HUTISKO – PRLOV 2:1 (0:1)

Domácí zvládli jarní premiéru a porazili Prlov 2:1. Zápas rozhodl v závěru precizně zahraným přímým kopem Miroslav Baroš. Hutisko po Kubáňovi a Talpovi představilo třetí zimní posilu. Z pracovního pobytu v Makedonii se do kádru vrátil Pavel Panaš. „Byl to hodně vyrovnaný zápas. Jsme za tři body hodně rádi. Hosté šli v prvním poločase do vedení díky Novosadovi. My jsme vyrovnali po přestávce z penalty a nakonec to rozhodl můj brácha Miroslav, který z přímého kopu nedal brankáři šanci. Stěžejnímu hráči Prlova Novosadovi možná ve druhém poločase trochu docházely síly a to nám pomohlo,“ řekl hrající předseda Hutiska Ondřej Baroš.
Branky: 53. Daniel Baroš, 88. Miroslav Baroš – 35. Novosad. Rozhodčí: Dokoupil – Bukáček, Hrouzek. Diváků: 110.

SEMETÍN – FRANCOVA LHOTA 6:1 (1:1)

Hosté sehráli vyrovnaný první poločas a dokonce šli brzy do vedení. Domácí Měrka poté vyrovnal z penalty. Lhotě vycházela taktika rychlých brejků, ale ve druhém poločase si vzal slovo Sovák, který v útoku zaskočil za kanonýra Šroma, a čtyřmi brankami během dvaceti minut poslal hosty domů s vysokou porážkou. „Opět nám vyšlo to, že na záskok za Kubu Šroma, který je na dovolené, jsme poslali na hrot Petra Sováka. Ten to dneska rozhodl. V prvním poločase byl soupeř velmi zdatný, ale po přestávce jsme ho zlomili hlavně Petrovou zásluhou,“ uvedl hrající asistent trenéra Semetína Vítězslav Sacher.
Branky: 32. Měrka, 50., 59., 68. a 70. Sovák, 81. Smilek – 6. Chmela. Rozhodčí: Vobořil – Číč, Rýdel. Diváků: 60.

VALAŠSKÁ POLANKA – LIDEČKO 0:1 na pen.

Domácí lídr soutěže marně dobýval branku Lidečka a nakonec má z jarní premiéry jen bod. „Celý zápas jsme soupeře tlačili, ale působili jsme bezzubě. Vytvořili jsme si tři až čtyři nebezpečné příležitosti, ale neprosadili jsme se a nebyli nápadití. Lidečko hrálo antifotbal a jen odkopávalo míč. Zahustili prostor a my jsme se těžko dostávali do zakončení,“ sdělil trenér Valašské Polanky Roman Kučerňák.
„Dva body jsou super. Polanka sice měla převahu, ale jen po pokutové území. Její hráči měli moc krátkých přihrávek a žádný moment překvapení. Nastřelili tyčku po mé teči a pak tam měli jednu nebezpečnou hlavičku. My jsme zhustili prostor před pokutovým územím a hrozili především Alešem Čížem a Gargulákem z brejků,“ řekl hrající sekretář Lidečka Radek Číž.
Rozhodčí: Korch – Rýdel, Skalický. Diváků: 137.

LHOTA U VSETÍNA – RATIBOŘ 0:3 (0:2)

Jaroslav Kulhaj se vrátil na lavičku Ratiboře a hned na úvod jara se radoval z výhry ve Lhotě u Vsetína, která taktéž bojuje o záchranu. Hosté položili základ ke třem důležitým bodům v prvním poločase, kdy domácí brankář Florián fauloval v pokutovém území a Jakubík proměnil penaltu. Těsně před přestávkou dostali hosté výhodu druhého pokutového kopu. Juřica zahrál rukou a za zmaření gólové příležitosti byl vyloučen. Druhou penaltu proměnil Zubík.
„V prvním poločase byli hosté lepším celkem. My jsme hráli velmi špatně a neukazovali jsme, jak se má hrát o záchranu. Po přestávce jsme si i v oslabení vytvořili tlak a šance, ale neproměnili jsme je. Pak jsme hráli v závěru jen na jednoho stopera a z brejku jsme dostali třetí branku. I když se v zápase hrálo o šest bodů, celý se odehrál v přátelském duchu. Přátelství nesmí jít ani ve sportu stranou, což jsme se soupeřem potvrdili po utkání i štamprlí v našem bufetu,“ prozradil předseda Lhoty u Vsetína Petr Orság.

