Když má den, je k neudržení. Branky střílí od dětství. „Většinou nohou, hlavou moc ne,“ culí se. V dorostu neměl problém nasázet soupeřům třicet gólů za sezonu. Formu si udržel i mezi dospělými. „Vždycky je to ale tím týmem, jak je poskládaný. Když to funguje, je radost zakončovat,“ říká s úsměvem.

V týmu účastníka třetí třídy skupiny A je spokojený. V rodné obci odehrál všechny mistrovské zápasy, nikde jinde nepůsobil. I přes různé nabídky zůstává věrný mateřskému klubu. „Hrát jinde mě neláká,“ přiznává. „Jsem srdcař, v Rusavě jsem vyrůstal, hrávám tady od začátku. Nemám v plánu odcházet,“ říká fotbalista, který žije v Holešově, kde pracuje ve firmě Sfinx jako elektroúdržbář.

V domácím oddíle zažil největší slávu, když mužstvo hrálo I. B třídu. Postupně se však tým rozpadl a skončil v nejnižší třídě. V ní bojuje i teď, ale stačilo málo a Rusava by letos nastupovala v okresním přeboru Kroměřížska. „Skončili jsme první, pak se sezona kvůli koronaviru odpískala,“ líčí.

I když tým z obce, která se rozkládá v hlubokém údolí říčky Rusavy v severozápadní části Hostýnských vrchů, šel na postup, nakonec účast ve vyšší třídě vzdal. „Měli jsme postupovat, ale většina hráčů řekla ne. Chceme si to vykopat sami na hřišti,“ vysvětluje nejlepší střelec.

Gólman Jakub Dostál
Pikantní přestup v MSFL. Brankář Dostál vyměnil Brod za Kroměříž

V letošní sezoně to však bude mít Rusava složitější. Dva hráči zamířili do Bystřice pod Hostýnem, která založila béčko. Odchod zvažují i další kluci. „Zbylo nás jedenáct,“ povzdechl si Havránek.

Zkušený fotbalista, jehož vzorem je švédská hvězda Zlatan Ibrahimovič, přesto věří, že Rusava bude znovu útočit na nejvyšší příčky. „Uvidíme, jak to bude vypadat a hlavně jak začneme. Co vím, tak všechny týmy se oslabily, některé se ani nepřihlásily,“ připomíná.

V poháru OFS Kroměříž ovšem Rusava vypadla hned v prvním kole, když prohrála v Rymicích 3:5. „Soupeř místo nás postoupil do okresu. V létě se posílil, bylo jich snad dvaadvacet,“ říká Havránek.

Se svými spoluhráči se nyní může připravovat na start třetí třídy skupiny. Rusava vstoupí do sezony domácím duelem se Zahnašovicemi. „Trénujeme jenom v pátek, ale někdy se scházíme ve středu, abychom si zahráli fotbálek na odreagování,“ dodává.