ZAHNAŠOVICE – KOMÁRNO 1:2 (0:0)

Ve druhém domácím zápase chtěly Zahnašovice odčinit první zápas. Začátek se moc nepovedl oběma týmům. Hrálo se zbytečně vrchem a nakopávaly se míče na hrotové útočníky. Zahnašovice zahrozily v 17. minutě Radimem Nečekalem, který byl důrazný a nastřelil břevno. Potom se v 17. minutě nešťastně zranil kapitán Vl. Zakopal a musel být střídán.

Domácím nevyšel nástup do druhého poločasu, když míč propadl ve vápně a po nešťastném odkopu se dostal k hostujícímu hráči, který dopravil se štěstím míč do branky. Druhá branka padla po rohovém kopu, kdy se brankář nedomluvil s hráči a po vyběhnutí nedosáhl na míč. Až potom se konečně domácí dostali do hry a útoky se přelévaly z jedné strany na druhou. V 66. minutě se domácí dočkali a snížili brankou Radka Janalíka. Domácí se snažili zvrátit utkání a měli na to jak Radim Nečekal, tak i znovu R. Janalík. Hostům v té době dobře zachytal brankář Tvrdoň, který jim vychytal výhru na cizím hřišti. Domácí se snažili, ale v zápasu se druhé branky nedočkali.

Branky: 66. R. Janalík – 46. Bancík, 57. Švarc. Rozhodčí: Kotas. 60 diváků. Zahnašovice: F. Janalík - T. Doležel, P. Šenkyřík (74. L. Janalík), F. Nečekal, Pavel Miklík, Petr Miklík, P. Štěpaník, R. Janalík, Zakopal (17. P. Fiurášek), R. Nečekal (79. Benešovský). Trenér M. Benešovský. Komárno: Tvrdoň - Indruch, Šindelek, Matušů, Orava, Navtípil, Hruška, Švarc, Matušů, Orava, Bancík (Matušů, Gadas, Indruch).

RYMICE – RUSAVA B 0:0

Bojovné utkání z obou stran, ve kterém ovšem domácí pohořeli na proměňování šancí.V prvním poločase domácí nastřelili tyč a měli několik závarů v pokutovém území hostů, jež zůstaly nevyužity. Několikrát skvěle zasáhl brankář hostů Pavel Matela. Hosté ohrozili branku domácích z trestného kopu, ale bravurně zakročil brankář domácích a střelu mířící do pravého horního rohu branky vyškrábl na roh.

Ve druhém poločase si domácí díky lepší fyzické kondici dokázali vytvořit tlak, který ovšem nedokázali využít. Mohli být nakonec rádi, že výsledek skončil 0:0, protože hráč hostů se řítil sám na brankáře domácích, ale trestuhodně přestřelil branku.

Rozhodčí: Zeman. 60 diváků. Rymice: Doležel - Polaštík (65. Mlčák), Vávra, Dítě, Vávra (55. Nesrsta), A. Marek, Fuksa, Kubík, Janalík (70. M. Marek), Plhal, Hausknecht. Rusava B: Pavel Matela – Novotníček, Zouzal, Petr Matela, Wiesner, Kolaja, J. Vaculík, Lipold, Sklenařík, L. Kocman, Novotný (P. Kocman, Janek).

KOSTELEC U HOL. – RAJNOCHOVICE 2:6 (0:2)

„Do utkání jsme nastoupili pod určitým psychickým tlakem z předchozích dvou utkání a hned v úvodu jsme čelili dvěma velkým šancím Rajnochovic. Poté jsme pomalu přebírali iniciativu a herní převahu, ale právě v době největšího tlaku se dostali hosté po chybách v obraně během dvou minut do dvoubrankového vedení. V závěru poločasu jsme zatlačili soupeře do defenzívy, ale opět naše zakončení bylo žalostné.

Ve 49. minutě se uvolnil Martin Hradil z levé strany, překonal i brankáře, ale byla z toho jen tyč. V 56. minutě našel krásnou přihrávkou Martin Ragoš Martina Hradila a toho v samostatném úniku zastavil ve vápně faulem brankář. Penaltu proměnil Jaroslav Hradil. V následujících minutách jsme zcela „zmáčkli“ soupeře v oblasti jeho pokutového území, ale bohužel ani z drtivého tlaku jsme si nevytvořili finální gólové zakončení. Za této situace jsme byli potrestáni z ojedinělého brejku hostí na 1:3.

