SKUPINA A

HORNÍ LIDEČ – JUŘINKA 1:4 (1:2)

Juřinka po zásluze vyhrála v Horní Lidči, ovládla hlavně druhý poločas. „My jsme sice měli ve 3. minutě zápasu první šanci, kterou Jakub Fojtík neproměnil, ale pak jsme tahali za kratší konec. V prvním poločase jsme se ještě drželi, jenže po vyrovnání jsme hned inkasovali. Po přestávce nás Juřinka přehrála a zaslouženě zvítězila. My jsme se tlačili do šance, kterou jsme neproměnili a soupeř na druhé straně ukazoval kvalitu naopak přesným zakončením,“ řekl k utkání předseda Horní Lidče Bronislav Gajdošík.

Branky: 25. Fojtík – 18. a 82. Škařupa, 26. Fojtášek, 76. Vavřík.

JAROSLAVICE – VIDČE 2:3 na pen. (1:2)

Fotbalisté Vidče nadále vyhrávají, i když tentokrát jen za dva body. „Do vedení jsme šli první brankou za muže v podání hlavičky dorostence Jakuba Kubjáta, pak zakončil krásnou akci na tři doteky mezi Lukášem Valou a Petrem Mičkalem pěknou střelou z hranice pokutového území Ondřej Vašut. Pak jsme se zbytečně stáhli. Soupeř měl kvalitní standardní situace a trestal nás do poločasu. Mrzí mne v tom druhém, že jsme nastřelili tyč a břevno, nedohráli některé útoky Michalem Kramolišem a nebrali tak tři body. Po rohu přišlo vyrovnání, ale my jsme nakonec brali dva body po penaltách, jejichž nejsem příznivcem. Podržel nás při nich Marek Vala v brance. I dva body z venku se počítají,“ řekl k utkání trenér Vidče Petr Urban.

Branky: 40. a 76. Lebánek – 13. Kubját, 17. Vašut.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ B – NEDAŠOV 0:2 (0:0)

Domácím zápas nevyšel a Nedašovu na tři body stačily dvě potrestané chyby domácí defenzívy. „Sehráli jsme smolný zápas. Nic se nám nedařilo. Snaha se našim hráčům nedá upřít, ale nedostali jsme se do souvislejšího tlaku a v koncovce jsme selhali. To soupeř potrestal z brejků dvě naše chyby a vyhrál,“ řekl k utkání trenér domácích Vladimír Kostka.

Branky: 65. Šuráň, 75. Šenkeřík.

ZUBŘÍ – VAL. PŘÍKAZY 1:4 (1:2)

Zubří doma zápas se zachraňujícími se Příkazy nezvládlo. Nic domácím nepomohl ani fakt, že hráli 74 minut proti deseti a hostům po vyloučení brankáře chytal hráč z pole Michal Ptáček. Své netradiční role se zhostil na výbornou. „Od první minuty bylo vidět, jak jsme na zápas nepřipraveni. Nepřistupovali jsme k hráčům a dostali jsme brzkou branku. I když Radim Vokáč, kterého snad jediného mohu z našeho týmu pochválit za zařízení červené karty pro hostujícího brankáře a penalty, nás dostal do hry, my jsme toho nevyužili. Ve druhém poločase to oslabený soupeř hrál zkušeně. Měl brejky, držel míč. Třetí branka Nikoléna hlavou nás zlomila. Hosté vyhráli zaslouženě,“ řekl k utkání hrající manažer Zubří Robert Jurajda.

„My jsme měli vést do 15. minuty o čtyři branky a zápas by byl klidnější. Hráli jsme zodpovědně a Zubří jsme k ničemu nepustili. Ve druhém poločase nám na jedničku vycházely brejky. Za vyloučeného Michala Valčíka šel do branky Michal Ptáček a odchytal to velmi dobře,“ dodal trenér Valašských Příkaz Josef Miklas.

Branky: 25. Jurajda – 3. Juřica, 35. vlastní, 60. a 81. Nikolén.

