FRANCOVA LHOTA – KATEŘINICE 1:3 (0:0)

Byl to vyrovnaný fotbal z obou stran. „Dostali jsme branky ze standardních situací, jednou po rohu a dvakrát po trestném kopu. Šli jsme do vedení po křižné přihrávce Chmely na Lukáše Filáka. V 58. minutě se prosadil Čtvrtníček přesnou střelou z trestného kopu k tyči. V 71. minutě dorazil po rohu přesně míč Cahlík. V 78. minutě se po centru hlavou trefil Doležel. Tentokrát k nám přijel dobrý soupeř, který zaslouženě vyhrál, i když jsme s ním drželi krok," řekl k utkání předseda domácího klubu Josef Bambuch.
Branky: 53. Lukáš Filák – 58. Čtvrtníček, 71. Cahlík, 78. Doležel.

LHOTA U VS. – RATIBOŘ 4:1 (2:0)

Lhota pokračuje v domácí sérii a na druhý pokus zaslouženě naplno bodovala. Naopak hosté prožívají hororový vstup do jara, kdy ze dvou venkovních zápasů nejenže neuhráli ani bod, ale inkasovali dohromady deset branek. „Bylo to zasloužené vítězství, ještě další šance jsme neproměnili. První branku dal po krásném trestném kopu Zgarba. Druhou přidal po centru Vráblíka Blažek. Vyšel nám vstup do druhého poločasu, když se prosadil Lukáč, jemuž míč přizvedl z centru hlavou Blažek. Hosté se pak prosadili pěknou střelou po našem špatném odkopu. Skóre zápasu uzavřel po brejkové situaci a kolmici Zgarby krásným lobem Doležel. Jinak mne mrzí, že se na můj apel po nemístné kritice našeho klubu po minulém utkání s Valašskou Polankou, kdy jsme byli očerňováni, neozval anonymní kritik, který rozhodně není fotbalovým fanouškem," dodal po utkání manažer Lhoty u Vsetína Petr Orság.
Branky: 11. Zgarba, 23. Blažek, 46. Lukáč, 88. Doležel – 72. Daněk.

VAL. POLANKA – ZAŠOVÁ 2:0 (1:0)

I na podruhé se Valašská Polanka přesvědčila, že získat tři body proti celkům ze dna tabulky není žádný med, ale svěřenci Karla Hajdy porazili po Lhotě u Vsetína i Zašovou. „Hosté přijeli nabuzeni se sedmnácti hráči a naše výhra se nerodila lehce. Zašová měla i první šanci, ale zakončení její hráč prováhal. Oni měli výškovou převahu a naše centry s přehledem sbírali. My jsme nemohli na hrbolatém terénu kombinovat, ale byli jsme trpěliví. V prvním poločase jsme měli dvacetiminutový tlak, ale bez gólového vyjádření. Podařil se nám vstup do druhého poločasu. Nakonec obě naše branky připravil Daněk. Ještě další šance jsme Mačkem a Šafaříkem neproměnili. Jsme rádi za tři body," řekl k utkání trenér Valašské Polanky Karel Hajda.
Branky: 47. Martin Filgas, 83. David Maček.

LIDEČKO – PRLOV 1:0 (0:0)

Derby zápas moc krásy nepobral. „My jsme poprvé byli na trávě. Nešlo nám to. Prlov měl náznaky šancí, my jsme využili jedinou. Aleš Číž si dorazil střelu a rozhodl o třech bodech pro nás. Jinak to nebyla žádná fotbalová podívaná," řekl k utkání hrající sekretář Lidečka Radek Číž.
Branky: 56. Aleš Číž.

HOVĚZÍ – SEMETÍN 0:3 (0:1)

Semetín potvrdil proti snaživému Hovězí roli favorita. „V prvním poločase se po centru prosadil Nečas. Jednu ze tří šancí jsme tedy využili. Hovězí bylo snaživým soupeřem, mladí kluci nás prověřili, ale my jsme po poločase prodali naše zkušenosti. Po hodině hry jsme proměnili krásnou akci v druhou branku Šromem. Naše skóre uzavřel krásný přímý kop do šibenice v podání Emana Nečase. Byla to fotbalová paráda," řekl k zápasu hrající trenér Semetína Vítězslav Sacher.
Branky: 25. a 79. Nečas, 60. Šrom.

