11. FK KRUŽÍK BAŘICE

Rozpačité pocity vládnou po podzimu v Bařicích. Tým se nijak výrazně v porovnání s předchozími ročníky nezlepšil. V posledních dvou ročnících III. třídy totiž obsadil jedenácté a dvanácté místo.

Bařice byly nejslabším týmem na hřištích soupeřů. Z šesti zápasů vybojovaly jen jeden bod za velmi překvapivou remízu 1:1 ve Střílkách. Mužstvo ztrácelo především v prvních poločasech. Jen jednou šli hráči Bařic do šaten jako tým, který vede.

Šest otázek pro trenéra Zdeňka Stančíka

Očekával jste lepší umístění?

Samozřejmě, kdybych věděl před sezonou, že budeme jedenáctí, tak bych do toho moc chuti neměl. Vzhledem k situaci, která v mužstvu panuje a přístupu některých hráčů, se zázraky nedají dělat.

Kolik bodů vám schází ke spokojenosti?

Myslím si, že devět. Tři zápasy měly být vítězné, ale neskončily tak díky hrubým chybám.

Který podzimní zápas byl pro vás nejtěžší?

Jedním z takových zápasů byl duel s Dřínovem (2:4) a potom derby na hřišti rezervy Lubné, kde jsme měli zvítězit a nakonec jsme prohráli 4:5.

Dotáhli jste do konce už nějaké příchody?

Příchod je pouze jeden, ale zato na velmi důležitém postu brankáře. Získali jsme bývalého gólmana Šelešovic Mlčocha. Myslím si, že nám pomůže získat nějaký ten bodík navíc.

Jak vypadala zimní příprava?

Naplánována byla na III. třídu celkem solidně, ale účast byla jen padesátiprocentní. Připravovali jsme se kombinovaně v tělocvičně a na umělé trávě COPTu Kroměříž. Máme za sebou jedno přípravné utkání v Hulíně, kde jsme porazili Břest 1:0.

Co říkáte tomu, že po podzimu jsou na čele III. třídy Šelešovice?

Pro mě osobně je to překvapení. Sedmdesát pět procent úspěchu mužstva má na svém kontě gólman Drábek, který svému týmu vychytal pár zápasů. Tým se chytl a je v laufu. Podle mých informací však příprava u lídra ještě nezačala. Na rozdíl od Střílek a Lutopecen, které mají daleko intenzivnější přípravu. V prvních pěti kolech to musí být vidět. Zázraky se nedějí. V této třídě je však možné všechno. Hodně je to o náhodě a také o tom, zda všichni dodržují v sobotu životosprávu.

Bilance: 3 3 6 25:35 12

Doma: 3 2 1 14:13 11

Venku: 0 1 5 11:22 1

Průměrná návštěvnost doma: 80 (9.)

Střelci: 6 – Roman Černý, 5 – Zdeněk Trávníček, 4 – David Čevora, 3 – Michal Černý, 2 – Michal Goliáš a Petr Vyrobík, 1 – Zdeněk Stančík a Karel Strýc.

Nejlepší střelci Bařic ve III. třídě od roku 2000: 49 – Jan Navrátil, 47 – Roman Černý, 24 – Michal Černý a David Čevora, 16 – Karel Strýc, 12 – Jakub Kolouch a Zdeněk Trávníček, 10 – Pavel Židlík, 9 – Mojmír Mrázek, 7 – Radim Brázdil.

12. TJ SOKOL LITENČICE

Obrovský propad v tabulce zaznamenal tým Litenčic. Klub, který ještě loni okupoval postupové příčky a skončil nakonec čtvrtý, je po podzimu až na předposledním dvanáctém místě. Litenčice inkasovaly nejvíce (40) branek ze všech účastníků soutěže. Doma měly nejhorší bilanci, když ze šesti zápasů pět prohrály. Mužstvu nejhůře ze všech týmů vycházely druhé poločasy. Ani jednou druhý poločas nevyhrálo a ze dvanácti utkání desetkrát bylo po přestávce slabší, než soupeř.

Šest otázek pro předsedu Josefa Smažinku

Tušil jste, že se mužstvo tak výrazně propadne v tabulce?

S tak významným poklesem jsem nepočítal, ale nakonec jsme si lepší umístění nezasloužili

S čím jste měli na podzim největší problémy?

Největší problémy nám dělalo to, že jsme začali budovat z velké části nový kádr, ale sázka na mládí se nám moc nevydařila, protože konec sezony jsme dohrávali převážně se staršími hráči. Doplatili jsme také na velkou nedisciplinovanost některých hráčů, kteří by měli plnit roli lídrů v mužstvu. V neposlední řadě se podzimní část stoprocentně nepodařila našim brankařům, takže jsme inkasovali mnoho zbytečných branek, které rozhodovaly zápasy. To ovšem neznamená, že všechna vina padá jen na ně.

Doplníte kádr před jarními odvetami?

