HS KROMĚŘÍŽ – SLAVIČÍN 4:1 (2:0)

Už v prvních minutách měli domácí několik rohových kopů a především zakončení Janoštíka mělo hodně blízko ke gólu. Hosté se dostali k první přímé střele na Vogla až po dvaceti minutách.

Prvního gólu se domácí příznivci dočkali ve 36. minutě, když si na milimetrový centr Stojaník naběhl Janoštík a hlavou otevřel skore. Neuběhly ani dvě minuty, když se podobná akce opakovala z druhé strany. Centrujícím byl Kovařík a přesně hlavičkujícím Fiala, který upravil na poločasových 2:0.

„Domácí nás tak tlačili, že jsme se z jejich vířivým pohybem nedokázali vůbec vyrovnat. Hráči některé věci takticky nepochopili,“ kroutil hlavou trenér Slavičína Ervín Haraga.

„První gól jsme mohli dát mnohem dřív než až ve 36. minutě. Když jsme se dostali do vedení, tak už to byl jednoznačný zápas“ řekl kroměřížský kouč Jindřich Lehkoživ.

V 60. minutě se v pokutovém území hostů nejlépe orientoval Fiala a svým druhým gólem zvýšil vedení Kroměříže. Devět minut před koncem se stoper Šilinger vytáhl až do pokutového území, kde ho našla přesná přihrávka Handla – 4:0.

Domácí hráli s chutí a téměř všichni hráči se hrnuli pře branku Slavičína ve snaze dát také gól. Hostům se tak otevíral prostor pro brejky. Ten první ještě Vaculka sám před Voglem neproměnil, ale v 85. minutě upravil Jaroš na konečných 4:1.

„Jsem rád jakým způsobem kluci k utkání přistoupili a jak ho zvládli. Věděli jsme, že na soupeře bude platit rychlost a to se potvrdilo. Dnes musím být spokojen,“ dodal Lehkoživ.

„V posledních třech zápasech jsme podali vcelku dobrý výkon a kluci si mysleli, že to dnes půjde asi samo. K utkání přistoupili laxně. Domácí nás jasně přehráli svou rychlostí. Možná jsme byli malinko unavení ze středy, ale to by nemělo mít vliv na náš výkon,“ zdůraznil hostující trenér Haraga.

Kroměříž: Vogl – Stojaník, Šilinger, Klabal, Kovařík – Fiala (76. Brahimaj), Matoušek, Hromek, Poturovič (51. Havlík)– Janoštík (62. Handl), Janča. Trenér: J. Lehkoživ.

Slavičín: Mendl – Ptáček, Otépka, Šamánek, Fábry – Dolina (46. Liška), Jaroš, Řihák (77. Sochora), Kutra – Pazdera (17. Országh), Vaculka. Trenér: E. Haraga.