11. SK KYSELOVICE B

Rezerva Kyselovic nastřílela na podzim jenom šestnáct branek. To je nejméně ze všech mužstev soutěže. Kvůli rekonstrukci hřiště hrál tým svá utkání nejdříve v Kyselovicích a později v Říkovicích. Venku odehrál jen jedno utkání.

Husarský kousek předvedlo béčko Kyselovic ve dvanáctém kole, kdy doma porazilo třetí Ludslavice 4:3. Nejlepším střelcem se stal pouze se třemi brankami Aleš Říkovský.

Šest otázek pro brankáře Karla Krejčíře

Je pro vás jedenácté místo zklamáním?

Je to pro nás určitě zklamáním, protože jsme téměř všechny zápasy hráli doma a čeká nás náročná jarní část. Očekávali jsme lepší výsledky.

Proč jste nejhůře střílejícím mužstvem soutěže?

Na to je jednoduchá odpověď. Nedaří se nám dávat góly ze hry. Spoustu branek dáváme ze standardních situací nebo doražených střel. Nejsme tak důrazní v koncovce. Máme jednoho mladého útočníka, který potřebuje ještě nasbírat zkušenosti. Chybí také větší podpora ze záložní řady.

Jak moc se na výkonech podepsala rekonstrukce hrací plochy?

Trénovali jsme jen jednou týdně v Říkovicích a o něco méně než dřív. Změna domácího prostředí se částečně pod naše výsledky podepsala.

Prozraďte, jak se vám podařilo zdolat třetí tým z Ludslavic?

Zápas s Ludslavicemi stejně jako derby se Žalkovicemi B to byly specifické souboje. Ze strany soupeřů to bylo vyhecované a podle mého názoru došlo i k podcenění. Ludslavice nás sice ze začátku zatlačily, ale nám se v prvním poločase podařilo dát z brejků tři góly. V závěru jsme náš náskok horko těžko udrželi. Všichni v tom zápase makali víc než na sto procent, a proto se nám podařilo favorita porazit.

Jakou úroveň má III. třída?

Soutěž je hodně vyrovnaná a favorité nemohou podcenit mužstva z dolních pater tabulky. Nám se něco podobného vymstilo v utkání s Hlinskem pod Hostýnem, kdy jsme si věřili na tři body, ale soupeř se vytáhl a v pohodě vyhrál 3:1. Podle mého názoru má III. třída svou úroveň. Největší rozdíl oproti okresnímu přeboru vidím v tom, že ve III. třídě hraje mnohem víc mladších hráčů.

Kdy zahajuje rezerva zimní přípravu?

Poprvé jsme se sešli před týdnem společně s A týmem. Nabíráme běháním fyzickou kondici. Využíváme také hřiště s umělým povrchem v Žalkovicích. V přípravě bude nastupovat kombinovaný tým a v únoru na soustředění dojde k rozdělení kádru.

Bilance: 3 3 7 16:38 12

Doma: 3 3 6 16:33 12

Venku: 0 0 1 0:5 0

Průměrná návštěvnost doma: 46 (13.)

Střelci: 3 – Aleš Říkovský, 2 – Stanislav Indrák, Vít Říkovský ml., Pavel Škrabaňa, Miroslav Úlehla, 1 – Michal Hariš, Marek Jančík, Lukáš Kašparčík, Miloš Křepelka, Pavel Úlehla.

Trenér: Vít Říkovský.

Nejlepší střelci Kyselovic B od roku 2000: 29 – Lukáš Krčma, 14 – Pavel Škrabaňa, 12 – Aleš Říkovský, 11 – Jiří Seibert, 9– Martin Říkovský, 7 – Miroslav Úlehla a Martin Vykoukal, 4 – Antonín Seibert a František Sládeček, 3 – Marek Jančík.

