Za Komárno nastoupil ve III. třídě ke 143 zápasům a vstřelil 94 branek. Na postu záložníka nastupuje za tým, který doma neprohrál už 28 utkání v řadě. To je v tomto století rekord mezi mužstvy hrajícími okresní soutěže na Kroměřížsku.

Fotbal v Komárně byl po jedenáctileté přestávce obnoven v roce 2002. V prvních letech mužstvo obsazovalo spodní příčky v tabulce. V posledních třech sezonách skončilo Komárno vždy druhé.

Jaký je v Komárně sazebník za čtyři vstřelené branky?

Pokutový řád je jasně daný a za hattrick je to litr slivovice. Můžeme se tak potom kvalitně připravovat na další zápas.

Hrával jste za Rajnochovice, které jsou pro Komárno určitě největším rivalem. Z jedenácti vzájemných zápasů jste dokázali vyhrát jen jednou…

V posledních letech jsme se Rajnochovicím vyrovnali a dokonce bych řekl, že do některých zápasů jsme vstupovali jako papírový favorit, ale ve vzájemných zápasech se nám nedaří. Před týdnem jsme tam prohráli 0:3, ale věřím, že v domácí odvetě se budeme radovat z vítězství my.

Rajnochovice přišly o nejlepšího střelce Topiče. Neoslovil vás klub, kde jste v minulosti působil?

To víte, že se z Rajnochovic ozývají téměř každý týden, ale je to jen na úrovni hecování. Kvůli rodině bych chtěl zakončit kariéru v Komárně.

Komárno drží rekordní sérii domácí neporazitelnosti. V čem jste na svém hřišti silní?

Máme o trochu menší hřiště než ostatní soupeři a známe tady každý drn. To je naší výhodou stejně jako výrazná podpora fanoušků. Jsem rád, že se nám doma daří. Naší metou je překonat rekord Spartaku Hulín, který na úrovni krajského přeboru a divize doma neprohrál 29 zápasů v řadě. Pak bychom byli v tomto směru nejlepším klubem v okrese v tomto století. Je to dobrá reklama pro klub.

Jaké je zázemí pro fotbal v Komárně?

V posledních letech se výrazně zlepšilo. Máme opravené kabiny, sprchy, střídačky i hřiště. Podařilo se nám sehnat sponzora dokonce až z Brna, který nakoupil soupravy na zápasy i trénink.

V posledních třech letech skončilo Komárno vždy druhé. Budete i letos bojovat o premiérový postup do okresního přeboru?

V současné situaci si myslím, že bychom v okresním přeboru hráli důstojnou roli. Nikde se však netlačíme. Máme problémy s počtem hráčů, protože jsme na konci okresu. Dostat k nám někoho na hostování je obrovský problém. Letos bude chtít postupovat Holešov B, ale naším největším soupeřem zůstávají Rajnochovice. Nový hrací systém nám nahrává, protože je pravděpodobné, že se utkáme čtyřikrát a vždy přijde hodně lidí. Na derby s Rajnochovicemi nebo Chvalčovem k nám chodí víc lidí než na krajský přebor do Bystřice p. H. ⋌(pok)