Branky: 36. Adam Jakubík, 44. Zubík, 87. Burdík. Rozhodčí: Veselý – Kýr, Gargulák. Diváků: 91.
Utkání Prostřední Bečva – Halenkov, Zašová – H. Lideč, Hrachovec – Hovězí byla odložena pro nezpůsobilý terén na 1. května 2018.

SLAVIČÍN B – MALENOVICE 3:1 (2:0)

Domácí rezerva Slavičína nastoupila do utkání s omlazeným kádrem s řadou dorostenců. Z divizního A týmu se na hřišti objevili pouze Zvoníček, Bartoš a bratři Šebákové. První půle patřila domácím, kteří si vypracovali nadějný dvoubrankový náskok. Malenovice na začátku druhé půle vsítily kontaktní branku, ale po hodině hry se nechal vyloučit hostující Vichorec. Slavičín v závěru dokázal přesilovku zužitkovat a připsal si tak skalp silného protivníka.
Branky: 17. a 83. Bartoš, 35. Dobiáš - 54. Bartek. Rozhodčí: Gargulák – Nohavica, Smýkal. Diváků: 40. Slavičín B: Kuja – Dobiáš, Švach, Bartoš, Bureš, O. Šebák, Šmotek, Švadleňák (74. Staněk), Zvoníček, L. Šebák, Both. FC Malenovice: Mňaček – Paták (31. Válek), Struška, J. Bartoň, Střelec – Menša, M. Bartoň, Mikoška (61. Daněk), Bartek – D. Bartoň, Vichorec.

LÍPA – TEČOVICE 0:2 (0:0)

V chladném dopoledni začali zápas lépe hosté z Tečovic. Od 20. minuty převzali iniciativu domácí a pouze jejich střelecká nemohoucnost zapříčinila, že poločas skončil bez branek. I do druhého poločasu vstoupila lépe Lípa, jenže své velké šance nedokázala využít a tak přišel trest. Domácí v 52. minutě faulovali v pokutovém území a hosté šli z penalty do vedení. O čtyři minuty později po hrubé chybě domácích zvýšil Ondík na 2:0 pro Tečovice. Lípa se ve zbytku zápasu snažila o korekci výsledku, branku však vstřelit nedokázala.
Branky: 52. (pen.) a 56. Ondík. Rozhodčí: Doležal – Ruman, Dokoupil. Diváků: 60. Lípa: Vala – Špendlík, Kořének, Šimurda, Šuba, Křížka, Víšek, Krajča, Spáčil, Václavík, Svoboda. Střídali: Vítovský, Greguš, Němeček. Tečovice: Jokl – Plachý, Sedláček, Kysučan, M. Dorazin, Závoda, Ondík, Frkal, Chovanec, D. Dorazin, Vopařil. Střídali: Ševčík, Pala.

SEHRADICE - KOSTELEC U HOLEŠOVA 3:5 (1:2)

V utkání odehraném na těžkém terénu se jako první ujali vedení domácí, ale Kostelec ještě do poločasu otočil skóre ve svůj prospěch na 2:1. Ve druhé půli hosté navýšili náskok. Sehradicím se podařilo snížit, ale hosté následně odskočili až na rozdíl tří branek. Domácí již jen korigovali výsledek. „Vítězství je naprosto zasloužené. Domácí mohou být rádi za konečný výsledek. V zápase jsme nastřelili snad sedmkrát tyč, dvakrát břevno a několik dalších vyložených šancí jsme promarnili. Bylo poznat, že se hraje první mistrovské utkání. Naše kombinace na těžkém terénu nebyla ideální, i přesto jsme si vytvořili mnoho šancí. Bbohužel nás tradičně trápí koncovka. Se třemi body můžeme být ale spokojeni a je na čem stavět do dalších utkání,“ zhodnotil zápas hrající předseda Kostelce Tomáš Marek.
Branky: 11. Hübler, 78. Macík, 88. Filgas – 15., 57. a 87. Kaďorek, 17. vlastní (Machů), 82. Odložilík. Rozhodčí: Prokůpek – Vobořil, Ruman. Diváků: 40. Sehradice: Machů – Mikel, Srcháček, Sochora (82. Maňas), Filgas, Macík (63. Sedláček), Zavadil (46. Žebráček), Žáček, Vaculka, Hübler, Plášek. Kostelec u Holešova: Kopřiva – M. Hradil, Marek, Přikryl, J. Hradil (63. Batoušek), Ragoš, Václavíček (79. Odložilík), Kaďorek, Pelikán, Gerát, Šimčík.

BŘEZNICE – LOUKY 0:1 na pen.

