HUTISKO – F. LHOTA 3:4 (0:2)

Tak to nevymyslíš. Hutisko doma prohrávalo s Francovou Lhotou 0:3. Pak vzal otěže do svých rukou domácí hrající trenér a střelec týmu Robert Křenek. Hattrickem srovnal, ale kolabující obrana Hutiska zápas ještě jednou a definitivně zpackala. „Naše obrana má problémy celý podzim. Dnes to ale po zlepšení v minulém kole v Ratiboři byl vrchol. Soupeř do naší defenzívy projížděl jako nůž máslem, ještě několik brejků a šancí nedali. Po nedůrazu prohráváme 0:2, něco si řekneme v kabině a přesto dostaneme hned třetí branku. Podaří se nám to srovnat a obrana vyrobí po nedorozumění s náhradním brankářem Janem Křenkem další minelu. Musí nastat změny v obranné části týmu, jinak se neposuneme dále," dodal k utkání velmi nespokojený autor hattricku, domácí hrající trenér Robert Křenek.

Branky: 51., 75. a 80. Robert Křenek – 1. a 50. Filák, 8. a 83. Chmela.

SEMETÍN – LHOTA U VS. 2:3 P. K. (0:1)

Senzace kola se zrodila v Semetíně. Domácí jasný lídr soutěže poprvé v soutěži prohrál na penalty s trápící se Lhotou u Vsetína. Hosté tak dali skvělý dárek svému kapitánovi Ondřeji Zeťákovi, kterému se čerstvě narodil syn Mikuláš. Hosté šli do vedení v 15. minutě, kdy domácí zahráli v pokutovém území rukou a penaltu proměnil Michálek. V 55. minutě vedl hostující tým již o dvě branky. Zgarba vysunul Doležela a vypadalo to na velkou senzaci. Ta se postupně zrodila až po penaltách, protože po nedůrazu hostující obrany dorazil míč do sítě Nečas a po narážečce středem se k tyči trefil Sovák, Ten v závěru neudržel nervy na uzdě a během jedné minuty se nechal vyloučit po dvou žlutých kartách za nemístnou kritiku asistenta rozhodčího Nuce. Penalty se kopaly na 13. sérii a vyhrála Lhota u Vsetína. „Nečekali jsme dnes dva body. Kluci to poctivě odmakali. Jdeme nyní šťastní slavit narození syna Ondry Zeťáka do ulic," dodal po zápase manažer Lhoty u Vsetína Petr Orság.

„Bylo to velmi zajímavé utkání. Nedali jsme šance, soupeř odskočil na dvoubrankový rozdíl a my jsme nakonec byli rádi za remízu," dodal hrající trenér Semetína Vítězslav Sacher.

Branky: 61. Nečas, 80. Sovák – 15. Michálek, 55. Doležel.

KATEŘINICE – PRLOV 3:0 (1:0)

Kateřinice se k obvyklému kvalitnímu výkonu rozehrály až po přestávce. „Náš výkon v prvním poločase nebyl optimální. Hosté hráli prešovský beton a naši kluci se nemohli prosadit. Hosty také držel výborně chytající Zvonek, a tak jedinou branku si dal Prlov sám po nešťastné teči centru Ondřeje Kuzníka. Ve druhém poločase jsme již jasně dominovali. Za stavu 3:0 se ještě čekaly další branky, ale Zvonek vychytal dva nájezdy Peredarjuka. Vyhráli jsme počtvrté v řadě a potřetí s nulou. Jsme spokojeni," řekl po utkání předseda Kateřinic Jiří Kuzník starší.

Branky: 34. vlastní, 62. Peredarjuk, 67. Drda.

