Krajský přebor: trápení Provodova, počtvrté za sebou nedali gól

Odveta za vyřazení ve čtvrtfinále Poháru zlínského KFS vyšla Brumovu skvěle. Třebaže se nováček krajského přeboru z Nevšové doma opět snažil, nakonec padl o gól. Na první vítězství sezony dosáhl Hluk, jenž doma udolal Juřinku.

11.9.2018

Ilustrační fotoFoto: Vítek Šmahel

NEVŠOVÁ – BRUMOV 2:3 (2:3)

Brumov, který ve středečním poháru zkoušel mladé hráče z rezervy, nyní nastoupil v nejsilnější sestavě a prakticky jeho tři střely na bránu skončily vždy gólem. Derby přinesl kvalitní duel před skvělou diváckou kulisou. „Soupeř potrestal naše úvodní hrubky, ale i tak jsme se nevzdali a do poločasu se ještě dostali do hry,“ těší kouče Nevšové Vladimíra Durďu, jehož svěřenci po přestávce otevřeli hru a tlačili se za vyrovnáním. „Měli jsme převahu, ale Vašička deset minut před koncem ze sóla trefil jen břevno a v nastavení jsme zahodili šanci, podle mne s penaltovým faulem. Píšťalka sudího ale zůstala němá,“ zamrzelo trenéra nováčka. „Za předvedený výkon bychom si bod zasloužili, popravdě ale Brumov patřil k nejkvalitnějším protivníkům, co zde hráli. Asi míří zpět do divize,“ dodal Durďa.
Branky: 13. Stratený (pen.), 32. Tomšů – 7. Kolouch, 20. Novák, 23. Chovanec. Rozhodčí: Ševčík, 227 diváků.

PROVODOV – BYSTŘICE P. H. 0:1 (0:0)

Od začátku byl k vidění vyrovnaný, ale současně neurovnaný fotbal bez větších šancí. Po přestávce šla Bystřice do vedení z náhodné akce. „Kluci podcenili jeden balon, kdy si mysleli, že je v autu. Místo toho přišel dlouhý centr a Berky již mířil do prázdné brány,“ popsal rozhodující moment zápasu kouč Provodova Josef Rak. Jeho svěřenci poté stupňovali tempo, ale pozorně bránící Bystřice si výhru pohlídala. Stejně jako přežili šanci z poslední minuty, kdy Ulman ve vyložené situaci přestřelil. „Čtvrtý duel v řadě jsme nedali gól, začínám být značně nespokojen. Všichni čekají, že to půjde samo jako v minulém ročníku. Všichni musí přidat, třebaže pořád nehrajeme kompletní a citelně nám na hrotu chybí střelec Ulman,“ dodal Josef Rak.
Branka: 68. Berky. Rozhodčí: Novák, 26 diváků.

HOLEŠOV – MORKOVICE 2:3 P. (0:1)

Vyrovnaný duel skončil zaslouženou remízou po základní hrací době. Do vedení šli aktivnější hosté, kdy se prosadil Tesař. Chvíli po obrátce vyrovnal Uličný, ovšem zpět vedení Morkovicím vrátil Oplt. Následný zvýšený tlak se Holešovu vyplatil, když se z poslední akce zápasu prosadil Křenek. V penaltovém rozstřelu měli pevnější nervy hosté.
Branky: 52. Uličný, 92. Křenek – 39. Tesař, 74. Oplt. Rozhodčí: Mičkal, 120 diváků.

HLUK – JUŘINKA 2:0 (2:0)

Utkání nebylo zvlášť líbivé, většinou se hrálo uprostřed hřiště. Hlučané se dostali do vedení hned ve 3. minutě, kdy si na nepřímý kop pěkně naskočil Jan Dohnal – 1:0. Moc šancí na obou stranách nebylo, hosté si nevytvořili za celý zápas větší brankovou šanci. Za zmínku stojí ještě únik Jaroňka po pravé straně, ale gólman Juřinky byl u předkopnutého míče dříve. V 38. minutě se pěkně uvolnil v pokutovém území opět Dohnal a nedal gólmanovi šanci – 2:0. Po přestávce se hra odvíjela stejným způsobem. Hosté hráli rychlý, houževnatý fotbal, ale na obranu Hluku nevyzráli ani jednou. Za zmínku stojí výkon Jana Dohnala, ten byl nejlepším domácím hráčem.
Branky: 3., 38. Dohnal. Rozhodčí: Zicháček, 135 diváků. Hluk: Fojtík – Machala A., Horák, Zalubil, Galuška, Jaroněk (Sabo), Sedláček, Kukla, Dohnal, Machala M., Hanák (Athang).

