HUTISKO – VIZOVICE 4:1 (2:1)

Skvělý hrající trenér Robert Křenek a nestárnoucí posila z Vigantic, veterán Zdeněk Porubský, to byly základy k výhře Hutiska. „Na jaře se mi střelecky daří a to jsem ještě jednu obří tutovku ve druhém poločase nedal. Musím pochválit i Zdeňka. Na pravé záloze jezdil jak pila. Soupeř nehrál špatně a z penalty vyrovnal. My jsme hodně hrozili v prvním poločase ze standardních situací ze vzduchu, ale nedali jsme, až se prosadil Porubský. Po přestávce nám vyšla střídání a střídající hráči se podíleli na dalších dvou brankách. Prosadil se Zůbek a po pěkné akci Adamce Talpa," zhodnotil zápas hrající trenér Hutiska Robert Křenek, který dal na jaře v pěti zápasech šest branek.

Branky: 12. Robert Křenek, 40. Porubský, 68. Zůbek, 87. Talpa – 34. Pšenčík.

JABLŮNKA – F. LHOTA 1:2 na pen. (1:1)

Zápas v Jablůnce nabídl zajímavou podívanou a nakonec si to proti sobě rozdali oba brankáři v deváté sérii penalt. Úspěšnější byla Francova Lhota. „Utkání přineslo dost šancí na obou stranách. Nakonec to dospělo k zasloužené remíze a rozuzlení museli přinést oba brankáři," dodal k zápasu předseda domácího klubu Zdeněk Mrlina.

Branky: 17. Horák – 32. Chmela.

HOVĚZÍ – P. BEČVA 1:0 na pen.

V přímém souboji o druhou příčku bylo k vidění kvalitní utkání, ve kterém byli nakonec o trochu šťastnější domácí fotbalisté. Do utkání vstoupilo aktivněji mužstvo Hovězí, které si vytvořilo mírný tlak, s jejich pokusy si však brankář hostí Jurajda dokázal poradit. Postupem času se hra vyrovnala a do šancí se začali dostávat i hosté, ani oni však na Koňaříka a domácí obranu nedokázali najít recept.

Druhá půle se nesla v podobném duchu. Obě mužstva se tlačila dopředu a byl k vidění pěkný fotbal, ale obrany obou týmů kralovaly. Velmi blízko brance byl asi po hodině hry domácí Radek Kučera, ale jeho střela branku jen těsně minula. V samotném závěru měl šanci ještě domácí Šrámek, ale jeho hlavička mířila nad. Utkání tak dospělo do penalt. Domácí střelci měli den a proměnili všechny své pokusy. Hosté dvakrát nastřelili brankovou konstrukci a tak bod navíc zůstal na Kaštýle.

RATIBOŘ – HRACHOVEC 2:0 (0:0)

V Ratiboři škodilo fotbalu hrbolaté hřiště a silný vítr. Navíc ve 24. minutě si vykloubil hráč Hrachovce Martin Kozák prst na ruce a musel být převezen do nemocnice, kde se následně podrobil operativnímu zákroku. „K tomu zranění došlo nezaviněně, ani pořádně nevím, jak to bylo. Přejeme Martinovi brzké uzdravení. Jinak jaké hřiště, takový fotbal. My hrajeme s mladými hráči vepředu, protože máme distancované klíčové útočníky. Mladíci získávají zkušenosti, ale nedaří se jim přidržet míč. Domácí byli aktivnějším celkem hlavně ve středu pole. Hodně dobrý byl ratibořský hráč Kutěj. A musím pochválit domácího laického asistenta Jaroslava Rýdla. Kdyby tak mávali všichni, to by byla paráda," dodal k zápasu hráč hostí Radek Vaigl.

Branky: 58. Blizňák, 77. Mikula.