Hosté zahájili utkání lépe a v osmé minutě poprvé ohrozili březnickou branku. Domácí vzápětí odpověděli Dostálem, ale gólman jeho tutovku lapil. V polovině poločasu zahrávala Březnice sérii rohových kopů, ke změně skóre to ale nevedlo. V závěru první půle se připomněl hostující Malota, avšak v dobré šanci ho zablokoval Stuchlík. Druhý poločas mnoho fotbalové krásy nepřinesl. V 64. minutě zahrozil z dálky domácí Šmigura a po něm na centr nedosáhl Dostál. V závěru mohly Louky strhnout zápas na svoji stranu Kadlíkem, ale domácí gólman byl proti. Rozdílový bod získali po pokutových kopech šťastnější hosté.
Rozhodčí: Zubek – Dostálek, Františák. Diváků: 150. Březnice: Dyšlevský – Kozmík, Stuchlík, Kamenčák, Mňačko, Chvíla, Mol, Hamerník, Kozel, Dostál, Daníček. Střídali: Adamík, Šmigura, Teplý. Louky: R. Janča – Mikač, Caudr, P. Janča, Burša, Kadlík, Sadil, Pavelka, Bača, Podaný, Malota. Střídali: Janča, Malota.
Duel Admira Hulín – Veselá nehrán, domácí se nedostavili. Utkání Příluky – Mladcová a Slavkov pod Hostýnem – Lužkovice odloženy.

KUNOVICE – ZLECHOV 3:2 (2:1)

V prvním poločase byli domácí lepším mužstvem a do 15. minuty utkání si vytvořili
dvě tutové šance, ale nedokázali je využít. To se podařilo až v 18. minutě, kdy míč směřující
do malého vápna skončil po teči v síti. Ve 25. minutě proměnil pokutový kop hostující Vaněk a srovnal stav utkání na 1:1. Kunovice ale nepolevily a v 38. minutě Dobrozemský krásnou střelou upravil poločasový výsledek na 2:1. Ve druhém poločase hráli domácí po větru, ale Zlechov začal být agresivnější, získával odražené míče a v 55. minutě vyrovnal. Kunovicím se stále hra nedařila, ale nakonec v 84. minutě vstřelil vítěznou branku domácí Brim a zajistil svému celku vítězství.
Branky: 18. Machala vlastní, 38. Dobrozemský, 84. Brim - 25. Vaněk (pen.), 55. Kotek. Rozhodčí: Bršlica – Katrňák, Toman. Diváků: 211. Kunovice: Chrástek – Hostinek, Jakúbek, Krček, Kaňovský (58. Střelec) – Škrášek (75. Růžička), Chaloupka, Dobrozemský, Otáhal (46. Masařík) – Brim, Petřek. Zlechov: Vendel – Štangl, Mikula, Velcr, Kremr, Omelka, M. Nožička, Vaněk (76. Oslzla), P. Nožička (81. Golian), Kotek, Machala.

LUDKOVICE – HAVŘICE 4:2 (2:0)

Utkání  hrané na umělé trávě v Luhačovicích začalo lépe pro domácí, kteří se již ve třetí minutě ujali vedení. Hosté předváděli kombinační fotbal a stále častěji se dostávali před branku domácího gólmana. Z branky se však radovaly opět Ludkovice, když ve 13. minutě po kombinaci na levé straně skóroval Bureš. Do přestávky si obě mužstva vypracovala několik příležitostí, ale skóre se již neměnilo. Druhý poločas začal ve stejném duchu jako první. Zvrat v utkání přinesly dvě penalty, které odpískal sudí ve prospěch hostujícího mužstva. Dramatický závěr utkání však razantně odmítl domácí Bureš, který dvěma góly vrátil Ludkovicím vedení a sám dokonal hattrick.
Branky: 13., 75. a 86. Bureš, 3. Hamouz - 64. Rachůnek, 71. Moštek. Rozhodčí: Dostálek – Veselý, Dorotík. Diváků: 82. Ludkovice: Mikel, P. Suchý, M. Suchý, Bartoš, J. Hamouz, M. Kunorza, Bureš, Mikulášek, R. Dvorník, Gregor, V. Dvorník. Střídali: Pančocha, F. Kunorza, Brebis, Nevařil, R. Hamouz. Havřice: T. Rachůnek, Maršálek, Klusák, Buráň, Havier, M. Rachůnek, Doležálek, Slavětínský, Janíček, Moštěk, Masařík. Střídali: Řezníček, Bania.

