V úvodu utkání se hosté tlačili častěji na polovinu domácích, ale do šancí se dvakrát dostal hulínský Ševela. Obě jeho střely dokázala obrana hostů zablokovat. Ve 23. minutě se domácí Otruba řítil sám na brankáře Šroma, v zakončení však selhal a míč poslal vedle branky. Tečku za prvním poločasem, který se hrál ve vysokém tempu udělal hostující Onofrej, který z trestného kopu nastřelil tyč.

Tři minuty po přestávce měl na noze jistý gól Pacl, jenže Šroma nepřekonal a dorážku Ševely znovu zastavila obrana HFK.

„Neproměněné šance nás stály lepší výsledek. Na to, že hosté aspirují na postup, tak jsme si šancí vytvořili dostatek. Zklamali jsme však v koncovce,“ litoval hulínský trenér Josef Pospíšil.

První branku utkání vstřelil v 68. minutě Polák, jenž po nakrátko rozehraném trestném kopu propálil vše co mu stálo v cestě. V další šanci hostů zachránilo domácí po závaru břevno. Deset minut před koncem utekl Barcuchovi Bednář a s přehledem podruhé překonal Štěpána. V závěru ještě mohl snížit Číhal, ale jeho střelu vytáhl pohotově Šrom a na druhé straně domácí od větší prohry zachránila tyč.

„Podle mého názoru jsme odehráli kvalitní partii. Kluci zaslouží za výkon pochvalu. Bohužel máme však další mínus tři body do tabulky pravdy. Dnešní výkon byl srovnatelný s podzimní formou. Chybělo nám jen víc štěstí v zakončení. Hosté nás přehrávali až v závěru,“ dodal Pospíšil.

SPARTAK HULÍN – HFK OLOMOUC 0:2 (0:0)

Hulín: Štěpán – Barcuch, Dvorník, Hloch, Václavíček – Mršťák, Laciga, Dvořáček, Ševela, Pacl (87. Číhal) – Otruba (89. Němec). Trenér: J. Pospíšil.