I druhý nováček z Fryštáku si užil své, jelikož vedl s Dolním Němčím 2:0, prohrával 2:3 a nakonec byl rád za remízu. Zcela opačné pocity měla ve skupině A Podkopná Lhota, která ve Valašském Meziříčí prohrávala 0:2, nakonec slavila triumf. O ten přišly i Vizovice ve Štítné nad Vláří dvě minuty před koncem.

HOVĚZÍ – BRUMOV B 0:4 (0:3)

Už od prvních minut byli Brumované aktivnější. K jejich hladkému vítězství je ve 13. minutě nasměroval Ritter, který otevřel skóre střelou z 25 metrů – 0:1. Pět minut nato po ostrém centru přesně k tyči zakončoval hlavou Macháč – 0:2. Dalších pět minut stačilo hostům k další tutovce. Ritter po přihrávce jednoho ze spoluhráčů zakončoval tváří v tvář Kašporovi do protipohybu – 0:3. S jistotou hrající Brumované poté ovládali zápas. Trochu profesorský přístup se jim však málem nevyplatil. Kocurek však zaváhání brankáře při rozehrávce potrestat nedokázal – střela letěla pouze do boční sítě. V závěru poločasu pak mohl skórovat Trochta, který si pohrál s obranou domácích, před prázdnou bránou však mířil pouze do tyče. Hovězí mohlo alespoň snížil Kostkou, ale neuspěl. Druhý poločas začal dalšími nevyužitými šancemi Brumova. Hovězí mohlo snížit v 72. minutě, kdy si Zádilský vypracoval hned dvě jasné příležitosti, Výpušťák byl proti. Čtvrt hodiny před koncem Zvoníček dostal od Naňáka perfektní příhru a přes padajícího brankáře zakončil do sítě – 0:4. Branky: 13. a 23. Ritter, 18. Macháč, 75. Zvoníček. Rozhodčí: Chlevišťan – Zubek, Žniva. Brumov B: Vypušťák – Janáč, Dorňák, Kiačik – Macháč, Řehák D., Zvoníček, Trochta – Ritter, Naňák. Střídal: Vobořil. Trenér: M. Vaněk.

VAL. MEZIŘÍČÍ B – P. LHOTA 2:3 (2:2)

Lépe začala rezerva Meziříčí a ve 12. minutě L. Horák skvěle vystřelil, ale brankář hostů střelu vyrazil přímo ke střelci. Horák ale nezazmatkoval a míč přihrál pod sebe Výmolovi, který skóroval do prázdné branky – 1:0. V 17. minutě se Výmola protáhl po levém křídle a na přední tyč předložil Orságovi loženku – 2:0. Hosté zahrozili poprvé ve 20. minutě, ale Petrnek dorážku zlikvidoval. V domácích řadách došlo k uspokojení a Podkopná Lhota začala zlobit. V 31. minutě skončila za Petrnkovými zády tečovaná střela, domácí brankář byl v protipohybu a neměl šanci zasáhnout – 2:1. Ve 43. minutě bylo vyrovnáno, když Petrnek nešel důrazně a rozhodně do centrovaného míče ze standardní situace – 2:2. Ze studené sprchy se domácí nevzpamatovali ani po přestávce. V 72. minutě šlo podle domácích o ofsajd, byť po pěkné kombinační akci, rozhodující branka nakonec platila – 2:3. Závěrečný nápor domácí rezervy byl otupen vyloučením Michala Navrátila v 75. minutě po dvou žlutých kartách a vedl jen k několika rohům a nastřelenému břevnu a tyči. Branky: 12. Výmola, 17. Orság – Elšík 2, Holeňák. Rozhodčí: Zubek – Škrobák, Chlevišťan. Podkopná Lhota: Valčík – Čunek, Psota, Staněk, Holeňák, Mahďák, Elšík, Rudolf, Bořuta, Hrdlička, Nedavaška, Minařík, Srovnal, Nevrlka.

ŠTÍTNÁ N. VL. – SK VIZOVICE 3:3 (2:1)