HRACHOVEC – HUTISKO 2:1 (1:1)

Dramatický zápas v Hrachovci rozhodly perfektně zahrávané standardní situace v podání domácího kapitána Radovana Škabrahy. „Prohrávali jsme po trestném kopu Kozáka, který trefil přesně šibenici Růžičkovy branky. Byl to v prvním poločase fotbal nahoru dolů. My jsme vyrovnali po Škabrahově standardní situaci, kdy se trefil hlavou Toth, který je naší posilou z Mokrých Lazců. Z Hlučína máme výborného brankáře Růžičku, který již do konce zápasu neinkasoval. Od 70. minuty se mi zdálo, že Hutisku došly síly. Ale v 85. minutě šli hostující hráči tři na jednoho, obranný zákrok našeho Brázdila byl výborný. Když jsem již počítal s remízou, tak přišla druhá Škabrahova standardní situace a zápas rozhodl Michal Cahlík," okomentoval zápas trenér Hrachovce Dušan Janošek.

Branky: 23. Toth, 90. Cahlík – 21. Kozák.
Utkání Dolní Bečva – Prostřední Bečva bylo odloženo na 19. 5. 2017 od 17 hodin.

14. Zašová 14 3 0 1 10 12:31 10

LUKOV – KOSTELEC U HOL. 1:2 na pen. (1:0)

První poločas byl ze strany hráčů Kostelce opravdu tragický, nedokázali si pořádně přihrát, i přesto si vytvořili minimálně čtyři tutovky, ale bez vstřelené branky. Následně se domácím podařila rychlá brejková akce a poločas zaslouženě vyhráli. O přestávce došlo v kabině hostí k důraznému pohovoru a druhý poločas byl z jejich strany diametrálně odlišný. Najednou předváděli kombinace, pěkné akce po křídlech a centry do pokutového území. Převaha Kostelce byla jednoznačná, ale víc než šťastně vyrovnat z přímého kopu nedokázal. Zápas dospěl do pokutových kopů, ve kterých byli hosté úspěšnější.
Branky: 20. Lahola – 58. Ragoš. Lukov: Kopřiva L. – Staněk, Vítovský, Teplý, Šarman, Kopřiva A., Sedláček, Vaškůj, Macík, Mikeska, Lahola. Střídali. Žáček, Výskala, Januška, Drábek, Hrbáček. Kostelec u Hol.: Nevřala – Sklenář V., Kovalda, Odložilík, Darebník, Gerát, Přikryl, Zmeškal, Ragoš, Hradil J., Hradil M. Střídali: Marek, Sklenář.

MLADCOVÁ – LÍPA 2:0 (1:0)

Utkání bylo jednoznačnou záležitostí domácích a jen díky horší střelecké mušce nebylo skóre mnohem vyšší. Mladcovští se ujali vedení hned ve 2. minutě, když se nádherně do šibenice trefil Beránek. V 7. minutě se po rohovém kopu dostal k zakončení Kraváček, ale reakce gólmana hostí Valy byla skvělá. Festival zahozených šancí pokračoval. Ve 20. minutě běžel sám na brankáře Jaroš, ale neprostřelil jej, ve 28. minutě neuspěl zleva Brhel a ve 33. minutě střílel z úhlu vedle Kahaja.
Stejný průběh měla i druhá půle, hrálo se jen na jednu branku. Ve 47. min. trefil Lukosz tyč, pak Beránek ještě přihrával spoluhráči, ale vše vystihl hostující obránce. Až v 62. minutě přidali domácí druhou branku, po rohu Beránka se hlavou trefil Kraváček. Hostující tým se dostal do své jediné šance v 79. minutě, kdy náběh Spáčila řešil domácí gólman dalekým výběhem, míč minul, ale hráč Lípy branku netrefil. V závěru přišly ještě další příležitosti Mladcovských, nejprve akce střídajících hráčů – Vaněk uvolnil M. Veneného, ale jeho pokus srazil na poslední chvíli obránce, po následném rohovém kopu hlavičkoval zcela sám Dlabač vedle levé tyče.
Branky: 2. Beránek, 62. Kraváček. Rozhodčí: Šubík – Zpěvák, Ruman. Mladcová: Zálešák – Zapletal (51. P. Venený), Kraváček, Blažek, Brhel, Lukosz (62. M. Venený), Zetek (77. Vyvlečka), Dlabač, Kahaja, Beránek (88. Votava), Jaroš (80. Vaněk). Lípa: Vala – Čižmár, Simerský, Šuba (77. Slovák), Horáček, Greguš (61. Galandr), Křižka, Víšek, Spáčil, Kořének, Hamšík (46. Dobízl).