KATEŘINICE – LIDEČKO 1:0 (0:0)

Jednoznačným hrdinou zápasu byl domácí hrající trenér Marcel Beňo. Ten musel ve 31. minutě do branky za zraněného brankáře Rumana, dochytal poločas a ve druhém jako hráč z pole rozhodl zápas. „Duel začal šancí Kovaříčka. Ve 31. minutě Ruman vyrazil těžkou střelu, při dorážce si poranil meniskus a půjde na vyšetření. Míč nakonec skončil na tyči. O poločase dojel druhý brankář Zimek a odchytal výborně druhý poločas. Marcel Beňo šel do pole a rozhodl zápas. Lidečko hrálo výborně. Dvakrát za zápas nastřelili tyč a jednou břevno. My jsme mohli opět Beňem dát druhou branku, ale ta nebyla uznána pro ofsajd. Vyhráli jsme s velkým štěstím," oddechl si po zápase předseda Kateřinic Jiří Kuzník starší.

Branka: 48. Beňo.

V. POLANKA – PRLOV 2:0 (1:0)

Nabuzení hosté začali velmi aktivně a domácí měli s jejich hrou velké problémy. Polančané se dokázali zorientovat a postupně mazali převahu soupeře a ve 28. minutě přinesla snaha plody. Michal Baran dokázal nacentrovat míč do vápna, kde svou hlavičku vložil Řezníček – 1:0. Tím domácí definitivně ztupili snahu hostů a získali územní převahu. Ve druhé půli měli více ze hry a převahu přetavili v kýženou branku v 75. minutě, z přímého kopu centroval David Ondra a na hlavičku byl připraven Gergela. Valašská Polanka tak slaví zisk dalších bodů a vítěznou sérii natáhla už na pět utkání.

Branky: 28. Řezníček, 75. Gergela.

LHOTA U VS. – ZAŠOVÁ 3:1 (0:0)

Ve vyrovnaném zápase se Lhotě probudil na jaře zatím tápající kanonýr Ondra Lukáč, a to rozhodlo. „První poločas byl bez výraznějších šancí. Hosté šli do vedení po ruce a přesně zahraném přímém kopu Trtíka, jeho palebná pozice byla ideální. My jsme naštěstí stihli hned vyrovnat, když se po poprvé po standardní situaci Zgarby prosadil Lukáč. Pak po faulu na Vojtíška proměnil Zgarba penaltu a my jsme definitivně zlomili odpor Zašové. V závěru dal Kulhaj pěkný míč za obranu, s kterým si podruhé poradil přesně Lukáč a přehodil brankáře," okomentoval zápas manažer Lhoty u Vsetína Petr Orság.

Branky: 51. a 85. Lukáč, 59. Zgarba – 49. Trtík.

DOHRÁVANÉ UTKÁNÍ

ZAŠOVÁ – RATIBOŘ 2:0 (1:0)

Zašová uťala snahu Ratiboře ve druhém poločase v ten pravý moment. „Dnes jsme nepodali optimální výkon, ale máme důležité tři body. Hodně nám vázla kombinace a přechod od útoku. Mladý celek hostí chtěl hrát fotbal a zle nám hlavně ve druhém poločase zatápěl. V době jejich největšího tlaku jsme naštěstí dali druhou branku," oddechl si po zápase trenér Zašové Zdeněk Sladovník.

SEHRADICE – LUKOV 4:0 (2:0)

Podle papírových předpokladů měl být pro Sehradice Lukov snadný soupeř. V první půli hosté místy kousali, ale domácí si vše pohlídali a utkání měli celých 90 minut plně pod kontrolou. V prvním poločase sehradický Petr Polášek vsítil dvě branky. První po individuální akci a druhou po přihrávce do šestnáctky z malého vápna. Ve druhém poločase přidal Ladislav Bahulík třetí branku a v 90. minutě uzavřel skóre utkání Luboš Krejčiřík.

