Domácí tým dohrával v deseti, když byl v poslední minutě za vulgární urážku hlavního rozhodčího Kneisla vyloučen stoper Josl.
Jinak derby chyběl větší náboj.

„Už to není takové, jako dřív. Zápasu chyběl větší náboj, obě mužstva šla utkání víceméně odehrát,“ říká trenér Hulína Jindřich Lehkoživ.
Spartaku citelně scházeli Šrom s Ondřejkou, navíc se v zápase zranil Martin Vyskočil.

„Bez nich nejsme tak nebezpeční, pomalu nemá dát kdo gól,“ říká Lehkoživ.

Hosté zase nastoupili bez Neuberta, Krhuta nebo mladíka Berčíka.

I tak ale svěřenci trenéra Iva Světlíka utnuli na hřišti rivala nepříjemné období, ve třetí lize zvítězili po čtyřech zápasech. „S výsledkem jsem spokojený,“ uvedl hostující kouč.

Začátek ale patřil jednoznačně domácím.

„Do utkání jsme vstoupili aktivně, prvních dvacet minut bylo z naší strany výborných, bohužel jsme z řady šancí dali pouze jeden gól,“ lituje Lehkoživ.

Na brankáře Kofroně si nepřišli Oulehla, Rožek ani Hradil. Posledně jmenovaný se trefil až ve 35. minutě.

„Hulín byl v úvodu lepší. Kdyby vedl o dva či tři góly, nikdo by nemohl nic říct,“ přiznává Světlík.

Hosté ale ještě do přestávky skóre srovnali, když po faulu na Kováře sám postižený nařízenou penaltu bezpečně proměnil.

„Nevím, co se s námi v tu chvíli stalo, ale výkon se po penaltě zlomil,“ přiznává Lehkoživ.

Hanácká Slavia byla ve druhé půli výrazně aktivnější, šancí ale moc neměla. Cupák v jasné pozici selhal. Derby až deset minut před koncem rozhodl Motal, který hlavou usměrnil balon do sítě po centru vysunutého stopera Matouška.

„Připadalo mi, jako by soupeř fyzicky odešel. Za druhý poločas jsme si vítězství zasloužili,“ je přesvědčený Světlík.

Hulín už odpovědět nedokázal. Naopak v nervózním závěru neukočíroval emoce domácí zadák Josl, který nejprve v nepřerušené hře zezadu podrazil protihráče, vzápětí počastoval hlavního arbitra kritikou a musel horkou hlavu o chvíli dříve zchladit pod sprchu.

Kroměříž si těsnou výhrou 2:1 v MSFL upevnila čtvrtou pozici, Spartak je šestý. Hulín zakončí sezonu v Petřkovicích, Hanácká Slavia se s příznivci rozloučí v domácím zápase s Rýmařovem.