SKUPINA A

KATEŘINICE – D. BEČVA 6:0 (3:0)

Domácí zatím procházejí jarem jako nůž máslem a proti Dolní Bečvě potvrdili roli jasného favorita. Nic jim přitom nevadil ani fakt, že trenér Marcel Beňo pobývá na dovolené v USA a na lavičce ho zastoupil jako hrající kouč Jiří Kuzník mladší, který nastoupil až do druhého poločasu. Hvězdou utkání byl Štěpán Doležel. Ten dal v prvním poločase čistý hattrick, v tom druhém přidal ještě čtvrtou branku.

„Začali jsme zhurta. Peredarjuk trefil břevno. Hosté pak dvakrát zahrozili před Obrem. Ve 13. minutě hlavičkoval Doležel do břevna. Jeho střelecký koncert začal o chvíli později. Nejprve trefil přímý kop do šibenice, pak se trefil přesně k tyči po nahrávce Drdy. Po půlhodině hry zlikvidoval Obr sólový nájezd hostujícího hráče. Před poločasem dokončil Doležel čistý hattrick, když předvedl hlavou kladivo ala Horst Hrubesch. I když jsme o přestávce vystřídali dva hráče, ovládli jsme zápas. Po hodině hry zahráli hosté před prázdnou brankou rukou a Doležel dal z penalty svou čtvrtou branku. Pak již byl zápas jen otázkou skóre. Do šibenice se trefil Peredarjuk a skóre uzavřel střídající Blažek,“ komentoval utkání předseda domácího klubu Jiří Kuzník starší.

„My jsme dnes šli do zápasu s pěti dorostenci. Chtěli jsme dobrým výkonem a výsledkem dát dárek ke čtyřicátým narozeninám naší opoře zadních řad Michalu Glamošovi, ale to se nám nepodařilo. V prvním poločase jsme se ještě drželi. Měli jsme tři šance. Ondryáš šel dokonce sám na branku. Po přestávce jsme byli již odevzdaným soupeřem. Mohu pochválit jen na pozici předstopera Lukáše Němce, který se snažil držet defenzívu, co to šlo,“ řekl k utkání trenér poražené Dolní Bečvy Radek Maléř.

Branky: 16., 17., 30. a 60. Doležel, 64. Peredarjuk, 84. Blažek.

HUTISKO – RATIBOŘ 4:1 (3:1)

Jasná výhra Hutiska a jeho první jarní body neodpovídají průběhu zápasu. Hosté kousali opravdu moderními fotbalovými zbraněmi. „Díky za první jarní body. Nehráli jsme doposud tak špatně, abychom na ně tak dlouho čekali. Ratiboř byla dnes velmi silným protivníkem a hrála velmi dobře. Měli také první šanci, ale podržel nás na čáře obránce Barabáš, který míč vyhlavičkoval z branky i s pomocí břevna. My jsme po akci Fiuráška dali z první akce branku a to nám dodalo v prvním poločase obrovské střelecké sebevědomí. Za stavu 2:0 nás dvakrát podržel skvělý Majer, když šli hostující hráči sami na bránu. Ve druhém poločase jsme zhustili střed hřiště a hráli na brejky. Hosté bojovali až do vyloučení jejich hráče Jakubíka. Pak jako kdyby přestali věřit. My jsme se v přesilovce prosadili jednou brankou a konečně můžeme slavit tři body,“ řekl k utkání hrající trenér Hutiska Robert Křenek.

Branky: 12. a 29. Josef Koláček, 25. Daniel Baroš, 80. Zůbek – 31. Pařenica.

SEMETÍN – F. LHOTA 3:4 (2:3)

Semetín po porážce v Ratiboři padl i doma s Francovou Lhotou a prohrál dva po sobě soutěžní zápasy takřka po čtyřech letech. Hosté uspěli s jednoduchou taktikou. Bojovali do úmoru a hráli ze zabezpečené obrany na smrtící brejky. Hráči jako Filák, Chmela a tentokrát také Šerý jsou na to jak dělaní. Všechny branky prvního poločasu padly mezi 22. a 30. minutou. Domácí zaostávali o jednu.

Po přestávce se trefili nejlepší střelci soutěže, na straně domácích Šrom, na straně hostí Filák. Všechny body putovaly do Francovy Lhoty. „Rozhodlo to, že jsme nedali první branku. Na těžkém terénu, který byl na hranici regulérnosti, jsme nedali ze tří šancí první branku. Oni proměnili dva brejky. Pak hráli zezadu a ubojovali to. My jsme se do koncovky nemohli pořádně dostat,“ dodal k utkání hrající asistent Semetína Vítězslav Sacher.