Branky: 17., 39. Polášek, 58. Bahulík, 90. Krejčiřík. Rozhodčí: Dujíček – Koláček, Hruška, 100 diváků. Sehradice: Minařík – Blažek, Kraváček, Žebráček, Okénka – Krejčiřík, Zavadil, Žáček M., Mikel – Polášek, Bahulík. Střídali: Žáček V., Horáček J., Maršálek, Maňas.

VESELÁ – TLUMAČOV 4:1 (2:1)

Prvním malým vítězstvím pro domácí byla už skutečnost, že hosté dorazili bez Dana Máčaly, který tu na Veselé v předchozích šesti letech vždy pravidelně skóroval. Že budou tlumačovští kousat i bez Máčaly ukázali hned v 1. minutě, kdy šli do vedení po sólovém úniku Daňka. Aktéři utkání si totiž připravili trest pro opozdilé diváky a v 9. minutě už to bylo na tutovky 2:2 a co bylo ještě větším překvapením, na góly 1:1. U domácích byla o víkendu nouze o stopery a tak se po ofenzivní toulce sestavou vrátil do obrany Tomáš Dujka a na úvod by nejraděj rychle zapomněl. První dotek – ztráta míče na půlce a sólový únik hostující Daněk se štěstím proměnil. Vybíhající Petr Červenka si totiž na míč sáhl, střelu ztlumil, ale míč se za jeho pravou tyč doslova jen dokutálel. Dujka se snažil v dalších minutách svou chybu ihned napravit a v 6. minutě jeho pumelici z 22 metrů za už překonaným Škrabalem, zastavilo břevno. Domácí v ofenzivě pokračovali i v dalších minutách a v 8. minutě se zatřepala konstrukce branky za Škrabalem podruhé. Tentokrát po střele Jaroslava Červenky to byla pravá tyčka jeho svatyně a míč putoval až k opačné tyčce a tam už zapadnul za čáru, 1:1 a velká úleva v hlavách domácí jedenáctky. A to tak velká, že v následující minutě obrana Veselé pustila Daňka do dalšího sóla. Tentokrát jej Petr Červenka bravurně vychytal. Úvodní „divočina" skončila a na hřišti byl relativně klid. Změnu avizovala až Manďákova střela nad v 33. minutě. Stejný hráč se pak o tři minuty později uvolnil v šestnáctce Tlumačova a zprava tváři v tvář Škrabala prostřelil.

Druhý poločas zahájili lépe domácí a aktivní čtvrthodinku korunovali dvěma slepenými brankami v 55. a v 57. minutě. Nejprve se poprvé v dresu domácích prosadil z Lukova hostující Milan Šumšal, když na brankové čáře dorážel hlavičku další jarní posily, Jana Vlachynského. Čtvrtá branka byla zase z kopaček Jaroslava Červenky, který ke středečním jmeninám si nadělil pěkný dárek – první dva góly za dva roky působení v I. B. ve Veselském dresu. Tlumačov se ale nevzdával ani za tohoto stavu. Utkání ztratilo tempo a víra domácích, že výsledek už je hotový, vedla k několika závarům v pokutovém území Veselé, při které stálo i štěstí v těchto minutách. Co nepochytal spolehlivý Petr Červenka, to zastavily tyče jeho branky nebo prováhali hostující střelci.

Branky: 9. a 57. Červenka J., 36. Manďák, 55. Šumšal – 2. Daněk. Rozhodčí: Novák, 150 diváků. Veselá: P. Červenka – M. Čoček, M. Odstrčilík, T. Dujka, J. Červenka – M. Bodlák (68. M. Dlouhý), J. Vlachynský (79. T. Večeřa), D. Dlabaja, P. Dlouhý (65. M. Dlabaja) – M. Šumšal, R. Manďák. Tlumačov: M. Škrabal – R. Dvořák (85. Z. Jonášek), O. Sedlář, A. Dovrtěl (46. M. Juhaňák), P. Mouka – P. Daněk (65. R. Šimoník), T. Duroň, S. Malý (79. P. Barwig), B. Psota – M. Otevřel (78. M. Houser), J. Mouka.

