BYSTŘICE P. H. – SLUŠOVICE 1:0 NA PEN.: 5:4 (0:0)

První dějství nepřineslo hru slabé úrovně. Domácí byli málo aktivní, přesto si vytvořili dvě brankové příležitosti. Slušovičtí měli šanci ve 22. minutě, kdy se po závaru vyznamenal Konečný a následující dvě dorážky byly ubráněny. Do druhého poločasu nastoupili Bystřičtí s větším nasazením a vytvořili si několik příležitostí. Ve 47. minutě nastřelil Krajcar břevno, dorážku Šindelka brankář kryl. Zejména posledně jmenovaný měl řadu dalších šancí: v 56. minutě jej vychytal brankář, chvíli nato mířil dvakrát těsně nad. V závěru Šindelkovu střelu tečoval Krajcar těsně vedle, aby pak ve vyložené šanci pálil těsně nad. Poslední šance domácích po trestném kopu Zapletala zůstala nevyužita. Na pokutové kopy letos poprvé zvítězili Bystřičtí.

Rozhodčí: Mičkal, 70 diváků. Bystřice p. H.: Konečný – Dluhoš (67. Sadil), Klimek, Pálka, Šenovský, Tureček, Zapletal, Ondroušek, Kušík, Krajcar, Šindelek. Slušovice: Kučera – P. Bořuta (88. R. Bořuta), Janků, Lošťák, Čuřík, Dobeš, Poslušný, Foltýn, Burša, Rudolf (82. Gajdůšek), Macík (69. Klimt).

MORKOVICE – BORŠICE 4:3 NA PEN: 3:1 (2:1)

Domácí ve snaze odčinit ostudnou prohru v Provodově na soupeře vlétli a už v 8. minutě vedli 2:0. Nejprve Bombicz nedal střelou z 20 metrů Remešovi šanci, následně Škrdlík po rohu šikovně přistrčil míč do vápna, kde si ho našel Doležel. Hosté se připomněli ve 25. minutě, kdy na přetáhnutý centr naběhl Filipský – 2:1. I po změně stran začali Morkovičtí opět výborně, po centru z pravé strany a ruce stopera zvýšil z penalty Bombicz na 3:1. Domácí měli další příležitosti, ale ty trestuhodně zahazovali. Po hodině hry, nenápadné akci a nedorozumění obrany všudybyl Filipský snížil. V 75. minutě po trestném kopu a minele brankaře Jarky hosté vyrovnali. Od této chvíle se hrál fotbal nahoru dolů. Oba týmy se snažily strhnout vítězství na svou stranu. Pět minut před koncem mohl rozhodnout Bombicz, ale nabídnutou penaltu střelou do břevna neproměnil. A tak došlo na pokutové kopy, kde všem střelcům vypálil rybník domácí brankař Jarka, jenž tři pokusy zlikvidoval.

Branky: 4. a 49. (pen.) Bombicz, 9. Doležel – 25. a 58. Filipský, 73. Dufek. Rozhodčí: Štěpánek, 150 diváků. Morkovice: Jarka – Šimoňuk (82. Havlík), Svoboda, Síleš, Oplt, Smažinka, Kapounek, Škrdlík, Doležel, Bombicz, Chalupa. Boršice: Remeš – Večeřa, Groulík, Ohnutek, Šustr, Kopčil, Filipský, Dufek, Náplava (54. Brzica), Vlček (52. Kaspřák), Hromada.

HOLEŠOV – CHROPYNĚ 6:2 (1:1)

Už ve 4. minutě po hlavičce Zahnaše šli do vedení domácí. Poté následovala čtvrthodina tlaku Holešova a plejáda zahozených šancí. Udeřilo ale na druhé straně, když po chybě Matulíka srovnal Panáček – 1:1. Poté se hra vyrovnala. Do druhého poločasu však vstoupili opět lépe Holešovští a už v 50. minutě po chybě v rozehrávce vybojoval Křenek penaltu, kterou proměnil Chudárek. Chvíli nato se po nedorozumění v domácí obraně dostal do úniku Prešnajder a opět vyrovnal – 2:2. O tři minuty později ale vedl opět favorit, když se zblízka prosadil Matulík. Od toho momentu domácí jednoznačně opanovali hřiště a po sólu Křenek v 72. minutě zvýšil na 4:2. Ten samý hráč stejným způsobem chvíli nato definitivně zlomil odpor soupeře. V nastaveném čase a rohu to byl Marek, který uzavřel skóre.