S nějakými velkými nákupy nepočítáme, protože je zbytečné investovat do tak již špatně rozehrané sezony. Určitě ovšem kádr posílíme o dva až tři další hráče. Naopak ovšem na jarní sezonu pustíme na hostování našeho nejlepšího střelce Jana Žourka do Střílek, který by jim měl pomoci k postupu do okresního přeboru. Do mužstva se vrátí po dlouhé odmlce zkušení hráči Michal Majda a Radim Vinklárek, kteří jistě budou mužstvo posilou.

Věříte, že se dokážete ještě propracovat alespoň do středu tabulky?

Na střed tabulky určitě nedosáhneme, ale skončit do 8. místa by mohlo být v našich silách.

Co vás ještě čeká do startu jarních odvet?

Do startu jarní sezony bychom chtěli odehrát alespoň jeden přípravný zápas, ale bude to záležet hlavně na stavu terénu, protože momentální klimatické podmínky neumožňují zápasy odehrát. Doufám také, že členové OFS posunou začátek sezony, protože hřiště v našich končinách jsou ve velmi špatném stavu.

Kdo je podle vás nejlepším hráčem soutěže?

Hodnotit nejlepšího hráče není dost možné, protože na každém postu a v každém družstvu jsou velmi dobří hráči. Vyzvednout bych chtěl ale ty hráče, kteří i ve velmi pokročilém věku obětují fotbalu úplně vše. Mám ovšem obavy, že jak skončí tato generace, tak těchto zapálených „bláznů“, bude čím dál méně.

Bilance: 2 2 8 17:40 8

Doma: 1 0 5 6:20 3

Venku: 1 2 3 11:20 5

Průměrná návštěvnost doma: 81 (8.)

Střelci: 4 – Miroslav Hamala a Jan Žourek, 3 – Vítězslav Štětina, 2 – Josef Smažinka, 1 – Lukáš Raclavský, Pavel Rachtava, Lukáš Tesák a Rostislav Veselý.

Nejlepší střelci Litenčic ve III. třídě od roku 2000: 110 – Jan Žourek, 103 – Pavel Rachtava, 44 – Alexandr Hrabal, 34 – Jiří Hofman, 31 – Rostislav Veselý, 15 – Michal Majda, 14 – Miroslav Hamala, 13 – Rostislav Marek a Květoslav Vlha, 12 – Jiří Janecký.

13. TJ BEZMĚROV

Podobně jako Litenčice, také Bezměrov nedokázal zopakovat předchozí úspěšné sezony. V roce 2007 skončil tým na druhém místě a o postup do okresního přeboru přišel až v posledním kole. Loni skončil pátý. Poslední tým tabulky vstřelil nejméně branek (15) ze všech účastníků III. třídy. Jedinou výhru si připsal v 1. kole, když doma porazil 1:0 Roštín. Potom následovala série jedenácti zápasů bez výhry.

Šest otázek pro předsedu Romana Fukse

Co chybělo, abyste navázali na loňské páté místo?

Jsme si vědomi, že náš propad v tabulce je opravdu velký. Když se podíváte na naše skore, tak je jasné, že nám chyběl střelec. K tomu se občas přidaly chyby v obraně.

V čem byl největší problém?

Jednoznačně v koncovce, kterou máme špatnou. Šance jsme si celkem vytvořili, ale jejich proměňování je naše slabina.

Výkonnost Bezměrova po dobu posledních pár sezon pronásleduje klasická sinusoida. Co všechno stojí za pravidelným střídáním pádů a vzestupu týmu?

To bych taky rád věděl. Přitom mužstvo se rok od roku nijak výrazně nemění. Věřím, že to znovu potvrdíme a za dva roky budeme opět patřit k nejlepším týmům soutěže.

Tušíte, nakolik se finanční krize promítne v Bezměrově?

Myslím si, že nijak výrazně. Rozhodně to nebude znamenat konec mužského fotbalu v Bezměrově. U nás se žádné velké finance nepohybují.

Byla zimní příprava náročná?

Odpovídala našim možnostem. Myslím, že proběhla dobře. Začali jsme už v lednu. Jednou týdně v tělocvičně a jednou výběh venku. Absolvovali jsme také čtyřdenní soustředění v Roštíně. Dost jsme tam naběhali a účast byla také dobrá. V přípravných zápasech jsme dvakrát vyhráli a jednou prohráli.

Jak vysoko se můžete na jaře v tabulce posunout?

Chtěli bychom se určitě posunout minimálně do středu tabulky. Rozhodně je to v silách mužstva.

Bilance: 1 4 7 15:26 7

Doma: 1 2 3 9:12 5

Venku: 0 2 4 6:14 2

Průměrná návštěvnost doma: 76 (11.)

Střelci: 4 – Dalibor Kyjovský, 3 – Jiří Venský, 2 – Michal Trávníček, 1 – Radim Adamov, Luděk Karásek, Jakub Navrátil, Jakub Úlehla, Hynek Večerka a Milan Večerka.

Nejlepší střelci Bezměrova ve III. třídě od roku 2000: 39 – Richard Mariánek, 35 – Roman Polášek, 24 – Dušan Polášek, 20 – Aleš Vejtasa, 19 – Drahomír Pavelka, 13 – Milan Večerka, 12 – Roman Fuks a Jiří Venský, 10 – Radim Adamov a Zdeněk Krejčíř.