NEVŠOVÁ – KOSTELEC U HOL. 1:2 na pen. (1:0)

Nevšová do utkání vstoupila aktivně. Hned v úvodu svoji první šanci Tomšů neproměnil, ale ve 12. minutě už se nemýlil a vypadalo to, že domácí navážou na své výborné jarní výsledky. Soupeř, ač oslaben o řadu hráčů včetně brankáře, kterého musel zastoupit hráč z pole, však nesložil zbraně a trpělivě čekal na chyby domácích. A ti je začali kupit, jednak v obraně i v záloze. Hubené vedení vydrželo do poločasu, ale bylo vidět, že to není ta spanilá jízda domácích, na kterou byli diváci doposud zvyklí.

Ve druhé půli měla Nevšová trvalé držení míče, ale byla bezzubá, bez očekávaného tlaku na bránu. Sice zahrávala řadu trestných kopů, ale pouze z jednoho z nich vytěžila tyčku, jinak prakticky branku Kostelce neohrozila, jelikož všechny střely končily mimo. Hosté vycítili, že domácí nejsou v optimální pohodě a v 70. minutě zaslouženě potrestali laxní hru domácích a vyrovnali na 1:1. Nevšová sice zabrala a měla trvalý tlak, branka soupeře byla pro ni však zakletá. Kostelecké několikrát podržel výborný gólman, a tak zápas skončil remízou. Rozhodovaly pokutové kopy, kdy Nevšová dovršila své smolné utkání a hosté tak berou i druhý bod. Oslabený tým Kostelce, jehož cílem před zápasem bylo neodjet z Nevšové s ostudným debaklem, byl s výkonem i výsledkem nadmíru spokojen. Ne tak s výkony rozhodčích.

Branky: 12. Tomšů – 69. Marek T. Nevšová: O. Zámorský – P. Šoman, V. Tomšů, R. Vacula, T. Mikš (60. D. Poláček), P. Stratený, T. Munster, R. Machač, J. Dubec, M. Martinus, M. Foltýn. Kostelec u Holešova: D. Marek – L. Kovalda, M. Kovalda, J. Hradil – M. Ballnér, M. Darebník, R. Přikryl, T. Marek – M. Gerát, O. Lahola (58. T. Hlobil) – R. Zmeškal.

ROŠTĚNÍ – PŘÍLUKY 0:4 (0:1)

V zápase byl jasným favoritem tým z Příluku, ale začátek zápasu byl z obou stran opatrný, plný nepřesností. Hosté hledali cestu, jak se prosadit přes domácí obranu. Podařilo se to až v 15. minutě, kdy si střelu Matěje Votavy srazil do brány domácí Szeliga. Vzápětí šli sami na brankáře Roštění P. Votava a Lošťák, ale střelu Votavy gólman Nevřala vyrazil. Hra domácích měla stále stejný ráz, a to nakopávání míče na Zakopala. Toho však přílucká obrana vždy spolehlivě pokryla. Taktéž obrana Roštění odrážela útočné pokusy hostí a do poločasu se tak již nic nestalo. Po změně stran měl obrovskou šanci domácí Zakopal, který se zbavil obránce, a najednou byl zcela sám před brankářem Příluku Kupkou. Zvolil technickou střelu, ale ta skončila těsně vedle tyče, což rozhodlo o dalším rázu zápasu. Příluky se probudily k větší aktivitě a v 55. minutě se prosadil mezi dvěma obránci Dan Frolek a prudkou střelou k tyči nedal Nevřalovi šanci. Pro domácí to byla studená sprcha a za pár minut ještě více přituhlo, když vystřídavší Pinkas zatáhl míč, nahrál před domácí šestnáctkou M. Votavovi, který se prosadil střelou k tyči a zvýšil na 3:0 pro Příluky. Roštění v tu chvíli v podstatě přestalo hrát a hosté pak až na výjimky domácí ke své brance nepustili. V 73. minutě dostal přihrávku za obranu Lošťák a bez problémů přidal čtvrtý gól. Pak se již zápas jen dohrával.

