VAL. PŘÍKAZY – JAROSLAVICE 1:0 (0:0)

Domácí měli v prvním poločase v zápase o šest bodů na svých kopačkách pět tutovek, ale nakonec je musel vysvobodit po přestávce až jejich elitní střelec Vlastimil Juřica. „V prvním poločase jsme hráli dobře, ale bohužel jsem pět šancí ani v jednu branku nepřetavili. Hosté měli jeden brejk a to byla taky velká šance. Po přestávce jsme se trápili, ale vysvobodil nás Juřica. Jinak musím kluky pochválit za bojovný výkon a poctivě odmakaný zápas. Jsou to strašně důležité body,“ řekl k utkání trenér Valašských Příkaz Josef Miklas. Branky: 75. Juřica.

JUŘINKA – BRUMOV B 5:1 (2:0)

Juřinka poslední týdny přípravy nehrála zápasy a podle prvního jarního startu to byla dobrá volba. „My jsme nepotřebovali honit tolik přípravných zápasů jako naši konkurenti. Zajeli jsme si před prvním mistrákem do Prahy, kde jsem využil mých kontaktů s prvoligovou Duklou Praha. Kluci si prohlédli Julisku, podívali se do fungování klubu i kabiny, setkali jsme se s majitelem klubu. Tam získali pozitivní vibrace, abychom na jaře hráli jako jeden tým. Sehráli jsme tam přípravný zápas s U 19 Dukly Praha. Vše dobré jsme si přenesli do zápasu s Brumovem. Nerozhoduje výše výhry, protože to klidně mohlo skončit. Brumov jakmile cítil, že polevujeme, ihned toho využíval a měl kvalitu. My jsme však na hřišti vytvořili kruhu kamarádství a přátelství a chválím hráče, jak táhli za jeden provaz. Do toho jsme dávali krásné branky třeba v podání Dana Vavříka nebo Dana Fojtáška. I když jsme se i místy hledali a musel jsem zvýšit hlas, abychom se probrali z letargie, hráči se navzájem podpořili a sehráli výborné utkání,“ zhodnotil zápas trenér Juřinky Pavel Vaigl.

Branky: 12. Lušovjan, 35. Vadel, 52. a 59. Vavřík, 89. Fojtášek – 75. Vaculín.

VAL. KLOBOUKY – VAL. MEZIŘÍČÍ B 3:0 (1:0)

Hosté s velmi mladým kádrem rozhodně nepropadli. „Bohužel jsme prohráli první poločas po správně nařízeném pokutovém kopu. Jinak to by v prvním poločase boj mezi šestnáctkami, na šance jedna ku jedné. Ve druhém poločase jsme byli lepším celkem. Zlepšili jsme pohyb. Dostávali jsme se do zakončení, ale byli jsme málo důrazní nebo jsme neměli štěstí. V závěru jsme dvakrát inkasovali,“ řekl k utkání trenér Valašského Meziříčí B Vladimír Kostka.
Branky: 39. Psota, 85. Sáblík, 87. Pechanec.

PODLESÍ – ZUBŘÍ 1:0 (1:0)

Podlesí zaslouženě porazilo Zubří. „Ano, my jsme dnes byli horším týmem. Směrem dopředu nám to vůbec nešlo. Domácí měli lepší střed hřiště a tři body si zasloužili. My jsme zahrozili pouze nastřelenou boční tyčí Vokáčem a v závěru neměl po hezkém uvolnění Drda čas na pořádné zakončení. Máme problémy s úzkým kádrem. Dnes nám museli pomoci kluci z béčka. Libor Raždík ukončil kariéru, Jiří Raždík a Petr Majer jsou po operacích, v pátek se zranil na tréninku Petr Polách. Budeme muset posílit dvěma hráči ze širšího kádru Vigantic,“ řekl po utkání zklamaný hrající manažer Zubří Robert Jurajda.
Branky: 37. Křižan.