Branky: 26. Varga, 30. Sovák, 66. Šrom – 21. a 27. Šerý, 22. Chmela, 54. Filák.

LHOTA U VS. – P. BEČVA 0:1 (0:0)

Jediná branka rozhodla zápas ve Lhotě a domácí z ní měli pramalou radost. „Bylo to o jedné brance. Když jsem ten zápas viděl, nešel poznat rozdíl mezi týmem z popředí tabulky a jeho konce. Šance byly na obou stranách, rozhodla jediná chyba v náš neprospěch,“ řekl k utkání manažer Lhoty u Vsetína Petr Orság.

„V dnešním utkání jsme byli jednoznačně lepším celkem. Vypracovali jsme si mnoho šancí, ale ujala se až Poláškova vítězná dorážka po rohu Sívka. Na začátku druhého poločasu nás podržel fantastickým zákrokem brankář Aleš Jurajda, který na brankové čáře vyrazil tvrdou hlavičku Lukáče z bezprostřední blízkosti. Oba brankáři předváděli skvělé zákroky, domácí mohou děkovat tomu svému, že prohráli jen o branku,“ řekl k utkání asistent trenéra Prostřední Bečvy Zbyněk Jurajda.

Branky: 76. Polášek.

PRLOV – ZAŠOVÁ 2:3 na pen. (2:0)

Domácí ztratili doma dva body v zápase o záchranu, v kterém měli Zašovou doslova na lopatě. „V prvním poločase jsme hráli dobře. Zicha se trefil z dálky k tyči, pak přidal druhou branku po krásné hlavičce Fila. Mohli jsme po poločase vést klidně 4:0, ale poslední dobou máme velmi špatný zvyk, že druhý poločas jsme jako vyměnění. Přizpůsobili jsme se nákopům hostí a měli jsme problémy s jejich standardními situacemi. Po brejku to bylo o branku, ale pořád jsme mohli zápas vyhrát. Jenže Zicha nedal penaltu a zápas se zlomil. Hosté srovnali, byli nahoře a nakonec urvali i druhý bod,“ řekl k zápasu trenér Prlova Antonín Trlica.

Branky: 10. Zicha, 34. Fila – 64. Marek Trtík, 79. Podzemný.

HOVĚZÍ – LIDEČKO 2:0 (1:0)

Hovězí doma zaslouženě porazilo Lidečko a Na Kaštýle potěšilo své fanoušky. „Zápas hodně ovlivnila brzká branka domácích. Ti byli agresivnější a bojovnější, více chtěli. My jsme měli v prvním poločase pouze jednu šanci, ale Svoboda minul. Po přestávce jsme to otevřeli ve snaze vyrovnat. Několikrát nás podržel brankář Broňa Hyžák. Zase jsme zahrozili pouze jednou, ale dorostenec Hruboň mířil také vedle. Hovězí vyhrálo zaslouženě,“ řekl k utkání hrající sekretář Lidečka Radek Číž.

Branky: 3. Trlica, 86. Slováček.

HRACHOVEC – VAL. POLANKA 2:1 na pen. (1:0)

Hrachovec opět díky famóznímu výkonu brankáře Martina Růžičky obral favorizovanou Valašskou Polanku o dva body. „Hosté byli dnes lepším celkem. Polanka byla fotbalovější. Hrála po šestnáctku, měla nebezpečné centry. Hlavně v prvním poločase si hosté vypracovali tři šance, ale Růžička nás opět skvěle podržel. My si dnes ceníme i druhého bodu navíc, který nám v rozstřelu náš brankář doslova vylapal,“ řekl k utkání hráč Hrachovce Radek Vaigl.
Branky: 22. Škabraha – 70. David Maček.

Dohrávané utkání

F. LHOTA – P. BEČVA 2:1 na pen. (1:1)

Domácí vyválčili v dohrávce dva body. Nebývá tomu u Francovky zvykem, když hraje před svými fanoušky, aby se do listiny střelců nezapsal ani jeden z elitní dvojice kanonýrů Radek Chmela, Ondřej Filák. Tentokrát tomu tak bylo, a tak to na sebe v 21. minutě vzal Roman Matušinec a krásnou křižnou střelou vymetl šibenici branky hostí po přihrávce Surovce. Hosté rychle reagovali a po rohu srovnal hlavou Vašek. „Byl to vyrovnaný zápas. My jsme museli od 60. minuty hrát o deseti, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Pukýš. Paradoxně jsme mohli rozhodnout, ale dvakrát neuspěl Chmela a v tisíciprocentní šanci ani Filák,“ dodal k utkání předseda Francovy Lhoty Josef Bambuch.