Branky: 15. vlastní (Szeliga), 59. Votava, 55. Frolek, 73. Lošťák. Roštění: M. Nevřala – P. Szeliga, O. Jirsa, T. Petrskovský, L. Zakopal (74. F. Vybíral ), S. Škrabana (46. V. Jurásek), M. Filandr, R. Zapletal, J. Vlkolenszki, R. Šilhár, P. Jenáček (4. M. Žigmund). Příluky: P. Kupka – D. Frolek, M. Votava, D. Zedníček, J. Dederle, P. Votava, L. Lošťák, Z. Vlček, (55. P. Pinkas), R. Machalíček, T. Humpál (87. M. Šuta), P. Čelůstka.

ADMIRA HULÍN – SLAVIČÍN B 4:1 (0:1)

Náznak šance přinesla 17 minuta, kdy po zpětné přihrávce střílel Štoll jen slabě do branaře. Ve 34 minutě vyrobil hrubku Šenkyřík, a Švach ze sóla křížnou střelou překonal Hložka – 0:1. Po změně stran domácí přidali a v 50. minutě po vysunutí Šenkyřem za obranu Csomorem srovnali. O chvíli později domácí dokonali obrat, když se stejný střelec dělovkou k levé tyči nemýlil. Admira získala velkou převahu, dařila se jí kombinace, naopak hosté fyzicky odcházeli. Třetí branka přišla v 68. minutě, kdy se technickou střelou prosadil Šenkyřík. Definitivní podobu výsledku dali domácí sedm minut před koncem – přečíslení tři na jednoho proměnil Dutkevič – 4:1.

Branky: 50., 53. Csomor, 67. Šenkyřík, 82. Dutkevič – 34. Švach. Ad. Hulín: Hložek – Nedbal P., Janda, Zavadil, Jurášek – Kubo (84. Kostov), Šenkyřík (77. Vaculík), Prokop, Dutkevič – Štoll (34. Svrček), Csomor.

V. Otrokovice B – Tečovice 4:2 (4:0)

O osudu zápasu bylo rozhodnuto do poločasu, prakticky ale už během úvodních šesti minut, kdy se prosadili domácí Lendler a Křivánek. Zpět do hry se mohli dostat Tečovičtí následně, ale pokutový kop neproměnili a rezerva Viktorky do přestávky svou převahu brankově zvýraznila. Hosté ale utkání nezabalili a během čtvrt hodiny dvěma góly se dostali do utkání, ovšem kontaktní branku vstřelit nedokázali. Otrokovičané si tak v závěru již zasloužené vítězství pohlídali.

Branky: 1. Lendler, 6. Křivánek, 22. Novák, 45. Bahounek – 48. Bořuta (pen.), 61. Frkal . Rozhodčí: Číž, 150 diváků. Viktoria B: Zálešák – Novák (65. Gába), Caudr, Bahounek, Kozel, Frydrych, Mensah (76. Foral), Řiháček, Křivánek (83. Bína), Lendler, Chovanec. Tečovice: Křížek – Frkal, Závoda, Chudárek, Plachý, Vl. Šnajdr (71. Škarek), Vopatřil, Balcárek, Bořuta, Sedláček, Z. Šnajdr.

MALENOVICE – LUŽKOVICE 1:0 po pen.

