V Kostelci u Holešova a v Jaroslavicích s Březnicí se diváci gólu nedočkali vůbec.

VÝSLEDKY: Fr. Lhota – Hrachovec 3:4 Chmela R., Kindl M., Sucháček – Konvičný, Varga, Volek, Vrána, Lhota u Vs. – Slavičín B 2:1 Jančina, Jakubo – Pekárek, Val. Příkazy – Janová 1:1 Zimek – Trlica A., Kelč – Val. Polanka 2:1 Machač J. – Maček, Choryně – Hor. Lideč 2:1 Hadvičák L., Landa Jiří – Sporek, Jablůnka – Zašová 1:1 Pala – Sekyra.

14. Poličná 15 3 1 11 16:46 10

LUŽKOVICE – ŽELECHOVICE – MALENOVICE 1:1 (0:1)

Domácí tým s novým názvem FK Lužkovice-Želechovice začal tradičním náporem a již ve 2. minutě měl obrovskou šanci, ale obránce hostů vykopl míč z brankové čáry. Tlak domácích trval do 20 minuty, a když z vyložené šance těsně minul Holý, začala se karta obracet. Hostující značně omlazený tým začal svou rychlostí a pohybem domácí přehrávat a vytvořil si slibné šance, které likvidoval výbornými zákroky brankář Jenček. Ve 44. minutě nedosáhl na střelu Mařáka, kterou ještě tečoval jeden z obránců a změnil směr a hosté šli do vedení 0:1. Vzápětí mohl vyrovnat Holý, ale ze tří kroků sám před brankářem svou šanci promarnil. Začátek druhého poločasu opět zvládly lépe Malenovice a jen díky Jenčekovi, který doslova čaroval v bráně se skóre nezměnilo.

Domácí se postupně začali dostávat do hry a vytvořili si i oni dobré šance. Samko hlavičkoval těsně mimo, ovšem největším smolařem byl Holý, který hlavičkoval koníkem, míč přeskočil brankáře Mňačka a ke zděšení domácích i břevno brány hostů. V 80 minutě opět zabránil gólu Jenček a to nakoplo domácí k závěrečnému náporu. V 89 minutě byl faulován při průniku obranou hostů J. Ronza a domácí měli výhodu trestného kopu. Všichni hráči hostů se stáhli do obrany a pokutové území bylo neprodyšně uzavřeno. Trestný kop asi ze 20 metrů prováděl Holý, který přízemní střelou k tyči přece jen naše skulinku v obranném valu a vyrovnal na konečných 1:1.

Branky: Holý – Mařák. Rozhodčí: Mitáček – Ušela, Richter, 150 diváků.

Lužkovice: Jenček – Langer, Čala, Punčochář, Albert, Samko, Zámorský, Škrabal, Polepil, Holý, J. Ronza. Střídali: Gruber, T. Ronza.

Malenovice: Mňaček – Zimčík, M. Bartoň, Dyšlevský. Malota, D. Bartoň, Roubal, Mařák, Bičan, Blaha, Struška. Na střídání: Torma, Rosinec, Zbranek, Vítek.

KOSTELEC U HOLEŠOVA – TEČOVICE 0:0

Počasí se proti fotbalu asi letos spiklo, a tak Kostelec hrál zatím všechna jarní utkání za extrémního a studeného větru. Ten výrazným způsobem narušoval kombinační hru obou celků. Oba týmy se ocitly po minulých výsledcích v pásmu ohrožení sestupem a hra taky odpovídala stavu hlavně se nedopustit výrazné chyby. První poločas nenabídl vyloženou brankovou příležitost, i když hosté byli přeci jen ve střelbě trochu přesnější. Domácí chtěli v tomto zápase konečně urvat tři body, jenže po několika minutách druhé půle Martin Frkal málem zajistil hostům vedení, jenže svou šanci neproměnil. Po zbytek zápasu byli domácí přeci jen aktivnější, ale dokázali neuvěřitelně zahodit i nejvyloženější šance. I hosté z protiútoků párkrát zahrozili, ale také bez výsledku. Zápas, ve kterém oba týmy potřebovaly bodovat, skončil nakonec remízou, což je asi o trochu větší ztrátou pro domácí. Kvalitu fotbalu doslova ničil vítr, stejně jako zatím v každém jarním zápase.

Rozhodčí: Beneš – Závojský, Rybka. Diváci: 110.

Kostelec u Hol: Juráň – Hradil J. (89. Odložilík) – Marek D. – Marek T. (K) – Chudárek – Gerát – Salajka – Čuzy – Hradil Martin – Oral (66. Hradil Miroslav) – Kovalda.

Tečovice: Křížek – Balcárek – Družbík – Křen – Bořuta – Chudárek – Ondík – Frkal – Řiháček (67. Kristek P. ) – Šnajdr – Horsák.

LOUKY – ADMIRA HULÍN 1:1 (1:0)

V první ze dvou dohrávek, Admira zajížděla do Louk, které nutně potřebují body pro setrvání v této soutěži. Hulínská sestava doznala vynucené změny a to když za zraněného Jandu zaskočil již uzdravený P. Nedbal. Přes tréninkové manko si vedl velmi dobře. Domácí se do hostů pustili od samého začátku a bylo vidět, že chtějí vyhrát. Soupeře předčili v osobních soubojích, pohybu a velmi dobře zahrávali standardní situace. Po jedné z nich Hulín inkasoval a domácí se dostali do vedení. Hulín se nemohl dostat do tempa. Míče lítaly nad zálohou, spousta osobních soubojů, malé hřiště. Díky výborným zákrokům brankáře Hložka a nepřesnosti domácích útočníků poločas neskončil větším brankovým rozdílem. Druhá půle již byla o něčem jiném. Hosté začali kombinovat a najednou to šlo. Jaroslav Zlámal v 65. minutě vyrovnal a P. Motal mohl o minutu později přiklonit vítězství na stranu, ale nebyl v koncovce dostatečně důrazný.