PODLESÍ – VLACHOVICE 1:3 (0:1)

Podlesí doma nezachytilo smrtící brejky Vlachovic a po zásluze padlo. „My jsme si dnes hráli na fotbalisty, ale před vápnem jsme nebyli schopni vymyslet finální přihrávku. Vlachovice byl soupeř, který měl úžasně sehrané brejkové situace, a z těch nás položili na lopatky. Nevytvářeli jsme si šance a jejich kontry byly smrtící. Prohrou jsme spadli z hrušky dolů na zem a snad nás to nakopne v pozitivním slova smyslu,“ řekl k zápasu trenér Podlesí Karel Baroš.

Branky: 86. Bělocký – 12. a 57. Obadal, 65. Hovězák.

BRUMOV B - SLUŠOVICE 0:3 (0:1)

Slušovice potvrdily dobrou jarní formu i na Valašsku. Do vedení se dostali po necelé půlhodině hry, kdy se prosadil Zedníček. Definitivní rozhodnutí přišlo chvíli po přestávce, kdy se hosté v rozmezí necelých deseti minut prosadili hned dvakrát a ve zbytku času již výhru kontrolovaly.
Branky: 27. Zedníček, 52. Dobeš, 61. Lošťák. Brumov: Smolík – Doležal, Dorňák, Polách, Janáč, Macháč, Pecha, Fojtík, Bartozel, Bůbela, Ritter. Střídali: Vlček, Vaculín, Kubiš. Slušovice: Kučera – Janků, Lošťák I., Zbranek, Čuřík, Dobeš, Zedníček, Poslušný, Kučerňák, Lošťák L. Střídali: Čunek, Bořuta, Kvasnica, Povolný, Klečka, Burša.

SEHRADICE - VAL. KLOBOUKY 0:3 (0:3)

I když se potkaly dva týmy z opačných pólů tabulky, tak to v mnoha ohledech nebylo na hřišti nijak znát. Domácí hráli s Valašskými Kloboukami nebojácně. Ovšem rozdíl mezi oběma týmy byl v řešení a proměňování vytvořených brankových příležitostí. I když bylo po půlce prakticky rozhodnuto, tak se domácí přesto nevzdali a tlačili se před branku Klobouk, ale ani jednu situaci nedokázali přetavit v korigující branku. I hosté si ještě vytvořili dvě šance, ale domácí brankář je zlikvidoval.

Branky:18. Dubčák, 40. Mana, 43. Sáblík. Sehradice: Minařík - Gregor, Chovanec, Žebráček, Žáček V. (Maňas), Zavadil, Zerzan (Mikel), Sochora, Vašička, Gerža, Krejčiřík. Val. Klobouky: Důbrava – Šarátek, Šuchma, Trnavský, Mikulčík, Sáblík, Kocourek, Mana, Dubčák, Nedavaška. Střídali: Psota, Sucháček, Macháč, Pechanec, Pavlůsek, Maňas.

1. Val. Klobouky 17 11 1 2 3 36:16 37
2. Podlesí 17 10 1 2 4 35:19 34
3. Juřinka 17 9 1 2 5 37:18 31
4. Slušovice 17 8 2 2 5 43:26 30
5. Zubří 17 8 1 3 5 35:21 29
6. Vlachovice 17 8 2 1 6 37:34 29
7. Vidče 17 8 1 3 5 28:33 29
8. Nedašov 17 7 2 1 7 23:32 26
9. Brumov B 17 6 3 1 7 33:33 25
10. Hor. Lideč 17 7 0 0 10 30:33 21
11. Val. Příkazy 17 6 1 1 9 43:47 21
12. Val. Meziříčí B 17 4 3 1 9 29:38 19
13. Jaroslavice 17 3 3 1 10 18:38 16
14. Sehradice 17 3 0 1 13 15:54 10

SKUPINA B

NIVNICE - NAPAJEDLA 0:4 (0:2)