Malenovice musely na poslední chvíli řešit problémy v sestavě a tak na domácí pažit museli i dorostenci, kteří svůj zápas skončili před několika hodinami. Od počátku to byla neúprosná bitva, kde fotbalová krása trpěla a plakala.. Oba týmy pověstné svou defenzivou se předháněly v eliminaci jakéhokoli pokusu ohrozit svého gólmana. A úspěšně. A protože ani po 90 minutách diváci neviděli branku, pobavili se následný penaltovým rozstřelem. V něm byli Malenovičtí úspěšnější a v desáté sérii díky patnáctiletému Adamovi Škrabalovi rozhodli, že dva body budou brát domácí.

STARÉ MĚSTO – NIVNICE 1:2 PK (1:0)

Domácí začali ve velkém stylu a hned v prvních dvou minutách měli dvě tutovky. Proti Juráňově střele ale skvěle zasáhl gólman Hladiš a Doseděl pálil mimo. Hosté poprvé vážněji zahrozili v 18. minutě. V jediné šanci Nivnice v první půli Jan Máčálík přeloboval gólmana Nohu, ale míč šel podél brankové čáry do zámezí. Na dále měli navrch staroměstští fotbalisté, kteří se ve 39. minutě dočkali zasloužené branky. Smělík se směle vydal středem obrany a ranou z pětadvaceti metrů k tyči překonal Hladiše – 1:0. Vzápětí mohl hosty dorazit Ondřej Hastík, jenže z dobré pozice nezamířil přesně. Po změně stran převzali iniciativu hosté. Pochylého lob ze čtyřiceti metrů ještě přistál na horní síti, o chvíli později už se ale skóre měnilo. V klasické trmě-vrmě v domácím vápně se nejlépe zorientoval opět Pochylý a zblízka dorazil míč do sítě – 1:1. Až do konce byla na obou stranách k vidění spousta šancí, gól už ale diváci neviděli. Ke slovu tak přišel penaltový rozstřel, který rozhodla až desátá série. Zatímco domácího Milana Trubačíka vychytal gólman Nivnice, hostující Mudrák poslal brankáře na opačnou stranu a zajistil svému týmu bod navíc.

Branky: 39. Smělík – 66. Pochylý. Rozhodčí: Skalický. Diváků: 80. St. Město: Noha – Žajdlík, V. Trubačík (78. Tinka), Juráň, Doseděl (68. M. Trubačík), Smělík, O. Hastík, P. Vlček ml., Staroba (68. Svoboda), Daťko, Melichárek. Trenér: P. Vlček ml. Nivnice: F.Hladiš – Kostelník, M. Máčalík, P. Ligas, Michalec – Kašpárek (89. Mudrák), Slezáček, Velecký, Kejkrt (42. Pochylý), J. Máčalík – Chovanec (76. M. Hladiš). Trenér: Ondrůšek.

NEDAKONICE – BUCHLOVICE 2:6 (0:3)

Záchranářské derby bylo vyrovnané jen v úvodní půlhodině. Pak se v rozmezí čtyř minut prosadili Huráb s Mikulou a zajistili hostům dvoubrankový náskok. Definitivní hřebíček do nedakonické rakve zatloukl těsně před odchodem do kabin svou druhou trefou Mikula. Ten byl opět při střelecké chuti a po změně stran završil svůj druhý hattrick v řadě, když zvyšoval už na 0:5. Pak se konečně dočkali i domácí, po snížení na 2:5 se ale žádné drama nekonalo a v závěru ještě podtrhl cennou výhru hostů Křiva.

Branky: 63. Bilavčík, 75. Petek – 35., 45. a 61. Mikula, 31. Huráb, 59. Tomešek, 86. D. Křiva. Rozhodčí: Zpěvák. Diváků: 150. Nedakonice: Mlčák – Stupka (68. Hyrák), Petek, Šoustek (32. Sedlařík), Král (79. Hasník), Vyculík, Bilavčík, J. Klečka, Cigoš, Kuzma (74. Juřena), Hána (46. Dvouletý). Trenér: Hastík. Buchlovice: Boček – Zábojník (49. Pientok), Huráb, Hostinek, Kořínek, L. Belant, Mikula (88. Ehrlich), Chaloupka (78. Kunc), Procházka (84. Jurča), Tomešek, D. Křiva. Trenér: J. Křiva.