SEHRADICE – H. LIDEČ 2:1 (0:1)

Horní Lideč překvapivě padla na půdě posledního celku tabulky. „Dali jsme první branku a neproměnili další šance. Soupeř vystřelil jednou na branku a vyhrál. Nastartoval ho vlastní brankou Seidl, který hlavičkou malou domů přesně k tyči. Ještě jsme mohli v závěru vyrovnat, ale nastřelili jsme jen tyčku. S takovým soupeřem si nemůžeme dovolit prohrát, ale stalo se,“ řekl po utkání předseda Horní Lidče Bronislav Gajdošík.
Branky: 59. vlastní, 68. Vašička – 23. Martin Petrušek.

NEDAŠOV – VIDČE 0:2 (0:1)

Vidče v zimní přípravě tápalo, ale jaro začalo excelentně. Hosté šli na horké půdě Nedašova do vedení po krásném trestném kopu Pavla Drdy. Pak domácí přidali, nastřelili břevno, ale hostující obrana šlapala na jedničku. Když v 62. minutě dal po dorážce centru druhou branku Vidče Petr Mičkal, hosté se uklidnili a zápas až do konce kontrolovali.

„Chtěl bych klukům vyseknout poklonu. Po nevydařené zimní přípravě se semkli a předvedli dnes perfektní kolektivní výkon,“ dodal spokojeně trenér Vidče Petr Urban.
Branky: 11. Pavel Drda, 62. Petr Mičkal.

VLACHOVICE – SLUŠOVICE 2:0.

Domácí začali aktivněji a během deseti minut se ocitl dvakrát v dobré posici Zbyněk Míča. Skóre se měnilo až po půlhodině hry, kdy se po rohovém kopu trefil hlavou Tomáš Kolouch. Poté o sobě dali vědět i Slušovičtí a ve 36. minutě spálil vyloženou šanci Klečka. Druhý poločas začali znovu lépe domácí a v 56. minutě zvýšili na 2:0, když se po přihrávce Pavla Obadala trefil do prázdné branky Zbyněk Míča. V dalším průběhu zápasu si domácí hráči vytvořili ještě několik dobrých šancí, ale skóre už se neměnilo. I proto, že se závěrečný tlak Slušovic nekonal.

Branky: 30. Kolouch, 55. Zb. Míča. Rozhodčí: P. Švach, 100 diváků. Vlachovice: Bodlák - Hlavica, Olejník, Kolouch, Kováč, Doruška, Nedavaška, Míča, Kořenek, Hověžák, Obadal. Střídali: Šimoník a Fojtík. Slušovice: Varga - Bořuta, Zedníček, Janků, Lošťák Ivo, Zbranek, Čuřík, Dobeš, Klečka, Čunek, Povolný. Střídali – Lošťák Luděk, Večeřa.

MALENOVICE – SKAŠTICE 2:3 (1:2)

Malenovice přivítaly zpět ve svých řadách navrátilce Petra Vichorce a od začátku diktovaly tempo hry. Už v osmé minutě po standartní situaci ze strany přesným balónem našel Radim Střelec ve skrumáži Dominika Tormu, který nedal gólmanovi Vymětalovi šanci - 1:0. Domácí tlak byl narušen krásnou ranou z 25 metrů kanonýra Konečníka, který vymetl pavučiny v bráně - 1:1. Poté se hra opticky vyrovnala, ale gólové šance se dá říct, že měli hlavně domácí. Skaštice před přestávkou vzaly otěže do svých rukou a zatlačily Malenovice hluboko za svou polovinu. Ve 41. minutě po standartní situaci se ve vápně prosadil Ančinec a otočil vývoj zápasu. I po přestávce Skaštice nepouštěly domácí k míči a byly vysoce aktivní ve střelbě. V 55. minutě po druhé žluté kartě musel pod sprchy Vichorec. Navíc po nešikovnosti a zahrání rukou Tormy v pokutovém území byla nařízena penalta, kterou kanonýr Konečník proměnil - 1:3. Naděje svitla domácím pět minut před koncem, kdy za strčení do hráče byl vyloučen brankář Skaštic Vymětal a nařízenou penaltu proměnil Dominik Torma, když překonal Stýblo - 2:3. Skaštice jsou zkušený tým a náskok si už v posledních minutách uhlídaly.

