Krajský přebor: Hluk a Juřinka nadělovaly

Nejvyšších výher v 16. kole krajského přeboru dosáhli fotbalisté Hluku a Juřinky. Své soupeře vyprovodili domů pětigólovým rozdílem. I tak ale po víkendu dál suverénně kraluje soutěži Provodov.

9.4.2018

Krajský přebor: Luhačovice - BaťovFoto: Jan Zahnaš

BORŠICE – PROVODOV 0:2 (0:2)

Od začátku byla na hřišti znát zkušenost a herní vyzrálost hráčů Provodova. Domácí se snažili o útočení, vytvořili si i územní převahu, která však končila před pokutovým územím. Hosté hrozili z rychlých brejků. Zvláště dvojice Ulman a Velev zaměstnávala obranu. Ta pracovala spolehlivě až do 21. minuty, kdy po rohu Huťka hlavou poslal hosty do vedení. O chvíli později přišel další rychlý kontr Provodova a Ulman lehce přeloboval Janečku – 0:2. Tento gól rozhodl o výsledku. V dalším průběhu nelze Boršicím upřít snahu, ale soupeř si pozornou hrou hlídal získané vedení.
Ve druhém poločase domácí zachránila před vyšší prohrou tyč po trestném kopu Drobila a od 70. minuty, kdy trenéři prostřídali sestavy, se hra odehrávala ve středu hřiště bez brankových příležitostí.
Branky: 21. Huťka, 24. Ulman, rozhodčí: Schnürmacher,, 250 diváků. Boršice: Janečka, Kohoutek, Lysoněk, Kopčil, Filipský, Březina, Ohnutek, Gavenda, Palička, Cigoš, Bělaška. Střídali: Holomčík, Trlida, Krsička, Soldán. Provodov: Petr – Barcuch, Josefík, Laciga, Haloda, Urbánek, Velev, Zakopal, Hlobil, Huťka, Ulman. Střídali: Kroča, Chalupa, Gargulák, Hnilo, Elšík.

VEL. KARLOVICE – HOLEŠOV 1:2 NA PEN. (1:0)

Domácí s úzkým kádrem (postrádají Zetě nebo Michaela Podešvu) získali první jarní bod. „Hosté měli výborných úvodních patnáct minut obou poločasů. Zatlačili nás, ale šance si nevytvořili. My jsme pak vždy hru vyrovnali. Do vedení jsme šli v prvním poločase po krásné brance Škrobáka, který vymetl všechny pavouky v hostující brance. Hosté měli následně dva závary, ale nic se z toho pro ně neurodilo. Po přestávce od 60. minuty jsme mohli zápas rozhodnout, ale když Pavel Škrobák únikem středem hřiště místo kličky jen nastřelil bezmocného brankáře, dopracovali se hosté nakonec v závěru k vyrovnání, kdy se ještě snažil vykopnout míč z prázdné branky kapitán Mikula, ale uvázl s kopačkou v síti. Vzhledem k tomu, jak máme nyní málo hráčů a jak probíhala zimní příprava, první jarní bod bereme,“ řekl vedoucí mužstva VKK Jaroslav Valián.
Branky: 32. Škrobák – 87. Číhal, rozhodčí: Mikulášek, 172 diváků. VKK: Bil – Šimšálek (79. Hruška), Mikula, Kašpar, Ondřejka – Heger, Vašut, Jakub Podešva, Langer – Škrobák, Pavelka. Trenér Petr Ondřejka, asistent trenéra Ivo Davídek. Holešov: Janalík – Chudárek (86. Šuba), Charuza, Čep, Roubalík (65. Karol) – Sunec (73. Machálek), Matulík, Číhal, Polomík – Kryl, Fojta (75. Zakopal). Trenér Martin Malík.

JUŘINKA – ROŽNOV P. R. 6:1 (4:0)

Rožnov prohrál i třetí jarní zápas, dal sice první branku, ale má celkové skóre 1:20. „Hrajeme vyrovnaný zápas, ale pak dostaneme lacinou branku, kdy mi brankář Barabáš tvrdil, že mu míč skočil. Po patnácti minutách je to 0:2 a kluci jsou psychicky na dně a nevěří si. Přijde třetí vlastní branka a je po zápase. Před zápasem se nám zranil Vaigl, v páté minutě Cahlík. Je toho moc špatného najednou. Musíme si pomáhat dorostenci. Ti ve své soutěži vyhrávají a nemají moc chuti pomáhat nám, když pořád prohráváme. Je to krutá realita, ale tento tým v tomto složení na krajský přebor nemá. Musíme bojovat dál, smlouvu do léta chci dodržet, jak jsem klukům slíbil,“ řekl trenér Rožnova Karel Baroš.
Branky: 11. a 58. Lušovjan, 15. a 69. Heřmánek, 34. vlastní, 35. Vavřík – 52. Marek Macíček II. Rozhodčí: Bartoň, 128 diváků. Juřinka: Holáň – Šnajdr, David, Solanský, Novák – Paťava (80. Chocholatý), Lušovjan, Škařupa, Patrů (57. Goláň) – Vavřík (85. Pernický), Heřmánek. Trenér Pavel Vaigl. Rožnov p. R,: Barabáš (46. Bolf) – Žitník, Hrůzek, Dvořák, Kolařík (57. Novák) – Fiurášek, Bolcek (71. Baroš), Cahlík (5. Urban), Zetocha – Rezdar, Marek Macíček II. Trenér Karel Baroš.

