HFK OLOMOUC – SPARTAK HULÍN 3:1 (2:0)

V 5. minutě otevřel skóre Michal Kovář, který dokázal využít přesného centru Dadáka. O půl hodiny později si znovu skromná návštěva v Holici mohla zakřičet gól podruhé. Zedníček se prodral po pravé straně kolem Hlocha, přihrávkou pod sebe hledal nabíhajícího Čtvrtníčka, před kterým ale stačil zablokovat Číhal. Bohužel pro hosty ale pouze před Onofreje, který chytře dorazil z druhé vlny a měl snadný úkol v podobě odkryté branky.

„Domácí měli výškovou převahu, a i když jsme na to byli připravení, tak toho dokázali využít. Dobře obsadili ve středu pole Lacigu se Ševelou, takže to pro nás s kvalitním soupeřem bylo velice těžké. V prvním poločase nás domácí přehráli,“ přiznal hulínský trenér Josef Pospíšil.

Hosté si v první půli vypracovali dvě nadějné příležitosti. Jenže střelu Mršťáka z 29. minuty zlikvidoval domácí gólman Vojtěch Šrom, Ševelova střela po pěkném přiťuknutí Mršťáka z 34. minuty zase letěla daleko od branky Holice.

Hlouček hulínských fanoušků, který se poctivě staral o atmosféru sobotního duelu, vytryskl radostí až dvě minuty po začátku druhé půle. Obrana HFK se zapomněla v šatně a na malém vápně úplně volný Mršťák doklepával do prázdné brány. Po zmíněném kiksu se ale defenziva Uličného svěřenců opět zklidnila. Tomu se v druhé půli podařilo střídání. Do situace, která předcházela třetímu gólu v 71. minutě, se totiž připletl Rudolf Obal, který byl na hřišti sotva pár vteřin a sám autor branky Jan Tögel, vyběhnuvší do hry v 56. minutě. V závěru mohl ještě přidat čtvrtý zářez Zedníček, milimetrový centr Kopeckého na malé vápno mu ale proletěl mezi nohami.

„Po přestávce jsme dali kontaktní gól a to domácí dost znervóznělo. Do 65. minuty jsme se snažili vyrovnat, ale potom jsme po centru potřetí inkasovali a o naší porážce bylo rozhodnuto,“ dodal Pospíšil.

Hulín: Štěpán – Barcuch, Číhal, Hloch, Václavíček, Mršťák (86. Němec), Kadlec, Laciga, Crla, Ševela (85. Sedlář), Otruba. Trenér: J. Pospíšil.