ROŽNOV – HOLEŠOV 6:0 (4:0)

Domácí Rožnov se lídra ani trochu nezalekl, začali fantasticky, když hned ve druhé minutě zakroutil levačkou Jakub Maléř přímý kop do šibenice a odstartoval uragán, na jehož konci už v poločase svítilo na ukazateli skóre 4:0 pro Rožnov. Uvolněně a v klidu hrající domácí i po přestávce naprosto kralovali a přidali ještě další dvě branky.

Branky: 2. J. Maléř, 16. a 39. M. Maléř, 24. Rezdar, 65. Seidl, 90. F. Zetocha. Rozhodčí: Stodůlka. Diváci: 200. Rožnov: Barabáš – Žitník, Malina, Karban, Lukáš Maléř – Šimek, Fuksa, Jakub Maléř, Filip Zetocha – Rezdar, Michal Maléř. Střídali: Seidl, Hrůzek, Talpa, Náměstek. Holešov: Janalík – Chudárek, Charuza, Palík, Zahnaš, Matulík, Lomaka, Olša, Očadlík, Marek, Barták. Střídal: Bakala.

SLUŠOVICE – ŠTÍTNÁ N. VL. 0:2 (0:0)

Po hodech bývá půst. Domácí byli herně lepším týmem, ale body bere dobře bránící soupeř. „Citelně byla znát absence Burši a Vlachyňského. Přestože soupeř se dostal dvakrát za půlku a jen bránil, nám se opět nedařilo v koncovce. Šancí jsme měli na tři zápasy, ale žádnou jsme neproměnili. Bolí zejména ty zahozené Lošťákem a Bořutou," ještě teď drží ruce v dlaních kouč Slušovic Vladislav Durďa. „O osudu utkání rozhodlo podcenění a hrubá chyba gólmana s defenzivou, kdy jsme dovolili hlavičkovat Vaculíkovi. Bohužel nemáme tak zkušený kádr a útočníka, abychom i gólově naši převahu zúročili. To je náš dlouhodobý problém," posteskl si kouč domácích.

Branky: 56. a 90. Vaculík. Rozhodčí: Bartoň, 103 diváků. Slušovice: Varga – Bořuta, Janků, Lošťák, Zbranek, Čuřík, Dobeš, Poslušný (75. Rudolf), Macík (83. Povolný), Foltýn, Klimt (46. Jaška). Štítná n. Vl.: Vaculík – Sloboda, Machuča, Krůžela, Šuráň, T. Chovančík, V. Chovančík, Vaculík, Štěpančík (89. Zvonek), Liška, O. Zvoníček (83., Šimoník).

PROVODOV – MORKOVICE 5:0 (1:0)

„Výsledek je pro soupeře krutý, možná i nespravedlivý," sportovně přiznal kouč Provodova Josef Rak. „Podobně jako my s Bystřicí nyní hrál soupeř, ze začátku byl lepší, u všeho dříve. Paradoxně do vedení jsme šli my po akci Josefík – Ulman, kdy do prázdné doklepával míč Laciga," popsal rozhodující moment zápasu domácí kouč. Když pak chvíli po změně stran po rohu zvýšil Beňo na 2:0, bylo po zápase. Duel se změnil v exhibici vítěze. „Soupeř měl šance, ale nám se dařilo vykopávat balon i z brankové čáry. Výhra těší, ale výsledek zkresluje," dodal Rak.

Branky: 33. Laciga, 49. Beňo, 54. vlastní (Síleš), 65. Chalupa, 75. Huťka. Rozhodčí: Kostelník, 50 diváků. Provodov: Máčala – Urbánek, Josefík, Hellebrand (46. Gargulák), Laciga (71. Hnilo), Ulman, Huťka, Novák, Chalupa, Velev (78. Kovář). Morkovice: Jarka – Šimoňuk, Rozsypal, Síleš, Havlík (60. Handl), Chalupa, Kapounek, Škrdlík (70. Zápařka), Doležel, Bombicz, Hradil (46. Oplt).

NAPAJEDLA – BYSTŘICE P. H. 0:1 (0:1)

Domácí navázali na špatný výkon z posledního zápasu a za celý poločas se nedostali ke střele. Naopak to byli Bystřičtí, kteří podnikali nebezpečné protiútoky a po jednom z nich si Napajedelští dali vlastní gól. Hosté dále zlobili zejména agilním Habancem. Do druhé půle domácí přeskupili sestavu a bylo to znát. Po deseti minutách se rychle po sobě dostali do tří vyložených šancí, ale soupeře podržel gólman Trochta. Napajedelští měli více ze hry, ale kromě hlavičky Kaštánka nezahrozili.

Branky: 20. vlastní (Roubal). Rozhodčí: Dunda, 70 diváků. Napajedla: Vitásek – Kaštánek, Havránek, Ouroda, Žáček, Škrabal (46. Mráz), Mikšaník (46. Leitner), Žůrek, Roubal, Hejda (60. Dlabaja), Vavruša. Bystřice: Trochta – Klimek, Konečný, Habanec, Tureček, Zapletal, Ondroušek, Zámorský, Hradil (81. Kocman), Krajcar, Šindelek.