Branky: 72. a 75. Křenek, 6. Zahnaš, 51. Chudárek (pen.), 56. Matulík, 90. +1 Marek – 20. Panáček, 54. Prešnajder. Rozhodčí: Kostelník, 100 diváků. Holešov: Janalík – Matulík (Kadlčík), Roubalik, Olša, Chudárek, Očadlík (Münster), Palík , Zahnaš (Barták), Lomaka (Kotas), J. Křenek, Marek. Chropyně: Večeřa – Urubek (Železný), Štěpánek, Paciorek (Berky), Stratil, Panáček, Lavrincsik, Pospíšil, Šťastný, Jurčík (Podaný), Prešnajder.

BAŤOV – NAPAJEDLA 1:2 NA PEN.: 5:6 (1:1)

Hosté se ujali vedení v 18. minutě, když se k vyraženému míči Marákem dostal na hranici šestnáctky napajedelský Leitner. Baťov srovnal ve 25. minutě. Spurný míčem od půlicí čáry našel volného Vitáska, jenž ukázkovým lobem překonal vybíhajícího gólmana. Druhá půle přinesla opět vyrovnanou hru. Snad největší šanci měl baťovský Spurný v 60. minutě po střele Krajči a přihrávce Vitáska, ale obránce hostí vypomohl zablokováním střely. V závěru narůstal tlak domácích, soupeř se soustředil jen na rychlé brejky. Gól ovšem již nepadl, a tak o vítězi rozhodla až sedmá série pokutových kopů.

Branky: 25. Vitásek – 18. Leitner. Rozhodčí: Lysák, 165 diváků. Baťov 1930: Marák – Novák, Krajča, Skyba, Vitásek, Malát (80. Spurný M.), Vrána (46. Sviečka), Ondráš, Linek, Gerych, Spurný D. Trenér: Josef Pospíšil. Napajedla: Vitásek – Kaštánek, Hacránek, Ouroda (78. Mikšaník), Žáček, Škrabal, Dlabaja (92. Bejtkovský), Leitner (89. Žůrek), Koutník, Mráz (80. Smyček), Vavruša. Trenér: Stanislav Vávra.

LUHAČOVICE – VIGANTICE 1:2 NA PEN.: 2:4 (1:0)

Hra se odehrávala spíše na hostující polovině. Do dvacáté minuty domácí měli několik slibných příležitostí. Gól byl cítit ve vzduchu, aktivita Luhačovic přinesla ovoce. Unikající David Červenka byl nedovoleně sražen v pokutovém území, a sám penaltu proměnil – 1:0. Po přestávce domácí opět vrhli po hlavě a David Červenka po rohu mířil trestuhodně vedle. Soupeř se dostával k brance jen velmi zřídka, o to víc byl šokující jejich gólový útok. V 58. minutě se uvolnil hráč na pravém křídle, obrana nepokryla nabíhajícího útočníka a ten míč hlavou tečoval za bezmocného Kuchaře – 1:1. Od té chvíle domácí bojovali proti zabetonované obraně a nedokázali nic vymyslet. Jelikož už branku nikdo neohrozil, o vítězi a druhém bodu rozhodly až penalty. V nich byli šťastnější Vigantičtí.

Branky: 18. D. Červenka (pen.) – 59. Uribe. Rozhodčí: Bartoň, 99 diváků. Luhačovice: Kuchař – Talaš, D. Červenka, O. Červenka, Bernátek (80. Daňo), Polách, Pešek, Kořenek (81. Knot), Bartek (71. Liška), Coufalík, Br. Červenka. Vigantice: Slovák – Lemchi, Řepka, Paleček (87. Křiva), Bolcek (82. Vičan), Štreit, Paprskář, Uribe, Musiol, Kulišťák, Dian.