Z naší pozice pak začala sedmnáct minut před koncem hra vabank, která pak bohužel znamenala v 81. minutě stav 1:4. V této chvíli jsme se již psychicky zhroutili a konečný výsledek byl vzhledem k předvedené hře asi krutý. Stále se hledáme v našich výkonech z letní přípravy a náš mladý tým dnes dostal lekci z taktiky a hlavně produktivity. Myslím si, že i náš soupeř uzná, že jsme dnes viděli kvalitní fotbal, a já jim k výsledku mohu jen blahopřát. I přes krutost stavu musím pochválit z našeho týmu Jirku Čuzyho, už podruhé v této sezoně musím před jeho výkony smeknout, a také Martin Ragoš si na svém novém postu v obraně odvedl své,“ sdělil vedoucí mužstva Kostelce Roman Zbořil.

„Již ve 3. minutě po hrubé chybě domácí obrany jsme mohli skórovat. To se nám povedlo po rohovém kopu ve 26. minutě, kdy otevřel skóre Ides. Za deset minut jsme se radovali podruhé, když po pěkné kombinační akci zvýšil Topič na 0:2. Ve druhém poločase domácí snížili z penalty na 1:2 a snažili se o vyrovnání, což byla voda na náš mlýn. Dostávali jsme se snadno přes děravou obranu domácích do brejků, ze kterých se třikrát krásně trefil Staněk a jednou Marek Doležal po pěkných přihrávkách Topiče. Domácí už jen v poslední minutě snížili na konečných 2:6. Děkuji všem hráčům za předvedený výkon, nasazení a přístup, se kterým odehráli celý zápas. Díky i všem našim fanouškům,“ dodal trenér Rajnochovic Jiří Malát.

Branky: 56. (pen.) J. Hradil, 93. D. Marek – 73., 81. a 83. Staněk, 33. Ides, 35. Topič, 91. Doležal. Rozhodčí: Capanda. 110 diváků. Kostelec u Hol.: Crhák – Holý, Mirynský, Ragoš, R. Sklenář (46. Žůrek), Přikryl, T. Hlobil, J. Hradil (62. P. Sklenář), Čuzy (85. Šťastný), D. Marek, M. Hradil. Rajnochovice: Rýc – Koláček, Olša, D. Čech, Dubčák, Kubík, Marek Čech, Novosad, Ides, Staněk, Topič (M. Doležal, Michal Čech, Staša).

PRAVČICE – HLINSKO P. H. 1:1 (1:0)

Utkání mělo v první půli vyrovnaný průběh. Zpočátku aktivnější domácí si vytvořili několik slibných šancí s nepřesnou koncovkou. Tutovku spálil Mišelnický. Mírnější převaha Pravčic během prvních dvaceti minut byla korunována brankou z penalty po zákroku hostujícího zadáka ve vápně. Poté hosté hru postupně vyrovnali. Začali domácí hráče více napadat a do poločasu si vytvořili jasné brankové příležitosti, které se jim nepodařilo využít.

Po změně stran hosté pokračovali v aktivní hře směrem dopředu, což dělalo domácím velké problémy, a výsledkem byl Škarpichův gól na 1:1. Po vstřelené brance se domácí hráči již jen bránili a dá se říci, že kromě dvou brejkových situací se hrálo jen na jejich polovině. Snaha hostí o vstřelení branky vyšla naprázdno, přestože domácí v závěru již odpadali fyzicky. Bod byl tentokrát pro Hlinsko ztrátou.

Branky: 31. (pen.) Nevřala – 66. J. Škrapich. Rozhodčí: Měrka. 60 diváků. Pravčice: Zygar – Kahánek, Pecháček, Tobolík, Mikulášek, Šupčík (70. Bernatík), Nevřala, J. Zapletal, Halašta, Mišelnický, Ruman (65. Balada). Hlinsko p. H.: Barot - Kuba, Švehlík, Podola, Kopečný, Havránek, B. Škarpich, Zdráhal, Zapletal, J. Škarpich, Hrabal (Vaculík, Petrovič).

