Ve skupině B se Nivnici vyplatila výměna trenéra, kdy Miroslava Ondrůška nahradil jeho bratr František a své angažmá zahájil výhrou nad Fryštákem.

KELČ – NEVŠOVÁ 1:2 P. K. (0:0)

Domácí sice získali s lídrem pouze bod, to jim ale nezkazilo dobrý dojem ze zápasu, v kterém zase nedali v poslední minutě pokutový kop. „Nechci dnes hodnocení upínat na body. Ano, máme jen jeden, ale pozitivní je, že jsme podali proti silnému soupeři nejlepší výkon podzimu. Nevšová umí hrát na brejky a útočí v pěti až šesti lidech. My jsme přesto drželi soupeře na uzdě a šli i po zásluze do vedení, když jsme měli místy více ze hry. Pak se nám bohužel ze standardní situace rozestoupila v pozici krátkého roku zeď. Jsem spokojený s bodem, i když Hegar nedal v poslední minutě po sporném posouzení hry rukou penaltu. Zvolil bombu doprostřed branky, ale brankář míč vykopl,“ řekl trenér Kelče Daniel Šulák.

Branky: 68. Reisskup – 71. Stratený.

BRUMOV B – VIGANTICE 1:2 P. K. (0:0)

Zasloužená dělba bodů a nesouhlas hostujícího trenéra Hoffmanna s vyměřenou hrací dobou druhého poločasu. To byl boj na umělce v Brumově. „Na umělce jsme čelili kvalitnímu mladému celku domácích. V prvním poločase jsme měli více šancí, nastřelili i břevno. Postupně i domácí měli své možnosti. Jsem rád, že jsme v penaltách zlomili prokletí a dva body bereme. Jen se mi nelíbilo, že rozhodčí ukončil utkání v 88. minutě, i když k tomu neměl žádný důvod. My jsme v tu chvíli byli v tlaku, a proto se za kritiku jeho osoby objevuji v zápise o utkání,“ řekl trenér Vigantic Zdeněk Hoffmann.

Branky: 75. Vaculín – 76. Václavík.

KATEŘINICE – VIDČE 2.1 P. K. (1:1)

Výkon domácích nebyl špatný, ale ti nakonec byli mírně zklamaní, protože doufali v zisk třech bodů. „První poločas nenasvědčoval tomu, že nevyhrajeme za plný bodový zisk. V desáté minutě nedal tutovku Fojtů. Pak dal krásný míč za obranu Kuzník, Fojtů trefil tyč a Maček nás dostal do vedení. Pak měl ještě šanci Drda, ale vedení nenavýšil. Hosté vystrčili růžky a po chybě při odkopu potvrdil vyrovnáním roli kanonýra Kramoliš. Ve druhém poločase hosté hru vyrovnali. Domácí měli na kopačkách nervozitu. Smůlu dovršil Drda, když trefil tyč odkryté branky. Utkání dospělo do penalt, kdy Obr chytil dva pokusy a my máme bod navíc,“ popsal utkání předseda Kateřinic Jiří Kuzník starší.

Branky: 26. Maček – 35. Kramoliš.

NEDAŠOV – VAL. MEZIŘIČÍ B 4:3 P. K. (1:2)

Hosté se přesvědčili, že v Nedašově se proti domácím rohovníkům hraje těžko. „Prohrávali jsme brzy z penalty, kdy byl nejprve náš obránce faulován a až poté zahrál rukou. Hned jsme zareagovali a za dalších deset minut jsme zápas otočili. Domácí byli velmi nebezpeční ze standardních situací. Chtěli jsme odehrát zodpovědně druhý poločas, ale nechali jsme si dát brzké dvě branky. Naštěstí jsme z penalty srovnali a pak bojovný zápas, kdy rozhodčí dával mírné deko domácím, dospěl do remízového konce,“ řekl trenér Valmezu B Miroslav Sovák.

Branky: 5. Talčík, 48. Holba, 52. Šuráň – 10. Škorňa, 20. Zachrdla, 55. Výmola.