Domácí začali výborně a v úvodu si vytvořili tři vyložené šance během pěti minut. Jenže poté podnikli hosté rychlý brejk a Laciga už věděl, co s míčem. Domácí to však nepoložilo a stále dobývali hostující branku. Vyrovnat se jim podařilo po velké chybě hostujícího stopera Valenty a unikající Vaculík s přehledem zakončil. Do poločasu ještě stihli přidat další branku po krásné kombinaci Kořénkem. V druhé půli domácí opět tlačili, to ale hrálo do karet hostům, kteří podnikali rychlé brejky do rozhozené obrany. Hosté toho dokázali využít a dvěma brankami Lacigou a Machačem otočili skóre. A to ještě Velev neproměnil dva samostatné úniky. Domácí byli nakonec rádi za remízu, kterou vybojovali brankou v 88. minutě Zvonkem, který uklidil vyražený míč brankářem Vizovic do sítě. Branky: 19. Vaculík T., 32. Kořenek, 88. Zvonek – 8. a 58. Laciga, 76. Machač. Rozhodčí: Schmidt, 150 diváků. Štítná nad Vláří: Vaculík P. – Sloboda – Machuča, Kořenek (86. Zvonek), Šanta – Šuráň, Hnaníček, Soja, Chovančík – Vaculík T., Holba (86. Liška). SK Vizovice: Pavelka – Kolařík (86. Hlava),Va­lenta, Polách, Novák – Dvořák – Dubec, Laciga, Zícha (61. Machač), Drga – Velev. Trenér: P. Polášek.

VAL. KLOBOUKY – NEDAŠOV 5:2 (3:1)

Již v 7. minutě centroval z pravé strany Kocourek a Smolka hlavou otevřel skóre. V 18. minutě si postavil míč Kachlík a během přímého kopu si vzpomněl na mladá léta – 2:0. Hned o minutu později odpověděli hosté dorážkou Šenkeříka. V polovině prvního dějství uvolnil Trnavský Smolíka, který bez problémů zavěsil – 3:1. Pět minut před přestávkou napřáhl Šimáček a z velkého vápna těsně minul levou tyč. V 52. minutě Klobouky zahrály signál z přímého kopu, Ptáček posunul doprava Šimáčkovi, který centrem našel Smolkovu hlavu. V 54. minutě zahrozili i hosté, ale Šuráň těsně minul. V 66. minutě fauloval Bělaška hostujícího útočníka ve vápně a Alois Fojtík z penalty vykřesal naději. O čtyři minuty později dokonce Josef Fojtík hlavou orazítkoval tyč. Jenže tři minuty před koncem Šimáček po samostatné akci přehodil brankáře a pečetil konečný výsledek. Branky: 7. a 52. Smolka, 18. Kachlík, 2. Smolík, 87. Šimáček – 19. Šenkeřík, 66. Fojtík A. Rozhodčí: Mikoška – Malota, Novák. Valašské Klobouky: Kovařík – Častulík, Trnavský, Kachlík, Smolík, Šimáček, Kocourek (74. Novák), Ptáček, Smolka (88. Sáblík), Bělaška, Trojáček. Nedašov: Olša – Fojtík Josef, Novák M., Marek (46. Talčík), Fojtík R. (46. Novák P.), Fojtík A., Zicha, Šenkeřík, Fojtík Jiří, Šuráň, Fojtík Jakub.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Hutisko – Podlesí 2:3 Mikulenka 2 – Křižan, Košut, Zetek, Juřinka – Zubří 2:0 nehl., Vidče – Dol. Bečva 2:2 Drda, Kramoliš – Paprskář, Vojkůvka J.

PŘÍLUKY – BŘEZOLUPY 1:2 (0:1)

Od prvních minut byly Březolupy lepší a za celý poločas nepustily Příluky k žádné větší šanci. Domácí měli velký problém s rozehrávkou a hostující houževnatost jim dělala problémy. První gól přišel v 18. minutě, kdy se ve velkém vápně dostal k míči Chaloupka, který obešel domácího gólmana a střelou do prázdné poslal Březolupy do vedení – 0:1. Po pauze byli domácí jako vyměnění a rázem se hra obrátila. Příluky svého soupeře přehrávaly a vytvořily si i několik slibných šancí. Gólu se však dočkaly až v 80. minutě, kdy centrovaný míč do vápna sklepl hlavou za gólmana Frolek. D. – 1:1. Rozhodující moment utkání přišel o dvě minuty později, kdy po chybě domácího hráče utekl po pravém křídle Kukla a střelou k tyči trefil Březolupům tři body – 1:2. Branky: Frolek D. – Chaloupka, Kukla. Rozhodčí: Valčík – Březáček, Měšťánek, 80 diváků. Příluky: Sebera – Čelůstka, Kolínek, Machalíček, Strachoň, Vlček, Zedníček K., Frolek M., Zedníček D., Frolek D., Dederle. Střídali: Blažek, Janků, Nesvadba, Krumpolc. Březolupy: Doušek – Michálek, Drga, Schubert, Hrbáček, Blažek, Chaloupka, Kundrt, Johaník, Soška, Navrátil. Střídali: Vycudilík, Jevický, Stašek, Kukla, Pavlík.