ŠTÍTNÁ N. VL. – BAŤOV 0:3 (0:2)

Zápas rozhodla úvodní akce hostů, kteří hned zkraje zápasu otevřeli skóre Ondrášem. To domácí zaskočilo a naopak Baťov uklidnilo. Ten byl poté silnější na míči a měl hru pod kontrolou. Když v první dvacetiminutovce přidali další gól Krajčou, bylo rozhodnuto. Štítná se na nic nezmohla a hrozila pouze ze standardních situací. V druhém poločase hosté přidali další gól Zapletalem a po hodině hry definitivně zlomili odpor domácích. Baťov zvítězil zaslouženě.
Branky: 2. Ondráš, 17. Krajča, 62. Zapletal, Rozhodčí: Zapletal – Novák, Gargulák, 150 diváků. Štítná: Vaculík – Králík, Sloboda (83. Černý), Kořenek (60. Chovančík T.), Chovančík V., Malaník, Maniš (46. Liška J.), Spáčil (46. Hrnčiřík Š.), Liška T., Zvoníček, Hrnčiřík J. Baťov: Vitásek R. – Jakubowicz (87. Kopřiva), Novák, Krajča, Kašík, Vitásek M. (88. Zikmund), Zapletal, Žáček, Ondráš, Bína (85. Rusek), Sotolář (83. Večeřa).

SKAŠTICE – VEL. KARLOVICE 5:0 (3:0)

Třetí domácí zápas sezony a třetí vítězství, navíc podruhé za sebou nastříleli pět branek. Tentokrát řádění Konečníka a spol. odnesly Velké Karlovice. Skaštice se soupeře nezalekly a hned od začátku duelu rozjely svou typickou kombinační hru. V 6. minutě si Konečník našel centr z levé strany a nadvakrát překonal brankáře. V dalším průběhu hry to byli domácí, kteří předváděli velmi kvalitní výkon a soupeře ke své bráně moc nepouštěli. A svou aktivitu potvrdili dalšími dvěma góly – Konečníka z přímého kopu a po zaváhání obrany Ančincem. Až poté se více připomněli i hosté, když hlavička skončila na tyči. Chvíli po změně stran předvedl fotbalovou parádu Gojš – 4:0. Skaštičtí i nadále předváděli rychlý fotbal, dobře kombinovali a soupeře přehrávali. Zodpovědným výkonem mířili za další výhrou v soutěži. Tu ještě zvýraznil opět Konečník, který po faulu hostujícího kapitána zahrával pokutový kop, který bez problémů proměnil. Zkompletoval tak svůj druhý hattrick během tří utkání.
Branky: 6., 26., 80. (pen.) Konečník, 28. Ančinec, 49. Gojš. Rozhodčí: Zpěvák, 140 divák. Skaštice: Stýblo – Bubla L.(85. Ježák), Glozyga, Batík T., Menšík – Petrúsek (76. Škrabana), Sova, Frýdl R., Gojš – Ančinec (72. Vymětal R.), Konečník. Trenér: Roman Kolenič.

BORŠICE – LUHAČOVICE 1:8 (0:3)

Hru kočky s myší odstartovali hosté již v 5. minutě Kořenkem, a třebaže měli po celý čas jasně navrch, střelecky se dvakrát prosadili až před přestávkou. Po změně stran ale dalšími dvěma trefami definitivně zlomili snahu Boršic, které se alespoň čestného úspěchu dočkaly deset minut před koncem.

Branky: 81. Cigoš – 44., 66. O. Červenka, 5. Kořenek, 39. Postava, 56. Hruboš, 58. Kryšpín, 80. Pavlíček, 87. Suchý. Rozhodčí: Schnürmacher, 120 diváků.