„Do Francovy Lhoty jsme přijeli v okleštěné sestavě. Chyběli nám Ondryáš, Kuba, Kubáň, Gálik a Martin Fiurášek. Navíc se nám při rozcvičce zranil Lukáš Křenek starší. Od stavu 1:1 to byl lítý boj. Měli jsme aktivní vstupy do obou poločasů. Francova Lhota po celý zápas hrozila rychlými kontry, ale i my jsme měli možnosti. Stínem utkání bylo velmi nevhodné chování domácích pořadatelů. Pro jeden verbální konflikt s rozhodčím musel být dokonce jeden z nich vykázán mimo areál. Ještě před tím ho následoval i domácí trenér, který skončil za zábradlím. Zřejmě u domácích převládala frustrace z červené karty pro jejich hráče. V závěru jsme přežili dvě šance domácích a mohli sami rozhodnout, ale míč Závorky se překulil přes břevno domácí branky. Penalty jsme nezvládli. Zklamali jsme. Aleš Jurajda chytil dvě střely domácích, ale my jsme pálili pánu bohu do oken a rozstřel zaslouženě projeli. Na závěr se musím omluvit klubu z Prlova, jehož hrací plochu jsem na podzim negativně hodnotil. Momentální stav hrací plochy ve Francově Lhotě je nekomentovatelný. Chápu současné klimatické podmínky, které panují, ale nechápu neschopnost některých funkcionářů se postarat o hrací plochu. Budu se stále opakovat, ale není to jenom o penězích. Naopak chválím domácí za opravenou budovu a kabiny,“ řekl k utkání asistent trenéra Prostřední Bečvy Zbyněk Jurajda.

Branky: 21. Roman Matušinec – 23. Vašek.

1. Kateřinice 19 11 5 1 2 52:24 44
2. Semetín 19 13 1 2 3 71:20 43
3. Val. Polanka 19 10 4 2 3 40:26 40
4. Lidečko 18 10 3 0 5 43:23 36
5. Prostř. Bečva 19 8 3 5 3 42:31 35
6. Franc. Lhota 20 9 1 1 9 60:47 30
7. Hovězí 20 8 1 1 10 38:38 27
8. Hrachovec 20 7 2 1 10 23:49 26
9. Hutisko 19 7 1 2 9 39:42 25
10. Ratiboř 20 6 1 4 9 39:59 24
11. Dol. Bečva 19 5 1 4 9 20:52 21
12. Prlov 19 5 1 2 11 23:40 19
13. Lhota u Vs. 19 3 3 1 12 29:46 16
14. Zašová 18 4 1 2 11 22:44 16

SKUPINA B

HULÍN - OTROKOVICE B 0:4 (0:1)

Utkání proti běhavému týmu Viktorky začali domácí nadějně, již ve 4. minutě se k míči ve vápně dostal Tabara, ale střílel jen doprostřed brány a gólman jeho tvrdou střelu vyrazil. Naopak hosté byli v 9. minutě přesnější, míč dostal na levé straně Ferko, prošel do vápna a přehodil Vajdu na 1:0 pro hosty. Ve 20. minutě musel pro zranění střídat Barták, Tabara se musel stáhnout z útoku na stopera, čímž se značně oslabila útočná síla Admiry.
Hosté měli míč více na kopačkách, dobře kombinovali, přesto ve 26. minutě se domácí dostali zprava před vápno Otrokovic a nepovedený centr Svrčka brankář vyrazil stěží na roh. Ve 43. minutě hosté dobře zakombinovali středem hulínské obrany, sám hráč se ocitl před Vajdou, ten ale chytil. Ve 44. minutě mohli domácí vyrovnat, míč dostal do vápna Kubo, pěkně se zbavil zpětnou kličkou obránce, ale jeho mírně tečovaná střela skončila na břevně hostujícího mužstva. Zajímavý poločas skončil těsným vedením hostů.