CHROPYNĚ – LUHAČOVICE 2:4 (1:2)

Luhačovice od prvních minut předváděly kvalitní fotbal. Domácím chyběl pohyb, důraz a nedařila se kombinace. Ve 3. minutě se před šestnáctkou uvolnil Bartek a levačkou prostřelil Večeřu – 0:1. Luhačovičtí pokračovali v dobrém výkonu a vytvářeli si slibné šance, ale chyběl jim klid v koncovce. Až ve 36. minutě po pěkné akci se štěstím špičkou zvýšil David Červenka. V samém závěru poločasu korigoval 1:2 Prešnajdr, jenž z pravé strany prostřelil brankáře hostí. Po změně stran začali lépe domácí, vytvořili si tlak, ale bez gólového efektu. To na druhé straně v 52. minutě udeřil potřetí a hlavou zvýšil Ondřej Červenka. O chvíli později mohlo být pro domácí ještě hůř, když rozhodčí nařídil po nastřelené ruce v pokutovém území penaltu. Tu ale Večeřa bravurně vychytal. V 61. minutě zahrával Prešnajdr přímý kop, ale místo střely zvolil nahrávku na volného Paciorka – 2:3. Domácí ožili, ale byli to opět hosté, kteří si vypracovali šanci a Bernátek zakončil do prázdné branky 2:4.

Branky: 45. Prešnajder, 61. Paciorek – 4. Bartek, 36. D. Červenka, 52. O. Červenka, 76. Bernátek. Rozhodčí: Kovářčík, 100 diváků. Chropyně: Večeřa -Jurčík, Gajdošík, Lavrincsik, Železný, Pospíšil, Panáček, Prešnajder, Vojtášek, Stratil, Štěpánek. Střídali: Hrabal, Berky, Šťastný. Luhačovice: Kuchař – B. Červenka, Popelka, D. Červenka, O. Červenka, Bernátek, Polách, Pešek, Kořenek, Košák, Bártek. Střídali: Knot, Daňo, Durďa, Liška.

VIGANTICE – FRYŠTÁK 0:1 (0:1)

Vigantičtí dali zapomenout na parádní vstup do sezony. Tentokrát se jim zápas nepodařil. Klíčový okamžik zápasu nastal těsně před pauzou, kdy se trefil hostující Martin Troják. Domácí za celý zápas pouze jednou trefili Bolckem břevno a hodně špatný den potvrdili v závěru, kdy mohli z penalty vyrovnat, ale střídající Křiva se vůbec netrefil mezi tři tyče.

Branka: 44. Troják. Rozhodčí: Zicháček. Diváci: 150. Vigantice: Slovák – Řepka, Paprskář, Kučera, Musiol – Lemchi, Mydlo, Bolcek, Kulišťák – Pablo, Paleček. Střídali: Křiva, Dian, Pikal. Fryšták: Mikel – Gřešák, Bednařík, Skalička, Kovář, Křenek, Krhůtek, Troják, Doležel, Hrnčiřík, Dvořák. Střídali: Hřebačka, Chudý, Smékal.

BORŠICE – BAŤOV 1:0 NA PEN: 5:4

Domácí se od začátku tlačili do útoku a obrana stíhala pouze za cenu faulů. Z prvního útoku hostů se prezentoval dělovkou Skyba. Tlak Boršic sílil po přestávce, přičemž hostující obrana odvracela pouze se štěstím. A když už byl gólman překonán, zastoupil jej například obránce Linek, jenž vyhlavičkoval míč z brankové čáry. Baťov hrozil hlavně z brejků a nejblíže gólu byl Vitásek, reflex brankáře Remeše vše vyřešil. Boršičtí pokračovali v tlaku, Dufek trefil tyč a odražený míč poslal Kopčil nad bránu. V 71. minutě vyškrábl míč ze šibenice po hlavičce Dufka opět Marák. O vítězi tak rozhodl až penaltový rozstřel, přesněji až v 7. sérii, kdy selhal otrokovický střelec.

Rozhodčí: Zpěvák, 350 diváků. Boršice: Remeš – Večeřa (83. Zach), Groulík, Ohnutek, Šustr (61. Kaspřák), Kopčil, Filipský, Dufek, Vlček, Klvaňa, Hromada. Baťov: Marák – Novák, Krajča (81. Bršlica), Skyba, Vitásek, Malát, Vrána, Ondráš, Linek, Gerych, Spurný.

1. Holešov 6 5 0 0 1 15:10 15
2. Rožnov p. R. 6 4 0 0 2 16:7 12
3. Provodov 6 3 1 0 2 14:10 11
4. Bystřice p. H. 6 3 0 2 1 10:9 11
5. Baťov 6 3 0 1 2 15:9 10
6. Luhačovice 6 2 2 0 2 11:9 10
7. Boršice 6 2 1 1 2 11:5 9
8. Vigantice 6 2 1 0 3 10:11 8