KVASICE – MORKOVICE 1:2 (1:1)

Domácí nastoupili s několika vynucenými změnami v sestavě, v samotném začátku se navíc zranil Šilinger. Začátek přitom Kvasicím vyšel na jedničku, když první kontakt s míčem Ferka po centru Pospíšila byl gólový – 1:0. Hosté i přes rychlý gól působili kompaktněji a fotbalověji, do vyložených šancí se však nedostávali. Vyrovnávací branku dosáhli z pokutového kopu po netaktickém zákroku Panáka v pokutovém území. Druhá půle se vyznačovala spíše bojovností s málo pohlednými akcemi na obou stranách. Vítězná branka padla po autovém vhazování do nekoncentrované obrany a střelou z bezprostřední blízkosti branky bezmocného Vymazala. Domácí vrhli zbytek sil do útoku, ale největší šanci zápasu zahodil Ferko, jenž tváří v tvář gólmanovi neuspěl. K vyrovnání Kvasicím chyběl klid a nápad před pokutovým územím.
Branky: 8. Ferko – 37. Gröpl (pen.), 68. Tesař, rozhodčí: Stodůlka, 180 diváků.

LUHAČOVICE – BAŤOV 1:0 (1:0)

Baťov vsadil na zabezpečenou obranu a rychlé brejky a i proto se favorit dostával do pokutového území velmi těžko. První velkou šanci neproměnil Pavlíček, hlavičkoval vedle. Zatímco do přestávky měli domácí ještě dvě šance, hosté jednu, kdy Vitásek sám před prázdnou bránou netrefil centrovaný míč. Rozhodující moment přišel v závěru poločasu – Zapletal fauloval Postavu a Suchý bezpečně penaltu proměnil – 1:0. Také druhé dějství přineslo podobný scénář. Vyložené šance neproměnili Ondřej Červenka, Postavu vychytal brankář. A Polách z metru mířil hlavou do boční sítě. To dávalo soupeři možnost na vyrovnání. Nejblíže k tomu měli v poslední minutě, kdy po přímém kopu Skyby musel brankář Švec napnout všechny svaly v těle, aby jeho pokus vytáhl na roh. „Překvapilo mě, jak soupeř dobře takticky bránil a čekal na naši chybu. Proti tak organizovanému soupeři se těžko hraje. Mrzí mě, že jsme nedokázali proměnit více šancí, abychom odpor soupeře zlomili. Bojovalo se do poslední vteřiny zápasu,“ zhodnotil duel trenér Luhačovic Jan Jelínek.
Branka: 42. Suchý (pen.), rozhodčí: Surovec, 50 diváků.

BYSTŘICE P. H. – ŠTÍTNÁ N. VL. 1:0 (0:0)

K vidění byl vyrovnaný duel, ve kterém měli více fotbalového štěstí domácí. O osudu utkání rozhodla trefa domácího Santany po necelé hodině hry, kdy se na kraji šestnáctky individuálně uvolnin a střelou podél gólmana zařídil svým barvám vítězství. „Byl to klasický zápas o prvním gólu. Ve vyrovnaném utkání jsme jej vstřelili my, a proto jsme uspěli,“ pousmál se místopředseda bystřického fotbalového klubu Zdeněk Havránek.
Branka: 59. Santana. Rozhodčí: Ambroz, 80 diváků.

HLUK – CHROPYNĚ 5:0 (2:0)

Už ve 4. minutě unikl po pravém křídle Bihári, nacentroval před branku, kde byl dobře postavený Martiš - 1:0. Zatímco Hlučané si vytvořili nespočet šancí, Chropyně si nevytvořila ani jednu nebezpečnou situaci. Třebaže hosté hrají obětavě a snaží se, schází jim kvalita. Po půlhodině hry dostal za obranu pěkný pas Marek Němec, který po úniku vstřelil svůj první gól za Hluk. Ve 48. minutě po dobývání chropyňské branky vstřelil svůj druhý gól Martiš - 3:0. V 51. minutě napřáhl na pravé straně Machala a jeho střela po teči hostujícího hráče skončila v síti. V 72. minutě se konečně dočkal i Radek Bihári, křižnou střelou k tyči zvýšil na konečných 5:0.
Branky: 4., 48. Martiš, 33. Němec, 51. Machala, 72. Bihári, rozhodčí: Rybka, 100 diváků. Hluk: Fojtík - Otrusiník, Zalubil, Horák, Machala A., Bihári, Kukla, Dohnal, Machala O. (Machala M.), Martiš Tomáš, Němec (Martiš Roman).