Branky: Landt – 65. Zlámal.

Admira Hulín: Hložek – Nedbal P., Kubo, Prokop, Jurášek, Horáček (75 Adamík), Csomor (62 Štoll), Spáčil, Motal, Volek, Zlámal (80 Timan).

LUBNÁ – SKAŠTICE 0:4 (0:1)

Začátek utkání se nesl v opatrném duchu. Domácí byli o něco aktivnější. Pomáhali si především dlouhými nákopy na své útočníky. První gólovou šanci měl ale hostující Uličný, kterého našel svým pasem Dunda. Proti unikajícímu útočníkovi, ale dobře vyběhl domácí brankář Blažek a šanci zhatil. Domácí odpověděli dvěma střelami ze střední vzdálenosti. V 10. minutě se už stav poprvé měnil. Centr Chorýho lehce hlavou přizvednul Sova na Konečníka, který zůstal osamocen na zadní tyči a střelou pod břevno otevřel svůj jarní gólový účet. Poté byla hra hodně rozkouskovaná.

Lubná hrozila především nebezpečnými standardními situacemi. Domácí hráli jednoduchý a nepříjemný fotbal. Změnit stav mohl opět Konečník. Jeho tečovaná střela ale orazítkovala jen břevno a odražený balón sebral brankář domácích. V 31. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Sehnal. Hra v této fázi poločasu byla hodně nervózní a neurovnaná. Po faulu na Sovu zahrávaly Skaštice přímý kop, ale Konečník namířil svou střelu jen do zdi. Prvních 5 minut druhé půle přineslo pouze jen 3 žluté karty. Ale diváci se dočkali v dalším průběhu i zajímavých šancí. Lubná dobře zahrávala standardní situace a jejich rohy byly opravdu nebezpečné.

To Skaštice se v druhé půli spoléhaly hlavně na brejky. Jednu takovou mohl využít Konečník, ale jeho technická střela minula bránu. Poté měli domácí dvacetiminutovku, ve které Skaštice přilepili na vlastní polovinu. Hosté měli i kousek štěstí, když nepovedený centr z pravé strany líznul břevno. Na břevně skončil i pokus Rybenského přímo z rohového kopu a Jelínkovu střelu z hranice penalty zlikvidoval Barcuch. V 75. minutě kopali domácí standardku, ale do šance se dostali hosté. Sova výtečně vysunul Dundu, který šel sám na brankáře, ale pojišťující druhou branku nepřidal. Nepovedlo se to ani Chorýmu z následného rohového kopu. A tak na sebe vzal zodpovědnost zkušený středopolař Jirka Kvasnička.

A byl to fotbalový kousek, kvůli kterému se vyplatí přijít na fotbal. Konečník vystihl rozehrávku domácích hráčů, posunul míč na Kvasničku, který viděl, že je brankář Blažek vysunutý a krásným lobem uklidnil hostující barvy. Poté už se domácí fotbalisté k ničemu vážnějšímu nedostali. Naopak velmi aktivní Sova postupoval z půlky hřiště úplně sám na brankáře Blažka, ale míč do sítě nepropasoval. Ten se odrazil k dobíhajícímu Sedlákovi, který nacentroval zpět do šestnáctky a Michal Dunda rozvlnil síť potřetí. Konečnou tečku zápasu dal ten, co všechno odstartoval. Zdeněk Konečník si udělal ze třech domácích obránců slalomové kužely a ti ho zastavili až za cenu penaltového faulu. Míč si postavil Kvasnička a v pohodě dal svůj druhý gól v utkání.

Branky: 82., 86. Kvasnička, 10. Konečník, 89. Dunda. Žluté karty: Jirásek, Rybenský – Sehnal, Dunda, Frýdl P. Červená karta: Sehnal. Rozhodčí: Horváth, Sanislo, Rosický. Diváci: 80.

Lubná: Blažek – Běťák, Valach (60. Kroupa), Bačinský, Kadlčík – Rybenský, Haloda, Jelínek, Havlík – Skácel, Jirásek, Trenér: Libor Piškula.

Skaštice: Barcuch – Dunda (90. Blanarovič), Janalík, Sehnal, Sedlák – Frýdl P., Kvasnička, Sova, Konečník – Uličný (58. Motal T.), Chorý (87. Stančík). Trenér: Ivo Frýdl.

DALŠÍ VÝSLEDEK: Jaroslavice – Březnice 0:0.

14. Lubná 17 3 3 11 18:42 12

SKUPINA C: Slavkov – Osvětimany 0:0, Nivnice – Ostr. Lhota 4:2 Bortl, Lukeš, Pitner, L. Ligas – Štergenich P., Minařík, Sušice – Zlámanec 3:0 Kaštánek 3, Strání – Havřice 3:1 Frühauf, vlastní, Koritina – Kadlčík, Zlechov – Zdounky 0:0, Koryčany – Nedakonice 1:2 Koval S. – Bartošík, Klečka.

1. Nivnice 17 13 1 3 53:27 40
2. Strání 17 10 4 3 35:21 34
3. Koryčany 17 10 3 4 50:19 33
4. Nedakonice 17 8 3 6 42:32 27
5. Zlámanec 17 9 0 8 42:41 27
6. Osvětimany 17 7 5 5 40:22 26
7. Zlechov 17 7 5 5 33:24 26
8. Jalubí 17 7 1 9 23:30 22