SPARTAK HULÍN – SK KRAVAŘE 1:0 (1:0)

Studený, ostrý vítr, hřiště s umělým trávníkem a necelá stovka diváků. To byla kulisa úvodního jarního zápasu divizních fotbalistů Hulína. Na jeho hřiště přicestovaly Kravaře.

Úvod zápasu přinesl řadu nepřesností a především boj o každý míč ve středu pole. Domácí hrozili především ze standardních situací, které však obrana hostí dokázala odvracet. Až ve 29. minutě se po rohu prosadil navrátilec z Rakouska Michal Ševela a domácí se dostali do vedení.

„Bylo vidět, že je to první zápas. Snažili jsme se hrát aktivně, ale dlouho jsme se nemohli dostat do hry. Nastoupili jsme jenom s jedním útočníkem. Naštěstí jsme přeci jenom šli do šaten s jednobrankovým náskokem,“ řekl domácí trenér Josef Pospíšil.

Také po přestávce byli domácí aktivnější. Už po dvou minutách se dostával do šance Trnčák, ale jeho zakončení nemělo potřebnou razanci. V 67. minutě se dostal k zakončení Kutňák, ale minul branku.

V poslední dvacetiminutovce ohrozili branku domácích i hosté. Jedna střela skončila těsně vedle, druhou chytil Štěpán. Skore už nezměnil ani v poslední minutě Trnčák.

„Ani ve druhém poločase se nám herně nedařilo, ale nakonec jsme premiéru zvládli. Teď se nám bude před dalšími dvěma domácími zápasy lépe dýchat,“ oddychl si po zápase kouč Hulína.

Hulín: Štěpán – Barcuch, Cetkovský, Číhal, Václavíček, Mršťák (90. Němec), Kadlec (63. Vávra), Laciga, Sedlář (63. Kutňák), Ševela, Trnčák. Trenér Josef Pospíšil.