HLUK – KVASICE 4:2 (2:2)

V první půli viděli diváci zajímavý souboj. Dramatických okamžiků před oběma brankami bylo dost. Domácí šli do vedení v 9. minutě, kdy po rychle rozehrané standardní situaci hlavou usměrnil míč do sítě Zlínský. Hosté byli nebezpeční a ve 36. minutě dali dva slepené góly Večerkou a Lepšou, kteří potrestali hrubky domácích zadáků. Do kabin se šlo nakonec za nerozhodného stavu, domácí totiž vyrovnali zásluhou O. Machaly. Po přestávce hosté hrozili z rychlých brejků, ale v jejich rozletu je přibrzdil O. Machala. Vzápětí uviděl červenou kartu hostující Musil a přesilovku využil v 82. minutě Dohnal. Branky: 41. a 62. O. Machala, 9. Zlínský, 82. Dohnal – 36. Večerka, 37. Lepša. Hluk: Galář – J. Machala, Říha, Chytil, Dufka, Martin Minařík, Michal Masařík, O. Machala, J. Dohnal, Zalubil, Hrdina, Zlínský.

KNĚŽPOLE – O. N. VES 2:0 (0:0)

V první půli oba celky hrály takticky a čekaly na chybu soupeře, ani jeden tým se do vyložené šance nedostal. Po přestávce se úroveň hry zvedla především zásluhou domácích, kteří svého protivníka přehráli. A navíc i vstřelili dva góly, když skóre v 63. minutě otevřel Brzica a v 78. minutě přidal druhý gól Balaštík. Branky: 63. Brzica, 78. Balaštík. Rozhodčí: Kotačka – Kostelník, Němec.

BOJKOVICE – ŽALKOVICE 7:4 (2:1)

Od začátku vlétly Bojkovice na svého soupeře jako velká voda a ve strhujícím tempu si vytvářely jednu šanci za druhou. Ve 3. minutě otevřel skóre Varga. V 16. minutě vypálil pohotově z 18 metrů levačkou Vacula, Juráň vytěsnil míč konečky prstů nad břevno. A do přestávky měli Bojkovičtí další šance. Ve 36. minutě se po rohovém kopu hostí dostal k první vážnější střele na domácí branku M. Janečka a střelou do šibenice vyrovnal. Čtyři minuty pře pauzou domácí Varga prokličkoval žalkovickou obranou – 2:1. Po přestávce lépe začaly Žalkovice a v 50. minutě přehodil brankáře Veselý. O šest minut později se nejlépe zorientoval bojkovický Prekop – 3:2. O minutu později ale Žalkovice opět vyrovnaly Veselým. Po této brance poslal domácí lodivod Váňa na trávník střídajícího Hladíka, který v 61. minutě hlavou mířil přesně. Za další tři minuty proměnil penaltu sám faulovaný Vacula – 5:3. V 70. minutě zkompletoval svůj hattrick hostující snajpr Veselý a znovu zdramatizoval infarktový zápas – 5:4. V 75. minutě však přidal šestý gol Vacula a v závěru přidal sedmý nádherně do šibenice Hladík. Branky: 3. a 41. Varga, 61. a 89. Hladík, 64. z pen. a 75. Vacula, 56. Prekop – 50., 57. a 70. Veselý, 36. Janečka M. Rozhodčí: Toman – Janča, Fabián, 170 diváků. Bojkovice: Konečný – Valíček, Spáčil, Šiška, Hanke (87. Řezníček) – Křižka (58. Hladík), Bartoš, Vacula, Holík (76. Lebánek M.) – Prekop, Varga. Na střídání: Zýka. Trenér Váňa. Žalkovice: Juráň – Strnad, Tabara, Řezníček (30. Horák L.), Talach – Holub, Panáček, Samsonek, Janečka M. (49. Gála) – Veselý, Salajka (71. Horák F.). Na střídání: Dicuia, Janečka T. Trenér: Ditrich.

OŘECHOV – NEDACHLEBICE 1:3 (0:2)

Hosté byli v utkání lepší a fotbalovější. Už v první půli si vytvořili rozhodující náskok, o který se zasloužil Zoubek přesnými trefami z 22. a 38. minuty. Když tentýž hráč v 48. minutě pečetil hattrick, bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Hosté si v poklidu hlídali náskok. Domácí se prosadili až v 72. minutě Rezkem, hosté ale další drama nepřipustili. Branky: 72. Rezek – 22., 38. a 48. Zoubek. Rozhodčí: Šubík – Dujíček, Daněk.