TUČAPY – LOUKOV 0:2 (0:1)

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří si vytvořili mírnou převahu, a také dvě velké šance, ovšem bez gólového efektu. Zhruba od 20. minuty se začali osmělovat hosté, kteří do té doby hráli nervózně a kazili neuvěřitelné množství přihrávek. Když už se zdálo, že poločas bude bez gólu, naskočil si v 39. minutě na rohový kop Šmerdy Kuběna a krásnou střelou hlavou do šibenice otevřel skóre.

Ve druhé půli se sice domácí snažili, ale hosté je do žádné vážnější šance nepustili. Naopak sami rozhodli zápas v 63. minutě, kdy se nádherně trefil z trestného kopu z 22 metrů čerstvě šestnáctiletý syn trenéra Hynek Kundera mladší, když jinak výbornému gólmanovi domácích nedal šanci a vymetl pavučinu.
Zbytek zápasu již hosté kontrolovali hru a sami mohli přidat další branky, ovšem skóre se již nezměnilo.
Velké uznání si za řízení zápasu zaslouží rozhodčí paní Dundová. Utkání zvládla bez jakéhokoli problému, když už došlo na emoce, rychle si zjednala respekt, jinak zbytek utkání odřídila s úsměvem na rtu.

„Ze začátku utkání jsme měli jasnou převahu, ale šance jsme neproměnili i díky výborně chytajícímu brankáři Loukova.
Těsně před přestávkou jsme dostali branku ze standardní situace. Po přestávce se útoky střídaly na obou stranách, ale góly z naší strany nepřicházely. Naopak hosté zvýšili své vedení brankou z trestného kopu a tato branka rozhodla. V závěru jsme se ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale hosty opět podržel výborný brankář. Naše proměňování vyložených šancí je velmi špatné. Naopak hostům stačily k vítězství dvě standardní situace, ve kterých jsou velmi silní.Velmi dobře pískala paní Dundová,“ zhodnotil zápas asistent trenéra Tučap Milan Šimík.

Branky: 44. Kuběna, 57. Kundera ml. Rozhodčí: Dundová. 100 diváků. Tučapy: Chytil - Ševčík, Petr Zdráhal, Vrtělka, Pavel Zdráhal, R. Pospíšilík, Kukla, Adámek, Sedlařík, Novák, K. Pospíšilík (Trhlík, Zalabák). Loukov: Daďa - Ordáň, Fuksa, John, Kuběna, Novotný, Šmerda, Kundera ml., Bělík (78. Šíp), Heryán, Hovořák (87. Petřík). Trenér Hynek Kundera st.

KYSELOVICE B – ŽALKOVICE B 1:2 (1:0)

Před utkáním si domácí chtěli dát pozor zejména na Hynka Netopila, který je pro B tým velkou posilou. Bohužel se jim to nedařilo a nechali ho tvořit hru. Hosté měli po celé utkání víc ze hry, ale v prvním poločase měli jen jednu šanci, kterou Robert Vymětal neproměnil.
U domácích byl nejaktivnější Novotný, který také otevřel skóre krátce před přestávkou.

Ve druhém poločase domácí už jen bránili. Podržel je brankář Krejčíř. Nakonec rozhodčí nařídil dva pokutové kopy. Oba proměnil Hynek Netopil.

Branky: Novotný – H. Netopil 2 (obě z penalt). Rozhodčí: Zavadil. 130 diváků. Kyselovice B: Krejčíř – M. Otáhal, A. Říkovský, M. Říkovský, F. Seibert, Morong, Krčma, Novotný, J. Seibert, Zedek, Vlasatý (Přikryl, Hudeček). Žalkovice B: Borovička – Brázdil, Hanák, Otáhal, R. Pala, T. Pala, Netopil, M. Kuba, Sedlář, D. Vymětal, R. Vymětal (Janečka).
4 – Staněk (Rajnochovice), Topič (Rajnochovice)
2 – Hausknecht (Rymice), Horák (Žalkovice B), Hrabal (Hlinsko p. H.), Hradil (Kostelec u Hol.), Kuběna (Loukov).