NEDAKONICE – BŘEZOLUPY 4:0 (1:0)

Fotbalisté Nedakonic si v úvodním jarním duelu pohráli s Březolupy. Hosté si situaci ztížili hned v 10. minutě, kdy byl za zmaření zjevné brankové příležitosti mimo pokutové území v nepřerušené hře vyloučen Soška. Domácí mazák Kopčil navíc z následujícího trestného kopu poslal Nedakonice do vedení. Sokol měl herně navrch a svoji převahu i početní výhodu vyjádřil ve druhé půli také brankami. V krátkém sledu se prosadili Hána s Hyrákem, triumf Sokola završil v závěru Hána.
Branky: 56. a 88. Hána, 10. Kopčil, 58. Hyrák. Rozhodčí: Jílková – Svoboda, Toman. Diváků: 50. Nedakonice: Ondřej – Štergenich, Sedlařík (61. Dvouletý), Balíček (85. Lukůvka), Hyrák (80. Hasník), Madzia, Hána, Kopčil, Stupka (79. Novotný), Janík, Král. Březolupy: Hromeček – Hubáček, Blizňák (81. Pravdík), Popelka, Koželuh (83. Hrabec), Burša, Šur, Blažek, Stašek (78. Mikel), Michálek, Soška.

MORKOVICE B – TLUMAČOV 3:2 (2:1)

Souboj dvou týmů z popředí tabulky začali lépe hosté z Tlumačova, kteří zaskočili protivníka hned v 5. minutě, kdy se po trefě Mouky ujali vedení. Radost hostům ale dlouho nevydržela. Domácí Prachař totiž vzápětí srovnal na 1:1. Morkovická rezerva na umělé trávě podruhé udeřila v závěru prvního poločasu, Obrat završil těsně před odchodem do kabin Hrnčíř. I začátek druhého poločasu byl hodně divoký. Nejprve v 55. minutě Hrdina srovnal na 2:2, aby následně Rosický vrátil vedení na domácí stranu. Béčko Morkovic už náskok nepustilo a díky zákrokům brankáře Koutňáka Tlumačov zdolalo 3:2.
Branky: 9. Prachař, 44. Hrnčíř, 60. Rosický - 5. Mouka, 55. Hrdina. Rozhodčí: Rybka – Ševčík, Mitáček. Diváků: 100. Morkovice B: Koutňák – Přecechtílek, Hrnčíř, Rosický, Prachař, Oplt, Štěpánek, Skácel, Judas, Petráš, Goldman. Tlumačov: Škrabal – Šimoník, Juhaňák, Sedlář, Kusenda, Duroň, Jonášek, Zálešák, Hrdina, Mouka, Daněk.

ŠUMICE – SLOVÁCKO B 0:1 (0:1)

Vedoucí Šumice nečekaně přišly v prvním jarním zápase o letošní neporazitelnost. Podzimní král po dlouhé zimní přestávce neuspěl s béčkem Slovácka, kterému podlehl 0:12. Jediný gól nedělního zápasu vstřelil už v 5. minutě hostující Tomáš David. Favorit proti koncentrovanému a bojovnému soupeři zklamal. I když si v domácím prostředí vytvořil pár šancí, ve hře i v zakončení se soužil. Šumicím nepomohlo ani vyloučení hostujícího Perůtky, který byl v 78. minutě po druhé žluté kartě poslán pod sprchy. Domácí krátkou přesilovku nezužitkoval a ve čtrnáctém zápas vyšli poprvé bodově naprázdno.
Branka: 5. David. Rozhodčí: Kubíček – Ambroz, Smirnov. Diváků: 136. Šumice: Jiřík – S. Pilka, Pančocha, Juřeník (14. Valášek), V. Ondřej (65. Gášek), Žampach, Kelíšek, Kunovský, Mach, T. Ondřej, I. Pilka. Slovácko B: Zatloukal – Perůtka, Skopljak, Vartanian (86. Paška), Lahodný, David, Šišák, Vašek, Blažek, Pochylý, Hani.
Utkání Drslavice – Staré Město a Zborovice – Újezdec byla odložena.

1. Šumice 14 11 2 0 1 32:12 37
2. Kunovice 14 10 0 1 3 44:14 31
3. Tlumačov 14 7 3 2 2 26:17 29
4. Havřice 14 6 3 0 5 36:31 24
5. Morkovice B 14 7 0 2 5 40:34 23
6. Nedakonice 14 7 0 1 6 43:29 22
7. Ludkovice 14 7 0 1 6 27:22 22
8. Slovácko B 14 5 1 2 6 27:28 19