FRYŠTÁK – DOLNÍ NĚMČÍ 3:3 (2:3)

Tak dobrý fotbal jako v prvním poločase už diváci ve Fryštáku dlouho neviděli. Domácí fotbalisté vlítli do utkání doposud dvou mužstev s plným bodovým ziskem parádně. Prvních 25 minut mohl soupeř inkasovat nejméně pět branek, ale tlak Fryštáku přečkal jen s dvougólovým mankem v 11. minutě zásluhou Křenka a Valáška. A to ještě Šumšal ve 13. minutě neproměnil samostatný únik a domácí měli i další šance. Po rychlém brejku v 25. minutě však snížil T. Kadlček – 2:1. Gól hosty probudil a netrvalo to dlouho, aby skóre zápasu vyrovnali. Po centru z přímého kopu vyrovnal po půlhodině hry L. Kadlček. Fryšták mohl znovu brzy vést, ale ani druhý samostatný únik na vynikajícího brankáře hostů Hájka neproměnil T. Chudý. Ve 35. minutě znovu úřadovalo otřepané nedáš – dostaneš, když Stojaspal poslal přesný centr na vzdálenější tyč a Zimčík dokonal obrat hostů – 2:3. Otevřený fotbal v prvním poločase musel fanoušky obou stran nadchnout. Druhý poločas se odehrál opatrněji. Fryšták dřel a v 64. minutě se dočkal vyrovnání T. Chudým. Hosté mohli rychle odpovědět, ale proti tvrdé střele T. Kadlčka vytasil dobrý zákrok brankář Fryštáku Balažík. V 70. minutě došlo na hřišti ke zbytečnému jiskření, které odnesla obě mužstva po vzájemném pošťuchování jedním vyloučeným hráčem. Závěrečné minuty už změnu skóre nepřinesly. Branky: Křenek T., Chudý, T. Valášek – Kadlček T. a L., Zimčík. Rozhodčí: Mikulášek – Minarčík, Zpěvák, 180 diváků. Fryšták: Balažík – Kolář, Rudolf, Hubáček, Holub, Valášek, Bednařík, Krhůtek, T. Chudý (77. Křenek. P), Šumšal,T. Křenek. Dolní Němčí: Hájek – Grabec, Šmehlík, Kadlček. L, Kadlček. T, Zimčík, Pochylý, Stojaspal. K, Stojaspal. T (89. Škařupa), Krchnáček, Světinský (82. Tinka).

ÚJEZDEC – MLADCOVÁ 2:3 (2:2)

Od počátku se hrál zajímavý a pohledný fotbal. Akce se rychle střídaly na obou stranách. Jako první udeřili hosté. Domácí zaváhali v obraně a museli situaci řešit až faulem ve vápně. Penaltu proměnil hostující Jaroš. Domácí se pak tlačili za vyrovnáním, čehož dobře kombinačně hrající Mladcová využila k nebezpečnému brejku, který využil znovu Jaroš. Trenér domácích pak sáhl ke střídání a to domácí nakoplo k závěrečnému poločasovému tlaku. Nejdříve snížil Gregor a minutu před koncem nádhernou ranou vyrovnal Slinták. Ve druhém poločase se ale domácím nepodařilo hosty dorazit. Své šance nedokázali využít, i když jim k tomu často mnoho nescházelo. Když už se zdálo, že zápas skončí remízou, prosadili se opět hosté. A to po dobře zahrané standardce, kdy dokončil hattrick Jaroš. Závěrečný nápor domácích už vyrovnání nepřinesl. Branky: Gregor, Slinták – Jaroš 3. Rozhodčí: Houdek – Vlašic, Vacula. Újezdec: Fojtík – Šmíd ml., Popelka, Vystrčil, Kobzinek – Bachůrek, Uher, Slinták, Coufalík – Gregor, Pilka. Střídali: Šmíd st. Mladcová: Černý Mich. – Lukovský, Dlabač, Stružka, Krahula M., Julina, Krahula E., Petlach, Jaroš, Vaněk, Káňa. Na střídání: Chludil, Murka, Bečica.

Více než za góly zaplatí za zpoždění

Nedachlebice – Po necelém půlroce Tomáš Zoubek opět okusil, jaké je to vstřelit hattrick. Zatímco na jaře pomohl k bodům proti Slovácku C, tentokrát se třemi góly podepsal na výhře Nedachlebic v Ořechově (3:1).

„Nebyl to můj první hattrick, několik jsem jich již dal, ale spočítané to nemám," konstatoval 30letý ofenzivní střední záložník, který o víkendu pálil na přelomu poločasů. „Jsem rád, že jsem stejně jako v Kněžpoli svými trefami pomohl k výhře."

Jaký příspěvek do týmové pokladny za svůj sobotní střelecký apetit bude muset dát, ještě netuší. „To rozhodně kapitán Křenek, ale více mě asi budou stát pozdní příchody. S tím mám problém," přiznal kriticky. ⋌ (mb)