PODLESÍ – VAL. KLOBOUKY 5:2 (2:1)

Domácí v doslova bahenní lázni zlomili zápas po standardní situaci ve druhém poločase.

„V prvním poločase jsme hráli dobře a na rozbahněném terénu se nám dařilo hrát fotbal. Po přestávce se hra vyrovnala. Soupeř dorovnal i skóre. Nám pomohla standardní situace a od stavu 3:2 jsme již jistě kráčeli za vítězstvím,“ řekl trenér Podlesí Michal Borák.

Branky: 6. a 80. Bělocký, 38. Křižan, 87. Blažek, 90. Švec – 12. Mikulčík, 74. Mana.

SLUŠOVICE – ZUBŘÍ 8:2 (5:0)

Ostudné výkony Zubří venku neberou konce. Tentokrát dostalo ve Slušovicích osm branek a nemuselo zůstat jen u toho.
„My si před zápasem řekneme, že musíme co nejdéle držet nulu a dostaneme branku v sedmatřicáté sekundě zápasu. Přístup hráčů je velmi špatný. I ti zkušeni si nevěří a jdou na hřiště s tím, že prohrávají o dvě branky. Do toho posily z Rožnova neodvádějí to, co od nich čekáme. Přitom tato sestava kvalitu má a přece nemlže dostávat tolik branek. A to ještě domácí zazdili dalších pět šancí nebo je chytil brankář,“ řekl trenér Zubří Robert Jurajda.

Branky: 1., 28. a 37. Kurtin, 13. Janků, 26., 57 a 87. Zbranek, 67. Kvasnica – 55. Drda, 76. Vokáč.

VLACHOVICE – VAL. PŘÍKAZY 3:2 P. K. (1:2)

Hosté se s velmi těžkým trenérem hůře vyrovnali a odnesli si z boje pouze bod.

„Terén byl totálně blátivý a to vyhovovalo domácímu bojovnému fotbalu a tím, že oni více bránili. My jsme dvakrát vedli, oni dvakrát po standardní situaci srovnali. Terén byl pro oba stejný, na to se nevymlouváme, ale dnes to nemělo mnoho společného s fotbalem, byl to jen boj, kdy se hráči obou týmů hodně bořili do země,“ řekl trenér Valašských Příkaz Josef Miklas.
Branky: 44. Trčka, 53. Míča – 36. Sedlačík, 45. Vaculka.

BUCHLOVICE – V. OTROKOVICE B 2:1 (2:1)

V Buchlovicích se hrál za špatného počasí na těžkém terénu pohledný kombinační fotbal. Všechny tři branky byly nádherné a padly v prvním poločase. Domácí začali zápas ve vysokém tempu. Od začátku napadali rozehrávku soupeře, což hostům dělalo velké problémy. Již ve 3. minutě Ondica vypíchl obránci míč a po narážečce s Belantem se řítil z pravé strany sám na brankáře hostí. Jeho střela však těsně minula pravou tyč. O chvíli později opět z pravé strany šel sám Belant, který prudkou přihrávkou hledal na malém vápně nabíhajícího Hurába, ale obránce stačil ve skluzu míč vypíchnout na roh. V 15. minutě se už domácí radovali z gólu, když na prudký roh zahrávaný Ondicou si naběhl na velkém vápně Křiva a nekompromisní hlavičkou trefil horní roh soupeřovi branky.

Druhou branku zařídil střídající hráč domácích Kunc, jenž krásný centr Hostínka trefil hlavou k levé tyči a zajistil domácím vedení o dvě branky. V následujících minutách se začali dostávat do hry hosté, kteří hrozili z rychlých útočných akcí. Hned tu první ve 32. minutě zužitkoval Marčík. Hostující pravý záložní si naběhl na přihrávku středem hřiště za obranu domácích a nádherným lobem překonal brankáře Pavelu. „Druhý poločas se hrálo bojovně na obou stranách, ale na rozbahněném terénu už branka nepadla, a tak domácí si připsali důležité tři body,“ uvedl asistent buchlovického trenéra Josef Křiva.

Branky: 15. Křiva, 30. Kunc – 33. Marčík.