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 25 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Referent/ka skladu - expedient/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Chropyně, - Vedení skladové evidence. Příjem a výdej zboží, - SŠ vzdělání, Praxe v oboru výhodou, Znalost práce na PC (Word, Excel, Outlook), znalost AJ, ŘP sk. B, oprávnění na VZV, Spolehlivost, zodpovědnost, časová flexibilita, - doba určitá s možností prodloužení, - písemné žádosti se strukturovaným životopisem zasílejte na e-mail: valova@remiva.cz, popř. poštou na adresu: REMIVA s.r.o., Komenského 834, 768 11 Chropyně. Pracoviště: Remiva, s.r.o., Komenského, č.p. 834, 768 11 Chropyně. Informace: Hana Valová, . Řemeslné práce - Řemeslné práce Obkladač 22 000 Kč Obkladači obkladač. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Kroměříž, Zlín, - obkladačské práce, , - vyučení, vhodné i pro absolventy, ŘP sk. "B", - nástup možný ihned, benefity: stravenky, - kontakt osobně na pracovišti nebo telefonicky Po-Pá (7:00 - 17:00 hod.), popř. své písemné nabídky zasílejte na e-mail: dohorakm@keramod.cz, nebo poštou na adresu firmy. Pracoviště: Temini stav s.r.o.- pracoviště kroměříž, Hlávkova, č.p. 1879, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Michal Dohorák, +420 777 161 278. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 80 Kč Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech Uklízeč/ka. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Loukov, - náplň práce - úklid administrativní budovy, prodejny, kanceláří, - vzdělání není rozhodující - požadujeme spolehlivost, pečlivost, chuť pracovat, - své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: personalni@salvatorstrechy.cz. Pracoviště: Salvator střechy s.r.o., 768 75 Loukov. Informace: Jaromír Homola, +420 727 947 090. Výroba - Výroba Montážní dělník 15 000 Kč Montážní dělníci výrobků ze dřeva a příbuzných materiálů Montér nábytku a kuchyňských linek. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Kroměříž, - náplň práce: příjem a výdej zboží, rozvoz zboží a jeho výnos, kompletace a montáž nábytku a kuchyňských linek, pokládky podlahových krytin, zejména koberců a PVC (zaučíme), - požadavky: nižší střední vzdělání, ŘP sk. B - aktivní řidič, chuť pracovat, manuální zručnost, zdravotní způsobilost k výkonu práce, - benefity: příplatky za přesčas, příplatky za výnos zboží, odměny za spokojeného zákazníka, - xvé strukturované životopisy s motivačním dopisem zasílejte na zamestnani@atol-group.cz. Vybrané uchazeče budeme do 14 dnů kontaktovat k pracovnímu pohovoru.. Pracoviště: Atol group,a.s., Vejvanovského, č.p. 453, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Karel Barot, +420 573 333 870.

Filip Chytil

Parádní Chytilův večer. První trefou načal obrat a byl vyhlášen hvězdou

-

„Chytilmania" pokračuje! Chytil napodobil pátou trefou Crosbyho

„Chytilmania" na Manhattanu pokračuje! Pátou trefu v řadě zaznamenal hokejový útočník New Yorku Rangers Filip Chytil v městském derby proti Islanders už po 29 vteřinách. Devatenáctiletý rodák z Kroměříže otevřel skóre v partii, kterou nakonec Jezdci ovládli 5:0 a ukončili sedmizápasovou sérii bez výhry nad městským rivalem.

Malenovice se loučily výhrou nad Kyjovem. Hráčem utkání byl Jan Brázdil

Výhrou nad Kyjovem zakončili podzimní část druhé ligy hokejbalisté Malenovic. V tabulce tým z předměstí Zlína zůstává na druhém místě. Soutěž nyní čeká tři a půl měsíční zimní přestávka. Další zápas Čamlíci odehrají až v sobotu 2. března, kdy se od 14 hodin představí na ploše záložního celku SK Jihlava.

-

Florbalový zápisník Lubomíra Hotaře

Zajímavá konfrontace se sešla v posledních ligových florbalových duelech. Prvoligové ženy Vsetína, Hlučanky ve 2. lize žen a Slavičín v Regionální lize mužů se utkali s výběry brněnského Bulldogsu. Ve všech zápasech byly týmy ze Zlínského kraje úspěšné. V Národní lize potěšily výsledky Rožnova pod Radhoštěm a Hluku.