Druhou půli zahájila střelecky Admira v 52. minutě pohotovou střelou Svrčka, kterou však brankář nadvakrát zlikvidoval. V 62. minutě hosté zaútočili po pravé straně, přetažený centr si vlevo zpracoval znovu Ferko a krásnou technickou střelou přes celou bránu zvýšil vedení Viktorky na 2:0. Poté již hosté zcela ovládli hru, stále přehrávali Hulín rychlou kombinací a v 69. minutě znovu udeřili: středem hřiště se dostal sám před Vajdu Křivánek, udělal mu kličku a do prázdné brány zvýšil na 3:0. O pět minut později šli hosté znovu do přečíslení 4 na 1, ale šanci nevyužili. V 82. minutě však domácí nedokázali míč odkopnout z vápna, balon získal na levé straně hráč hostí a navýšil vedení Otrokovic na 4:0. Utkání se již dohrálo bez dalších šancí, hosté si zaslouženě odvezli 3 body a dál stíhají první Nevšovou.

Branky: 9. a 63. Ferko, 69. Křivánek, 83. Kozel. Hulín: Vajda - Miklík, Barták (20. Kubo), Jurášek - Svrček, Janda, Prokop, Zavadil, Šenkyřík - Karamon (70. Podmol), Tabara. Otrokovice: Škrobánek – Foltýn, Ruman, Kozel, Lapčík, Červenka, Issaka, Křivánek, Ferko, Červenka J., Lendler. Střídal: Frydrych.

PŘÍLUKY - TLUMAČOV 2:1 na pen. (0:0)

V důležitém utkání chtěly Příluky bodovat naplno a zatlačily Tlumačov do defenzívy. Domácí drželi míč, kombinovali a Tlumačov odrážel útok za útokem. Paradoxně největší šanci poločasu měli hosté, když v 20. minutě po trmě-vrmě před domácí brankou vyrazil Holásek prudkou střelu hostí a následně i robinsonádou hlavičku, která směřovala do prázdné branky. I přes velký tlak Příluk skončil poločas bezgólovým stavem.

Domácí začali druhý poločas náporem se snahou o rozdílový gól, nicméně se první prosadili hosté, když se v 56. minutě po výkopu brankáře se dostal k míči Zálešák a z 20 metrů prudkou střelou k vzdálenější tyči otevřel skóre. Následně domácí otevřeli hru s cílem vyrovnat, a to se jim povedlo již v 64. minutě, kdy domácí Frolek vybojoval ve středu hřiště míč, přihrál na kraj nabíhajícímu Machačovi, který na hraně šestnáctky přihrál míč do prostoru pokutové značky, kde se objevil Pinkas a ve skluzu poslal míč mimo dosah brankáře Škrabala.

Kdo by následně čekal opatrnou hru, byl by velmi překvapen, protože hra se odehrávala stylem nahoru-dolů na obě strany. Během následujících dvaceti minut měli hosté 5 šancí, šli dokonce dvakrát 2 na 1, ale buď přestřelili bránu, anebo je vychytal vynikající Holásek. Domácí ve snaze strhnout vítězství na svou stranu se tlačili do zakončení, ale střely Machače, Votavy či Dujsíka se neujaly. Zápas tak dospěl k penaltovému rozstřelu, kdy střelce Tlumačova vymazal výborně chytající domácí Holásek a domácí tak brali druhý bod po vítězství v penaltách 4:1.

Branky: 64. Pinkas - 56. Zálešák. Rozhodčí: Bršlica – Dunda, Skopal, 90 diváků. Příluky: Holásek - Čelůstka, Votava, Pinkas, Dederle, Vlček, Machač, Frolek D., Zedníček, Dujsík, Kotík. Střídali: Strachoň, Bittner, Humpál. Tlumačov: Škrabal - Dvořák, Mouka P., Mouka J. Kusenda, Jonášek J., Jonášek Z., Duroň (K), Zálešák, Otevřel, Franko. Střídali: Juhaňák M., Franko, Michalík, Kalandra, Sárkány.

LUŽKOVICE - LUKOV 5:2 (3:0)

Průtrž mraků těsně před zahájením zápasu ovlivnila kvalitu hřiště. Přesto se hosté již v 1. minutě dostali do vyložené šance, ale střela Šarmana jen těsně minula šibenici lužkovické branky. Domácím chvíli trvalo, než se z náporu Lukova alespoň na čas vymanili. A konečně začali hrát svoji hru, kterou postupně přehrávali snaživého soupeře.

V 15. minutě pronikl do vápna Polepil, který byl za asistence brankáře a obránce sestřelen a nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Martin Procházka. Domácí pokračovali v náporu a výsledkem byla další střela Martina Procházky, který zvýšil na 2:0. Tentýž hráč mohl zkompletovat svůj hattrick o minutu později, ale po uvolnění z hranice malého vápna nastřelil pouze tyč. Vynahradil si to ve 34. minutě, kdy zvýšil na 3:0.

