Hosté z Olomouce jako jediní v soutěži venku letos neprohráli a od prvních minut bylo znát, že si do Hulína přijeli pro tři body. Snažili se o aktivní hru a tlačili se před branku domácích. Obraně Spartaku, kterou skvěle dirigoval Paciorek se však dařilo bez větších problému odolávat.

„Naše hra byla postavená na defenzivě, abychom brzy neinkasovali. Přitom Paciorek má tréninkové manko. O jeho nasazení jsem se rozhodl den před zápasem. Vydržel celý zápas a odehrál kvalitní duel," podotkl trenér Hulína Josef Pospíšil.

Po půlhodině hry se do první vyložené šance dostali domácí. Mršťák však místo střely volil přihrávku, která nenašla adresáta.

Po přestávce Hulín v úvodu hru srovnal a dostal se dokonce do vedení. V 63. minutě zvládl svou oblíbenou disciplínu – trestné kopy, Michal Dvořáček a nedal Šromovi šanci.

Vedení udržel Hulín jenom šest minut. Po pravé straně se prodral do pokutového území Korčian a přesnou střelou k tyči vyrovnal.

„Odpověď hostů přišla v době kdy nám chyběl ošetřovaný Ruman. Bohužel to bylo znát. Škoda, že jsme nehráli kompletní. Třeba bychom vyrovnávací gól, tak brzy nedostali," posteskl si Josef Pospíšil.

Favorizovaní hosté se v závěru snažili vstřelit vítězný gól, ale jejich nervozita a výborná hra Spartaku v defenzivě už změnu skore nepřinesly.

„Musím přiznat, že hosté byli lepší. Měli tlak, ale hraje se na góly. Jsem samozřejmě spokojený s našim výkonem," přiznal kouč Hulína.

Největší vzruch přišel až v 93. minutě, když pád Lacigy v pokutovém území neposoudil rozhodčí Krasula jako faul, ale filmování a domácího kapitána po druhé žluté kartě vyloučil. Tento moment si velmi emotivně s rozhodčím vysvětloval po zápase domácí trenér.

„Rozhodí byl blíž. Já nedokážu říct, jestli to měla být penalta, ale vadilo mně, že dostal Laciga druhou žlutou kartu za údajné simulování. Zase nám bude někdo příště chybět," řekl zklamaný Pospíšil.

SPARTAK HULÍN – HFK OLOMOUC 1:1 (0:0)

Branky: 63. Dvořáček – 69. Korčian. ŽK: Laciga – Čtvrtníček. ČK: 93. Laciga. Rozhodčí: Krasula – Vojkovský, Plesar. Diváci: 175.

Hulín: Dubec – Barcuch, Paciorek, Ruman (77. Číhal), Pacl – Pospíšil (72. Otruba), Kadlec, Laciga, Dvořáček – Ševela (81. Němec), Mršťák. Trenér: J. Pospíšil.