ZLECHOV – OSTROŽSKÁ NOVÁ VES 3:4 PK (0:1)

Hosty už v 5. minutě poslal do vedení Zálešák a domácí se z tohoto škodu nemohli celý první poločas vzpamatovat. Převahu hostů ale přežili bez další úhony a na začátku druhé půli udeřili. Velcr si naběhl na Vaňkův centr a ve skluzu poslal míč do sítě. Tento okamžik zcela otočil poměrem sil na hřišti a Zlechov rázem dominoval. Po hlavičce Kalmuse a elegantním obloučku Kowalíka vedli v 83. minutě už 3:1 a všechno nasvědčovalo tomu, že si dokráčí pro tři body. Jenže podcenění závěru zápasu se jim hrubě nevyplatilo. Hrbáček totiž ze dvou šancí dvakrát mířil do černého a poslal zápas do penaltového rozstřelu. V tom hosté obrat dokonali a odvezli si nečekané dva body.

Branky: 46. Velcr, 73. Kalmus, 83. Kowalík – 5. Zálešák, 86. a 88. Hrbáček. Rozhodčí: Kotačka. Diváků: 100. Zlechov: Vendel – Drobisz, Machala, Kubiš (87. Štangl), Velcr (82. Kotek), Kalmus, T. Vaněk, Kowalík, J. Kedra, Balíček, Zajíc. Trenér: Kraml. O. N. Ves: Pěnčík – Ježek, Kusák, Kreisl, Hrbáček, Zálešák, Šálek, Píštěk (90. Hůsek), Slezák, Tvrdoň, Pokorný. Trenér: Voráč.

KUNOVICE – ZBOROVICE 7:1 (3:1)

Fotbalisté Kunovic pokračují v úspěšné sérii, když na jaře v každém utkání získali minimálně bod. Svým fanouškům navíc podruhé v řadě nabídli pořádnou porci branek, když po výhře 8:0 nad Ostrožskou Novou Vsí ten tentokrát nasázeli sedm branek. Kanonádu přitom odstartovali hosté, které v 9. minutě poslal do vedení Prachař. Pak už ale jeviště patřilo domácím, kteří zápas postupně proměnili ve svou exhibici, při níž se hattrickem blýskl Michal Lahodný.

Branky: 13., 58. a 61. Lahodný, 16. Škrášek, 44. D. Klvaňa, 75. Brim, 78. T. Klvaňa – 9. Prachař. Rozhodčí: Mikoška. Diváků: 115. Kunovice: Uhlík – Dobrozemský (64. Černý), Petřek, Baný (75. Náplava), Škrášek, D. Klvaňa (76. Flek), Polášek (70. Šebák), Lahodný, Krček, T. Klvaňa, Brim. Trenér: Matoušek. Zborovice: Králík – Krčmář (70. Kojetský), J. Štěpánek, Pergl, Hanák (58. Kocourek), Marek Šprňa, Šumbera, Prachař, Gröpl, M. Štěpánek, Veselý (61. Martin Šprňa). Trenér: Kunc.

KORYČANY – PRAKŠICE 3:1 (1:1)

Na domácích bylo vidět, že chtějí vstřelit rychlý gól, jenže Gejdoš hlavou mířil těsně vedle levé tyče a Lyska vychytal šestnáctiletý gólman Kočica. Domácí kanonýr si ale spravil náladu ve 22. minutě, kdy se protáhl středem prakšické obrany a tebtokrát už se nemýlil – 1:0. Pak ovšem Koryčany polevily a hosté je okamžitě potrestali, když z ojedinělé šance vyrovnal Mikel. Domácí si ovšem hned v nástupu do druhé půle díky Huškovi, který nadvakrát překonal Kočicu, vzali těsný náskok zpět a zaslouženou výhru ještě podtrhl třetí brankou Koval.

