SKUPINA A:

VIGANTICE – VLACHOVICE 3:0 (2:0)
Zápas na těžkém, ale dobře připraveném terénu byl ve Viganticích jen otázkou skóre. „Hosté přijeli jako soupeř, který je odkázán od první minuty k porážce. Zápas byl jen otázkou toho, kolik dáme branek. Mohli jsme jich dát i více než tři, ale samozřejmě i za ty jsem rádi. Vlachovice až na dva tři výpady nebyly nebezpečné. Výhrou jsme potvrdili dobrý závěr podzimu,“ řekl předseda Vigantic Pavel Šturala.
Branky: 17. Bělunek, 19. Juřica, 57. Bolcek. Rozhodčí: Zubek – Nuc, Pavlica, 80 diváků.

NEVŠOVÁ – KATEŘINICE 2:4 (0:2)
Vynikajícího výsledku dosáhli fotbalisté Kateřinic na horké půdě prvního celku tabulky. Hostům pro zranění a nemoc scházela čtveřice Kotrla, Peredarjuk, Cahlík a Hrabica. Kateřinice nastoupily na silného soupeře bez respektu a v prvním poločase byla jasně lepším celkem. V 11. minutě se ve skrumáži po rohu orientoval nejlépe Doležel a hosté šli do vedení. V 15. minutě se uvolnil Fojtů a nechytatelnou placírkou k tyči dal druhou branku. Velký tlak mohl korunovat Drda, ale v další šanci pálil jen do brankáře. Poločas uzavřelo nastřelené břevno domácí branky.
Domácí jsou pověstní dobrými druhými poločasy a hned to potvrzovali. Měli tlak, ale hostující obrana pracovala perfektně. V 55. minutě rozjel akci Fojtů, našel Mačka, který nabil na třetí branku Drdovi. Domácí se pak konečně dočkali a za stavu 1:3 předvedl zákrok sezony hostující brankář Obr, který bravurně vychytal lob domácího kanonýra Tomšů. V 85. Minutě byl sražen v pokutovém území Bětík a Doležel penaltu proměnil. Domácí již jen korigoval v nastavení na konečných 2:4.
Branky: 62. Fuksa, 91. Tomšů – 11. a 85. Doležel, 15. Fojtů, 55. Drda. Rozhodčí: Bartoň - Jílková, Vlčnovský, 100 diváků.

ZUBŘÍ – BRUMOV B 2:3 P. K. (0:0)
V Zubří se hrál pro oko diváka vynikající zápas. Domácí v něm cítili ze začátku šanci na zisk více bodů, než si nakonec odvezli. „Do páté minuty jsme měli dvě velké šance a nastřelili jsme tyč. Myslel jsem si, že mladého soupeře, který přijel jen s jedním náhradníkem, zdoláme. Soupeř postupně hru vyrovnal. Měl šance, nastřelil tyčku. Hodně se mi líbil střelec jejich dvou branek Vaculín, šikovný hráč, který při první brance dal jesličky mně i brankáři. My jsme to nezabalili a nakonec jsme to urvali na remízu. Měli jsme i závěrečný tlak, ale šanci na rozhodnutí jsme si nevypracovali,“ řekl hrající trenér Zubří Robert Jurajda.
Branky: 72. Vokáč, 76. Pavlíček – 47. a 55. Vaculín. Rozhodčí: Mikulášek - Michalec, Vobořil, 50 diváků.

V. MEZIŘÍČÍ B – KELČ 4:3 (2:2)
Vynikající a na branky bohaté derby měli hlavního hrdinu v domácím kanonýrovi Martinu Výmolovi, který rozhodl zápas hattrickem. „Zápas byl hodně o soubojích. Do 35. minuty jsme hráli výborně a zaslouženě jsme vedli o branku. Pak přišel výpadek koncentrace a soupeř vytěžil z minima maximum. Po přestávce si myslím, že jsme byli malinko lepší a hlavně jsme měli Martina Výmolu, který byl dnes opravdu rozdílovým hráčem. O tu branku jsme si zasloužili vyhrát. Hosté byli fotbaloví, hodně mě zaujaly výkony mladách hráčů Mikulenky a Reisskupa,“ řekl asistent trenéra domácích René Fröhlich. „My jsme dnes doplatili na to, že nejsme na umělý povrch zvyklí jako domácí. Chtěli jsme hrát fotbal a za nevýhodného stavu 2:0 jsme se vrátili zpět do zápasu a vyrovnali jsme také hru. Ve druhém poločase to byl vyrovnaný boj, i když domácí asi o tu branku byli lepší. Kdyby jim ale dnes nehrál Martin Výmola, tak jsme neprohráli. Cením si bojovného výkonu celého týmu,“ řekl trenér Kelče Daniel Šulák.
Branky: 7., 16. a 75. Výmola, 66. Horáček – 21. Matějka, 42. Kulich, 90. Hlavica. Rozhodčí: Filgas - Dokoupil, Kozubík, 100 diváků.