12. SK SLAVOJ ZAHNAŠOVICE

Tradiční účastník soutěže skončil v roce 2006 na výborném čtvrtém místě. Jinak končí vždy v dolní polovině tabulky. Zahnašovice získaly jen jedenáct bodů. V prvních devíti kolech si nepřipsaly ani jedno vítězství. Týmu vyšel závěr podzimu, když zdolal Hlinsko pod Hostýnem, Komárno a Pravčice. Nejcennějším výsledkem byla bezbranková remíza na hřišti Loukova. Nejlepší střelci Radek Janalík a Vlastimil Zakopal vstřelili na podzim po čtyřech brankách.

Šest otázek pro předsedu Stanislava Kopčila

Soutěž jste nezačali hvězdně. Byli hráči po devátém kole bez vítězství už otrávení?

To bych neřekl. U nás byl hlavní problém v tom, že před sezonou u nás skončil trenér Milan Benešovský a tým tak v podzimních zápasech nikdo nevedl z trenérské lavičky. Špatné to bylo i s přípravou na mistrovské zápasy.

Můžete srovnat letošní sezonu s tou minulou?

Naše výkonnost šla směrem dolů. Přestalo se nám dařit v koncovce, přitom si myslím, že herní projev nebyl až tak špatný.

Proč se výrazněji neprosadil dlouhodobě nejlepší střelec týmu Vlastimil Zakopal?

Nevím proč, ale najednou se mu přestalo dařit. Dřív dával spoustu branek, ale na podzim byl autorem jen čtyř gólů.

Jste takovým rodinným klubem, kde hraje víc hráčů stejného příjmení…

Radek a Libor Janalíkovi jsou bratři, stejně jako František a Radim Nečekalovi. Petr, Pavel a Jiří Miklíkovi jsou bratranci.

Hřiště v Zahnašovicích patří svou kvalitou k nejhorším v soutěži. Plánujete jeho rekonstrukci?

Hřiště má pronajaté od soukromé osoby obecní úřad v Zahnašovicích. Na podzim chtěli hřiště vyrovnat, ale počasí tento plán překazilo. Jakoukoliv rekonstrukci může provádět pouze obecní úřad, fotbalový oddíl na to finance nemá.

Co říkáte prvnímu místu Rajnochovic po polovině soutěže, čekal jste to?

Dá se říct, že ano. O postupu se rozhodne mezi Rajnochovicemi a Kostelcem u Holešova, který hrál ve vzájemném zápase s námi lépe než Rajnochovice.

Bilance: 3 2 8 25:27 11

Doma: 2 0 5 17:14 6

Venku: 1 2 3 8:13 5

Průměrná návštěvnost doma: 55 (11.)

Střelci: 4 – Radek Janalík a Vlastimil Zakopal, 3 – Petr Miklík a František Nečekal, 2 – Pavel Miklík a Tomáš Pláňava, 1 – Tomáš Doležel, Pavel Fiurášek, Libor Janalík, Jiří Miklík, Radim Nečekal a Petr Štěpaník.

Trenér: nikdo.

Nejlepší střelci Zahnašovic ve III. třídě od roku 2000: 100 – Vlastimil Zakopal, 45 – Radek Janalík, 31 – Kamil Zakopal, 23 – Pavel Miklík, 19 – František Nečekal, 18 – Petr Štěpaník, 16 – Tomáš Doležel, 11 – Martin Apolenář, 9 – Petr Miklík a Radim Nečekal.

13. TJ SOKOL PRAVČICE

Několik „nej“ si v podzimní části připsal předposlední tým tabulky, pochopitelně záporných. Pravčice nevyhrály deset utkání v řadě a sedm z nich v řadě prohrály. Mužstvo získalo doma jen tři body, to bylo ale zapříčiněno tím, že kvůli rekonstrukci hřiště hrálo doma jen dvakrát.

Tři výhry si Pravčice připsaly v prvních třech kolech proti rezervám Kyselovic a Mysločovic a také poslednímu Komárnu. Posledním pozitivem mužstva Pravčic je střelec Petr Mišelnický, který se do černého trefil třináctkrát. Pokud chce předposlední tým pomýšlet na umístění ve vyšších patrech tabulky, musí především zpevnit obranu.

