„Poslední přípravný zápas jsme nezvládli. Generálka nedopadla dobře výsledkově ani po zdravotní stránce,“ povzdechl si kouč poražených Jindřich Lehkoživ.

Trenéra Hulína více než nepříznivý výsledek štvaly zranění klíčových mužů.

Už v pátek na tréninku si poranil koleno útočník Ondřejka, který pro sobotní duel dostal volno. Kvůli svalovému zranění ze zápasu odstoupil obránce Josl, utkání nedohráli ani Michal Vyskočil ze Zlámalem.

„Už jsem byl celkem rozhodnutý, koho postavím. Až na dva posty jsem měl o základní sestavě jasno, po vystřídání jsem to ale musel zase celé překopat,“ štve Lehkoživa, který věří, že alespoň Zlámal se dá do prvního jarního mistrovského utkání zdravotně dopořádku.

Spartak odstartuje odvety v sobotu ve Vyškově. Výkon z generálky mu k bodům ale stačit nebude.

„Zápas ale nebyl úplně tak jednoznačný. Líšeň ale potvrdila velkou sílu v útoku. Kromě čtyř branek měla další šance. Přesto byl v zakončení mezi námi největší rozdíl,“ prohlásil Lehkoživ.

Hanáci mohl utkání několikrát zdramatizovat a výsledkově zkorigovat, ale osamocený Martin Vyskočil, Filip Smrčka ani Michal Šrom v jasných pozicích neuspěli.

„Na koncovce musíme zapracovat,“ ví kouč Spartaku.

Předposlední tým MSFL se nedokázal úplně vyrovnat ani s přechodem z umělé trávy na přírodní pažit.

„Bylo poznat, že soupeř na trávě trénuje několik týdnů, kdežto pro nás to byl první kontakt s přírodním hřištěm,“ uvedl trenér Hulína.

Pětašedesát minut v generálce odchytal Jelínek, ve zbytku utkání dostal prostor Machalický. „Brankářský post nás ale netrápí,“ dodal Lehkoživ.

Přípravný fotbal -

SK Líšeň – SK Spartak Hulín 4:0 (2:0)

Branky: David Krška 2, Adam Fila, Lamine Fall