„Naše situace není dobrá. Pokud by sestupovala tři mužstva, budeme mít ještě velké problémy,“ tuší trenér Hulína Jindřich Lehkoživ.

Zatímco po podzimu hráči Spartaku okupovali šestou pozici a byli v klidu, po jednadvaceti duelech se začínají ohlížet za sebe.

Mizerné období neukončila ani domácí bitva s Uničovem, kterou Hanáci stejně jako předcházející duely vůbec nezvládli.

„Asi se budu opakovat, ale je to pořád stejné. Neproměníme vyložené šance a pak nás srazí obrovské chyby,“ říká Lehkoživ.

Spartak přitom začal sobotní partii dobře a v 8. minutě šel po gólu Šroma do vedení. Hosté ale přispěchali s rychlou odpovědí. Z přísně nařízené penalty za ruku srovnal Krč.

První poločas byl vyrovnaný, šance měly oba týmy. Minář se Šromem ale nebyli v zakončení přesní. Na druhé straně se vyznamenal gólman Dostál. Klíčové chvíle přišly v závěru prvního poločasu, kdy Uničov v krátkém sledu dvakrát udeřil a po slepených brankách Jeřábka a Krče šel těsně před půlí do trháku. „Za stavu 1:3 už bylo po zápase,“ přiznal Lehkoživ.

Domácí kouč musel ve 48. minutě nuceně střídat, protože se zranil Josl. Fotbalisté Uničova už si zápas v klidu pohlídaly. Náskok kontrolovaly až do konce. V 85. minutě ještě korunoval svůj výkon hattrickem Krč.

„Jsem velmi zklamaný,“ hlesl Lehkoživ.

Jeho tým nyní čekají zápasy pravdy se soupeři z dolní poloviny tabulky.

„Situace se nám bohužel komplikuje dalším zraněními,“ smutní kouč Spartaku. „Nechci se na to vymlouvat, ale když se nám nyní zraní jeden hráč, musíme překopat čtyři posty, což je na výkonu prostě vidět,“ přidává Lehkoživ.

Vedení Hulína bude disciplinární komisi žádat o prominutí zbytku trestu pro útočníka Ondřejku. Bývalý forvard Slovácka obdržel za vyloučení v derby v Otrokovicích šestizápasový distanc, v Holicích už by se mohl vrátit zpět do sestavy Spartaku.

„Pokud nám ovšem členové komise nevyhoví, nebude mít kdo hrát a do Olomouce pojedeme bez střídajících hráčů,“ uzavírá Lehkoživ.

SK Spartak Hulín – SK Uničov 1:4 (1:2)

Branky: 8. Michal Šrom – 10. z penalty, 44. a 85. Aleš Krč, 44. Pavel Jeřábek
Rozhodčí: Machač – Nováček, Jahoda (Kubíček)
Bez žlutých karet
Diváci: 112
Hulín: Dostál – Michal Vyskočil, Josl (48. Rožek), Zlámal, Oulehla – Hradil, Dvořáček, Malenovský, Martin Vyskočil, Šrom – Minář (74. Michálek).