Branky: 8., 85. z pen Torma – 15., 67. z pen Konečník, 41. Ančinec. Rozhodčí: Šubík - Škrobák, Ševčík, ČK: 55. Vichorec – 82. Vymětal L., 150 diváků. Skaštice: Vymětal L. - Vymětal R., Dunda, Batík, Icela (89. Motal T.) – Bubla L. (82. Stýblo), Sova, Uličný (72. Menšík), Petrúsek (76. Škrabana) – Ančinec (61. Frýdl R.), Konečník. Trenér: Roman Kolenič. Malenovice: Juráň – Dorotík (80. Válek), Vichorec, Struška, Střelec (K) – Torma, Bartoň J., Bartoň D., Kostka (21. Lhotský) – Bartek (67. Menša), Rosinec (77. Kletečka). Trenér: Zdeněk Gistr

KORYČANY - BOJKOVICE 1:2 (0:1)

Po úspěšné zimní přípravě přišlo pro domácí fotbalisty nečekané vystřízlivění. Přitom první poločas patřil jasně Koryčanským. Hýřili aktivitou a do 40. minuty si vypracovali minimálně tři tutové šance, které mohly obraz zápasu výrazně změnit. Hráči Bojkovic se do velkých dobrodružstvích nepouštěli. Hráli kombinačně a trpělivě vyčkávali, co soupeř vymyslí. Když své šance postupně zahodili Hubr, Lysko i Gejdoš přišel trest. Až příliš prostoru nechala obrana Vaculovi a přesnou přízemní střelou k levé tyči otevřel skóre. Zaskočeným domácím hráčům nezbývalo než vše nasměrovat na vyrovnání. To se povedlo až v 52. minutě - po závaru se nejlépe zorientoval Koval 1:1. Nyní se oba týmy snažili strhnout vývoj zápasu na svou stranu. Úspěšnější v tomto snažení byly hosté. V 65. minutě zahrávali rohový kop a v následnée skrumáži před Vrbovou brankou se nejlépe orientoval Novák - 1:2. Závěr zápasu patřil domácím. Přesto Bojkovice taktickou hrou dokázaly své vedení ubránit.

Branky: 52. Koval - 40. Vacula, 65. Novák. Bojkovice: Urbánek - Novák, Zýka, Miča, Krahula, Hladík, Varga, Křižka, Hanke, Dolina, Vacula. Střídali: Slavíček, Gago, Gorčík.

KVASICE - NAPAJEDLA 1:2 p. (1:1)

Kvasice se musely obejít bez Musila, Janoštíka a Ševely. „Prvních dvacet minut jsme měli hru pod kontrolou a mohli zápas i gólově rozhodnout. Zvláště po proměněném pokutovém kopu Lepšou jsme další tři vyložené šance promarnili a hosté se začali osmělovat, aby těsně před přestávkou z nenápadné akce vyrovnali,“ hodnotil utkání trenér domácích Zdeněk Ševela

Druhá půle se vyznačovala soustavným tlakem domácích, ale nepřesností na kopačkách i vlivem nerovného terénu bylo hodně a hrálo se téměř bez šancí. Hosté se zmohli jen na tři nebezpečné centry a jednu slabou střelu. S přibývajícími minutami se příkladně bojovalo o každý míč a metr hřiště. Kvasice se k přímému ohrožení branky také nedostávaly a tak rozhodly až penalty.

„Ty nejsou naší doménou a tak i po čtvrté připadl bonusový bod soupeři. Nevycházel nám ale rychlejší a přesnější přechod do útoku, odvaha vystřelit na bránu a když už jsme si šance vytvořili, selhali jsme v zakončení,“ dodal kouč Kvasic.

Branky: 12. Lepša (pen.) - 45. Bejtkovský. Kvasice: Vymazal - Foltýn, Šilinger, Brázdil, Močička - Zapletalík, Večerka (87. Hrabal), Stojaník, Hora (70. Vojtášek) - Lepša, Zapletal (81. Pospíšil). Připraveni: Černocký, Pospíšil, Vojtášek, Lučan, Hrabal. Napajedla: L. Koutník - P. Koutník, Drga, Gabrhelík, Škarek, Havránek, Bejtkovský, Náplava, Foral, Zimčík, Ouroda. Střídali: Škrabal, Belant Lukáš

HLUK - NEDACHLEBICE 2:1 na pen. (1:0)

Výsledek odpovídá průběhu hry. Do vedení šli domácí v 9. minutě, o vyrovnání se chvíli po změně stran postaral Faldyna. Jinak hra byla podle hluckých funkcionářů nezajímavá, plná osobních soubojů. Domácí mužstvo prý nepředvedlo to, na co má.