Ve druhém poločase to byl ve 47. minutě opět Martin Procházka, zvýšil na 4:0 pro Lužkovice. Domácí protočili sestavou, když dali šanci dorostencům, hrajícím krajskou soutěž. V brance to byl Martin Bohm, v poli Petr Čekal a vlastně v základu hrající Štěpán Dominik. Hru domácích dirigovali v záloze Ivo Světlík a Jakub Ronza. Po centru do vápna ve 49. minutě snížil Lukov Šimčíkem na 1:4. V 59. minutě po rychlé kombinaci šel sám na gólmana hostů Ivo Světlík, který viděl nabíhajícího Štěpána Dominika. Ten přihrávkou nepohrdl a zvýšil do prázdné brány na 5:1. Domácí, kteří byli doposud pány na hřišti, v závěru částečně polevili a po nedorozumění obrany inkasovali v 63. minutě. Branku hostů zaznamenal Jan Šarman. Domácí si však vedení 5:2 už pohlídali.

Branky: 15. (pen.), 24., 34. a 47. Procházka, 59. Dominik - 49. Šimčik, 63. Šarman. Rozhodčí: Zubek – Mičkal, Vajdák, 100 diváků. Lužkovice–Želechovice: Jenček – A. Procházka, Mičola, Čech, Zámorský, Polepil, Světlík, Kučera, J. Ronza, Dominik, M. Procházka. Střídali: Bohm – Gruber, Čekal, Langer, Škrabal. Lukov:

Kopřiva - Staněk, Vítovský, Žáček, Teplý, Hubík, Sedláček, Kovář, Mikeska, Šarman, Šimčík. Na střídání: Topič, Kluďák, Macík, Januška, Výskala, Zavadil.

SLAVIČÍN B - KOSTELEC U HOL. 4:3 (3:0)

Přestože po prvním poločase vedla rezerva Slavičína 3:0, hostům z Kostelce u Holešova se podařilo po přestávce srovnat na 3:3. Nadějný výsledek se jim však nepodařilo udržet a v 87. minutě prostřelil gólmana Nevřalu Michal Švach, který tak zajistil domácím vítězství 4:3.
Branky: 3. a 22. Žáček, 45. Pekárek, 87. Švach - 61. Gerát, 70. Darebník, 81. Hradil. Slavičín: Vypušťák – Fojtík, Bureš, Švach, Žáček, Sochora, Both, Kalík, Pekárek, Bartoš, Švach, Častulík, Horáček, Školník. Kostelec u Holešova: Nevřala – Zmeškal, Odložilík, Darebník, Gerát, Hradil, Marek, Batoušek, Ragoš, Hradil, Přikryl, Marek, Žůrek.

LÍPA - NĚMČICE 3:2 na pen. (1:2)

Němčice odehrály zápas zatím s nejslabším soupeřem jara, a přesto nevyhrály. Podmáčené hřiště s vysokou trávou komplikovalo hru po zemi. Navíc rozhodčí toleroval až agresivní hru Lípy. V prvním poločase hosté na hřišti dominovali. Několik slibných akcí včetně samostatného úniku na gólmana však neproměnili, a tak sami dostali první branku zápasu. Z nouze odkopnutý míč krajním obráncem Lípy těsně přeletěl jednoho ze stoperů a druhému podskočil pod nohou tak nešťastně, že k němu měl nejblíže domácí útočník a samostatný únik proměnil. Po inkasovaném gólu Němčice dál pokračovaly v kombinační hře a hned z první akce byl faulován Kříž v pokutovém území. Z penalty vyrovnal Čechák, který gólmanovi nedal šanci. O 9 minut později byl faulován před šestnáctkou Darebníček a ten samý hráč z přímého kopu učinil z gólmana Lípy diváka, který jen sledoval, jak mu míč zapadl pod břevno. Do poločasu se ještě domácí teatrálně nafilmovaným pádem dožadovali penalty, rozhodčí nereagoval, avšak žlutou kartu za filmování neudělil.

Druhý poločas začali domácí aktivně a hosté se zbytečně zatáhli a přestali kombinovat. K agresivitě domácí přidali nebezpečné nákopy ze standardek a rohových kopů. Němčice několikrát podržel gólman Švec a jedna střela skončila na tyči. V 65. minutě se však nechal ze standardní situace nachytat, když očekával další nákop na hlavu a nestihl vytáhnout přímou střelu na první tyč. Po vyrovnání na 2:2 hosté ožili a začali hrát. Už se jim však nepodařilo vstřelit třetí branku, i když Darebníček tři minuty před koncem vystřelil v dobré pozici k tyči, ale domácí gólman dobrým zákrokem střelu chytil. V pokutových kopech vyhráli domácí.

