Hulín podlehl Kroměříži. Derby rozhodl bývalý hráč Spartaku Motal

Fotbalisté Hulína se s fanoušky rozloučili domácí porážku s nedalekou Kroměříži. Hanácká Slavia otočila derby, tradičního rivala na jeho stadionu skolila 2:1. Středeční předehrávku 16. kola Fortuna MSFL rozhodl v 80. minutě hostující Lukáš Motal, který ještě na podzim nosil dres Spartaku.

5.6.2018

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Břenek

Domácí tým dohrával v deseti, když byl v poslední minutě za vulgární urážku hlavního rozhodčího Kneisla vyloučen stoper Josl.
Jinak derby chyběl větší náboj.

„Už to není takové, jako dřív. Zápasu chyběl větší náboj, obě mužstva šla utkání víceméně odehrát,“ říká trenér Hulína Jindřich Lehkoživ.
Spartaku citelně scházeli Šrom s Ondřejkou, navíc se v zápase zranil Martin Vyskočil.

„Bez nich nejsme tak nebezpeční, pomalu nemá dát kdo gól,“ říká Lehkoživ.

Hosté zase nastoupili bez Neuberta, Krhuta nebo mladíka Berčíka.

I tak ale svěřenci trenéra Iva Světlíka utnuli na hřišti rivala nepříjemné období, ve třetí lize zvítězili po čtyřech zápasech. „S výsledkem jsem spokojený,“ uvedl hostující kouč.

Začátek ale patřil jednoznačně domácím.

„Do utkání jsme vstoupili aktivně, prvních dvacet minut bylo z naší strany výborných, bohužel jsme z řady šancí dali pouze jeden gól,“ lituje Lehkoživ.

Na brankáře Kofroně si nepřišli Oulehla, Rožek ani Hradil. Posledně jmenovaný se trefil až ve 35. minutě.

„Hulín byl v úvodu lepší. Kdyby vedl o dva či tři góly, nikdo by nemohl nic říct,“ přiznává Světlík.

Hosté ale ještě do přestávky skóre srovnali, když po faulu na Kováře sám postižený nařízenou penaltu bezpečně proměnil.

„Nevím, co se s námi v tu chvíli stalo, ale výkon se po penaltě zlomil,“ přiznává Lehkoživ.

Hanácká Slavia byla ve druhé půli výrazně aktivnější, šancí ale moc neměla. Cupák v jasné pozici selhal. Derby až deset minut před koncem rozhodl Motal, který hlavou usměrnil balon do sítě po centru vysunutého stopera Matouška.

„Připadalo mi, jako by soupeř fyzicky odešel. Za druhý poločas jsme si vítězství zasloužili,“ je přesvědčený Světlík.

Hulín už odpovědět nedokázal. Naopak v nervózním závěru neukočíroval emoce domácí zadák Josl, který nejprve v nepřerušené hře zezadu podrazil protihráče, vzápětí počastoval hlavního arbitra kritikou a musel horkou hlavu o chvíli dříve zchladit pod sprchu.

Kroměříž si těsnou výhrou 2:1 v MSFL upevnila čtvrtou pozici, Spartak je šestý. Hulín zakončí sezonu v Petřkovicích, Hanácká Slavia se s příznivci rozloučí v domácím zápase s Rýmařovem.

Fortuna MSFL, 16. kolo -

SK Spartak Hulín – SK Hanácká Slavia Kroměříž 1:2 (1:1)

Branky: 35. Erik Hradil – 37. Marián Kovář z penalty, 80. Lukáš Motal

Rozhodčí: Z. Kneisl – Škrobák, L. Kneisl (Ondráš)

Žluté karty: Dostál, Josl, Michal Vyskočil, Minář – Hloch, Matoušek, Motal, Kovář, Dvořák

Červená karta: 90. Tomáš Josl (Hulín)

Diváci: 275

Hulín: Dostál – Michal Vyskočil, Josl, Zlámal, Oulehla (80. Pospíšil) – Malenovský, Tureček, Dvořáček, Hradil – Martin Vyskočil (58. Minář) – Rožek (61. Michálek).