VESELÁ – SLAVIČÍN B 1:4 (0:2)

Domácí nezopakovali brilantní výkon z Hulína a individuálními chybami v ofenzivě a později i v defenzivě dali možnost Slavičínu vyniknout a ten nabídnuté šance bezpečně využil v postupné navyšování skóre až na 0:4 již v 56.minutě. Domácí dokázali odpovědět čestným úspěchem Romanem Manďákem až v 60. minutě.
Přitom úvod utkání vůbec nenapovídal tomu, že by to mohlo skončit pro domácí debaklem. Co diváci viděli za stavu 0:0 jako tutovky domácích (15. minutě Manďák, po něm dvakrát Šarman), museli v dalších minutách přehodnotit na pološance, protože ty největší spálili domácí až za stavu 0:1. Nejprve v 31. minutě Šarman (tři kroky před prázdnou bránou vysoko přestřelil) a v 39. minutě David Dlabaja (ze dvou kroků z první odražený míč napálil jen do gólmana). Nedáš – dostaneš. Těsně před odchodem do šaten na poločasovou přestávku vyrobil velkou hrubku Jaroslav Červenka, když nedůraznou malou domů namazal soupeři. Podobnou chybu vyrobil těsně po přestávce i druhý bek domácích a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto.
Branky: 60. Manďák – 30., 56. Žáček, 44. Švach, 48. Bartoš. Veselá: Červenka P. – Dujka, Bodlák, Čoček, Dlabaja D., Červenka J., Šarman, Odstrčilík, Šumšal, Pavel, Manďák. Střídali: Večeřa, Dlabaja M., Dlouhý. Slavičín: Marcaník – Fojtík, Švach Michal (K), Bureš, Bartoš, Švach Michal, Žáček, Fojtů, Sochora, Both, Kalík. Střídali: Šebák O., Šebák L., Zámečník, Pekárek.

PŘÍLUKY – LUŽKOVICE 0:3 (0:0)

V Přílukách se hrálo místní derby s Lužkovicemi a očekával se vyrovnaný souboj. Hosté překvapili v sestavě s trenérem třetiligové Kroměříže Ivo Světlíkem a tento tah se jim vyplatil. V první půli se diváci Na Cecilce branky nedočkali. Vše podstatné se tak odehrálo až v poslední půlhodině hry. Hostům se podařilo vstřelit tři branky a frustrovaní domácí hráči nakonec odcházeli z derby s prázdnou. Lužkovicím body hodně pomohly v boji o záchranu v soutěži, Příluky se na jaře trápí především střelecky a na první bodový zisk ještě čekají.
Branky: 64. a 78. Procházka, 75. Polepil. Příluky: Bakala – Čelůstka, Humpál, Machalíček, Dujsík, Vlček, Mezírka, Zedníček, Votava, Frolek, Kotík. Střídali: Zahradnický, Šranko, Sobotka, Dederle. Lužkovice: Jenček – Paták, Čala, Mičola, Procházka, Zámorský, Škrabal, Světlík, Dominik, Procházka, Polepil. Střídali: Kučera, Čech, Křepelka, Ronza, Gruber.