Branky: 29. Greguš, 65. Křížka - 30. Čechák (pen.), 39. Darebníček. Lípa: Vala – Kořének, Horáček, Dobízl, Víšek, Šuba, Simerský, Čižmár, Spáčil, Křížka, Greguš. Střídali: Hamšík. Němčice: Švec – Kadlec, Lejsek, Němec, Darebník, Holý, Darebníček Roman, Čechák, Vymětal, Darebníček Radim, Kříž.

MLADCOVÁ - NEVŠOVÁ 2:4 (0:2)

Do zápasu vstoupili hosté s odhodláním nechybovat a trpělivě čekat na chybu soupeře. Ta přišla poměrně brzy: hned v 5. minutě poslal Nevšovou do vedení Gabko, který levačkou překonal gólmana Mladcové.

Domácí byli zaskočeni rychlou brankou a snažili se oklepat, nicméně to byli opět hosté, kdo zahrozil. Střelu Tomšů gólman instinktivně vyrazil na rohový kop. Poté se hra vyrovnala, Mladcová těžila z výškové převahy, zahrávala řadu rohových i trestných kopů, hosté se však snažili udržet vedení a nikam nespěchali. Opticky měli více ze hry, tvořili hru a snažili se trpělivě navýšit skóre. To se jim také podařilo ve 30. minutě zápasu, kdy prověřil domácího brankáře výborně hrající Fuksa, a vyraženou střelu Tomšů dopravil do sítě. Nevšová tak vedla už 2:0, měla více ze hry a byla lepším týmem.
Druhá půle začala ze strany hostů vlažněji, polevili v presingu a soupeř z toho rychle vytěžil, kdy z rohového kopu skóroval nestárnoucí Zetek. Mladcová vycítila, že by mohla zápas zdramatizovat a přidala na důrazu. Hosté však dokázali, že v jednotě je síla. Agilní Fuksa ve svých 19 letech nebojácně konkuroval zkušeným harocvníkům Mladcové a svojí rychlostí jim nemilosrdně zatápěl. Dokázal si chladnokrevně obejít soupeře a bekovi Mladcové nezbývalo nic jiného, než ho v pokutovém území zastavit nedovoleně a byl nařízen pokutový kop. Ten Stratený proměnil bez zaváhání a poslal Nevšovou opět do klidu a vedení 3:1.

Zápas se pak kouskoval, následovala řada faulů na půlce hřiště, přesto hosté měli více ze hry. Kapitán mužstva, nestárnoucí matador a odchovanec Nevšové Tomáš Munster ukázal, kdo má navrch, a z voleje upravil na 4:1 a zápas tak prakticky rozhodl. Mladcová v 80. minutě korigovala na konečných 2:4, kdy si tečí srazil bek Nevšové Kuric míč do vlastní brány.

Branky: 52. Zetek, 83. Kuric (vl.) - 5. Gabko, 30. Tomšů, 66. Stratený (pen.), 76. Münster. Nevšová: Konečný – Kuric, Foltýn, Dubec, Munster, Stratený, Fuksa, Beňo, Tomšů, Vlachynský, Gabko. Střídali: Mikš, Zámorský, Anders.

TEČOVICE - VESELÁ 3:2 (1:1)

V Tečovicích byl k vidění kvalitní a ofenzivní zápas. Domácí začali aktivně a už ve třetí minutě po přesném centru Dorazina skóroval hlavou Frkal. Hosté díky dobrému pohybu a čtení hry získali mírnou převahu. Ve dvacáté minutě chyboval ve vlastním vápně obránce Plachý J., kterého obral o balon Štěpánek a sám před brankářem nezaváhal a vyrovnal. Hosté dosáhli i druhého úspěchu, ale pro ofsajd nebyla branka uznána.

Prvních patnáct minut druhé půle byli hosté lepší, potom se hra vyrovnala a domácí hned udeřili. Po Frkalově centru hlavičkoval Šnajdr V. a vyraženou střelu dorazil Závoda. Zaslouženého vyrovnání se Veselá dočkala v 78. minutě. To se ve vápně uvolnil Dlabaja a střelou k tyči nedal Joklovi šanci. Šťastné rozuzlení pro Bivoj přinesla 89. minuta, kdy se po rohu hostů Joklem vyražený balon dostal k Dorazinovi, a ten z třiceti metrů přeloboval brankáře a míč zapadl k tyči. Kvalitnímu zápasu by však více slušela remíza.

