„Bylo vidět, že to byl první zápas. Snažili jsme se hrát aktivně, ale dlouho jsme se nemohli dostat do hry. Naštěstí jsme přeci jenom šli do šaten s jednobrankovým náskokem. Ani ve druhém poločase se nám herně nedařilo, ale nakonec jsme premiéru zvládli,“ oddychl si po zápase kouč Hulína Josef Pospíšil.

Hulín nastoupil v této sestavě: Štěpán – Barcuch, Cetkovský, Číhal, Václavíček, Mršťák (90. Němec), Kadlec (63. Vávra), Laciga, Sedlář (63. Kutňák), Ševela, Trnčák.

Dnes od 15 hodin se Spartak Hulín střetne na domácím hřišti s Valašským Meziříčím. Oba kluby dělí v tabulce deset míst a šestnáct bodů. Valašské Meziříčí hrálo venku osmkrát, ale získalo jenom dva body při skore 9:29. Nejčastěji ze všech týmů v soutěži inkasovalo jako první, a to ve třinácti zápasech. Přesto ještě v těchto duelech získalo osm bodů.

Zimní přestávka byla ve fotbalovém klubu TJ Valašské Meziříčí bohatá na změny. Mužstvo převzal nový kouč Karel Orel a hned v jarní premiéře jej čekal hodně těžký soupeř – devátý Dolní Benešov. Cesta za záchranou začala úspěšně – vítězství 2:0 dává jeho svěřencům především psychickou pohodu.

„V prvním poločase jsme hráli zakřiknutě a nebylo to podle mých představ. Zápas byl především o bojovnosti a kluci nechali na hřišti srdce. Tři body jsme si opravdu zasloužili,“ zhodnotil výkon trenér Orel. V jeho sestavě se objevilo hned 6 noviců, z nichž zaujal především Josef Mikula. Ten v sezoně 2000/01 nastoupil za divizní Hulín ve čtyřech zápasech, ale odehrál jenom 22 minut.

Největší hvězdou je Marian Palát, který si nejvyšší soutěž zahrál u nás (Bohemians, Mladá Boleslav, Žižkov) i v Rusku.

Sestava Valašského Meziříčí: Trochta – Palát, Mikula, Bartecký, Vaculín – Papřok (70. Plešek), Navrátil, Michálek, Marek – Horák (63. Bína), Macíček.

Hulín se s Valašským Meziříčím střetl od roku 1992 v rámci divize a krajského přeboru jedenáctkrát. Bilance 4 – 2 – 5, 15:23. Poslední zápas v Hulíně se hrál téměř přesně před čtyřmi lety. 19. 3. 2006 vyhrál Spartak 5:2. Hattrick zaznamenal Grigar.

„Valašské Meziříčí se před jarem posílilo a jeho úkol je jasný – záchrana v této soutěži. To je pro soupeře velká motivace. Už podle výsledku z prvního zápasu to potvrdilo,“ zdůraznil hulínský kouč Josef Pospíšil. V podzimní části zaznamenal Hulín ve Valašském Meziříčí jednu ze svých dvou porážek. Přitom po brance Darebníčka vedl od 84. minuty 1:0. Domácí však hned o minutu později vyrovnali a v nastaveném čase vstřelili vítězný gól.

„Byl to začátek sezony a prohráli jsme po naší hrubé chybě v závěru utkání. Mužstvo se teprve sehrávalo. Vše jsme si vyříkali a od té doby se nám nic takového nestalo,“ řekl Pospíšil, který v prvním jarním zápase postrádal Zlámala. „Měl virózu. Doufám, že se už dal do pořádku a bude k dispozici alespoň na lavičce,“ přeje si hulínský trenér.

Pokud nastoupí k utkání jeho kolega z obrany Roman Číhal, bude to pro něj jubilejní padesáté utkání v divizi. Premiéru si odbyl v dresu Bystřice p. H. 12. srpna 2006 v domácím zápase s Orlovou (1:3). Za Bystřici p. H. odehrál v divizi 16 zápasů a vstřelil jeden gól. V dresu Hulína přidal dalších 33 startů a 3 branky.