Jak jsme již v úterý informovali, do duelu v dresu Hvozdné nastoupila trojice fotbalistů Nevšové – Václav Tomšů, Jiří Srcháček a Martin Topič. Potvrzují to nejen svědci, ale i fotografie pořízené na zápase spolupracovníkem Deníku.

Podnět k prošetření případu dostala DK jak od předsedy KFS Zlín Vlastimíra Hrubčíka, tak od sportovně technické komise příslušného svazu. Především na základě Zlínským deníkem pořízených fotografií z utkání jsou členové DK o provinění hráčů a klubů přesvědčeni. „Jistě jsou pro naši komisi zásadním materiálem, přičemž k dispozici budeme mít rovněž výpovědi svědků. Je v zájmu všech, aby se na jednání dostavili. V opačném případě jim bude od pátku zastavena činnost a celý případ bude vyřešen i bez jejich účasti,“ upozornil předseda DK KFS Zlín Josef Valůšek.

Kromě rozhodcovské trojice Karel Mičkal – Václav Veselý, Pavel Mucha byli pozváni z týmu Hvozdné vedoucí družstva Jan Hrazdíra, trenéři Josef Hradil a Jiří Uhřík, kapitán Miroslav Sovadina a hráči, u nichž je podezření, že na jejich registrační průkazy trojice fotbalistů Nevšové nastoupila – Martin Odstrčilík (údajný střelec jediné branky Hvozdné), Petr Hanzlík a Marek Kučera.

Z Nevšové byla kromě Václava Tomšů, Jiřího Srcháčka a Martina Topiče předvolána rovněž předsedkyně klubu Ivana Urbanová.

Za pořádající klub Holešova zřejmě přijdou vysvětlovat podrobnosti poločasové konfrontace kapitán rezervy David Hrudík a vedoucí mužstva František Krajcar.

„Všichni pozvaní hráči musí s sebou kromě registračních průkazů donést průkaz totožnosti,“ upozornil Valůšek.

Poněvadž se bude projednávat podvodné jednání, které nemá v historii KFS Zlín obdoby, dají se očekávat exemplární tresty. „Nic podobné během svého účinkování ve fotbale nepamatuji,“ potvrdil předseda DK. „Nerad bych spekuloval o výši trestů. Každopádně se jedná o velmi závažný případ, kde zřejmě došlo nejen k neoprávněnému stratu hráčů, ale rovněž nesportovnímu a nekalému ovlivňování utkání a celé soutěže. Zde by v případě prokázání viny hrozilo hříšníkům zastavení činnosti v délce od 12 měsíců až do 15 let a klubu vysoká finanční pokuta. Dokud však nebudou vyslechnuti svědci, nechci předjímat, podle kterého z článku budeme trestat,“ odmítl Josef Valůšek.

Dá se očekávat, že DK KFS Zlín již po pátečním zasedání vynese tresty, ovšem pouze v případě klubu a jejich členů hrající soutěže KFS. V případě hráčů Nevšové a klubu bude vše řešit DK OFS Zlín, pod jejíž křídla tento klub spadá. „Zasedání naší disciplinární komise za účasti zástupců stejné komise krajského svazu se uskuteční ve středu. Po jejich pátečním rozhodnutí budeme moudřejší,“ nechce nic předjímat předseda OFS Zlín Pavel Brímus.