Stejnou zkušenost by si hráč se 117 zápasy a 34 brankami v krajském přeboru velmi rád odpustil.

„Myslím si, že teď máme k sestupu dál než před třemi lety. Předtím totiž nebyli v Chropyni hráči a dohrávalo se v podstatě s dorostenci. Teď má kádr rozhodně vyšší kvalitu," myslí si kapitán týmu.

Na kontě máte zatím jen tři výhry. To je katastrofální bilance…

To máte pravdu, ale když se podíváte na naše dva poslední domácí zápasy, kdy jsme porazili první Luhačovice a třetí Vigantice, tak přece nemůžeme být zase tak špatní. Dokázali jsme si, že porazit se dá každý a to je pro jaro moc důležité.

V polovině podzimu jste prohráli šest zápasů v řadě. Jak vám bylo jako kapitánovi?

Nebylo to lehké. Snažil jsem se spoluhráče pořád přesvědčovat, že se na to nemůžeme vykašlat a soutěž po deseti kolech zabalit. To prostě nejde. Všichni víme, že loni jsme na tom byli po podzimu ještě hůř a soutěž jsme přesto zachránili.

Kdo je hlavním tahounem mužstva na hřišti a v kabině?

Nebudu si hrát na alibistu, ale když jsem kapitán, tak je to mou povinností. Na podzim nás i přes spoustu inkasovaných branek držel brankář Roman Večeřa. Především jeho zásluhou máme ty tři výhry. Pak to byli samozřejmě zkušení Tomáš Buksa a Roman Odstrčilík, kteří hrávali vyšší soutěže. Z mladých pak Vašek Látal, který už s námi taky hraje nějaký ten rok.

Po podzimu jste s šesti brankami nejlepším střelcem týmu. Mohlo být branek víc?

To je jasné. Mrzí to především v zápasech, kdy by jeden gól navíc mohl znamenat bod nebo i tři. Když si vzpomenu na zápas v Kateřinicích, kde jsem měl čtyři gólové šance, tak právě tam jsem měl dát určitě alespoň dva góly.

Jaká byla spolupráce s trenérem Baďurou, který tři kola před koncem u mužstva skončil?

S panem Baďurou jsem vycházel naprosto v pořádku. Měl smůlu, protože do 9. kola nás pronásledovala zranění a nikdy jsme nemohli nastoupit v nejsilnějším složení. Zápas s Viganticemi jsme si museli dokonce nechat odložit, protože by neměl kdo hrát. To sehrálo svou roli při našich podzimních výkonech. Trenér Baďura mě trénoval už v mládežnických týmech Hanácké Slavie a nikdy jsem s ním neměl problém.

Ve dvou zápasech v sezoně 2002/2003 jste nakoukl do MSFL, proč jste se v kádru HS Kroměříž neudržel?

V té době jsem byl ještě členem dorosteneckého týmu. O rok později Hanáci vyhráli MSFL a postoupili do II. ligy. Logicky přišli do Kroměříže profesionálové, proti kterým jsem neměl žádnou šanci. Nebyl jsem jediným dorostencem, který se neprosadil. Dá se říct, že postup byl pro mě smůlou. Z Kroměříže jsem přešel do Chropyně, ale nehrál jsem pořád. Na tři roky jsem kariéru přerušil. To jsem pracoval v Anglii. Dva roky jsem hrál fotbal na regionální úrovni v Rakousku.

Je známo, že jste fanoušek hokejového Zlína…

To určitě. Zlín mně přirostl k srdci a od malička mu fandím. V každé sezoně se snažím navštívit alespoň několik zápasů ve Zlíně. Není to z Kroměříže daleko. Už jenom proto je Zlín v hokeji pro mě jasné číslo jedna.

Nechtěl jste dříve raději hrávat hokej?

Dobrá otázka. Od dětství byl mým největším kamarádem Martin Stejskal, který hraje hokej za HK Kroměříž. Oba jsme měli jít v žákovském věku hrát fotbal do Zlína, ale asi v devíti letech si on vybral hokej. Chvíli jsem se rozhodoval, jestli nepůjdu s ním, ale nakonec jsem poslechl otce a dal přednost fotbalu.

Poslední Chropyně inkasovala nejvíc gólů

Už před třemi lety Chropyně zažila sestup z krajského přeboru do I. A třídy a po podzimní části to vypadá, že se historie bude opakovat. Poslední tým tabulky ve čtrnácti kolech nasbíral jen deset bodů za tři výhry a jednu remízu.

„Loni jsme skončili na desátém místě a přitom po podzimu jsme měli jen sedm bodů. Pokud tedy porovnáme poslední dvě podzimní části, tak jsme teď na tom lépe. To samozřejmě neznamená, že nám opět vyjde jaro stejně jako před rokem.

Na našem postavení a výkonech se především podepsal odchod nejlepšího hráče Pavla Prešnajdera. Navíc na podzim jsme neměli tolik štěstí na zranění. V mnoha zápasech jsme nebyli kompletní," řekl vedoucí mužstva Stanislav Hrabal.

Fotbalisté Chropyně, které během podzimu vedli dva trenéři, ztrácí na předposlední Rožnov tři body. Sezonu odstartoval na postu trenéra Jaroslav Baďura, který spoustu let působil v Hanácké Slavii Kroměříž. Tři kola před koncem ho nahradil Jiří Buksa, který mohl slavit dvě ze tří podzimních vítězství.

„Pan Baďura je velice kvalitní a zkušený trenér a mně nepřísluší hodnotit, co mohl udělat jinak. Myslím si, že dělal maximum. Po vzájemné dohodě jsme spolupráci ukončili. V závěru podzimu jsme sázeli na zabezpečenou obranu a přineslo nám to šest bodů.

Tak musíme hrát i na jaře," je přesvědčen vedoucí mužstva, které na podzim inkasovalo nejvíc branek a spolu s Rožnovem jich nejméně nastřílelo.

„Díky tomu, že jsme rekonstruovali tribunu, tak jsme na podzim hráli první čtyři zápasy venku. Na jaře tak budeme hrát úvodní tři zápasy doma. Pokud je zvládneme, můžeme myslet na záchranu. V opačném případě to bude velmi těžké, protože se zdá, že krajský přebor letos opustí víc než dva týmy," zdůraznil Hrabal.

Kádr pro jarní odvety by měl zůstat v Chropyni bez výrazných změn. Orli chtějí využívat především vlastní odchovance. V týmu tak skončili Strašák a Kutňák, kteří hostovali z Kroměříže. Boj o záchranu začne už prvními domácími zápasy.

jméno min. ŽK ČK góly
Bartůšek Ondřej 202 0 0 0
Buksa Jiří 96 0 0 0
Buksa Tomáš 720 1 0 0
Grmela Martin 689 0 0 0
Horák Pavel 225 1 0 0
Hošek Jan 230 0 0 0
Hrabal David 794 0 0 0
Juránek Mir. 592 0 0 0
Křižan Tomáš 46 0 0 1
Kutňák Tomáš 907 2 0 2
Látal Václav 990 3 0 0
Loučka Jiří 90 0 0 0
Navrátil Lukáš 88 0 0 0
Odstrčilík Zd. 888 1 0 1
Palík Adam 11 0 0 0
Panáček Mir. 668 0 0 2
Podaný Richard 20 0 0 0
Sanislo Martin 525 2 0 0
Strašák Tomáš 934 3 0 3
Štěpánek Jakub 140 0 0 0
Urubek Jan 955 3 0 1
Vaňhara Marc. 1080 1 0 5
Večeřa Roman 990 0 1 0