Vidče – Slušovice odloženo na 18. 11. 2017.
V. Příkazy – Podlesí odloženo pro nezpůsobilý terén na 18. 11. 2017.
Valašské Klobouky – Nedašov odloženo pro nezpůsobilý terén.

NEDACHLEBICE - BUCHLOVICE 2:1 (2:0)
„Na těžkém terénu za nepříznivých klimatických podmínek jsme vedli 2:0 a měli spoustu šancí navýšit, ale bohužel jsme zakončení řešili zbrkle. Což se nám v závěru mohlo vymstít. Naštěstí konec utkání jsme si už pohlídali. Klukům musím poděkovat za bojovnost. Mrzí jen zranění Vlčka, snad bude v pořádku,“ řekl kouč Nedachlebic Petr Polášek.
Branky: 9. Bartoš, 42. Faldyna - 84. Křiva. Rozhodčí: Zapletal - Ševčík, Novák, 65 diváků. Nedachlebice: Man – Faldyna (80. Nožička), Brzica, Urban, Bartoš, Šuranský, Vlček (45. Kadlčák), Hána (88. Boček), Ryška, Pisklák, Polášek. Buchlovice: Pavela – Hostinek, Hostinek, Procházka (46. Mikula), Křiva, Tomešek, Dufka, Belant, Kořínek, Hančík, Ondica.

V. OTROKOVICE B - NIVNICE 1:2 P. (1:0)
Ve 20. minutě jediný zkušený domácí hráč Foltýn poslal do křídla balon Křivánkovi a ten ho servíroval jako michelinský kuchař. Chutné sousto zbylo na Dvořáčka, ale klidně to mohlo být i na žáčka. Tak snadná to byla pozice - 1:0. Po bezbarvém prvním poločasu nastoupilo do druhé poloviny jiné mužstvo Nivnice. Po výhodě poskytnuté po faulu na Kryla centroval před domácí branku Stojaspal a vypadnuvší míč z rukou brankáře dorážel Ryšávka - 1:1. To vše se událo v 60. minutě. Přesně šest minut mohl trvat vyrovnaný stav, ale délku tohoto stavu natáhl Hladiš, jenž vychytal domácího Bahounka uvnitř velkého vápna. V závěrečném penaltovém rozstřelu byli lepší hosté.
Branky: 20. Dvořáček - 60. Ryšávka. Rozhodčí: Novák - Zapletal, Veselý, 55 diváků. Viktoria: Surovec - Gojš, Zach, Bína, Křivánek, Dvořáček, Foltýn, P. Červenka (69. Paták), Bahounek, Lendler, J. Červenka. Nivnice: Hladiš - Máčalík, Ligas, Michalec, Stojaspal, Kryl, Velecký, Kostelník, Holboj, Ryšávka (79. Chovanec), Josefík.

FRYŠTÁK - ŽALKOVICE 1:3 (1:0)
Poslední podzimní utkání odehrál Fryšták proti Žalkovicím na velmi těžkém podmáčeném terénu na hranici regulérnosti. Zápas začal obrovskou šancí Žalkovic, ale hráč soupeře jí neuvěřitelně pohrdl. Žalkovice pokračovaly v náporu, ale další jejich střelecké možnosti přitahoval jako magnet domácí brankář Mikel. Za neproměnění šancí byli hosté potrestáni. Ve 14 minutě se na pravé straně uvolnil Okonkwo ,odcentroval na střed velkého vápna, kde si míč zpracoval Petráš, který mohl střílet, míč ovšem nabídl vlevo spoluhráči Křenkovi a Fryšták vedl 1:0. Druhý poločas dlouho nepřinášel změnu. Žalkovice měly více míč na svých kopačkách, ovšem Fryšták bránil těsné vedení. V poslední čtvrthodině však přišel neuvěřitelný zkrat domácích. V 76 minutě předvedli hosté akci na levé straně a bylo z toho vyrovnání Horáka na 1:1. V 77. minutě dostal kolmici mezi stopery opět Horák a poslal Žalkovice do vedení 1:2. V 79 minutě byl obrat dokonán, obrana Fryštáku naprosto propadla a po nedůrazu na malém vápně je potrestal Knap 1:3. Hostům stačily k obratu tři minuty a hráči Fryštáku byli šokováni.
Branky: 15. Křenek - 75., 77. Horák, 79. Knap. Rozhodčí: Doležal - Kubíček, Štefanko, 105 diváků. Fryšták: Mikel - Bednařík, Skalička, Hubáček, Valášek, Hrnčiřík (79. Bartoň), Petráš, Křenek, Machálek (46. Kolář), Okonkwo, (64. Lahola), Chudý.
Žalkovice: Svoboda - Knap (84. Horák), Beneš, Pospíšil, (57. Bartušek), Horák (88. Strnad), Horák, (87. Jankola), Netopil, Čevela, Janečka (Němec), Zavadil, Urubek.