Ještě nestačilo sednout ani zrnko prachu na nivnický, Hlukem vyprášený kožich a už jej hráči ze skříně vytahovali znovu. Přitom si chtěli na Velikonoce vzít příklad z bodrého chlapíka Ježíše Krista a vstát z mrtvých, ale pravý opak se stal pravdou. A tak si po víkendovém utkání alespoň mohou Nivničtí zanotovat mírně poupravený text jedné rockové kapely „topíme se v sestupové vodě, čekáme na záchranné lodě“. Vyčkávání na gumovou pramičku z Napajedel však bylo marné. V týdnu před zápasem to v nivnickém mužstvu vypadalo nadějně, hráči slibovali vstřelit gól a ti odvážnější dokonce počítali s bodem, přestože ten poslední získali v druhohorách. K zisku měli pomoci i navrátilci do sestavy (P. Lukeš, M. Holboj, Z. Kostelník), ale někteří odpadli až příliš brzy.

Sotva stihli fotbalisté uvést míč do provozu, bylo na tvářích domácích možno pozorovat úzkost. Běžela snad třicátá vteřina děje a po levé straně se prohnal hostující Havránek, jehož polostřelu polocentr vyrazil před sebe brankář P. Mendl, a jediný, kdo na tuto událost reagoval, byl kanonýr Fatry Zimčík, který pohotově dorážel a poslal hosty do vedení 1:0. Ještě nestačil zaschnout inkoust z předchozí poznámky a bylo potřeba zapsat další. Neskutečný zmatek v domácím vápně vyvrcholil střelou Bláhy, kterou ještě V. Velecký vyhlavičkoval z brankové čáry, ale na dorážku stejného hráče do šibenice už nemohl dosáhnout nikdo – 2:0 pro Napajedla.

Takový byl vstup Nivnice do utkání a hned poté se děly věci. Člověk by si myslel, že už zažil za desítky let ve fotbale všechno, ale nebyla by to pravda. V 17. minutě domácí střídali zraněného F. Májka, v 18. P. Lukeše, v 19. M. Holboje a ve 31. minutě šel ze hřiště čtvrtý zraněný S. Josefík. Vraťme se však do 24. minuty. V té se možná mohlo otáčet nebo minimálně zahýbat kormidlem zápasu, ale nestalo se. V. Velecký vypíchl míč mezi Drgou a Koutníkem a upaloval sám na napajedelského gólmana. Po kličce Bartošovi už všichni viděli míč v síti, ale Koutník skluzem míč odvrátil na roh a ještě snad ohnul pravou tyčku, o kterou se zranil, ale po ošetření pokračoval ve hře. Ve 27. minutě utkání měli Nivničtí „výhodu“ už osmého rohového kopu, ale věřte, že se ani k jednomu míči po kopu od praporku nedostali a byli rádi, že zachytili alespoň výpady hostů po nich. Ve 30. minutě střílel hráč hostí Belant, ale gólman s jeho střelou problémy neměl.

Horší už to bylo ve 39. minutě, když domácí nezachytili trojúhelníkovou kombinaci Zimčík, Belant, Bláha a posledně jmenovanému doslova ukradl gól P. Mendl skokem pod nohy. Krátce před útěkem do kabin si přilepil dlouhý pas na prsa V. Velecký, ale i jemu byl v rozhodujícím okamžiku míč zcizen.
Jak začal poločas první, tak začal i druhý. Nejdříve pěkným letem vyrazil zpod břevna míč Belantovi P. Mendl, a pak to přišlo. O třetí branku hostí se však podle domácích zasloužil především hlavní rozhodčí. V 50. minutě vyskočil po vysokém míči nivnický brankář P. Mendl a přes clonícího hráče hostí jej vyboxoval do bezpečí. Sudí však ukázal na penaltový puntík s dovětkem, že gólman srazil atakujícího hráče hostí. Stejné situace se dosud považovaly za faul na brankáře. Ještě než Ouroda proměnil penaltu a upravil na 3:0 pro Fatru, bylo na adresu arbitra směřováno několik poznámek z řad obecenstva.

