Hulín udeřil s Brodem v závěru obou poločasů. Doma vyhrál 2:0

Odčinili předcházející domácí porážku s HFK Olomouc a po velmi dobrém výkonu získali tři body. Fotbalisté Hulína zvládli duel 10. kola MSFL,v souboji dvou tabulkových sousedů přehráli Uherský Brod 2:0 a díky lepšímu skóre se dostali právě před krajského rivala na jedenáctou příčku.

8.10.2017

Fotbalisté Hulína zvítězili v 10. kole Fortuny MSFL nad Uherským Brodem 2:0 a v tabulce se díky lepšímu skóre dostali právě před sobotního soupeře. Foto: www.spartakhulin.comFoto: Deník / Kopl Libor

Spartak v sobotním zápase proměnil ze spousty vyložených šancí pouze dvě. Čekání na gól těsně před přestávkou utnul Michal Šrom, pojistku přidal až v 87. minutě střídající Bronislav Otruba. „Naše vítězství je zcela zasloužené. Kluci hráli o sto procent lépe než před týdnem s Holicemi. V zápase s Brodem jsme si vypracovali více šancí. V každém poločase jsme měli dvě nebo tři tutovky. Kdybychom proměnili některé příležitosti, mohli jsme se dříve uklidnit. V každém případě jsem s výsledkem i výkonem spokojený,“ uvedl trenér Hulína Jindřich Lehkoživ.

Šestapadesátiletý kouč své svěřence po sobotním utkání oprávněně chválit, v týdnu však měl hráčům co vytýkat a vysvětlovat. „Nelíbil se mi jejich přístup, proto jsem s nimi individuálně promluvil,“ říká Lehkoživ.

Pohovory zabraly, hráči Spartaku po kritice znovu zabrali. „Snad si to kluci vzali k srdci a nebude se opakovat situace z před měsíce, kdy se nám povedl zápas s Prostějovem, a pak se všichni uspokojili a začali jsme zbytečně ztrácet body,“ připomíná nepříjemnou sérii Lehkoživ. „Doufám, že se toho dál budeme držet, protože takhle by to opravdu vůbec nešlo,“ přidává zkušený kouč.
Uherský Brod soupeře trápil pouze v úvodu. Už v 5. minutě po nakrátko rozehraném rohu Doliny hlavičkoval neobsazený Pavelka vedle.

Spartak odpověděl střelou Ondřejky mimo a šancí Šroma, kterého vychytal výborný gólman Kohoutek. Hostující brankář mužstvo podržel i po hlavičce Turečka.

Hulín dál protivníka mačkal, v zakončení se však neuvěřitelně soužil. Motal dorážel balon zblízka nad, centr Ondřejky prodloužil Hradil hlavou mimo.

Čekání na gól rázně utnul až Šrom, který ve 43. minutě po narážečce s Hradilem překonal bezmocného Kohoutka a domácí vedli.
Broďané tak nebezpeční jako soupeř tentokrát nebyli, přesto v první půli dvakrát pořádně zahrozili. Po úniku Michalce pálil Pochylý vedle a akci Doliny s Holíkem zastavila pozorná hulínská obrana.

I ve druhé půli byl Spartak aktivnější, na uklidňující druhý gól ale čekal až do 87. minuty, kdy parádní spolupráci Motala se Šromem zakončil dorážející Otruba. Předtím neproměnili své příležitosti Ondřejka, Motal, Šrom ani žolík Otruba.

Hosté hrozili v Hulíně hlavně po brejkových akcích. Pochylý ovšem ve výhodné pozici střílel mimo a střídající Hruboš po samostatném úniku pálil nad. Při troše štěstí jsme si mohli odvést nějaký bod, ale výsledek je zasloužený. Hulín nezvítězil pouze na branky, ale i na počet šancí,“ uznal kouč Uherského Brodu Martin Onda, který ocenil výkon soupeře. „Spartak má kvalitní mančaft a v tabulce je dole pouze pro to, že neproměňuje vyložené šance,“ míní Onda.

Nováček vyšel v MSFL poprvé naprázdno po čtyřech zápasech, ve kterých bral deset bodů. Gól nedal podruhé za sebou. „Je to třetí liga. Víme, že nemůžeme pořád jenom vyhrávat,“ zůstává nohama na zemi brodský kouč.

Výkon hostů v Hulíně poznamenal i absence stopera a kapitána Marka Davida. Zcela fit nebyl ani útočník Hruboš, který se na hřiště dostal až na posledních dvacet minut. „I kvůli tomu jsme nehráli tak kompaktně jako v předchozích zápasech,“ říká Onda.
Broďané se nyní soustředí na následující dva důležité domácí duely s HFK Olomouc a Mohelnicí. Tu nyní vyzve také Hulín.

Fortuna MSFL, 10. kolo -

SK Spartak Hulín – ČSK Uherský Brod 2:0 (1:0)

Branky: 43. Šrom, 87. Bronislav Otruba
Rozhodčí: Duda - Mikeska, Mojžíš (Boček)
Žluté karty: R. David (Uherský Brod)
Diváků: 162
Hulín: Dostál – Michal Vyskočil, Zlámal, Kostka, Michálek – Hradil (73. Otruba), Dvořáček, Motal, Tureček, Šrom (89. Kovář) – Ondřejka.
Uherský Brod: Kohoutek – Holík (82. Nevařil), David, Vrága, Pavelka – Dolina (70. Mančík), Šálek, Pochylý, Sklenář – Gettler, Michalec (72. Hruboš).

Autor: Libor Kopl

8.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Chodce i řidiče v Kroměříži momentálně čeká hned několik uzavírek. Důvodem jsou rekonstrukce několika chodníků i silnic.
5

Kroměříž sužuje hned několik uzavírek

Noví poslanci Zlínského kraje vzešlí z voleb v říjnu 2017.
12

To jsou oni! Poslanci, kteří budou hájit zájmy Zlínského kraje

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Lidovec Benešík: Česku je to jedno. Slovák či Japonec

„Česká republika je maximálně tolerantní země. Když se podíváte na to, že volby vyhráli ekonomičtí migranti, tak jednoznačně můžeme EU říct, že nejsme žádní xenofobové. U nás je to jedno: Slovák nebo Japonec,“ sdělil Ondřej Benešík jediný lidovecký poslanec z našeho kraje.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Výsledky voleb ze všech obcí v našem okrese

Emocemi a překvapeními nabitý volební víkend přinesl spoustu zajímavých změn, výsledků a reakcí. Tištěný pondělní Deník jich bude plný.

Šárka Jelínková: Netěší mě, že demokratické strany uspěly méně

ROZHOVOR/ Sama má své křeslo ještě pět let jisté, teprve loni totiž za Kroměřížsko usedla v horní komoře parlamentu, když ve druhém kole porazila kandidáta ANO a šéfa Agrární komory Jana Haška. Senátorka Šárka Jelínková z Bystřice pod Hostýnem ale samozřejmě také letošní volby pečlivě sledovala, včetně drtivého vítězství právě politického hnutí miliardáře Andreje Babiše.