Branky: 9. Bihári - 54. Faldyna. Hluk: Fojtík - Horák, Lipoti, Machala A., Galuška, Martiš (Kryl), Machala O., Dohnal, Kukla, Bihári, Zalubil. Nedachlebice: Vyorálek - Ryška, Skovajsík, Urban, Hána, Haša, Přikryl, Kafka, Faldyna, Hájek, Váňa. Střídal: Nožička.

OSVĚTIMANY - NIVNICE 1:0 (0:0)

Hostům až příliš chybě Velecký, jemuž po 59 zápasech v řadě vystavila stopku autonehoda. Vyrovnaný duel rozhodla situace po hodině hry - přímý kop Zýbala ze 17 metrů lehce tečoval obráncem Nivnice k tyči - 1:0. Následně se pro hosty splašil čas, který se do té doby sotva vlekl. Přestože si vytvořili několik šancí, na vyrovnání nedosáhli. A tak pro hosty platí, že v Osvětimanech bodovali naposledy v období, kdy se voda do světnic ještě nosila ze studny…

Branka: 63. Zýbal. Rozhodčí: Konečný, 112 diváků. Osvětimany: Zálešák - Fišer, R. Křemeček, L. Křemeček, Švrček - Dufka, Šmatelka, Ohnutek, Válek - Zýbal (86. Chaloupka), Otáhal. Nivnice: Mendl - Machala, Hladiš, P. Ligas, Michalec - Holboj (78. Slezáček), Lukeš, Kostelník, Josefík - Májek (86.Ryšávka), Kadlček.

ŽALKOVICE - DOLNÍ NĚMČÍ 0:2 (0:1)

V duelu týmů bojujících o záchranu prokázali lepší afektivitu a klid v koncovce hosté. Do vedení šli těsně před přestávkou a trefě Bídy. Žalkovičtí po změně stran přeřadili na druhý rychlostní stupeň, ale ze svých šancí se jim vyrovnat nepodařilo. Naopak čtvrt hodiny před koncem vzal domácím vítr z plachet Poruban a výhru v závěru kontrolovali.

Branky: 41. Bída, 75. Poruban. Žalkovice: Juráň - Horák, Janečka, Netopil, Bartůšek, Horák, Němec, Sedlář, Pospíšil, Zavadil, Janečka. Střídali: F. Horák, Strnad, P. Horá, Bartušek. Dolní Němčí: Hájek - Šmehlík, Kadlček, Tinka, P. Krchňáček, Bída, Stojaspal, Cmol, Stojaspal, M. Krchňáček, Poruban. Střídali: Ježek, R. Krchňáček, Tinka.

VLČNOV - ÚJEZDEC 2:0 (2:0)

Domácí o svém úspěchu rozhodli již v první půli, kdy svůj tlak přetavili ve vedení po trefách Činčaly z penalty a Gegora. Hosté se sice po změně stran snažili o zteč a kontaktní branku, ale srdnatě bojující domácí již žádné drama nepřipustili.

Branky: 17. Činčala (pen.), 35. Gregor. Vlčnov: Chvojka - Tománek, Gregor, Beránek, Činčala, Kohoutek, Němčický, Martinec, Palička, Hanák, Hlahůlek. Střídali: Uhlíř, M. Stojaspal, Pešl. Újezdec: Pochylý - Coufalík, Mařica, Kobzinek, Vystrčil, Uher, Pochylý, Vacula, Šmíd, Indra, Slinták. Střídali: Kelíšek, F. Lekeš, J. Lekeš.

1. Hluk 14 10 2 1 1 37:10 35
2. Osvětimany 14 9 1 0 4 34:22 29
3. Kvasice 14 8 0 2 4 31:15 28
4. Koryčany 13 7 1 3 2 24:13 26
5. Napajedla 14 6 3 2 3 27:25 26
6. Bojkovice 13 7 1 1 4 27:20 24
7. Skaštice 14 6 2 0 6 31:31 22
8. Nedachlebice 14 5 2 2 5 23:23 21