Pod rouškou nepříznivého stavu se někteří diváci začali šourat na občerstvení a pro některé to byl signál k vytracení se. To bohužel udělali obrazně řečeno i někteří domácí hráči a prapor tak zůstal pouze v rukou osvědčených bojovníků. Jedním z nich byl neúnavný V. Velecký, který po příhře T. Kadlčka byl znovu v solidně vyhlížející pozici. Po zasekávačce však zvolil místo střely nahrávku na F. Hladiše. Trest přispěchal v 58. minutě. Balon přeletěl obránce a Zimčík nezištně vybídl ke skórování Ourodu. Ten byl v tak dobré pozici, že nedat gól snad ani nešlo.

V 70. minutě měli domácí už několikátou standardní situaci, T. Kadlček střílel na branku a míč svištěl přímo do náruče Bartoše. V 79. minutě hry se po dlouhém vhazování prodral k balonu kapitán P. Ligas a jeho ránu zablokoval obránce hostí na další roh. Z toho mířil V. Velecký znovu do klubka těl a o vstřeleném gólu domácí jenom snili. V 85. minutě znovu utekl V. Velecký svým strážcům a během svého náletu byl okopán jako řepa kolchoznicemi, až držen upadl v pokutovém území. Rozhodčí si byl velmi dobře vědom střelecké impotence Nivnických a pokutový kop se rozhodl neodpískat, aby jejich soužení ještě neprohloubil. V 87. minutě vyslal už svůj několikátý projektil na domácí branku Belant, ale ani jemu nebyl přán gól. Utkání, co se šancí týče, končilo v 88. minutě standardní situací Z. Kostelníka. Ten poslal do vápna míč levou nohou a byla z toho nejlépe zahraná standardka domácích. Pak zakončil i T. Kadlček o ždibek vedle a bylo semleto.

Branky: 1. Zimčík, 7. Bláha, 51. (pen.), 58. Ouroda. Rozhodčí: Smirnov - Kotačka, Veselý, 230 diváků. Nivnice: Mendl - Machala, P. Ligas, P. Hladiš, Michalec (84. Kašpárek) - Velecký - Holboj (19. Slezáček), Lukeš (18. Kadlček), Kostelník, Májek (17. F. Hladiš) - Josefík (31. Ryšávka). Napajedla: Bartoš - Koutník (81. Gabrhelík), Drga, Náplava, Škarek - Havránek (78. Holomek), Foral, Belant, Bláha (60. Haša) - Zimčík, Ouroda.

MALENOVICE - KVASICE 0:2 (0:0)

Po hladkém vítězství Kvasic v minulém kole by bylo bláhové očekávat podobný brankostroj i na půdě posledního celku soutěže, a samotný průběh zápasu potvrdil, že i papíroví favorité musí o každý bod náležitě bojovat.

Do vedení mohly jít Kvasice hned ve třetí minutě, ale osamoceného Jirku Večerku vychytal brankář domácích. Hru hosté kontrolovali, vytvořili si i další gólové příležitosti (Karel Lepša, Radek Janoštík), ale ani ve druhém vzájemném utkání se jim nedařilo gólově prosadit. Když už branka padla, rozhodčí ji pro útočný faul neuznal. Domácí zahrozili pouze z rohových kopů, a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Nástup do druhé půle vyšel Kvasickým dokonale. Dlouhé autové vhazování prodloužil Karel Lepša a Radek Janoštík pohodlně dopravil míč do malenovické sítě. Další slibné příležitosti na pojištění vedení zůstaly nevyužity, domácí bojovali a naději na bodový zisk nevzdávali do poslední minuty. Laďa Vymazal v bráně a celá defenzíva však žádné větší drama nepřipustila. V nastaveném čase přesný pas brankáře Kvasic převzal Pavel Vojtášek a od půlící čáry dovedl míč do opuštěné branky Malenovic.

Tříbodový zisk se nerodil lehce, s neproměněnými šancemi se vkrádala na kopačky hostí nervozita a zbytečné ztráty míče, přesto bojovností a zkušeností z těžkých utkání utkání dovedli do zaslouženého vítězného konce a uhájili tak přední umístění v soutěži.