Branky: 3. Frkal, 59. Závoda, 89. Dorazin - 20. Štěpánek, 78. Dlabaja. Rozhodčí: Dokoupil - Böhm, Střelec, 90 diváků. Tečovice: Jokl - Plachý J., Kysučan, Balcárek, Šnajdr, Závoda, Plachý T., Frkal, Dorazin, Šnajdr Z., Vopatřil. Střídali: Soják, Ondík, Chovanec, Středulinský. Veselá: Červenka P. – Bodlák, Manďák, Dujka, Odstrčilík, Dlabaja, Štěpánek, Šumšal, Dlouhý, Šarman, Pavel. Střídali: Gajdošík, Soukup, Machalíček.

1. Nevšová 20 16 3 0 1 76:26 54
2. V. Otrokovice B 20 14 3 1 2 68:13 49
3. Mladcová 20 14 0 0 6 50:24 42
4. Slavičín B 20 12 0 2 6 43:28 38
5. Ad. Hulín 20 11 2 1 6 40:28 38
6. Tečovice 20 11 1 1 7 44:29 36
7. Veselá 20 9 1 1 9 35:32 30
8. Tlumačov 20 7 3 2 8 37:41 29
9. Kostelec u Hol. 20 5 1 4 10 30:47 21
10. Lužkovice 20 6 0 3 11 28:45 21
11. Příluky 20 5 2 1 12 30:58 20
12. Němčice 20 4 2 3 11 38:56 19
13. Lípa 20 5 2 0 13 27:66 19
14. Lukov 20 1 0 1 18 14:67 4

SKUPINA C

BUCHLOVICE – STARÉ MĚSTO 4:3 PK (0:0)

Šlágr kola se po bezbrankové první půli proměnil v divočinu. Buchlovice se po brance Křivy v 61. minutě a Chaloupky v 62. minutě dostaly do vedení 2:0, ale Staré Město skóre během devíti minut dokonale otočilo. V 69. minutě se prosadil Staroba, za čtyři minuty vyrovnal Tomaštík a v 78. minutě se trefil opět Staroba. Domácí ale konkurenta v boji o postup nenechali jít do trháku a v 87. minutě vyrovnal na 3:3 Chaloupka. V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí.

Branky: 61. Křiva, 62., 87. Chaloupka - 69. Staroba, 73. Tomaštík, 78. Staroba. Rozhodčí: Pospíšil, 200 diváků.

MORKOVICE – KUNOVICE B 2:1 (2:0)

Domácí přistoupili k zápasu s kandidátem postupu zodpovědně. Už v 5. minutě otevřel skóre vydařenou střelou Kroutilík. V 17. minutě zvýšil Motal "angličanem" na 2:0. První poločas byly Morkovice lepší. Druhý poločas hosté začali dobře, ale z několika dobrých příležitostí se jim skórovat nepodařilo. Domácí měli několik dalších příležitostí ke vstřelení třetí branky, což by pro další vývoj zápasu bylo asi rozhodující. Hosté snížili v 85. minutě zásluhou Krčka.

Branky: 6. Kroutilík, 17. Motal - 85. Krček. Rozhodčí: Veselý, 100 diváků.

LUDKOVICE - NEDAKONICE 2:0 (2:0)

Utkání hrané na hřišti v Provodově předcházela průtrž mračen, přesto rozhodčí Kubíček uznal terén jako hratelný. Úvod vyšel lépe domácím, kteří šli do vedení již v 6. minutě, kdy se z trestného kopu trefil Bartoš - 1:0. Domácí drželi míč více na svých kopačkách, přicházely další šance, ale gólu se diváci nedočkali. Naopak ve 38. minutě nebezpečně zahrozili hosté, ale míč minul branku. Těsně před koncem poločasu se po centru z pravé strany dostal k míči Gavenda a přesnou střelou rozvlnil síť nedakonické branky podruhé - 2:0. Ve druhém poločase se na těžkém terénu hrála bojovná kopaná se šancemi na obou stranách. Skóre zůstalo již nezměněno.

Branky: 6. Bartoš, 43. Gavenda. Rozhodčí: Kubíček, 115 diváků. Ludkovice: Mikel R., Suchý M., Kunorza, Dvorník, Suchý P. st., Mikulášek, Bartoš, Gavenda, Bureš, Mikel P., Hamouz. Střídající: Nevařil, Suchý P. ml. Nedakonice: Korvas, Stupka, Dvouletý, Hasník, Hána, Šoustek, Sedlačík, Jurášek, Hyrák, Janík, Balíček. Střídající: Král, Bánovský, Juřena, Bartošík, Novotný.