P. BEČVA – ZAŠOVÁ 4:1 (3:1)

Prostřední Bečva již v prvním poločase doma splnila roli favorita. „První poločas jsme měli ve své režii a stříleli jsme krásné branky. Zvláště Kysučanova třetí trefa byla výstavní, kdy z dvaceti metrů z voleje vymetl šibenici Hadašovy branky. Po této brance se Zašová dostala do ojedinělého protiútoku, z kterého se jí podařilo snížit na 3:1. To hosty povzbudilo do druhého poločasu a začali ho velmi aktivně. My jsme ale je zchladili čtvrtou brankou, kdy jsme využili zmatku před Hadašem. Zašová bojovala, hrála sympaticky, jednou nás zachránila tyč. My jsme si však vítězství zkušeně pohlídali," dodal po utkání asistent trenéra Prostřední Bečvy Zbyněk Jurajda.

Branky: 2. Kuba, 23. Ondryáš, 43. Kysučan, 51. Lukáš Křenek mladší – 45. Podzemný.

HRACHOVEC – RATIBOŘ 2:1 PK (0:1)

Hrachovec má doma z velmi útočného zápasu dva body. „Představili jsme novou posilu Davida Štěpána. Zkušený hráč nastoupil na postu středního záložníka a podal dobrý výkon. Šance se střídaly na obou stranách, vyhrát mohli oba. V prvním poločase jsme prohrávali, vyrovnat mohl Ondroušek, ale před brankářem selhal. Po přestávce jsme začali mladé hráče hostů více napadat a ti znervózněli. Dělali jsme jim problémy našimi standardními situacemi. Konečný vyrovnal krásnou střelou do šibenice. V poslední minutě zápasu nedal obrovskou šanci Škabraha, ale svou chybu napravil a rozhodl penalty," okomentoval zápas hráč Hrachovce Radek Vaigl.

Branky: 54. Konečný – 13. Blizňák.

HOVĚZÍ – VAL. POLANKA 3:0 (1:0)

Valašská Polanka má komplex Hovězí a tento zápas to jen potvrdil. „Kluci se neradi jezdí a platilo to i v době, kdy jsem ještě Polanku netrénoval. My jsme hráli od začátku bez bojovnosti, pohybu, měřítko snesl jen střed zálohy. Navíc jsme vyráběli nedůrazem velké chyby a první dvě branky jsme inkasovali po rohových kopech. Při třetí měl zkušený Petr Filgas vrátit míč po zakopnutí domácích (zraněn byl náš hráč) raději našemu hráči, on ho ale přihrál domácím a ti pak dali branku, kdy Kolínek podcenil střelu z velké dálky a míč mu prošel pod tělem. Vybrali jsme si den blbec," dodal k utkání trenér poražené Valašské Polanky Karel Hajda.

Branky: 35. a 79. Zádilský, 65. Kučera.

D. BEČVA – LIDEČKO 1:0 (0:0)

Velmi dramatické utkání se hrálo na Dolní Bečvě. Domácí mají velké výhrady k chování prvního asistenta rozhodčího a jeho chování se dle svých slov natočili. „Tři body jsou doma, i když náš herní projev nebyl ideální. První poločas přinesl celkem dobrý fotbal, ale v tom druhém hrály roli emoce. Nám se hrubě nelíbilo rozhodování a chování prvního asistenta rozhodčího, který byl dle našeho názoru v podnapilém stavu a jeho chování a to jak se motal po lajně jsme si natočili. Po utkání musela naše pořadatelská služba zvládnout velkou kritiku našich hráčů a fanoušků směrem k trojici rozhodčích. Zbytečně nás v závěru oslabil vyloučením zkušený Sívek," dodal k dramatickému zápasu trenér Prostřední Bečvy Radek Maléř.