Branky: 47. Janoštík, 92. Vojtášek.

ÚJEZDEC - HLUK 3:4 (2:1)

O velikonoční neděli se hrál v Újezdci vynikající zápas, bohužel se špatným koncem pro domácí. Hosté z Hluku od počátku utkání ukazovali, že nejsou nadarmo na prvním místě. Dobře kombinovali a měli územní převahu. Avšak ve 20. minutě udělali vzadu chybu, kterou Slinták s Coufalíkem proměnili ve vedoucí branku. Domácí to povzbudilo a v 35. minutě předvedli nejkrásnější akci utkání, kterou Indra zvýšil na 2:0. Avšak za dvě minuty se prosadili po nedůrazu domácí obrany i hosté, a tak se do šaten odcházelo za stavu 2:1.

Úvod druhého poločasu vyšel domácím parádně. Po rohovém kopu hosté na zadní tyči zapomněli na Šmída a ten vrátil Újezdci znovu dvoubrankové vedení. Ani to však nestačilo. Hosté se nehodlali s výsledkem smířit, a za svou snahu byli odměněni. V 56. minutě snížil hlavou Martiš. A v 65. vyrovnal Bihári, kterému domácí dali příliš volného času ke střele na zadní tyč. Už se zdálo, že utkání spěje k penaltovému rozstřelu. Ale domácí udělali v 86. minutě ještě jednu chybu v rozehrávce, a unikajícího Biháriho zastavili jen za cenu pokutového kopu, který Dohnal s jistotou proměnil. Domácí se ještě pokusili vyrovnat. V závěru utkání měli několik závarů před hluckou brankou. Přímý kop směřující do brány však vykopl z brankové čáry Machala a Újezdci se i přes maximální úsilí již vyrovnat nepodařilo. Přesto byli po velmi dobrém výkonu odměněni potleskem početného publika.

Branky: 20. Slinták, 35. Indra, 47. Šmíd - 37. Lipoti, 56. Martiš, 65. Bihári, 86. Dohnal (pen.). Újezdec: Pochylý Jiří – Šmíd, Hruboš, Vystrčil, Kobzinek – Indra, Uher, Těthal, Coufalík – Slinták, Vacula. Střídali: Pochylý Jan, Bachůrek. Hluk: Fojtík - Šimčík, Horák Z., Machala A., Lipoti, Bihári (Kryl), Kukla, Dohnal, Machala O., Galuška, Martiš.

ŽALKOVICE - VLČNOV 4:3 na pen. (1:2)

Ani dvoubrankové vedení po hodině hry nestačilo Vlčnovu k vítězství. Domácí bojovným výkonem a především zásluhou hattricku Zdeňka Horáka dokázali zápas dostat až do penaltového rozstřelu, když se o vyrovnávající trefu postarali deset minut před koncem řádné hrací doby. Dramatický rozstřel z „desítky“ rozhodli Žalkovičtí až v náhlé smrti a penaltový rozstřel ovládli po výsledku 6:5.

Branky: 13., 61., 80. Horák - 35. a 39. Hanák, 58. Činčala. Rozhodčí: Němec, 83 diváků. Žalkovice: Juráň - Zavadil J., Netopil, Bartůšek, Horák Z., Horák Petr, Sedlář, Pospíšil, Zavadil D., Janečka, Horák Pavel, Bartušek, Němec, Kuba. Vlčnov: Machala – Uhlíř, Tománek, Gregor, Beránek, Činčala, Kohoutek, Němčický, Martinec, Palička, Hanák, Matějíček, Stojaspal, Hlahůlek.