Branky: 22. Lysko, 46. Huška, 66. Koval – 41. Mikel. Rozhodčí: Slováček. Diváků: 120. Koryčany: Vrba – J. Věžník, Tesař, M. Hubr, (82. Mušálek), Šnajdr, Posolda (90. Prokeš), Huška, S. Koval, Gejdoš, Lysko (88. Lupínek), K. Věžník. Trenér: Bednařík. Prakšice: Jonáš Kočica – Vlček, Šimuni (32. Šalena), Ulčík, Babušík (54. Dedík), Bortel, Jurák, Dynka, J. Mikel (86. Jahoda), Ondra, Chaloupka (71. Slezák). Trenér: Bártek.

MORKOVICE B – 1. FC SLOVÁCKO C 0:1 PK

Rezerva Morkovic sehrála s lídrem tabulky vyrovnaný zápas. V prvním poločase domácí podržel brankář Vdoleček, který při šancích soupeře předvedl několik výborných zákroků. Po změně stran měl nejblíže ke gólu domácí T. Oplt, jeho ránu ale zastavila tyč. A když Dutka neprostřelil z malého vápna hradbu bránících hráčů, skončil zápas spravedlivou remízou. V penaltách byli úspěšnější hráči Slovácka, když na straně domácích zaváhali D. Pajgr a Dutka.

Rozhodčí: Rybka. Diváků: 100. Morkovice B: Vdoleček – Přecechtílek, Síleš, Skácel, O. Petráš – M. Oplt, Dutka, D. Pajgr, T. Oplt, Koláček – Štěrba (75. J. Petráš). Trenér: Síleš. Slovácko C: Horáček – Uhlíř, Fojtášek, Blažek, Fjodorovs (46. Žůrek), Šišák, Mařák (65. L. Paška), Vinkler, David, Balaštík, Vašek. Trenér: Pochylý.

JALUBÍ – OŘECHOV 2:1 (1:1)

Domácí fotbalisté potvrdili důležitou výhrou výborný vstup do jarních odvet. Začátek se jim ovšem hrubě nevydařil, kdy po chybě stopera propadl centrovaný balon k hostům a Březina ho bez potíží dopravil do odkryté klece- 0:1. Jalubí se ovšem podařilo rychle vyrovnat, když vyraženou střelu pohotově z otočky vrátil do sítě Gajdorus. Do konce poločasu měli mírnou převahu domácí, ale bez vyložené šance. Vstup do druhé půle se pro změnu povedl domácím. Po rohovém kopu se dostal k odraženému balonu Hromada a jeho skákavá střela doputovala až do sítě. Bylo vidět, že se hraje o hodně a na řadě teď byli hosté. Ti si sice v závěru vytvořili tlak, jejich jedinou velkou šanci ale zneškodnil brankář David.

Branky: 15. Gajdorus, 53. Hromada – 2. Březina. Rozhodčí: Tureček. Diváků: 200. Jalubí: L. David – Trefilík (85. Gajdošík), Botek, Klajn, Gajdorus, Vrábl, Janeček, Doseděl, Zapletal, Nosek, Hromada. Trenér: P. David. Ořechov: S. Kuchař – Pavlíček, Trlida, Kokta, Polák, Hlúpik, Březina, Matula, Váňa, M. Jegla (67. Krys), Daňhel. Trenér: L. Jegla.

1. 1. FC Slovácko C 19 14 1 3 1 40:20 47
2. Koryčany 19 12 2 4 1 58:21 44
3. Nivnice 19 11 2 2 4 40:19 39
4. Zlechov 19 7 4 1 7 37:24 30
5. Morkovice B 19 8 1 3 7 38:39 29
6. Kunovice 19 8 1 2 8 44:28 28
7. St. Město 19 6 3 3 7 52:43 27
8. Prakšice 19 8 0 2 9 34:40 26