VESELÁ – NEVŠOVÁ 1:4 (1:1)

Utkání začalo nevyužitou tutovkou domácího Žaludka. Branka padla na druhé straně v 8. minutě z kopačky Tomšů. Domácí se ale nesesypali, vrátili se do hry a šťastnou trefou Manďáka vyrovnali v 17. minutě – 1:1. Gól vyvedl z tempa zejména Nevšovou a tak domácí měli více ze hry. Poločas ale skončil pro Veselou smolně, když v 35. minutě po nepovedeném obranném zákroku dostal Divoký druhou žlutou kartu a musel pod sprchy. Navíc během poločasu skončili ve Zlíně na úrazovce Daniel Šarman a Viktor Štěpánek, k tomu se sebezapřením dohrál půlku Martin Odstrčilík a ze zápasu také odstoupil. Poločas Veselá dohrála v těžkém útlumu, zato druhý poločas začala v deseti s velkým elánem a rozdíl jednoho muže v poli se ztrácel. Nevšová nevěděla co hrát a domácí byli blízko obratu z kopačky Milana Šumšala, když dorážku své střely už u tyče do sítě nepropasíroval. Oslabená Veselá dlouho držela s Nevšovou krok a i vyrovnané skóre. Přišla ale 73. minuta a zlomový okamžik. Podle domácích neodpískaný faul na stopera Pavla skončil gólem – 1:2. Ve zbytku utkání už Veselá nenašla psychickou sílu na odpor.

Branky: 17. Manďák – 8., 73., 81. Tomšů, 77. Stratený. Rozhodčí: Němec, ČK: 35. T. Divoký, 120 diváků. Veselá: P. Červenka – M. Čoček, M. Odstrčilík (60. T. Pavel), T. Divoký, J. Červenka – J. Žaludek, D. Dlabaja, T. Dujka, D. Šarman (15. V. Štěpánek, 40. M. Dlabaja) – R. Manďák, M. Šumšal. Nevšová: D. Konečný – J. Fuksa (48. M. Gabko), J. Dubec, M. Kuric, T. Munster, M. Martinus, S. Beňo, V. Tomšů, P. Stratený, J. Vlachynský (83. O. Zámorský), M. Foltýn

TEČOVICE – ADMIRA HULÍN 1:3 (0:2)

Domácí tým nastoupil opět v kombinované sestavě, do branky musel nastoupit poslední zdravý brankář Pepe Sehnálek, protože Křížek i Miklas jsou na antibiotikách. Hrálo se vyrovnané utkání, jehož tempo nepřekročilo průměr, hra se odvíjela mezi šestnáctkami a brankových příležitostí a přímého ohrožení brankářů se nedostávalo. Nebezpečně vypadající centrovaný míč Jaroslava Plachého skončil až za tyčí hulínské branky, Frkalův roh odhlavičkoval před Chovancem Jurášek a další roh Tomáše Plachého skončil pouze na boční síti. Hosté po faulu Sedláčka zahrávali Bartákem trestný kop. Centrovaný míč odvracel hlavou Chovanec k Tabarovi, ten ale z oblouku pokutového území překopl domácí branku. Pak unikl Frkal po levé straně, ale finální nahrávka Sojáka nenašla a pak dal Vopatřil J. Plachému „pod sebe", ale hostující obránci jeho střelu zablokovali. Neujal se ani nákop Frydrycha, který po Dorazínově hlavičce skončil rohovým kopem a po rohu Chovancovi hlavičku vyrazil Vajda. Pak chybovali domácí ve středu pole, ale po kolmém vysunutí hostí centroval Vaculík pouze do autu. Těsně před odchodem do kabin v rozmezí tří minut hosté dvakrát trefili do domácí sítě. Poprvé ve 40. minutě, když trestný kop z levé strany poslal do horního růžku Sehnálkovy klece hlavou Tabara a pak znovu Tabara po brejku hostí poslal po Prokopově nahrávce míč do domácí branky z hranice šestnáctky odrazem od břevna a nedal tak Sehnálkovi dvakrát šanci.

