že v mužstvu je potřebná pohoda, která je v kabině znát. Podařilo se nám uhrát důležité body a odpoutali jsme se od poslední Líšně," přiznal Baďura.

Frýdek nastřílel v MSFL nejvíc branek, ale venku na jaře vyhrál jenom v Břeclavi. „Na jaře jsme vstřelili o dvě branky víc než Frýdek. Další chceme přidat v tomto zápase. Zatím se nám na jaře povedlo skórovat v každém zápase, tak doufám, že se nám to podaří i teď a nedostaneme víc gólů, než dáme," poznamenal trenér Kroměříže.

Stejně jako Hanáci, tak i hráči hulínského Spartaku mohou výrazně promluvit do boje o postup do II. ligy. Na svém hřišti dnes hostí v souběžně hraném zápase lídra soutěže HFK Olomouc. Hulín hrál s HFK pětkrát a ani jednou zatím nevyhrál.

„Střetneme se s kvalitním mužstvem, které chce postoupit. Na každém postu v sestavě HFK nastupují zkušení fotbalisté. Tabulku vedou jenom o tři body, takže u nás budou chtít rozhodně vyhrát. To je logické," řekl hulínský trenér Josef Pospíšil.

Hosté z Olomouce jako jediní v soutěži venku letos neprohráli a mohou se chlubit nejlepší defenzivou. Inkasovali téměř třikrát méně branek než Hulín.

„Budeme se snažit znovu udržet co nejdéle čisté konto. Hosté dost často dají už v úvodu gól a pak si výsledek pohlídají. Věřím tomu, že když zachytíme začátek a hráči se potkají s formou, můžeme hrát s kýmkoliv. O tom jsme se už přesvědčili," dodal Pospíšil.