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 90 Kč

Číšníci a servírky servírka/číšník - DPP/DPČ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Kroměříž, - Práce na dohodu o provedení práce nebo na dohodu o pracovní činnosti, - Náplň práce: obsluha v kavárně a na zahrádce, příprava nápojů, - Pracovní doba je pondělí - pátek, od 9:00 do 16:00, lze dle potřeby upravit, doba určitá bez možnosti prodloužení, - kontakt telefonicky Po-Pá (8:00 - 15:00 hod.), příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: management@euro-face.cz. Pracoviště: Euroface consulting s.r.o.- caffe corso, Masarykovo náměstí, č.p. 490, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Kateřina Nevřalová, +420 777 011 717.

Výroba - Výroba Seřizovači 16 000 Kč

Seřizovači a obsluha konvenčních fréz Frézař kovů - obsluha konvenčních fréz. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Hulín, - Požadujeme: vyučení nebo praxe v oboru, znalost čtení výkresové dokumentace, zručnost, pečlivost, chuť pracovat, - Nabízíme: náborový příspěvek 20.000Kč, měsíční prémie až 20% platu, roční mimořádné bonusy, zvýhodněné telefonní tarify, závodní stravování, - Své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: barbora.lancova@modikov.cz. Do předmětu e-mailu uveďte název pozice, o kterou se ucházíte.. Pracoviště: Modikov, s.r.o., Wolkerova, č.p. 845, 768 24 Hulín. Informace: Barbora Lančová, +420 602 500 270.

Obchod - Obchod Nákupčí 20 000 Kč

Nákupčí Referent/ka nákupu. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Loukov, - Pracovní náplň: zpracování objednávek střešního materiálu z poboček společnosti, zajištění kompletní dodávky materiálu na pobočky, komunikace s dodavateli, vystavování průvodních dokladů, vyřizování reklamací, - Požadujeme: SŠ – nejlépe technického oboru (stavebnictví nebo strojírenství), uživatelská znalost práce na PC – Office, internet, znalost systému K2 výhodou, spolehlivost, pečlivost, komunikativnost, samostatnost, chuť do práce, dobré organizační schopnosti, - Nabízíme: práci na HPP, počáteční zaškolení, nástup dle dohody, - Své strukturované životopisy posílejte na nadezda.tomankova@salvatorstrechy.cz. Pracoviště: Salvator střechy s.r.o., 768 75 Loukov. Informace: Naděžda Tománková, +420 573 501 756.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 14 800 Kč

Ostatní odborní pracovníci v oblasti sociální práce pracovník/ce v sociálních službách. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Kroměříž, - dokončené základní vzdělání, doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání, zdravotní způsobilost (budeme vyžadovat lékařský posudek od našeho závodního lékaře), před nástupem, bezúhonnost (výpis z RT ne starší 3 měsíce), před nástupem, zdravotní průkaz (není podmínkou, dodělá si), řidičský průkaz skupiny "B", aktivní řidič, bude ověřeno, jízda osobním vozidlem, pozitivní pracovní nasazení, - Pracovní doba 38,75 hodiny za týden, Práce o sobotách, nedělích, svátcích. Příplatky za sobotu, neděli, svátek, přesčas, provoz dvousměnný, po nástupu zaučení, zkušební doba 3 měsíce, práce na dobu určitou s možností změny na neurčitou, nástupní plat 14.800,-Kč, po zkušební době nejméně 15.900,-Kč + 1-7000,-Kč fixní plat, tedy 22.000,-Kč a více, - své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: pecovatelska1@seznam.cz. Pracoviště: Pečovatelská služba kroměříž z.ú., Nitranská, č.p. 4091, 767 01 Kroměříž 1. Informace: František Lančík, +420 573 332 096.

Přestože žije Kazma už roky v Praze, na svou rodnou Moravu nezapomněl a rád se sem vrací.

Kroměřížský bavič Kazma napálil Mareše, na sítích to ale od lidí schytal

20

ON-LINE rozhovor: Velikáni českého umění

První nabíjecí stanici pro kola a mobily mají v Holešově u zámku

Nabíjecí stanice pro mobilní telefony, elektrokola a také elektromobily se rozhodla postupně osazovat na různá místa ve městě holešovská radnice: a první dobíjecí zařízení pro kola a mobily spustila v minulých dnech v průchodu do tamního zámku.