FRYŠTÁK – PROVODOV 2:0 (1:0)

Utkání začal Fryšták tlakem. Jediná šance soupeře v první půli byl závar po centru Lacigy. Ve 27. minutě Křenek netrefil odkrytou bránu, ovšem chvíli nato už domácí vedli – po rohu trkl hlavou míč do sítě Skalička – 1:0. Fryšták byl při chuti a střela Doležela protáhla gólmana, stejně jako na druhé straně pokus Beňa. Po změně stran začal Provodov aktivněji, v poli protivníka přehrával, ale tlaku chybělo zakončení. Jako žolík se ukázal střídající domácí Petráš. V 75. minutě zpracoval špatně míč v jasném přečíslení obrany Provodova, ale jeho následná přihrávka skončila u bližší tyče překvapeného brankáře – 2:0. O chvíli později nebezpečně střílel z přímého kopu Laciga, ale byl to jeho poslední útočný kousek. Následně hasil samostatný únik Doležela a musel předčasně pod sprchy. Domácí závěr mohli hrát v klidu, ale opak byl pravdou. Hra nahoru dolů přinesla obrovské šance na obou stranách, ale bez gólů.

Branky: 33. Skalička, 75. Petráš. Rozhodčí: Macháč, 130 diváků. Fryšták: Mikel – Gřešák, Bednařík, Skalička, Kovář, T. Křenek, Krhůtek, Chudý, Troják, Doležel, Dvořák. Střídali: Hřebačka, Petráš, Rudolf, Smékal. Provodov: Sedlák – Urbánek, Josefík, Hnilo, Hellebrand, Laciga, Ulman, Huťka, Chalupa, Velev, Beňo. Střídali: Slončík, Hlavňovský, Gargulák.

ŠTÍTNÁ N. VL. – ROŽNOV P. R. 1:4 (1:3)

Hned ve 4. minutě se po chybě obrany a trefě Michala Maléře ujali hosté vedení. Štítné se podařilo vyrovnat po čtvrthodině hry, kdy Liška zahrával trestný kop z levé strany a Tomáš Chovančík dotlačil míč do brány – 1:1. Ve 23. minutě mohli domácí zvrátit výsledek, ale brankář Rožnova vytlačil trestný kop Tomáše Hnaníčka na roh. Chvíli nato se do zakončení po standardní situaci dostal Tomáš Chovančík, ale jeho hlavičku vykopával Bolcek z brankové čáry. Ve 27. minutě udělali domácí hrubou chybu a Rezdar poslal hosty opět do vedení. Dvě minuty před přestávkou zahrávali hosté ze 40 metrů trestný kop, na který si naběhl nikým nebráněný Michal Maléř – 1:3. Druhý poločas se odehrával mezi šestnáctkami a do šancí se obě mužstva příliš nedostávala. Snaha domácích byla znatelná, ale vytvořili si pouze dvě šance: v 70. minutě nad nemířil Tomáš Vaculík přesně a chvíli nato Tomáš Hnaníček ze sóla brankáře nepřekonal. Když už vše domácí vrhli do útoku, přišel rychlý brejk hostů a Michal Maléř dovršil svůj hattrick.

Branky: 15. Chovančík – 4., 43. a 90. M. Maléř, 27. Rezdar. Rozhodčí: Koláček, 150 diváků. Štítná: P. Vaculík – Šuráň, Mich. Hnaníček, Sloboda, Machuča – Štěpančík (85. Králík), T. Chovančík, Liška, V. Chovančík – T. Vaculík, T. Hnaníček. Rožnov p. R.: Barabáš – Žitník, Malina (78. Pavlíček), Zetocha, M. Maléř, Šimek, Bolcek, Rezdar, Karban (64. Talpa), Fuksa, L. Maléř.

1. Holešov 7 6 0 0 1 21:12 18
2. Rožnov p. R. 7 5 0 0 2 20:8 15
3. Bystřice p. H. 7 3 1 2 1 10:9 13
4. Baťov 7 3 0 2 2 16:10 11
5. Provodov 7 3 1 0 3 14:12 11
6. Luhačovice 7 2 2 1 2 12:10 11
7. Fryšták 7 3 0 2 2 9:10 11
8. Boršice 7 2 1 2 2 14:8 10