ZLOBICE – LUBNÁ B 0:3 (0:0)

Hosté byli po celý zápas lepším mužstvem. Domácí hráči s nimi drželi krok jen první poločas. Ve druhém poločase odpadli a na hosty nestačili. O výsledku rozhodl první gól po hrubé chybě domácího brankáře.

„Je nás málo a někteří mladí kluci, kteří přišli z dorostu, nemají zkušenosti a v této soutěži plavou. Je vidět, že nám hra na umělé trávě vůbec nejde, snad si na ni zvykneme,“ řekl domácí trenér Benedikt.

„Po celé utkání jsme byli lepším mužstvem a zaslouženě vyhráli. V prvním poločase jsme do desáté minuty neproměnili čtyři šance. Poté se hra vyrovnala.
Ve druhém poločase jsme vstřelili gól Veselým, po kterém jsme se uklidnili a domácí už k ničemu nepustili. Druhý gól přidal Skácel a na konečných 3:0 upravil Ševčík,“ sdělil trenér Lubné B Skypala.

Branky: Veselý, Skácel, Ševčík. Rozhodčí: Jelínek. 80 diváků. Zlobice: Polák - Hlaváček, P. Vlček, Novotný, Vrána, Mičák, Trávníček, L. Vlček, Linhart (Sukup, P. Benedikt, Taufer). Lubná B: Burda - Škrabal, Judas, Gremlica, Ševčík, Tvrdý, Loučka, Skácel, Halamíček, Brázdil, Veselý (Pluhař, Daněk, Klimek).

ROŠTÍN – POČENICE 0:3 (0:0)

Utkání bylo od prvních minut z obou stran velice opatrné. Do vyložené šance se dostali pouze hosté, ale jejich střelu vytěsnil brankář na tyč. Zápas se kouskoval spoustou drobných faulů a nebylo se na co dívat. Poločas tedy skončil 0:0.

Po přestávce hosté začali lépe a v 55. minutě využil šanci Kocourek k vstřelení první branky utkání. V 66. minutě přidal ještě Tichánek druhou branku a bylo rozhodnuto. Domácí se ještě snažili o nějaký zvrat, ale to již hosté svou hrou nepřipustili a v 75. minutě korunovali třetí brankou z kopačky Stavinohy. Počenice si zaslouženě odvezly z Roštína tři body.

„Poprvé v této sezoně jsme předvedli výkon, se kterým mohu být spokojen. Dokázali jsme se vyrovnat s agresivním pojetím hry domácích a Roštín, až na pár vyjímek, k ničemu nepustili. Těžko vyzvedávat výkony jednotlivců, náš celek skvěle fungoval jako tým a odčinil tak ztrátu bodů se Zlobicemi z minulého týdne,“ řekl trenér Počenic Josef Hrušák ml.

Branky: 55. Kocourek, 66. Tichánek, 75. Stavinoha. Rozhodčí: Pančocha. 70 diváků. Roštín: Knap - Novák, Zbořil, Řezáč, Přecechtěl, Pospíšil, Adamík, Koza, Pudelka, Holáň, Moravčík (Churý, Sigmund, Rozsýpal). Počenice: Hrabal - Cigánek, Vl. Zbořil, Schwarz, Procházka, Tichánek, Kocourek, Jánský, Navrátil (62. Gröpl), Šimčík (46. Stavinoha), Mišurec (88. H. Zbořil).

STŘÍLKY – ŠELEŠOVICE 1:3 (1:2)

Domácí oslabeni o čtyři hráče základní sestavy nezačali nejlépe a již ve 2. minutě hosté proměnili první šanci.
Šelešovice neustávaly v tlaku na domácí branku, když střílely ze všech pozic. Z ojedinělého brejku domácích, po centru do vápna, hostující obránce zasáhl balon rukou. Pokutový kop s přehledem proměnil Hlaváček.

Za stavu 1:1 domácí začali hrát kombinačně a utkání se vyrovnalo s mírnou převahou hostů. Ve 28. minutě jeden z obránců domácích poslal malou domů, gólman Vrba míč netrefil, a ten skončil v brance.