BOJKOVICE – DOLNÍ NĚMČÍ 5:3 (3:1)

Bojkovice šly do vedení dvěma rychlými brankami a v 10. minutě vedly už 2:0. Hosté sice po čtvrt hodině hry snížili, ale nejprve před pauzou Dolina a v 53. minutě Gago zvýšili až na 4:1. Dolní Němčí sice Krchňáčkem snížilo na 4:2, ale Bojkovice opět odskočily trefou Hladíka. Na konečný výsledek 5:3 nakonec upravil třetí trefou v zápase Krchňáček.

Branky: 1. Mikulec vlastní, 10. Jančařík, 41. Dolina, 53. Gago, 77. Hladík – 13., 66. a 79. Krchňáček.

NIVNICE – FRYŠTÁK 2:0 (1:0)

V Nivnici došlo před koncem podzimní části k výměně trenéra. Dosavadního kouče Miroslava Ondrůška nahradil jeho starší bratr a rovněž bývalý výborný brankář František Ondrůšek.

Osobitý a zkušený kouč pobláznil celou jedenáctku, změnil rozestavení na 4-3-3. Domácí k utkání o černého Petra nastoupili vyhecovaní a připravení na sto procent a žádná hluchá série poznat nebyla. Nivničtí měli k dispozici všechny hráče a jediná potíž spočívala v tom, že s novým trenérem absolvovali pouze jeden trénink. Soupeř z Fryštáku mnoho nepředvedl a jeho loňské působení v krajském přeboru poznat nebylo. Jestli na tom má podíl i absence Adamíka a potrestaného Kučery budou vědět jenom oni sami.
Nivničtí začali aktivněji než soupeř. Zbystřili až kolem sedmé minuty, ale střelecký pokus Holboje přes hlavu by došel ocenění spíše ve varieté či cirkusovém šapitó. Zhusta popsané poznámky nenasvědčují, že hrály dva poslední mančafty tabulky proti sobě a už v 11. minutě musel Ligas využít mokrého podkladu a skluzem uťat na šestnáctce míč od nohy hostujícímu Petrášovi, jehož průnik už volal po gólu. O pár minut později už se domácí radovali. Na polovině hřiště získali výhodu přímého kopu a po příhře Ligase na Lukeše se míč vrátil k prvně jmenovanému, aby se následný centr snesl na hlavu Máčalíka, jehož hlavičku nešťastně tečoval do vlastní branky Hubáček. Ve 37. minutě se k míči dostal Okonkwo, ale střílel pouze do náruče brankáře Hladiše. Nivnice měla i po přestávce navrch, občas zahrozili také hosté. K rozuzlení zápletky. Došlo čtvrt hodiny před konce, Hostující obránce zahrál malou domů, ale tím jenom zamotal hlavu i nohy vlastnímu brankáři Mikelovi, po jeho nepřesném odkopu zvýšil Josefík na 2:0. Domácí fotbalisté tak zápas o předposlední místo v tabulce zvládli. Za týden budou hrát Nivničtí o dvanáctou příčku.

Branky: 15.vlastní (Hubáček), 74. Josefík. Rozhodčí: Dujíček, 100 diváků. Nivnice: F.Hladiš – Michalec, Ligas, P.Hladiš (71. Májek), Stojaspal – Lukeš (86. Kašpárek), Kryl, Velecký – Kostelník, Máčalík (65. Josefík), Holboj (90. Ryšávka). Fryšták: Mikel – Hubáček, Bednařík, Skalička, Valášek (76. Chudý), Dvořák – Křenek, Petráš (68. Machálek), Hrnčiřík (71. Bartoň) – Hřebačka, Okonkwo.

ŽALKOVICE – KORYČANY 0:1 (0:1)

Nedělní duel v Žalkovicích rozhodla trefa Tesaře z 6. minuty. Koryčany po zbytek utkání držely hubený náskok. Hosté mohli své těsné vedení ještě navýšit, ale další příležitosti neproměnili. Žalkovice se snažily, kvůli nepřesné finální fázi a koncovce na body tentokrát nedosáhly.