DOLNÍ NĚMČÍ - OSVĚTIMANY 3:2 (1:1)

Hned první útok Dolního Němčí znamenal jejich velkou příležitost v podobě zahrávání penalty za faul na jejich útočníka. Střela Pavla Krchňáčka se však pouze otřela o horní tyč. Domácí to spíše nakoplo a prvních 10 minut se usadili před brankou Osvětiman. Pak se hosté postupně dostávali do hry a příležitostí. Domácím určitě zatrnulo, když Pavel Šmatelka po nahrávce od Zýbala šel sám na brankáře a vstřelil branku. Tuto však rozhodčí neuznal po odmávání ofsajdu, ve kterém ale tento hráč nebyl, což viděli i domácí fanoušci stojící na úrovni situace. V ofsajdovém postavení byl Otáhal u pomezní čáry a vzdálený minimálně 15 metrů od hry. Do stejného trháku se dostal ve 35. minutě Ondra Zýbal a bezpečně situaci využil ke vstřelení vedoucí branky. Další velkou příležitost měli hosté chvíli před přestávkou po faulu na pronikajícího Matěje Otáhala. Penaltu ale neproměnili, Pavel Šmatelka poslal slabou, neumístěnou střelu brankáři do rukou. Naopak v již nastaveném čase jsme po rohu inkasovali branku domácím Bídou a bylo vyrovnáno. Ještě před touto situací uviděl Zýbal žlutou kartu za kopnutí do míče.

Od začátku druhé půle se hrál vyrovnaný fotbal. Hráči Osvětiman se častěji dostávali před branku, v 55. minutě se po rohu nejlépe zorientoval Luboš Křemeček a poslal hosty do vedení 2:1. Pak přišel pro Osvětimany asi rozhodující okamžik. V 63. minutě byl již asi pátý hrubý faul na Ondru Zýbala, ten již na ostrý zákrok Bídy reagoval a něco si spolu vysvětlovali. Rozhodčí ukázal nejdříve žlutou kartu domácímu hráči a pak k překvapení všech i Zýbalovi a ten musel pod sprchu. Ostrých, nepotrestaných zákroků na Zýbala bylo víc než dost a tak se není čemu divit, že vzrušeněji reagoval na další. Hlas jednoho z domácích diváků už v prvním poločase to jasně dokazuje: „Dejte mu ještě, už kulhá, to je dobré“. Osvětimany se snažily ubránit výsledek i v oslabení, ovšem to se jim nepodařilo. V 78. Minutě se domácímu Cmolovi podařilo po rohu vyrovnat a o dvě minuty později se trefil Tinka. Zahrával trestný kop téměř z 30 metrů, rotující míč prošel mezi hráči, odrazil se od kluzkého trávníku a zatočil přesně do horního rohu branky. Domácí v této době měli více ze hry a těžili z početního oslabení hostí.

Branky: 46. Bída, 80. Tinka P., 78. Cmol - 35. Zýbal, 55. Křemeček L. Dolní Němčí: Hájek – Šmehlík, Kadlček, Tinka P., Krchňáček P., Poruban, Bída, Cmol, Stojaspal T., Stojaspal M., Krchňáček M., Ježek, Krchňáček R., Škařupa, Tinka T. Osvětimany: Brázdil - Šmatelka (82. Brhel), Chaloupka, Fišer, Křemeček L., Švrček, Křemeček R., Otáhal, Válek (87. Juřena), Žandovský (80. Ohnutek), Zýbal.

BOJKOVICE - NEDACHLEBICE 1:2 (1:0)

V první půli bylo domácí mužstvo lepším týmem, bylo aktivní a zaslouženě vedlo 1:0, když pěknou souhru zakončil přesnou střelou ve 40. minutě Hladík. I ve druhém poločase to zpočátku vypadalo, že Slovácká Viktorka přidá druhou branku a dovede zápas k vítězství. Ale opak byl pravdou. Hosté dvěma střelami v 61. a 70. minutě otočili vývoj utkání na svou stranu, a když v 76. minutě neproměnil tradiční exekutor Bojkovic Vacula ani penaltu, překvapení bylo na světě.

Branky: 40. Hladík - 61. Nožička, 70. Brzica. Bojkovice: Gago – Novák, Miča, Kalina, Krahula, Hladík, Varga, Křižka, Hanke, Dolina, Vacula. Nedachlebice: Vyorálek – Skovajsík, Pisklák, Přikryl, Hána, Haša, Kadlčák, Brzica, Urban, Mráz, Nožička.

