Dobrou náladu po pětačtyřiceti minutách vystřídaly rozpaky. Kouč Spartak Jindřich Lehkoživ i jeho svěřenci mají dva týdny do startu jarní části MSFL stále na čem pracovat.

„Chtěl jsem si vyzkoušet a ověřit některé věci. Druhý poločas však ukázal, že v mistrovských zápasech musíme hrát jinak,“ zjistil Lehkoživ.

Hanáci se ani proti Přerovu nevyvarovali zbytečných chyb a ztrát, po zaváhání v defenzivě tvrdě pykali.

„Soupeř nebyl nijak zvlášť těžký, ale využil naše chyby,“ uvedl Lehkoživ.

Přitom první poločas byl jasně v režii třetiligového týmu, který na umělé trávě dominoval. Svoji herní převahu vyjádřili fotbalisté Hulína třemi brankami. Hostujícího gólmana postupně překonali Šrom, Smrčka a Minář. Další tutovky hráči Spartaku trestuhodně zazdili.

„První půle byla jednoznačná. Klidně jsme mohli vést 6:0,“ tvrdí domácí trenér.

Po poločasových změnách ale začali mít Hanáci problémy.

„Ne že bychom neměli šance, ale vyzkoušeli jsme si některé alternativy a naše hra už nebyla tak kompaktní, jako v úvodní části. Ze čtyř střel jsme obdrželi tři branky,“ zlobil se Lehkoživ.

Gólmanovi Machalickému ale nic nevyčítal. Chyb se dopustili hráči v poli.

Spartaku v sobotním přípravném zápase scházeli brankář Jelínek, volno dostal také Ondřejka a bratři Vyskočilové.

Jedinou novou tváří je záložník Smrčka z brněnské Líšně. Další posily předposlední tým MSFL v zimní přestávce nepřivedl.

„Ještě ve hře bylo jedno jméno, které ale neprozradím. Snažili jsme se ho přivést, ale zatím to nedopadlo,“ přiznává Lehkoživ.
Vedení Spartaku se poohlíží ve vyšších soutěžích, brát borce z nižších tříd nechce. „Potřebujeme posilu, hráče do základní sestavy, ne tuctového fotbalistu,“ zdůrazňuje trenér Hulína.

Se současnou podobou kádru je celkem spokojený. I když se Hanákům nepovedla podzimní část, mužstvu pořád věří.

„Tým není špatný, a pokud si bude každý plnit úkoly, které má, může to být dobré. Nikdo ale nesmí vymýšlet a dělat si, co chce,“ říká Lehkoživ.

Generálku na jarní třetiligové boje obstará sobotní duel s Líšní. Poslední přípravné utkání se odehraje na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova.

Přípravný fotbal –

SK Spartak Hulín – 1. FC Viktorie Přerov 3:3 (3:0)

Branky Hulína: Šrom, Smrčka, Minář
Hulín: Machalický – Oulehla, Kostka, Josl, Zlámal - Koláčný, Smrčka, Šrom, Sedláček, Minář - Rožek (Pospíšil, Tureček, Galus)