Po přestávkové domluvě v kabinách zvýšili domácí pohyb, vysunuli Sedláčka namísto Šnajdra do zálohy a zkvalitnila se rozehrávka a získali tak zkraje druhého poločasu mírnou převahu. Frkalův roh odvracel hlavou Jurášek a trestný kop Frydrycha skončil na bloku hulínské obrany. V 51. minutě reklamovali domácí Nedbalovu ruku v pokutovém území, ale píšťalka rozhodčího Nuce zůstala v klidu. Frydrychův centr pak hosté odvrátili, odražený míč poslal J. Plachý do obránců hostí a Frkalův centr poslal Sedláček obloučkem mimo Vajdovu branku. Hosté měli příležitost, když Juráškův centr poslal Tabara hlavou mimo a Tabarovu kolmou uličku na Martina Podmola odvracel J. Plachý v poslední chvíli. Pak však prodloužil nákop domácí obrany Frkal hlavou na Vopatřila a ten se prosadil v 61´v přímém souboji s Vajdou a snížil na 1:2. Domácí ožili, ale z tlaku nevytěžili vyrovnání. Trestný kop J. Plachého odvracel hlavou Jurášek k Frydrychovi, ten ale z voleje přestřelil a roh T. Plachého poslal znovu Frydrych mimo branku hostí. Neuspěl ani Dorazín, který po uvolnění od Sedláčka z otočky poslal míč mimo branku. Nedařilo se a místo soustředění na hru někteří z domácích hráčů spíše komentovali některá rozhodnutí rozhodčích i dění na hřišti a ztráceli tak koncentraci. Dopouštěli se pak technických i taktických chyb a toho využíval soupeř. Nejprve po dlouhém autu dal Tabara na Dutkeviče, ten obstřelil Sehnálka, ale míč skončil těsně vedle tyče. Pak šli hosté do brejku, Svrček se uvolnil po kličce na levé straně domácí obrany, poslal na Martina Podmola, ale toho v poslední chvíli konečky prstů zablokoval domácí gólman. V 85´minutě poslal Zdeněk Prokop kolmici na Tabaru. Domácí reklamovali ofsajd, ale Krajča nemával. Tabara tak uvolnil Martina Podmola, který se nemýlil a zvýšil skóre ve prospěch hostí na 1:3. V nervózním závěru si už Admira vítězství pohlídala.

Bivoj tak po nadějném začátku soutěže znovu ztratil a navíc zajíždí příští kolo na půdu lídra do Nevšové. Mužstvo doplácí na to, že každý zápas hraje v jiné sestavě. S tím se však (i pod tlakem objektivních příčin) musí vyrovnat. Ztracené body bude třeba získat někde jinde, a proto by hráči měli zapracovat už před zápasem především v přístupu a na přípravě k utkání a přímo na hřišti pak na disciplinovaném vystupování a soustředění po celý čas na hru.

Branky: 61. Vopatřil – 40., 43. Tabara, 84. Podmol. Rozhodčí: Nuc, 70 diváků. Tečovice: Sehnálek– Frydrych, Chovanec, Sedláček, J. Plachý– Soják (60. Haša), T. Plachý, Šnajdr, Frkal – Dorazín, Vopatřil. Připraveni Koplík, Středulínský, Šnajdr. Trenér Vávra Stanislav, as. Ondík Aleš, ved. mužstva Halgaš Ladislav. Admira: Vajda – Zavadil (19. Nedbal), Šenkyřík, Barták, Jurášek– Vaculík (87. Csomor), Prokop, Svrček (89. Miklík), Dutkevič– Tabara, Kubo (57. Podmol). Připraven: Hložek. Trenér: Dorazín Stanislav, ved. mužstva: Vlha Pavel.

MLADCOVÁ – TLUMAČOV 3:0 (1:0)

Domácí měli od začátku zápasu mírnou převahu. Ve 24. minutě po trestném kupu se dostal k odraženému míči Jaroš a po jeho centru otevřel skóre hlavou Kraváček. Ve 29. minutě po dalším trestném kopu těsně minul Dlabač a ve 40. minutě nastřelil Votava břevno. Po změně stran v 50. minutě zvýšil na 2:0 Venený. O chvíli později kopal Jaroš penaltu, kterou nadvakrát proměnil. Ve druhém poločase se Tlumačov nedostával do šancí, a tak se zápas dohrával pod taktovkou domácích.