SKAŠTICE - KORYČANY 0:2 (0:1)

Opět bez gólu a tudíž i bez bodu. Smolařem zápasu byl útočník domácích Martin Ančinec, který měl tři dobré možnosti ke skórování, ovšem ani jednu nevyužil. Hosté toho v útoku moc nepředvedli, ale dali dvě branky, byli efektivní, takže slavili vítězství.

Koryčany přijely do Skaštic s určitým respektem a s hlídacím psem pro domácího útočníka Konečníka. Soustředily se na defenzivu a následné brejky. Bylo tedy na domácích hráčích, aby se snažili tvořit hru a překonat zformovaného soupeře. Skaštickým fotbalistům ale scházela větší přesnost při kombinaci, a tak se hrálo převážně ve středu pole. Za hosty dvakrát zahrozil svou rychlostí levý záložník Hubr, ale gólman Vymětal byl pozorný. První šanci Skaštic měl na kopačce Konečník, který si naběhl za obranu hostů, ale střela mu nesedla podle jeho představ a brankář Vrba pohodlně sebral míč. Domácí zahrávali dost rohových kopů, ale neměli patřičný důraz, a tak se Koryčany v klidu ubránily. A v 36. minutě poprvé skórovaly. Lysko přešel přes dva obránce a přihrávkou před bránu našel Hubra, který doklepl míč do odkryté brány.

Pro další vývoj utkání bylo důležitých úvodních 10 minut druhé půle. Menšík poslal před bránu Koryčan střílený centr, kterým našel na zadní tyči osamoceného Ančince, ale ten místo toho, aby zatloukl míč hlavou do sítě, tak ze dvou metrů přestřelil bránu. A o dvě minuty později bylo se Skašticemi ještě hůře. Lysko potrestal ztrátu domácích ve středu pole, když dokázal využít přízemní centr a dal druhý gól Koryčan. Domácí chtěli utkání zdramatizovat. Stále se snažili překonat obranný blok soupeře. Další tutovku měl opět Ančinec, brankář Vrba vyrazil střelu jen před sebe, ovšem domácí útočník z dorážky trefil zase jen gólmana hostů. Ten tygřím skokem zastavil i střelu Konečníka z přímého kopu a hlavička Ančince zase mířila těsně nad bránu. V závěru Skaštice už hru hodně otevřely a hosté měli dva dobré brejky, které však zneškodnil Vymětal. Stav 0:2 se už do konce zápasu nezměnil.

Branky: 36. Hubr, 52. Lysko. Rozhodčí: Filgas - Rybka, Bršlica, 150 diváků. Skaštice: Vymětal L. – Vymětal R., Batík, Motal, Icela (65. Dunda) – Bubla L., Sova (K), Frýdl R. (78. Uličný), Petrúsek (25. Menšík) – Ančinec (84. Škrabana), Konečník. Trenér: Roman Kolenič. Koryčany: Vrba (K) – Věžník J., Mušálek, Věžník K., Tesař – Hubr, Posolda, Šnajdr, Hanák, Gejdoš – Lysko (89. Ryška (91. Prokeš). Trenér: Miroslav Bednařík.

1. Hluk 17 12 2 1 2 46:14 41
2. Kvasice 17 10 0 5 2 41:18 35
3. Osvětimany 17 10 1 0 6 39:27 32
4. Koryčany 17 9 1 3 4 28:16 32
5. Napajedla 17 8 3 2 4 35:29 32
6. Bojkovice 17 9 1 1 6 32:26 30
7. Nedachlebice 17 7 2 2 6 29:31 27
8. Skaštice 17 7 2 0 8 35:35 25
9. Dol. Němčí 17 7 0 2 8 24:33 23
10. Vlčnov 17 6 1 2 8 21:27 22
11. Žalkovice 17 4 4 0 9 24:32 20
12. Újezdec 17 5 0 0 12 23:40 15
13. Nivnice 17 4 1 1 11 19:36 15
14. Malenovice 17 2 1 0 14 14:46 8

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU