„Premiérovým soupeřem bude účastník krajského přeboru Spytihněv. Přípravu budeme směřovat k tomu, abychom v zimní přípravě zdokonalili některé herní činnosti. Cíl je jasný. Musíme co nejdříve získat co nejvíc bodů k záchraně,“ zdůraznil Pospíšil, který už jedná o příchodu některých hráčů do Hulína, kteří by měli kádr rozšířit, ale také zkvalitnit.

„Zatím se mi nedonesla žádná zpráva, že by chtěl někdo z Hulína odejít. Do konce roku budu tvořit kádr na jaro a s každým hráčem budu mít pohovor,“ dodal hulínský kouč.

Příprava začne v Hulíně 10. ledna. Koncem ledna by trenér Pospíšil rád své svěřence vzal na čtyřdenní soustředění.

„Loni jsme v zimě nikde nebyli a ani letos to zatím není jisté. Je to otázka financí. V MSFL je to však už nutnost,“ zdůraznil hulínský trenér.

Program přípravných zápasů: sobota 15. 1. (14) doma Spytihněv, sobota 22. 1. (14) doma Kralice, sobota 29. 1. (11) doma Valašské Meziříčí, sobota 5. 2. (15) doma Zlín 19, sobota 19. 2. (15) doma Hodonín, sobota 26. 2. (15) Zlín. Dalšími soupeři budou Napajedla, Brumov a Bystřice p. H.

Jasno zatím není o budoucnosti trenéra Hanácké Slavie Jindřicha Lehkoživa.

„Zatím jsme si s panem Zlámalem ještě nesedli. Momentálně je v zahraničí. Předpokládám, že rozhodnutí padne do 10. prosince. To by už taky mělo být jasno o budoucnosti některých hráčů v Kroměříži,“ vysvětlil kroměřížský trenér.

„Nemám zatím žádné informace, že by trenér Lehkoživ neměl na jaře pokračovat. Všem včetně hráčů končí smlouvy 31. prosince. Jednat budeme v nejbližších dnech,“ dodal člen představenstva Hanácké Slavie Ivo Dvořák.

Podobně jako trenér Kroměříže je na tom i kouč divizního nováčka z Bystřice p. H. Marek Sedlák.

„První jednání už proběhla, ale rozhodnutí padne zřejmě až 14. prosince. Dali jsme si s vedením ještě čas na rozmyšlenou. Předložil jsem svou představu a teď bude záležet, zda ji budou funkcionáři Bystřice schopni splnit,“ řekl Sedlák.

„Trenér Sedlák má spoustu dalších aktivit a časově je dost zaneprázdněn. Musíme zvážit, zda bude mít dostatek času pro náš klub. Pokud se to bude dát nějak skloubit, tak potom budeme řešit příchod případných posil,“ vysvětlil předseda bystřického klubu Roman Ondroušek.