Branky: 16. Kraváček, 51. Venený, 55. Jaroš (pen.). Rozhodčí: Blažek, 80 diváků. Mladcová: Černý – Brhel, Dlabač, Kurtin, Venený, Votava, Slobodian, Jaroš, Kahaja, Blažek, Kraváček. Střídali: Chludil, Vyvlečka, Mackovík. Tlumačov: Škrabal – Dvořák, Mouka, Juhaňák, Duroň, Šimoník, Zálešák, Jonášek, Sedlář, Otevřel, Franco. Střídali: Barwig, Švenda, Houser.

Lípa – Kostelec u Hol. 2:1 (0:1)

K zápasu přijeli hosté prakticky jen s jedenácti hráči, z různých důvodů jim chybělo hned pět fotbalistů základu, někteří nastouzpili se sebezapřením. Přesto byl ze strany Kostelce v kombinované sestavě první poločas odehraný velmi dobře. Do vedení se dostali hosté v 19. minutě Markem, další šance zahodili. naopak Lípa hrozila jen sporadicky. V druhém poločase se domácí dostali do tlaku i díky několika standardním situacím krátce po sobě. Klíčový moment zápasu přišel v 70. minutě, kdy hosté neproměnili vyloženou šanci a prakticky z protiútoku Lípa vyrovnala Gregušem. Rozhodnutí přišlo pět minut před koncem, kdy důraz domácího Spáčila slavil úspěch – 2:1.

Branky: 70. Greguš, 85. Spáčil – 19. Marek. Rozhodčí: Ruman, 50 diváků.

SLAVIČÍN B – V. OTROKOVICE B 3:4 PO PEN. (1:3)

Oba výběry se musely netradičně obejít bez služeb hráčů prvního týmu. fanoušci i přesto viděli zajímavý duel a šest gólů. Rezerva Viktorky byla v první půli lepší a svou převahu dokázala přetavit ve dvoubrankové vedení. Domácí to ale nepoložilo a dvěma rychlými góly hned po změně stran srovnala krok i skóre. O vítězi tak musel rozhodnout až penaltový rozstřel, ve kterém byli šťastnější Viktoriáni.

Branky: 6., 55. Švach, 52. Bureš – 18., 42. Křivánek, 29. Bína. Rozhodčí: Křenek, 60 diváků.

LUŽKOVICE – NĚMČICE 0:1 PO PEN.

Domácí, kterým se vrátil do sestavy Ivo Světlík z hostování ve Fryštáku, začali od začátku ve velkém stylu a mohli jít do vedení již v 7 minutě. Po rychlé kombinaci po ose Světlík, Dominik, Jakub Ronza zachránil na brankové čáře brankář Sklenář. Ten se později stal hlavní postavou hostujícího celku. V 10 minutě šel sám na bránu Jakub Ronza, brankář Němčic vyběhl a na hranici velkého vápna stylem kung – fu poslal k zemi pronikajícího Ronzu. To vše jen za žlutou kartu. Do poločasu zlikvidoval brankář hostů minimálně tři čisté gólové šance Lužkovic. druhé dějství začali lépe hosté a kombinační hrou přehrávali soupeře. Hrálo se hlavně uprostřed hřiště s množstvím faulů na obou stranách. Rozhodčí rozdal devět žlutých karet a za druhou žlutou v 82. minutě vyloučil domácího Procházku. Výhodu v řádné hrací době Němčice nevyužily, slavily až po penaltovém rozstřelu.

Rozhodčí: Skalický, ČK: 82. Procházka 100 diváků. Lužkovice: Vala – Gruber, Čala, Šuba, Procházka, Škrabal, T. Ronza, Kučera, Světlík, Dominik, J. Ronza. Na střídání: Jenček, Fojtů, Novák, Zámorský, Křepelka. Němčice: Sklenář – Vymětal, Lejsek, Němec, Kříž, Darebníček, Kadlec, Holý, Cejpek, Pospíšilík, Nehoda, Na střídání: Čechák, Darebník, Jakvid, Vojkůnka, Švec, Niedermertl.

