Půlmistry divize fotbalistek se staly Velké Pavlovice, tabulku uzavírají Napajedla

Hrdinkou se stala domácí univerzálka Tommy Janesků, která zařídila všechny čtyři góly týmu. V 9. kole soutěže se dařilo také Holešovu a Březnici. Prohry naopak mrzí Napajedla a Nezdenice.

BŘEZŮVKY – HOVORANY 4:0 (2:0)

Březůvky se postaraly o velké překvapení. Hovorany sice v posledních kolech výsledkově tápou, ale tak vysoká výhra domácích se nečekala. Po opatrném úvodu se v 17. minutě gólově ujala dorážka Janesků a převaha Březůvek postupně nabývala na intenzitě. Kanonýrka domácíh přidala po pohledné individuální akci v 25. minutě druhý gól. Také po změně stran Březůvky kralovaly a fotbalovou radost rozdávala Janesků. Ta totiž čtvrt hodiny před koncem vsítila třetí branku a svůj životní výkon v závěru pečetila čtvrtou trefou. „Těší mě, že jsme se s podzimní částí sezony rozloučily výborným výkonem. Duel jsme zvládly i přes absenci stoperky Křenové. Soupeřky sice občas naši obranu ohrozily, ale když už se Hovorany dostaly do šance, tak nás podržela gólmanka Jana Zbudilová. Celkově jsme byli lepší technicky,“ užívala si cenný skalp domácí univerzálka Tommy Janesků.

Branky: Janesků 4. Březůvky: Zbudilová – Aneta Skočovská, Gabriela Skočovská, Adéla Minaříková, Kiliková, Janesků, Kadlecová, Valčíková, Marcela Černošková ml., Talašová, Martina Mozgová.

DFK HOLEŠOV – NAPAJEDLA 2:0 (2:0)

Holešov byl i bez Vybíralové a Pospíšilové velkým favoritem. Domácí družstvo bylo po celý čas útočnější, ovšem Napajedla mu povolila vsítit pouze dvě branky. Tu první zařídila po kolmé přihrávce Dětské z brejkové akce v 17. minutě Kučerová. Stejná hráčka se dobře orientovala minutu před přestávkou před brankou a po dorážce to bylo 2:0. „Soupeřky se soustředily pouze na odkopávání míče. My jsme si však vypracovaly spoustu dalších šancí, bohužel opět nás zradila koncovka. Navíc se nám nedařila finální přihrávka. Pochvalu ovšem zaslouží zejména tahounka Kamila Dětská, jež připravila obě gólové nahrávky. Spolehlivě zahrála také osa Kasalová, Kozlanská, stoperka Kuchařová, Baranová a Dobroslávková,“ hodnotila poslední souboj podzimu trenérka Holešova Svatava Ságnerová. „Poslední duel první části sezony jsme si chtěli užít, ale silný soupeř nám zejména účinnou křídelní hrou hodně zatápěl. Vázla nám rovněž souhra. Od vyšší prohry nás tak opět zachránila brankářka Ševčíková,“ uznal napajedelský sekretář Jaroslav Lysoněk.

Branky: Kučerová 2. DFK Holešov: Kasalová – Kozlanská, Kuchařová, Baranová, Motalová, Šefránková, Dobroslávková, Dětská, Hovořáková, Kučerová, Rybenská. Střídaly: Batoušková, Procházková. Napajedla: Ševčíková – Nejezchlebová, Pokorná, Koukalová, Křivánková, Kolářová, Kyliánová, Přibilová, Šnajdarová, Malíková, Oharková. Střídaly: Ondrová, Šamajová, Hrdinová, Andrýsková.

MUTĚNICE – BŘEZNICE 0:2 (0:1)

Březnice nabrala v závěru podzimu formu. Celku ze Zlínska se dařilo i v Mutěnicích, když byl silný hlavně v rychlých protiútocích. První branku zařídila v 28. minutě Cíbiková. Tři body pro hosty po hodině hry definitivně podtrhla Huťková, jež zužitkovala povedený centr Uhlířové. „Družstvo zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení. Mutěnice sice lépe kombinovaly, my jsme ovšem byli nebezpečnější z brejkových akcí. Výhru na jihu Moravy jsme si určitě zasloužili, protože domácí se nedostali do žádné vyložené šance. Od nás ještě nastřelila deset minut před koncem Cíbiková břevno,“ dodal kouč Březnice Luboš Hamerník.

Branky Březnice: Cíbiková, Huťková. Březnice: Michaela Molová – Kryšpínová, Vaculíková, Kubíčková, Jana Molová, Kozmíková, Matulová, Uhlířová, Vavrušová, Cíbiková, Huťková. Střídaly: Černá, Bukovjanová, Smolková.

VELKÉ PAVLOVICE – NEZDENICE 4:1 (1:1)

Nezdenice odehrály na jihomoravské půdě důstojnou partii, ovšem s nešťastným koncem. Domácí fotbalistky se brzy ujaly vedení, ale Hanáková ještě do přestávky dokázala vyrovnat. O osudu utkání tak rozhodla druhá pětačtyřiceti­minutovka. Za stavu 2:1 však měla ze sólové akce velkou příležitost opět Hanáková a záhy ještě Synčáková nastřelila břevno. Šance Nezdenic se gólu nedočkaly, naopak Velké Pavlovice dalšími dvěma trefami definitivně umocnily svůj tříbodový zisk. „Zápas se nám herně povedl, bohužel závěr patřil soupeři. Duel ale zlomila třetí branka, kterou Velké Pavlovice vsítily z přísně nařízené penalty,“ zlobil se na rozhodčího vůdce nezdenické lavičky Lumír Petrka.

Branky Nezdenic: Hanáková. Nezdenice: Bělašková – Hrubošová, Lenka Petrková st., Synčáková, Eliášová, Černobilová, Vrábelová, Švecová, Drgová, Hanáková, Jeglová. Střídaly: Lenka Petrková ml., Jana Minaříková, Lukášová.