Vítěz postupuje přímo do první ligy, poražený má druhou šanci s dalším poraženým. Počenickému Kozlu se postavil soupeř z Čech – FbC Česká Lípa.

Ani jeden z aktérů o druhém nevěděl zhola nic. Série byla zahájena na domácí palubovce Kozla v Morkovicích.

Tato hala zažila již mnohé, ale takový nápor fanoušků ještě ne. Dvacítka věrných přijela se svým týmem až z České lípy. Kozla přijela podpořit více než stovka fanoušků. V hale panovala elektrizující atmosféra, kterou extraligou prověřená dvojice rozhodčích tohoto duelu označila za hodnou finále playoff nejvyšší soutěže.

SFK KOZEL POČENICE – FBC ČESKÁ LÍPA 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

Utkání začalo podle předpokladů opatrně, ale přesto se první osmělili hosté a v první třetině aktivitou Počenice jasně přehrávali. Na domácích byla patrná obrovská nervozita. První třetina tak skončila vedením České Lípy 1:0, když se o její jediný gól chvíli před koncem postaral nejnebezpečnější hráč Severočechů Procházka.

Setřepat nervozitu a vrátit se ke svojí hře, to byl hlavní úkol pro další část hry. Velká část druhé třetiny patřila jasně Kozlům, ale přes důslednou obranu soupeře se Počenice těžko prosazovaly. Kozel z tlaku vytěžil jediný gól a to z hole Uhrinovského. Česká Lípa skórovala také.

Po dvou třetinách Kozel stále ztrácel jednu branku. Namísto kýženého obratu ale přišly dvě rány. Česká Lípa navýšila skóre na 4:1 a jen málokdo věřil v obrat. Ale to by nebyl Kozel, aby si pro fanoušky neschoval velké drama na konec. Po nástřelu Pivce se míček odrazil od Zavadila a Kozel snížil na 2:4.

Pak hráč soupeře nebezpečně fauloval na půli hřiště a dostal pětiminutový trest. O jediný přesilovkový gól se postaral Bláha. I přes enormní snahu Kozel doma padl.

Branky a asistence Počenic: L. Uhrinovský (Bláha), Zavadil (Pivec), Bláha (L. Uhrinovský).

Počenice: R. Michajlovič (Chrást) – Fiala, Svoboda, Zimek, Račko, Caletka – L. Uhrinovský, Bláha, Zapletal – J. Uhrinovský, Císař, Zavadil – M. Michajlovič, Pivec, Pátík.

FBC ČESKÁ LÍPA – SFK KOZEL POČENICE 5:7 (1:0, 2:3, 2:4)

Před bouřlivou a nádhernou diváckou kulisou v domovské hale České Lípy v Novém Boru se rozehrála druhá bitva baráže. Kozel odcestoval k utkání s jedinou fanynkou. Ale podpora z domova byla cítit až v Čechách. Domácí pomalováni válečnými barvami chtěli utkání vyhrát stůj co stůj.

Opět se na začátku hrálo opatrněji, ale oproti prvnímu utkání Kozel přišel o veškerou nervozitu. Zase to byl ten starý dobrý počenický Kozel. Důležitý první gól dali domácí a hala poprvé vybuchla gejzírem radosti. A že to byl velký výbuch. Ve druhé třetině českolipští zvýšili na 2:0.

Ale pak se probudily Počenice. Jejich první branku dal Bláha a hala poprvé zcela ztichla. A za chvíli bylo opět ticho, když skóroval Zapletal. Dokonalý obrat zařídil zhruba v polovině utkání přízemní střelou Svoboda. Ale Česká Lípa nesložila zbraně a domácí Procházka srovnal.

Opravdové brankové rodeo začalo v závěrečné třetině. Nejprve Zapletal po spolupráci s Uhrinovským strhl vedení na stranu Kozla. Pak ovšem plná hala dvakrát po sobě jásala, když domácí otočili skóre. Kozel byl pár minut od porážky v celé sérii, ale Bláha vyrovnal. A pak přišel ke slovu, lépe řečeno k míčku, Lukáš Uhrinovský a po čtyřech asistencích na branky spoluhráčů vsítil dvě minuty před koncem vítězný gól. Česká Lípa zkusila hru bez brankáře, ale tu záhy opět potrestal Uhrinovský.

Branky a asistence Počenic: Bláha, Zapletal (L. Uhrinovský), Svoboda (L. Uhrinovský), Zapletal (L. Uhrinovský), Bláha (L. Uhrinovský), L. Uhrinovský (Bláha), L. Uhrinovský.

Počenice: R. Michajlovič – Fiala, Svoboda, Zimek, Račko – L. Uhrinovský, Bláha, Zapletal – Olšina, Císař, Zavadil – M. Michajlovič, Pivec, J. Uhrinovský.

FBC ČESKÁ LÍPA – SFK KOZEL POČENICE 4:9 (0:2, 2:2, 2:5)

Utkání začalo pro Kozla výborně. Tam kde Uhrinovský skončil včera, začal dnes. Opět se jeho jméno objevilo v kolonce střelců. A v první třetině hned dvakrát. O druhý úspěch Počenic se postaral jeho starší bratr Jiří. Brankář Michajlovič neinkasoval při trestném střílení a chvíli poté Lukáš Uhrinovský proměnil trestné střílení nařízené na druhé straně – 3:0.

Poté Císař chytře sklepl lob Fialy a čtvrtý gól byl na světě. Vedení 4:0 ale může být ošemetné a zvláště ve florbale. A i Česká Lípa dokázala, že má kus sportovního srdíčka. Ještě do konce třetiny snížila na 2:4 a hala se probudila k životu. Když se v poslední třetině přiblížili domácí na rozdíl jediné branky, začalo jít do tuhého.

Fanoušci byli v extázi, Kozel v útlumu. Ale týmový duch se nenechal porazit, nepadl před bouřící halou na kolena. Počenice během pár chvil zvýšily na 6:3 a opět se uklidnily. Poslední jiskřička naděje pro domácí byla branka na 4:6. Hra bez brankáře jim však opět nevyšla. Uhrinovský na polovině hřiště obral soupeře a vstřelil sedmou branku.

V klidu hrající Kozel uštědřil psychicky zdeptaným domácím ještě dvě rány. Počeničtí zvítězili 9:4. Víc než kdy jindy Kozel prokázal, že je špičkovým týmem. Odehrál sérii tak, jak se na playoff sluší. Bojovností, obětavostí a srdcem dokráčel k historickému milníku v dějinách klubu. SFK Kozel Počenice je prvoligový.

Branky a asistence Počenic: L. Uhrinovský (Zapletal), J. Uhrinovský (M. Michajlovic), L. Uhrinovský, Císař (Fiala), Bláha (L. Uhrinovský), Zavadil (Fiala), Zapleta (Bláha), L. Uhrinovský, Zapletal (L. Uhrinovský).