ZBOROVICE - BŘEZOLUPY 3:0 (2:0)

„Zápas nám vyšel, od začátku jsme byli fotbalovější. První branku vstřelil Mara Štěpánek hlavou po ideálním centru Šprni. Vzápětí nás podržel při šanci hostí Harásek. Druhou branku přidal po pěkné střele na zadní tyč Kojetský. Do konce poločasu měly šanci oba týmy, ale ani jeden se neprosadil. Druhou půli jsme si pohlídali, byli jsme daleko nebezpečnější. Třetí gól se povedlo přidat po úniku Šumbery, kdy se jeho střela zastavila na tyči a Šprňa balon doklepl. Zaslouženě jsme vyhráli a kluky musím pochválit,“ informoval asistent trenéra Zborovic Marek Šprňa.

Branky: 15. Štěpánek, 30. Kojetský, 75. Šprňa. Rozhodčí: Toman, 80 diváků. Zborovice: Harásek, Kocourek, Vybíral, Havránek, Štěpánek J., Krčmář, Šprňa, Šumbera, Prachař, Štěpánek M., Kojetský. Březolupy: Hromeček – Michálek, Burša, Jevický, Koželuh, Kašný, Blaha, Hubáček, Stašek, Popelka, Soška Petr. Střídali: Mastil, Soška Radek.

1. FC SLOVÁCKO C - PRAKŠICE 3:1 (0:1)

Jak je poslední dobou zvykem na půdě Slovácka, tak domácí otočili utkání až ve druhé polovině. V prvním poločase stojí za zmínku několik jejich neproměněných šancí a střela Prakšic, která skončila brankou. Do druhého poločasu domácí vystřídali tři hráče a změna se děla i výsledková. Trefili se dvakrát Bučák, jednou Fotis Maniatis a Slovácko zaslouženě vyhrálo.

Branky: Bučák 2, F. Maniatis - Kadlček. Rozhodčí: Němec, 108 diváků.

DRSLAVICE - ZLECHOV 3:0 (0:0)

Domácí nastoupili do utkání stále bez svých klíčových opor, ale na jejich hře to nebylo vůbec znát. Od samého začátku diktovali tempo a vytvářeli si i šance. Ty však neproměnili Vystrčil, Orlovský a Máčala. Ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Drslavice se ujaly vedení z pokutového kopu po sražení kapitána Orlovského. Sám faulovaný hráč penaltu se štěstím proměnil. Za tři minuty se kopala penalta druhá, kdy se snažil hostující obránce vyrazit Mikulincovu přesnou střelu z brány. Následovala červená karta a Orlovský tentokrát s přehledem zvýšil na 2:0. Na konečných 3:0 zvyšoval v 90. minutě po samostatném úniku Vystrčil. Hosté se k vážnějšímu ohrožení domácího brankáře Huňky za celý zápas nedostali.

Branky: 68. a 71. Orlovský (obě z pen.), 90. Vystrčil. Rozhodčí: Dospěl, 106 diváků.

OŘECHOV – OSTROŽSKÁ N. V. 2:0 (1:0)

Domácí fotbalisté splnili roli favorita a nad posledním celkem tabulky zvítězili 2:0. V 5. minutě skóroval Hlúpik a v 88. minutě pečetil tři body Rezek.
Branky: 5. Hlúpik, 88. Rezek. Rozhodčí: Gargulák, 60 diváků.

1. Buchlovice 20 13 4 0 3 74:25 47
2. St. Město 20 14 2 1 3 68:29 47
3. Ludkovice 20 10 4 3 3 54:20 41
4. Ořechov 20 11 3 2 4 57:31 41
5. Kunovice 20 12 1 2 5 53:38 40
6. 1. FC Slov. C 20 13 0 1 6 51:39 40
7. Morkovice B 20 9 0 2 9 53:45 29
8. Drslavice 20 7 1 3 9 36:46 26
9. Zlechov 20 6 3 2 9 36:48 26
10. Zborovice 20 7 1 3 9 34:46 26
11. Březolupy 20 6 0 2 12 25:53 20
12. Nedakonice 20 4 2 1 13 36:70 17
13. Prakšice 20 2 3 2 13 27:63 14
14. O. N. Ves 20 2 0 0 18 26:77 6