PŘÍLUKY – LUKOV 5:3 (3:0)

Přílučané vlétli na hosty a rychle po střele Votavy vedli 1:0. Za dalších 10 minut si to stejný hráč zopakoval. Když ve 21 minutě přidal gól Frolek, vypadalo to s hosty velmi zle – 3:0. Po změně stran se nejdříve nic kloudného nedělo až po hodině hry. kdy po zaváhání obrany snížili Lukovští Šimčíkem. Pro domácí to znamenalo komplikaci, zvláště, když se o chvíli později vykartoval obránce Dederle. Hosté vycítili šanci a zabrali. Přesto to byli domácí, kteří v 74. minutě Vlčkem zvýšili na 4:1. Lukovští však o minutu později kontrovali Holomkem. Když v 84 minutě stejný hráč snížil na 4:3, utkání dostalo nový náboj. Lukov začal hrát vabank, ale nakonec v první minutě nastavení to byl domácí Machač, který pečetil výhru favorita.

Branky: 5., 15. Votava, 21. Frolek, 74. Vlček, 90. Machač – 75., 84. Holomek, 60. Šimčik. Rozhodčí: Nohavice, 80 diváků. Příluky: Švejda – Kolínek, Machalíček, Vlček, Frolek D., Dederle, Pinkas, M. Votava, Janků, Kotík, Machač. Střídali: Hronek, Humpál, Bittner. Lukov: Jokl – Staněk, Vítovský, Holomek, Minařík, Sedláček, Šimčík, Drábek, Šarman, Topič, R. Šimčík. Střídali: Žáček, Jánský, Pšeja.

SLOVÁCKO C – ST. MĚSTO 0:4 (0:1)

V první půli meli domácí jasně navrch. Jenže doplatili na špatnou koncovku, když Sánchez neproměnil dvě a Balaštík jednu vyloženou šanci. Staroměšťané poprvé vystřelili na bránu až v nastaveném čase prvního poločasu, hned to ale stálo za to. Míč se od tyče odrazil přímo ke Smělíkovi, který poslal hosty do vedení. Po změně stran domácí otevřeli hru, a to se jim stalo osudné. Hosté je totiž trestali z brejků, takže se skóre zastavilo až na 0:4.

Branky: 45. Smělík, 73. O. Hastík, 76. M. Trubačík, 85. Staroba. Slovácko C: Zatloukal – R. Blažek, Sánchez (57. L. Paška), Vašek, Králík, Šišák, F. Maniatis, David, Balaštík, T. Maniatis, Pochylý (63. Mařák). Trenér: F. Maniatis. St. Město: Noha – Tomaštík, V. Trubačík, Tinka, M. Trubačík, Staroba (88. M. Grebeň), Smělík, O. Hastík, Vlček, Daťko, Maňásek (86. Svoboda). Trenér: P. Vlček ml.

DRSLAVICE – BUCHLOVICE 1:2 (1:2)

V Drslavicích se hrál vyrovnaný zápas bez většího množství šancí. Jedinou výjimkou byla pětiminutovka v polovině prvního poločasu, během které padly všechny tři branky. Hosté šli do vedení po Ondicově penaltě, vzápětí jejich náskok znásobil ranou z hranice šestnáctky Křiva. Domácí ale rychle zareagovali a ze závaru po rohovém kopu Šrámek z malého vápna propálil vše, co mu stálo v cestě. Po obrátce se hra odehrávala především mezi šestnáctkami, domácí si sice v závěrečné čtvrthodině vytvořili tlak, ten však byl spíše jen platonický, takže skóre se už nezměnilo. „Zápasu by asi více slušela remíza, ale soupeř dal o jeden gól víc," pokrčil smutně rameny domácí trenér Přemysl Přecechtěl.