SKAŠTICE - NAPAJEDLA 1:0 (0:0)
Již 9. minutě se po Havránkově akci šikovně kolem obránce obtočil Foral a střelou zblízka trefil tyč. Nečekaně nevýrazní Hanáci se poprvé do zakončení dostali až za dalších deset minut. Prokřehlou hrstku nejotrlejších fotbalových fandů tak rozparádila až pohledná triáda v blízkosti bufetu, při níž se pořádně zapotila i hostující obrana s P. Chvojkou v bráně. Fatra se však z krátkého sevření dokázala rychle vymanit a naopak si ve 37. minutě vytvořila gólovou příležitost, při níž byl ale unikající Foral stažen k zemi, ovšem bez povšimnutí sudího. O osudu zápasu nakonec rozhodla úvodní čtvrthodina druhé půle, do něhož sice Napajedelští opět vstoupili sympaticky s otevřeným hledím, ale pykali za svoji nepozornost a laxnost. Ve 48. minutě si pro téměř už ztracený balon k rohovému praporku doběhl jen chvíli R. Bůžkem nestřežený Z. Konečník a rozhozená obranná formace Fatry přehlédla uvnitř velkého vápna chytře postaveného A. Sovu, pro něhož už bylo snadné Konečníkovu zpětnou přihrávku umístit do odkrytého prostoru – 1:0! Hosté zareagovali okamžitě a už po třech minutách měl na placírce tutovku střídající T. Hejda. Ve zbylé půlhodině se už na hřišti nic extra nedělo, pomineme-li nepříjemně střílený Konečníkův centr mířící pod břevno v 79. minutě a slalom šikovného L. Bubly chvíli na to.
Branky: 49. Sova. Rozhodčí: Ruman – Zicháček, Odstrčil, 100 diváků. Skaštice: Vymětal L. – Bubla L., Janalík, Motal, Batík, Sova, Frýdl, Glozyga, Menšík (60. Petrúsek), Ančinec (78. Vymětal R.), Konečník. Napajedla: Chvojka - Drga, Holomek, Plachý, Bůžek, (77. Haša) Laciga, Kozubík, Havránek, Foral, Vondráček (46. Hejda), Koutník.

OŘECHOV - BOJKOVICE 3:2 (2:1)
Domácí svou převahu korunovali dvěma rychlými brankami během půlhodiny hry. Bojkovičtí ale duel nezabalili a zpět do hry je poslala trefa Gaga. Hned po změně stran však kanonýr domácích Jiří Kowalík rychle vazl vítr z plachet hostům – 3:1. Po hodině hry však opět Gago opět vstřelil kontaktní branku, ale i přes nezměrnou snahu se Bojkovicím vyrovnat nepodařilo.
Branky: 23. Hlúpik, 28. Borusík, 48. Kowalík - 35., 65. Gago. Rozhodčí: Pospíšil - Veselý, Krpal, 57 diváků. Ořechov: Kuchař – Kowalík (68. Březina), Hlúpik, Sklenka, Trlida (82. Zukič ), Malůš, Borusík, Flašar, Váňa, Kolařík, Rezek. Bojkovice: Urbánek – Miča, Vacula, Dolina, Hanke, Jančařík, Slavíček, Varga, Gago, Hladík, Naňák, Křižka (72. Kalina).

DOLNÍ NĚMČÍ - JAROSLAVICE 4:1 (2:1)
Jaroslavice dokázaly držet s domácími krok většinu utkání. Do vedení šli Dolnoněmčané již po šesti minutách hry, ovšem o rychlé vyrovnání se postaral Vrba. Domácí svou převahu přetavili zpět ve vedení o necelých deset minut později, kdy se prosadil Poruban. Stejnému hráči se podařilo definitivně zlomit odpor soupeře dvacet minut před koncem, aby se chvíli na to o čtvrtý gól domácích postaral Krchňáček.
Branky: 6. Stojaspal, 23., 71. Poruban, 75. Krchňáček - 16. Vrba. Rozhodčí: Smirnov - Zpěvák, Fury, 100 diváků. Dolní Němčí: Hájek (46. Bobčík) – Šmehlík, Tinka, Ježek (66. Krchňáček), Stojaspal (81. Cmol), Tinka (79. Machalík), Mikulec, Bída, Poruban (77. Daněk), Krchňáček. Jaroslavice: Žbel – Valenta, Podéšť, Polách, Červenka, Macalík, Vrba, Polách, (59. Horňák), Paníček, (76. Dobosh), Gazda, Vávra.