TLUMAČOV – V. OTROKOVICE B 0:2 (0:2)

Hosté v Tlumačově výsledkově potvrdili své postupové ambice, jejich vítězství se však nerodilo snadno. Domácí podali kvalitní výkon okořeněný bojovností, vypracovali si více nebezpečnějších situací než hráči Viktorky, ale žádnou nedokázali přetavit v kýžený gól. Hosté naopak už v prvním poločase nekompromisně potrestali dvě nedůslednosti domácích před velkým vápnem a vypracovaný dvougólový náskok si ve druhém poločase zkušeně pohlídali.
Branky: 17. Kozel, 28. Lapčík. Rozhodčí: Blažek – Číž, Kel, 200 diváků. Tlumačov: Škrabal – Sedlář, Dvořák, Mouka P., Juhaňák, Jonášek J., Zálešák, Duroň, Kusenda, Daněk, Máčala. Střídali: Barwig, Mouka J., Franko, Otevřel. Trenér: Jiří Jugas. V. Otrokovice B: Škrobánek – Ponížil, Ruman, Bína, Malota, Hrnčiřík, Kozel, Lapčík, Ferko, Křivánek, Issaka. Střídal: Lendler. Trenér: Ludvík Urban.

NEVŠOVÁ – HULÍN 6:3 (3:1)

Do Nevšové zavítala Admira Hulín, která se už musela obejít bez kanonýra Dutkeviče. Domácí tým v minulém kole utrpěl krutou prohru v Otrokovicích, a tak si chtěl udobřit své příznivce výhrou. Zápas byl označen jako magnet kola a diváci se v Nevšové určitě nenudili, protože viděli devět branek a také premiérový hattrick domácího Gabka. Hosté sice vstřelili tři góly, ale na brankostroj Nevšové to tentokrát nestačilo. Nevšová se tak vrátila na vítěznou vlnu a před sobotním derby ve Slavičíně pozvala diváky do ochozů.
Branky: 4, 37. a 0. Gabko, 51. Stratený, 66. a 87. Tomšů – 41. Tabara, 63. Podmol, 75. Štoll. Hulín: Vajda – Nedbal P., Barták, Šenkyřík, Jurášek – Miklík (46. Štoll), Prokop, Zavadil, Svrček (70. Karamon) – Podmol, Tabara.

NĚMČICE – TEČOVICE 1:5 (1:1)

Výsledek je pro Němčice krutý. Tečovice je předčily v efektivitě zakončení, bojovnosti a trpělivosti. Lépe si poradily s náročným terénem, který nedovoloval kvalitnější kombinaci. Ve třetí minutě po chybě obrany Tečovic Radim Darebníček reflexivně hlavou míč umístil z malého vápna pod břevno. Za několik minut ten samý hráč těsně minul prázdnou bránu. Z následného útoku Tečovice vyrovnaly zbytečnou penaltou, když přihrávka před bránu nenašla nikoho z hráčů hostí, ale nejbližší hráč k míči byl přistrčen. Od té chvíle se zvolnilo tempo a hrál se bojovný nakopávaný fotbal.
Druhý poločas pokračoval podobně. Němčice v rozehrávce před vlastní šestnáctkou udělaly chybu, kterou Tečovice potrestaly, když jejich hráč trefil míč z šestnáctky z voleje přesně do šibenice. Za stavu 1:2 domácí vyvinuli velký tlak, ale gólman Tečovic předvedl výborný výkon. Když reflexivně vytáhl i halfvolej R. Darebníčka, tak stav zůstal 1:2. Tlak Němčic se postupně vytratil a naopak hosté v posledních deseti minutách dokázali třikrát skórovat po rychlých brejcích. Z remízového zápasu tak byl jednoznačný výsledek 1:5.
Branky: 2. Darebníček – 13. Závoda, 72. Dorazin, 79. Frkal, 87. a 89. Vopatřil. Němčice: Švec – Vymětal, Lejsek, Darebníček Radim (K), Kadlec, Holý, Pospíšilík, Kříž, Darebníček Roman, Darebník, Němec. Střídali: Jakvid, Klesnil. Tečovice: Jokl – Plachý, Kysučan, Šnajdr V., Závoda, Plachý, Frkal (K), Chovanec, Dorazin, Šnajdr Z., Vopatřil. Střídali: Balcárek, Poulíček, Vávra.