Branky: 26. Šrámek – 21. z pen. Ondica, 24. Křiva. Drslavice: M. Hroch – Zemánek, Šrámek, Vidrman (77. Švajda), I. Machálek, Orlovský, P. Přecechtěl ml., Máčala, J. Machálek, Vystrčil, Kňazeje. Trenér: P. Přecechtěl st. Buchlovice: Boček – Donátek, Chaloupka, Kořínek, Ondica, Mikula (90. Hančík), Dufka, Huráb (67. Kunc), Tomešek, D. Křiva, Hostinek. Trenér: J. Křiva.

ZLECHOV – OSTR. N. VES 5:1 (3:0)

Domácí fotbalisté si v minulém týdnu doma vytrpěli krutý sedmibrankový příděl od Drslavic a další zaváhání nechtěli připustit. „Byla to facka. Chtěli jsme po tom debaklu vyhrát a jsem rád, že jsme utkání zvládli. Na první pohled je to proti poslednímu týmu tabulky povinná výhra, byl to ale zápas o šest bodů, nechtěli jsme dopustit, aby se soupeř přiblížil," poznamenal trenér Zlechova Jiří Kraml. Klíčovou postavou zápasu byl domácí útočník Miroslav Velcr, který mezi 12. a 37. minutou vystřihl čistý hattrick. „Trošku se nám rozstřílel," pousmál se domácí kouč. „Splnil to, proč je na hřišti. Dal hattrick, což je super. Pak už utkání jen dohrávalo," dodal Jiří Kraml.

Branky: 12., 21. a 37. Velcr, 55. Kotek, 80. Kalmus – 80. Zálešák. Zlechov: Křen – Balíček, Štangl (73. Golian), Mikula, Zajíc, Kalmus, T. Vaněk, Velcr (88. Malina), H. Vaněk (82. Šnajdar), Kotek, J. Kedra. Trenér: Kraml. O. N. Ves: Boček – Hůsek (28. Ježek), Kreisl, Ťok (69. Konečný), R. Zálešák ml., Johaník, Jurásek, Peprníček (69. Gabriel), Slezák, T. Lorenc (78. Pěnčík), Pokorný. Trenér: Voráč.

MORKOVICE B – PRAKŠICE 4:2 (2:1)

Rezerva Morkovic se v letošním ročníku stoprocentně drží hesla můj dům, můj hrad, když vyhrála i čtvrté domácí utkání. Domácí byli celý zápas jasně lepší, první branku vstřelil po přihrávce Koláčka už v páté minutě Kroutilík. Hosté sice z ojedinělé akce srovnali, vzápětí si ale vstřelili vlastní gól, když si další přihrávku Koláčka srazil do vlastní branky Babušík. Po změn stran domácí navýšili svůj náskok až na 4:1, hosté už pouze v závěru kosmeticky upravili výsledek na konečných 4:2.

Branky: 5. a 62. Kroutilík, 34. vlastní Babušík, 53. Dutka – 31. Machala, 82. Bičan. Morkovice B: Jarka – Dutka (62. Štěrba), Judas, Koláček, Kroutilík (90. Janoštík), D. Pajgr (66. Hrnčíř), Rosický, Skácel, Smažinka, Přecechtílek, Petráš. Trenér: Síleš. Prakšice: L. Kadlček – M. Gajdůšek, Machala, Rubeš (82. Malaník), Babušík (54. Jurák), Vlček (77. Vráždil), Dynka, Bičan, Slezák (65. Bortel), Bachůrek, P. Gajdůšek (46. J. Mikel). Trenér: Bičan.

ZBOROVICE – NEDAKONICE 3:1 (2:1)

Hosté povzbuzení domácí výhrou nad silnými Ludkovicemi začali dobře i ve Zborovicích a v úvodní čtvrthodině měli navrch. Postupem času ale začali získávat pevnější půdu pod nohama domácí fotbalisté, kteří k tomu navíc přidali solidní produktivitu. Jmenovitě to byl Martin Vybíral, který se blýskl dvěma góly. První vstřelil hlavou po centru Hanáka, druhý přidal po samostatném nájezdu. Hosty ale bleskově vrátil do hry Hyrák, který zužitkoval rychlý protiútok. Vítr z plachet jim ale hned po přestávce sebral domácí Marek Šprňa, který třetí brankou definitivně rozhodl o vítězství Zborovic.