Branka: 6. Tesař, Rozhodčí: Mitáček, 80 diváků.

OSVĚTIMANY – OŘECHOV 6:1 (2:0)

Druhé Osvětimany proti Ořechovu potvrdily roli favorita a v předposledním podzimním zápase si připsaly nejvyšší výhru sezony. „Ale zase tak jednoduché to nebylo,“ říká domácí útočník Ondřej Zýbal. Osvětimany poslal do vedení Křemeček, pojistku přidal Skřivan. Ořechov se snažil, ale na soupeře neměl. Osvětimany hrály s chutí a po přestávce přidaly další čtyři branky. V závěru dvakrát skóroval mladík Salay. „Vítězství je zasloužené,“ dodal Zýbal.

Branky: 25. a 52. Křemeček, 38. Skřivan, 65. Zýbal, 84. a 86. Salay – 75. vlastní (Chaloupka). Rozhodčí: Polaštík, 115 diváků.

JAROSLAVICE – SKAŠTICE 0:7 (0:4)

V úvodu to vypadalo na vyrovnaný zápas, ale v 5. minutě po rohovém kopu vstřelili hosté vedoucí branku. Do 22. minuty přidali další tři góly a udělili domácím tvrdou lekci. I zbytek prvního poločasu se hrál v režii hostujícího týmu. Fotbalisté Skaštic nedovolili domácím zkorigovat výsledek. Druhý poločas se domácí snažili se zápasem něco udělat, ale dobrá hra hostů jim nic nedovolila. A byli to opět Skaštičtí, kteří v posledních pěti minutách po chybách domácích vstřelili tři branky a po zásluze vyhráli.

Branky: 15. a 22. Ančinec, 17. a 86. Konečník, 5. Janalík, 85. Vymětal, 90. Batík z penalty. Rozhodčí: Zpěvák, 100 diváků.

NAPAJEDLA – NEDACHLEBICE 1:2 (1:1)