Šest otázek pro předsedu Karla Brezanského

Můžete porovnat loňskou sezonu s letošní?

S podzimní částí nemůžeme být vůbec spokojeni. Oproti loňské sezoně jsme v tabulce klesli o tři místa. Máme nedostatek hráčů. Dorostenci musí nastupovat za muže. Potom jsou přetížení a častěji zranění. Je to špatné.

Na podzim jste zahájili rekonstrukci hrací plochy. Jaký je aktuální stav?

Hřiště prošlo první etapou rekonstrukce. Na jaře akci dokončíme. Jarní část odehrajeme na hřišti s umělým trávníkem v Hulíně.

Už mužstvo trénuje, nebo si ještě dává oddych?

První trénink jsme měli minulý týden. Zatím hráči jenom běhají, aby nabrali odpovídající kondici. Budeme se snažit odehrát nějaké přípravné utkání v Hulíně.

Nebyl zájem z vyšších soutěží o vašeho nejlepšího střelce Petra Mišelnického?

Byl už po prvních třech kolech, kdy nás kontaktovali představitelé Martinic. Petr však zůstane u nás i v jarní části.

Oslovili jste už nějaké hráče, kteří by Pravčice na jaře posílili?

Předně máme nového trenéra, kterým se stal Rudolf Zavadil. Jednáme s některými našimi bývalými hráči, kteří na podzim nenastupovali. Navíc zkoušíme jednoho staršího hráče, který by pro nás byl přínosem a dokázal by usměrnit naše mladé hráče.

Jak se III. třída za poslední roky změnila?

Několik klubů investovalo do zázemí včetně šaten a hracích ploch. Podmínky jsou mnohem lepší než před roky. Na některých mužstvech je vidět, že se snaží hrát kombinační fotbal a svou kvalitou se přibližují okresnímu přeboru. Výborné jsou Rajnochovice.

Bilance: 3 2 8 30:49 11

Doma: 1 0 1 6:4 3

Venku: 2 2 7 24:45 8

Průměrná návštěvnost doma: 95 (7.)

Střelci: 13 – Petr Mišelnický, 5 – Lubomír Ruman, 3 – Roman Zoubek, 2 – Lukáš Berkovec, Karel Tobolík a Jan Zapletal, 1 – Jaroslav Pecháček a Petr Vojtek.

Trenér: Zdeněk Pudelka.

Nejlepší střelci Pravčic ve III. třídě od roku 2000: 42 – Roman Zoubek, 39 – Pavel Nevřala, 32 – Martin Nevřala, 22 – Lubomír Ruman, 17 – Tomáš Černošek, 15 – Radek Balada, 14 – Petr Mišelnický, 13 – Radim Januš a Jaroslav Pecháček, 10 – Igor Železník.

14. FK KOMÁRNO-OSÍČKO

Poslední Komárno inkasovalo nejvíce branek – 62. Na hřištích soupeřů hrálo osm utkání a nezískalo ani bod. V deseti zápasech ze třinácti obdrželo Komárno první gól v utkání a ani jednou nedokázalo bodovat. To jsou rozhodující faktory, které odsoudilo mužstvo k poslednímu místu po podzimu.

Bilance: 2 0 11 17:62 6

Doma: 2 0 3 13:19 6

Venku: 0 0 8 4:43 0

Průměrná návštěvnost doma: 98 (6.)

Střelci: 6 – Jakub Nevtípil, 5 – Vladimír Švarc, 2 – Libor Orava a Radek Šipula, 1 – Jaromír Gadas a Michal Lehnert.

Nejlepší střelci Komárna ve III. třídě od roku 2000: 28 – Libor Orava, 18 – Josef Šindelek, 13 – Jaroslav Albert, 12 – Jakub Nevtípil, 11 – Vladimír Švarc, 8 – Vladimír Hruška, 7 – Radek Šipula a Martin Žejdlík, 6 – Martin Palát a Jaroslav Žejdlík.