Branky: 23. a 35. Vybíral, 50. Marek Šprňa – 37. Hyrák. Zborovice: Harásek (46. J. Štěpánek) – Kocourek, Laube, Havránek, Pergl, Marek Šprňa (88. Setinský), Šumbera, Veselý, Hanák, Vybíral, Martin Šprňa (76. Janča). Trenér: Kunc. Nedakonice: Ondřej – Král (63. Juřena), Jurášek, Stupka, Petek, Balíček (66. Čagánek), Hyrák, Hána, Havlík (66. Dvouletý), Janík (64. Hasník), Sedlařík. Trenér: Lukůvka.

LUDKOVICE – KUNOVICE 3:2 PK (2:1)

Utkání začali lépe hosté, kteří již v 10. minutě potrestali nedůslednost domácí obrany. Ludkovice branka vyprovokovala k větší aktivitě, ale i přes šance to dlouho nevedlo k vytouženému vyrovnání. To zařídil až po půlhodině hry Gavenda, který navíc těsně před přestávkou proměněným pokutovým kopem posla domácí do vedení. Po změně stran převzali iniciativu hosté a vytvořili si územní převahu, kterou v 67. minutě přetavili ve vyrovnávající branku – 2:2. O vítězi zápasu tak musel rozhodnout penaltový rozstřel. V něm střelci Kunovic totálně vyhořeli, když neproměnili ani jeden pokus a druhý bod si tak do tabulky připsali domácí.

Branky: 29. a 42. z pen. Gavenda – 10. Lahodný, 67. Náplava. Ludkovice: R. Mikel – M. Suchý ml., R. Dvorník, P. Suchý, Brebis, Mikulášek, Bartoš (76. F. Kunorza), Hamouz, V. Dvorník (81. Gregor), Gavenda (72. Bureš), P. Mikel. Trenér: Holík. Kunovice: Uhlík – Dobrozemský, Černý, Škrášek, Náplava, Polášek, Lahodný, Flek, Kaňovský, Klvaňa, Růžička (78. Sklenář). Trenér: Matoušek.

OŘECHOV – BŘEZOLUPY 4:1 (2:0)

Domácí bez větších problémů potvrdili roli favorita. Uklidňující první gól vstřelil už po čtvrthodině hry Hlúpik, do půl hodiny navíc přidal pojistku Matula. Po obrátce navýšil už na 3:0 Malůš, pak se alespoň čestného úspěchu dočkali hosté. Poslední slovo ale patřilo opět Ořechovu, výhru zpečetil kapitán týmu Trlida.

Branky: 15. Hlúpik, 27. Matula, 53. Malůš, 90. Trlida – 86. Burša. Ořechov: S. Kuchař – Polák (82. L. Sklenka), Žifčák, Březina, D. Sklenka, Rezek, Trlida, Matula (74. Krys), Hlúpik (63. Zukič), Váňa, Malůš. Trenér: Barcuch. Březolupy: Jablonický – Hoferek (52. Hubáček), Gajdošík (62. Mikel), Pavlík, Soška, Burša, Michálek, Abrahám, Jevický, Stašek (52. Blizňák), Klučka (87. Mastil). Trenér: Jurník.

1. St. Město 8 6 1 0 1 25:12 20
2. Buchlovice 8 5 2 0 1 41:9 19
3. Slovácko C 8 6 0 1 1 23:11 19
4. Ludkovice 8 5 1 0 2 28:8 17
5. Zborovice 8 4 1 2 1 13:10 16
6. Kunovice 8 4 1 1 2 29:20 15
7. Ořechov 8 3 2 1 2 17:16 14
8. Morkovice B 8 4 0 1 3 29:16 13