Napajedla nezvládla domácí duel s Nedachlebicemi, kterým tři body vstřelil po hodině hry Faldyna. Oba soupeři se dobře znají a disponují i kvalitativně podobnými kádry. Očekával se proto vyrovnaný duel. Aktivněji do zápasu vstoupili domácí už s uzdraveným Leitnerem v roli asistenta suplujícího trenéra Hradila. Úvodní příležitost si vypracovali odvážně hrající hosté, v 7. minutě však Bartoš z malého vápna bránu ukvapeně přestřelil. Až po čtvrthodině se do slibného zakončení propracovali i domácí a Lacigova přízemní rána z dálky minula tyč jen o půl metru. V¨18. minutě minutě vyslal Laciga kolmicí do úniku Forala, jenž pak prudkým centrem zprava našel na hranici malého vápna úplně volného Havránka. Kdekdo z domácích příznivců už od radosti zvedal ruce nad hlavou, „Saibi“ však placírkou odkrytou klec k jejich obrovskému zklamání překopl. Domácí křídelník měl už po čtyřech minutách na nohou další gólovku poté, co se mu na pravé straně podařilo upláchnout Hánovi. V tandemu s dobře postaveným Foralem však v obou případech zvolil individuální řešení. Napoprvé vybíhajícího Mana nepropálil a následnou dorážku už nezvládl vůbec. Na konci první půlhodiny však přišel nádherný moment, který rázem zahnal všechny chmury z dosavadní rozpačité koncovky Fatry. Opora žlutozelených Laciga totiž nečekaně napřáhl z dobrých dvaceti metrů a levačkou vymetl šibenici. Ve 36. minutě zaváhal na pravém kraji obrany Haša a poskytl hostům příležitost k vyrovnání. Nepříjemnou střelu Vlčka brankář Chvojka stačil vyrazit jen před kanonýra Faldynu, jenž však už nestačil seřídit mířidla. Ve 40. minutě napodobil střelce v té době jediného gólu i jeho kolega ze středové formace Kozubík, prudký projektil, vyslaný z pětadvaceti metrů, se však otřel o tyč jen zvenčí. Hned nato Laciga přetaženým centrem ze standardky vyzval ke skórování i nabíhajícího kapitána Drgu, jeho dobře trefený volej z pár metrů však gólman Man bravurním zákrokem vyrazil a zabránil tak jistému gólu. Následně se hostující brankář prezentoval i parádní robinzonádou, kterou stačil z horního růžku vytěsnit i přesně mířený oblouček lišáka Lacigy. Tato smolná napajedelská série jakoby předznamenala nešťastné vyústění jinak solidně odehrané první půle. Ve 44. minutě se dvakrát po sobě zásluhou hostujícího beka Klvani na pravé straně přes váhajícího Bůžka uvolnil agilní Vlček. Napoprvé jeho přihrávka do malého vápna ještě nikoho ze svých neoslovila, na repete po pár sekundách však už briskně zareagoval Bartoš a přes chumel hráčů propasíroval míč do sítě – 1:1. Do druhého dějství Fatra nastoupila už s Koutníkem v obraně i se zřejmým odhodláním vzít si zpět nečekaně ztracené vedení. V 50. minutě však domácí v pokutovém území fatálně zaspali při stříleném Lacigově rohovém kopu, jenž tak bez užitku prolétl metr podél brankové čáry. V 53. minutě neúnavný domácí motor Laciga připravil brankovou příležitost i Bůžkovi, ten však nebyl dostatečně důrazný a ani z metru míč do brány neprotlačil. O tři minuty později však měli domácí velké štěstí, že na nebezpečný Hánův centr zleva nezareagoval ani nikdo ve fialových dresech. Přesně po hodině hry ale zčistajasna přišel šok. Nenápadný centr do vápna přistál u nohou trestuhodně nepokrytého Faldyny, který se pak kličkou snadno zbavil Koutníka a Chvojkovi v bráně nedal žádnou šanci. Laciný gól svěřence trenéra Petra Poláška ještě víc povzbudil v odhodlání a ve zbývající půlhodině byli hosté lepším týmem. Jednoznačně byli i důraznější a po vítězství hladovější. Nalomený domácí soubor už nespasila ani další střídání, ačkoli právě čerstvě příchozí hráči měli ke gólům hodně blízko. Prudká přízemní střela hostujícího Urbana v 75. minutě však po zemi proletěla těsně kolem tyče a v samém závěru pokus domácího Matouška, jemuž zleva nabil Plachý, hrdina zápasu Man reflexivně vyrazil. Všechny tři body tak nenávratně odpluly na Hradišťsko. Zda po zásluze, toť otázka…

„S první půli jsem byl hrubě nespokojen, sice jsme si vytvořili tři brankové šance, ale hra nebyla ideální. Místo hraní jsme se rozptylovali diskusi s rozhodčím. Po zvýšeném hlasu v poločase, byla druhá půle diametrálně jiná,“ hodnotil zápas kouč Nedachlebic Petr Polášek.

Branky: 30. Laciga – 43. Bartoš, 60. Faldyna. Rozhodčí: R. Nohavica – T. Surovec, T. Gargulák, 100 diváků. Napajedla: Chvojka – Haša (46. Koutník), Drga, Holomek, Plachý – Havránek (71. P. Matoušek), Laciga, Kozubík, Bůžek – Vondráček (58. Bejtkovský), R. Foral. Trenér: J. Hradil. Nedachlebice: Man – Klvaňa, Pisklák, Ryška – Šuranský, Hána – Kadlčák (67. Urban), Brzica, Vlček – Bartoš, Faldyna (89. Novák). Trenér: P. Polášek.

1. Skaštice 12 11 1 0 0 47:6 35
2. Osvětimany 12 9 2 1 0 36:14 32
3. Bojkovice 12 7 0 1 4 35:25 22
4. Napajedla 11 5 3 0 3 19:12 21
5. Nedachlebice 11 6 0 1 4 23:21 19
6. Jaroslavice 12 4 2 2 4 22:29 18
7. Dolní Němčí 11 5 0 2 4 21:21 17
8. Ořechov 12 5 0 1 6 23:36 16