Kroměříž: Kofroň – Šmerda, Hloch, Matoušek, Jeleček - Cupák, Sedláček (83. Dvořák), Blanař (31. Vyhlíd), Motal, Stratil – Kovář.

Autor: Libor Kopl

5.6.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 19 160 Kč Provozní elektromechanici Provozní elektrikář, údržbář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19160 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Holešov, - vyučení, vyhláška č. 50/1978 Sb.. podmínkou, - své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: mikulikova@cpsholesov.cz. Pracoviště: Centrum pro seniory, příspěvková organizace, Příční, č.p. 1475, 769 01 Holešov. Informace: Markéta Mikulíková, +420 734 696 959. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 15 990 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15990 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Holešov, - Nerovnoměrně rozvržená prac. doba, práce i v So a Ne, - Nabízíme: benefity z FKSP, 5 týdnů dovolené, stravování, stravenky Fokus Pass,odměny, zaměstnanci jsou zařazováni do platového stupně dle dosažené praxe(NV č. 341/2017), - své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: mikulikova@cpsholesov.cz. Pracoviště: Centrum pro seniory, příspěvková organizace, Příční, č.p. 1475, 769 01 Holešov. Informace: Markéta Mikulíková, +420 734 696 959. Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 9 500 Kč Odborní účetní všeobecní všeobecný/á účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Kroměříž, - popis práce - kompletní zpracování DE, účetnictví, mezd, DPH a podkladů daně z příjmu, - SŠ vzdělání, praxe v oboru podmínkou, - zkrácený úvazek 20 hod./týden, HM nástupní 9.500,-Kč, PD pružná - možnost dohody, - své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: ru.hanka@seznam.cz. Pracoviště: Hl-daňová kancelář s.r.o., Kojetínská, č.p. 3881, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Hana Rusňáková, . Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Lektoři dalšího vzdělávání 100 Kč Lektoři dalšího vzdělávání Lektor/ka - Učitel/ka - DPP. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: pracoviště okres Kroměříž, - práce na dohodu o provedení práce, - lektoři docházejí do místa bydliště klienta v okrese Kroměříž, - lektoři předmětů, které se učí na základních a středních školách. Individuální doučování žáků, - SŠ vzdělání, požadujeme perfektní znalost doučovaného předmětu, zodpovědný přístup, - Výuka probíhá především mezi 13. - 19. hodinou. Částečně flexibilní pracovní doma, 100 Kč /45 min., odměna dohodou, - své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: doucovani@skolapopulo.cz, příp. kontakt telefonicky Po - Pá 9:00 - 17:00 hod.. Pracoviště: Vzdělávací centrum populo, z. s. - okres kroměříž, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Andrea Pávková, +420 778 092 555.

Osmnáctiletý brankář Manchesteru United Matěj Kovář udržel v zápase s Portugalskem čisté konto.
9

Mourinha mám stále na očích, říká brankář Kovář

Emotivní peklo na fotbale v Nedachlebicích: inzultace, divadlo, výhrůžky

Kapitán Karviné Marek Janečka: Baník? Kvalita. Ale na zadek se z něj neposadím

Karviná – Velmi těžká mise čeká dnes od 17 hodin na fotbalisty MFK Karviná, kteří míří do moravskoslezské metropole k regionálnímu derby s Baníkem.

-

Ján Kozák prozradil, proč rezignoval. Sedm hráčů z kádru šlo pařit do města!

Velkou kauzu nyní řeší na Slovensku. Po zápase s Českou reprezentací rezignoval na post hlavního trenéra reprezentace Ján Kozák a nyní prozradil proč. Důvodem bylo porušení interních pravidel týmu několika hráči. Hned sedm z nich se totiž vracelo z města až k ránu.