Třiadvacetiletý forvard bude na západě Čech hostovat do konce letošní sezony. Účastník Fortuna národní ligy navíc může v létě na vyhlášeného útočníka uplatnit opci na přestup.

„Je to pro nás citelná ztráta, ale Honza si svými výkony a brankami angažmá ve vyšší soutěži zasloužil,“ říká trenér Kroměříže Ivo Světlík.

Jan Silný bude novému týmu k dispozici už pro nedělní utkání s Pardubicemi. V Sokolově navlékne dres s číslem třináct.

„Vzhledem ke zdravotnímu stavu našich ofenzivních hráčů jsme nutně potřebovali posílit náš útok. Honza má ambici se prosadit v profesionálním fotbale a my věříme, že nám svými góly pomůže v jarních utkání Fortuna národní ligy,“ uvedl na klubovém webu výkonný ředitel klubu Tomáš Provazník.

Známý trenér Pavel Horváth si od Silného slibuje hlavně zvýšení konkurence a především branky.

„Jedním z důvodů, proč jsme jej angažovali, jsou jeho střelecké kvality, které dlouhodobě potvrzuje. Naštěstí se nám ho povedlo přivést dva dny před ukončením přestupního termínu pro amatéry,“ prohlásil Provazník.

Jan Silný patří mezi vyhlášené třetiligové kanonýry. Za tři a půl roku v MSFL nastřílel 56 branek.

Většinu gólů zaznamenal v dresu Hanácké Slavie Kroměříž, dvanáct tref si připsal jako hráč Viktorie Otrokovice. V letošním ročníku MSFL nastoupil v patnácti zápasech a skóroval hned sedmnáctkrát.