Ve druhém poločase domácí chtěli vyrovnat, ale jasně lepší hosté v 75. minutě po přehození gólmana ze třiceti metrů zvýšili na 1:3. Domácí rezignovali a hosté hráli, co potřebovali.

Branky: 5. (pen.) Hlaváček – 2. Husařík, 26. vlastní, 75. Sigmund. Rozhodčí: Vybíral. 50 diváků. Střílky: M. Vrba - Buš, Klanica, Stuchlík, Gorošák, Silný, Hlaváček, Sádlík, Brňák, L. Vrba, Novák (Hudeček, Reniers, Hajda). Šelešovice: Mlčoch - Kyjovský, Bruna, Zahravač, Kostka, Sigmund, Scholz, Holík, Jančík, Doležal, Husařík (Kunovský, Kulcsár, Mozga).

BAŘICE – RATAJE 6:0 (4:0)

Po dvaceti minutách bylo o výsledku rozhodnuto. Hostující obránci nestačili na rychlé útočníky Bařic. Domácí vyhráli ve vzájemných zápasech poprvé po čtyřech letech.

„Byl to slabý výkon všech hráčů, kterým hlavně chybělo nasazení. Domácí byli jednoznačně rychlejší a dokázali využít našich hrubých chyb v obraně,“ zdůraznil trenér Rataj Radek Skypala.

Branky: R. Černý 2, Navrátil 2, M. Černý, Vyrobík. Rozhodčí: Vybíral. 50 diváků. Bařice: Táborský – Židlík, Hapal, Lachendro, Marek, Čevora, Vyrobík, Navrátil, Kolouch, M. Černý, R. Černý (Stančík, Černuška). Rataje: Gremlica - Apolenář, Zloch, Deneš, Gryča, Molek, Mík, Hýsek, Štěpita, Medek, Adamec (A. Chalupa, K. Chalupa).

BEZMĚROV – LUTOPECNY 3:0 (1:0)

V derby utkání se v prvním poločase hrál vyrovnaný fotbal a žádný ze soupeřů si nevytvořil vyloženou šanci, až na nepovedenou střelu Karáska, kterou se domácí ujali šťastně vedení.

Po přestávce měli Bezměrovští více ze hry, ale dlouho se nemohli prosadit, až v 79. minutě, po faulu na pronikajícího R. Poláška, Fuks proměnil pokutový kop. Za šest minut Vejtasa přeloboval brankáře a bylo rozhodnuto. Jedinou střelou ve druhém poločase ze strany hostí byla penalta za stavu 3:0, kterou chytil gólman Pelikán.

Branky: 31. Karásek, 79. (pen.) Fuks (pen.), 85. Vejtasa. Rozhodčí: Novák. 200 diváků. Bezměrov: Pelikán - Fuks, Adamov, Pavelka, M. Večerka, Karásek, Vejtasa, Bleša, Mariánek, D. Polášek, R. Polášek (Opluštil, Venský, Krejčíř). Lutopecny: Večerka - Přecechtílek, Řezníček, Šilhan, Kukačka, Kratochvíl, Knapík, Beňa, Schořík, Jurásek, Konečný (Krist, Hanzlík, Pospíšil).

TROUBKY – DŘÍNOV 1:1 (0:0)

,,První poločas skončil zaslouženou remízou. Obě mužstva měla po jedné šanci. Rozhodčí nám upřel jasnou penaltu! Druhá půle byla z naší strany lepší. Měli jsme čtyři jasné gólové příležitosti. Bohužel jsme proměnili jen jednu a dopustili jsme se dvou chyb, ze kterých soupeř jednu využil. Musím se zmínit o rozhodčím, který zápas nezvládal,“ konstatoval po zápase trenér Troubek Marek Šprňa.

Branky: 53. Plesník – 61. Šiška. Rozhodčí: Mikšík. 50 diváků. Troubky: L. Makový - Boukal, Jenerál, V. Hlaváč, Špička, Bureš, Horák, B. Makový, Plesník, J. Šprňa, Střelec (Prachař, J. Hlaváč, Tesařík). Dřínov: Matics - Frkal, Judas, P. Novotný, Večerka, Drobisz, Kučírek, Štěpánek, Babák, Šiška, Svoboda (Navrátil, J. Novotný, Horňáček).