BŘEZOLUPY – ST. MĚSTO 1:5 (0:3)

Za krásného jarního počasí viděli diváci zajímavé utkání, které skončilo jednoznačným vítězstvím hráčů ze Starého Města. Březolupy ovšem Starému Městu pomohly vlastními chybami. Hned v 5. minutě si jeden z obránců nešťastně srazil míč do vlastní brány a ještě do poločasu po dvou dalších hrubkách v obraně dovolili soupeři odskočit o tři góly. Ve druhé půli se snaživý domácí tým ještě pokoušel minimálně o zkorigování stavu, což se jim díky rychlé rozehrávce po faulu na středu hřiště v 57. minutě povedlo, nicméně Staroměstští reagovali po kombinační akci bleskurychle dalším gólem a zápas tak byl rozhodnut. Lídr tabulky ještě v poslední minutě dal definitivní podobu výsledku.
Branky: 57. Hubáček – 5. Koželuh (vlastní), 27. Hrdina, 36. Vlček, 58. Staroba, 90. Smělík. Rozhodčí: Veselý, 110 diváků. Březolupy: Jablonický (Hromeček) – Jevický (Blaha), Stašek, Burša, Koželuh (Hrabec) – Michálek, Hoferek, Soška, Hubáček – Kašný (Klučka), Popelka. Trenér: Petr Jurník. Staré Město: Noha – Žajdlík (Tinka), Trubačík V., Tomaštík, Trubačík M. – Hrdina (Sonntag), Smělík, Svoboda (Maňásek), Vlček (Hastík) – Daťko, Staroba. Trenér: David Cimbálník.

ZBOROVICE A – LUDKOVICE 1:2 na pen. (0:0)

Ve Zborovicích se soupeři rozešli v 90 minutách smírem. „V silném větru jsme byli po většinu zápasu lepší, ale bohužel nedáváme branky. V první půli jsme hráli po větru, vytvořili si tři šance, ale branku nedali. Soupeř se dostal k jedné střele, jinak se jen bránil. Druhá půlka byla stejná, i proti větru jsme měli více ze hry, ale nedařilo se nám dát gól. Hosté vytěžili s minima maximum a šli z ojedinělé akce do vedení. Z mého pohledu se měl pískat ofsajd, ale asistent jej nemával. Tlačili jsme se dál dopředu a po Havránkově přesném centru se Jara Štěpánek krásně trefil hlavou a vyrovnal. Na penalty byli hosté šťastnější. Nedáváme šance a to nás stojí body,“ uvedl zborovický asistent trenéra Marek Šprňa.
Branky: Štěpánek J. – Bureš. Rozhodčí: Ambroz, 112 diváků.

KUNOVICE – DRSLAVICE 2:0 (1:0)

V úvodu se domácí snažili rychle vstřelit gól, ale jejich šance zůstaly nevyužité. Až ve 34. minutě utkání byl po faulu hostujícího hráče v šestnáctce nařízen pokutový kop, který proměnil Lahodný – 1:0. Drslavice pak několikrát zahrozily, ale stav zůstal do pauzy nezměněný. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, vytvořili si i šance, nedotáhli je však do konce. Naopak domácí přidali v 83. minutě druhý gól a pojistili si vítězství 2:0.
Branky: 34. Lahodný, 83. Šebák. Rozhodčí: Rozhodčí: Liška, 120 diváků. Kunovice: Uhlík – Dobrozemský, Jakúbek, Sklenář (68. Krček), Černý, Petřek, Škrášek (71. Otáhal), Polášek (73. Šebák), Lahodný, Kaňovský (62. Brim), Střelec (81. Flek). Trenér: Chaloupka. Drslavice: Hroch M. – Zemánek, Pijáček, Hroch Vl. (30. Švajda), Šrámek, Machálek I., Orlovský, Přecechtěl, Máčala, Machálek J., Vystrčil. Asistent trenéra: Přecechtěl.

O. N. VES – BUCHLOVICE 1:2 (0:0)

Buchlovice si po minulé porážce spravily chuť. Na hřišti posledního celku to ale neměly snadné, od 52. minuty po brance Pokorného prohrávaly. Pak ale během dvou minut zaúřadoval Křiva a góly v 65. a v 66. minutě vystřelil Buchlovicím tři body.
Branky: 52. Pokorný – 65., 66. Křiva. Rozhodčí: Kubíček, 78 diváků.

ZLECHOV – 1. FC SLOVÁCKO C 4:0 (2:0)

Ve Zlechově začali lépe hosté, a kdyby v 15. minutě vedli 2:0, nikdo by se nemohl divit. Jenže nejprve Zlechov zachránilo břevno a poté Slovácko minulo odkrytou bránu. V dalším průběhu se rozehráli i domácí a ve 20. minutě otevřel skóre Mikula. Před pauzou zvýšil na 2:0 Kotek a po změně stran vyjádřil Zlechov své šance ještě dvěma brankami. Trefil se opět Radovan Mikula a završil tak hattrick.
Branky: 20., 82., 89. Mikula, 41. Kotek. Rozhodčí: Katrňák, 150 diváků. Zlechov: Vendel – Balíček, Oslzla, Mikula, Zajíc, Kalmus, Vaněk, Velcr, Kotek, Vaněk, Štangl. Střídali: Kedra, Golian, Tománek, Šnajdar, Bednařík. Slovácko: Zatloukal – Vašek, Králík, Blažek, David, Balaštík, Maniatis, Pochylý, Bučák, Šišák, Šafránek. Střídali: Paška Lukáš, Sánchez, Blažek.

OŘECHOV – MORKOVICE B 5:1 (3:1)

Hráči Ořechova potěšili sebe i fanoušky pěti brankami. V první půli se trefili Kolařík, Malůš a nestárnoucí Kowalík. Po změně stran zažil radost z gólu Hlupík a podruhé také Kolařík. Čestný úspěch Morkovic zaznamenal ve 40. minutě Zápařka.
Branky: 1., 78. Kolařík, 38. Malůš, 40. Kowalík, 50. Hlupík – 40. Zápařka. Rozhodčí: Vlk, 111 diváků.

NEDAKONICE – PRAKŠICE 3:2 (2:2)

K zápasu nastoupili domácí plní energie a ve 2. minutě cítili, že měli zahrávat pokutový kop po faulu v šestnáctce. Mladý rozhodčí Svoboda ale nechal píšťalku v ruce. Další nepříznivý moment skousávali v 7. minutě, kdy Prakšice díky Jakubu Dynkovi skórovaly. Nedakonice našly odpověď ve 38. minutě, to po skvělé akci Tomáše Krále vyrovnal Martin Petek na 1:1. Euforii z gólu ovšem rychle zchladil ve 39. minutě Slezák a Prakšice znovu vedly. Bohatý první poločas uzavřel gólem na 2:2 Petr Šoustek. Pod vedením Michala Lukůvky domácí tým ve druhé půli převzal na hřišti iniciativu a krásnou trefou k pravé horní tyči mu vítězství vystřelil Hyrák.
Branky: 36. Petek, 41. Šoustek, 62. Hyrák – 7. Dynka, 39. Slezák. Rozhodčí: Svoboda, 66 diváků.

1. Staré Město 15 11 2 0 2 50:23 37
2. Buchlovice 15 10 3 0 2 59:19 36
3. Ludkovice 15 8 2 3 2 44:14 31
4. Kunovice 15 9 1 2 3 44:30 31
5. 1.FC Slov. C 15 9 0 1 5 36:31 28
6. Ořechov 15 7 2 2 4 38:28 27
7. Zlechov 15 6 2 1 6 29:33 23
8. Drslavice 15 5 1 3 6 30:27 20